0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #860 -: Април 16, 2014, 18:45:31 pm »
Рамус ще работят в петък! Какво е това Е2?
Аз пусках тези на 5-ти ден след О по съвет на  д-р Даскалов.
                                                                              Референтни стойности
Пролактин                             7.61ng/ml                2.8 - 29,20

Прогестерон                          13.33ng/ml              фол.фаза <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср.лут.ф. 4.44 - 28.03
Денис, би ли ги коментирала. А иначе днес Т ми спадна :(

Прогестеронът е висок - показва, че е имало или задържан фоликул или киста / лутеинова/
Ако е имало киста - шанса да има О. е много, много малък

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #861 -: Април 16, 2014, 19:07:47 pm »
На мен естрадиола ми е писан на 3-тия ден. Ако ми дойде днес -ще мога да си пусна хормоните в петък. Обаче ако ми дойде утре май няма да стане , защото ще работят чак във вторник.  А какво е това 17-ОН -прогестерон, който се пуска на 3-тия ден?
Май малко спам стана с тея хормони  :oops:

ЛХ, ФСХ и Е2 се пускат точно на 3 ден от МЦ, ако не може на 3, по-добре е на 2, отколкото на 4 ден от МЦ
17 ОН Прогестерон е стероиден хормон, който се синтезира в НбЖ, плацентата и гонадите, продукт на метаболитно превръщане -  междинен продукт в синтеза на кортизол в надбъбречните жлези
Както в НбЖ така и в яйчниците 17-ОН-прогестерона може да се преобразува /чрез действието на определени ензими/ до андростендион - прекурсор на тестостерона и естрадиола

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #862 -: Април 16, 2014, 20:12:23 pm »
Рамус ще работят в петък! Какво е това Е2?
Аз пусках тези на 5-ти ден след О по съвет на  д-р Даскалов.
                                                                              Референтни стойности
Пролактин                             7.61ng/ml                2.8 - 29,20
Прогестерон                          13.33ng/ml              фол.фаза <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср.лут.ф. 4.44 - 28.03
Денис, би ли ги коментирала. А иначе днес Т ми спадна :(


Прогестеронът е висок - показва, че е имало или задържан фоликул или киста / лутеинова/
Ако е имало киста - шанса да има О. е много, много малък
Ами не знам - бях на фоликуметрия този месец - имаше си един фоликул, който до 20-тия ден беше станал 22мм и на 22-рия вече го нямаше. Казаха ми , че всичко е нормално. Утре ще отида  до лекарката .
<br />
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #863 -: Април 16, 2014, 20:13:46 pm »
На мен естрадиола ми е писан на 3-тия ден. Ако ми дойде днес -ще мога да си пусна хормоните в петък. Обаче ако ми дойде утре май няма да стане , защото ще работят чак във вторник.  А какво е това 17-ОН -прогестерон, който се пуска на 3-тия ден?
Май малко спам стана с тея хормони  :oops:

ЛХ, ФСХ и Е2 се пускат точно на 3 ден от МЦ, ако не може на 3, по-добре е на 2, отколкото на 4 ден от МЦ
17 ОН Прогестерон е стероиден хормон, който се синтезира в НбЖ, плацентата и гонадите, продукт на метаболитно превръщане -  междинен продукт в синтеза на кортизол в надбъбречните жлези
Както в НбЖ така и в яйчниците 17-ОН-прогестерона може да се преобразува /чрез действието на определени ензими/ до андростендион - прекурсор на тестостерона и естрадиола
Много благодаря за информацията!
<br />
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #864 -: Април 17, 2014, 16:08:47 pm »

Ами не знам - бях на фоликуметрия този месец - имаше си един фоликул, който до 20-тия ден беше станал 22мм и на 22-рия вече го нямаше. Казаха ми , че всичко е нормално. Утре ще отида  до лекарката .

Ще чакам да пишеш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #865 -: Април 17, 2014, 18:40:19 pm »
Снощи ми дойде. Вместо да се разстроя , аз се зарадвах, защото "хванах последния влак" за изследванията т.к утре е последния раб. ден на лабораторията преди празниците. Ходих днес при лекарката, която ме следи тук в нашия град и тя пък каза, че прогестерона е малко нисък за 25 ден от цикъла. Аз й казвам, че все пак О ми беше на 20-ти , но тя ми отговори, че въпреки това й се виждал нисък?
<br />
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #866 -: Април 20, 2014, 22:41:17 pm »
честит ВЕЛИКДЕН момичета!бъдете живи и здрави,и скоро  д а видите мечтаните 2 черти  :bfp1: :balk_40:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #867 -: Април 21, 2014, 08:35:56 am »
Честит Великден :balk_40: :balk_45: :balk_44:
Денис ,
били погледнала пак моята графика.Не можах да пусна прогестерона и Е2 ,но ще се радвам да коментираш как ти се виждат нещата при мен и има ли някакъв шанс за двете чертички.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 08:39:29 am от marina vdb »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #868 -: Април 21, 2014, 09:42:38 am »
Мили момичета, светли празници ви желая :) Да сте безкрайно здрави и мечтите ви да се сбъднат :)

Денис, би ли погледнала графиката ми, моля те :) Вчера на док фоликулът беше 17.7 см, като прегледът беше около 17 ч. Но днес ми се вдигна темп., възможно ли е да е днес овуто? Кога е нарaстнал толкова бързо фоликулът? Благодрая :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #869 -: Април 21, 2014, 15:22:34 pm »
Аз отново на линия



*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #870 -: Април 21, 2014, 15:44:04 pm »
Христос Воскресе! :)
Да се сбъднат всичките ви мечти и желания момичета


marina vdb 
За проблемна графика е добре, може и да е имало О.
 
 



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #871 -: Април 21, 2014, 15:54:23 pm »
Мили момичета, светли празници ви желая :) Да сте безкрайно здрави и мечтите ви да се сбъднат :)

Денис, би ли погледнала графиката ми, моля те :) Вчера на док фоликулът беше 17.7 см, като прегледът беше около 17 ч. Но днес ми се вдигна темп., възможно ли е да е днес овуто? Кога е нарaстнал толкова бързо фоликулът? Благодрая :)

Малко вероятно О. да е днес, но вие си действайте по въпроса
Ако фоликулът е бил 18мм вчера
днес - 20/21мм
утре - 22/23
Или утре - вдругиден  - или по-вдругиден може да е О.
Стискам палци да се получи

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #872 -: Април 21, 2014, 15:58:11 pm »
Аз отново на линия

Хайде миличка, дано този път всичко да е наред и да си имаш  едно хубаво бебче.

Графиката ти дотук не показва да е имало О., но е още рано и е нормално, не се притеснявай.
Трябва да мине време за да се нормализират хормоните

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #873 -: Април 21, 2014, 16:55:47 pm »
Аз отново на линия

Хайде миличка, дано този път всичко да е наред и да си имаш  едно хубаво бебче.

Графиката ти дотук не показва да е имало О., но е още рано и е нормално, не се притеснявай.
Трябва да мине време за да се нормализират хормоните

Много благодаря, Denis. Аз наистина съм с по-късна овулация, но ме притесни това понижаване на Т. До сега не ми се е случвало. А се моля да ми дойде скоро, че ще правим биопсия.  :?



Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #874 -: Април 22, 2014, 12:07:41 pm »
Честит Великден!  Здравейте момичета!  Моля Ви, за коментар на моята графика. Бах започнала стимулация за ICSI, но не образувах фоликули и док я прекрати. След прием на Фемостон, на 14-ия ден имах 5фоликула като 2 бяха доминантни и направихме инсеминация. За съжаление не се осетих да меря по-рано t. Днес направих тест - отрицателен. Нямам нито зацапване, нито кървене, нито каквито и да е болки. Моля Ви за вашето мнение!
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=agapya
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #875 -: Април 22, 2014, 12:53:23 pm »
Честит Великден!  Здравейте момичета!  Моля Ви, за коментар на моята графика. Бах започнала стимулация за ICSI, но не образувах фоликули и док я прекрати. След прием на Фемостон, на 14-ия ден имах 5фоликула като 2 бяха доминантни и направихме инсеминация. За съжаление не се осетих да меря по-рано t. Днес направих тест - отрицателен. Нямам нито зацапване, нито кървене, нито каквито и да е болки. Моля Ви за вашето мнение!
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=agapya

Трябва да разрешиш графиката да се вижда от др. потребители  - влез в настройки и го оправи

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #876 -: Април 22, 2014, 14:07:59 pm »
Промених настройките. Би трябвало да е ок. Благодаря Denis

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=agapya
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #877 -: Април 22, 2014, 16:50:53 pm »
Промених настройките. Би трябвало да е ок. Благодаря Denis

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=agapya

Графиката не е пълна и не може да се прецени - дали и кога е имало О., освен това, при повече от 1 фоликул на графиката не може много да се вярва.
Хубавото е, че графиката ти образува хоризонтална линия и при нормална графика това показва, че е имало О.
След 1-2 дни може да направиш кръвен тест/ЧХГ/ - той би показал дали има бременност
Стискам палци да се е получило

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #878 -: Април 22, 2014, 17:52:56 pm »
Благодаря Denis, много ми се ще вече да се е получило. Мисля в петък да пусна ЧХГ. Мислиш ли че е рано още за уринарен тест? Миналата година имах усещането че съвсем спонтанно са се случили нещата. Направих 2 теста - отрицателни, не отидох на док. и после абразио - имало е ембрион. Затова вече съм решила да си пускам кръвен при съмнения. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #879 -: Април 22, 2014, 19:00:15 pm »
Благодаря Denis, много ми се ще вече да се е получило. Мисля в петък да пусна ЧХГ. Мислиш ли че е рано още за уринарен тест? Миналата година имах усещането че съвсем спонтанно са се случили нещата. Направих 2 теста - отрицателни, не отидох на док. и после абразио - имало е ембрион. Затова вече съм решила да си пускам кръвен при съмнения. :)
Ориентир за деня на О. е Прегнила и ако О. е била на 25 ден от МЦ - днес е 13 ден след О. - може и да е рано за тест.
Утре, ако искаш, направи  уринен тест / с първа сутрешна урина/ - ако правилно сме изчислили деня на О. може да се пусне и кръвен тест.
Да, задължително направи кръвен тест - много е важно да се знае дали е имало зачеване, това би помогнало на лекарите при евентуален неуспех  - къде да търсят проблема.
От сърце ти пожелавам да е станало  yahoo_33

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум