0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #280 -: Януари 19, 2018, 12:47:46 pm »
Здравейте.Наложи ми се да пия антибиотик или нещо от тази група несъвместимо с кърменето(Флажил).Принципно ми е останало само нощното кърмене и сутринта.През ден се изцеждам през деня и когато го правя без проблем са 120-150мл.Мога и още,но го правя на ръка и се изморявам.Вчера в 21 ч съм я накърнила и след това изпих първото си хапче,в 2 часа и дадох АМ и тръгнах да се цедя,но за изненада от едната ми гърда не потече нищо,а от другата 20мл.,в 5ч ,когато пих и 2рото хапче се получи същото,в 7 и в 9 малко повече,като и от спрялата гърда тръгна малко,но общото количество да е 150мл за цялата нощ.Според вас дали е възможно да е от хапчетата(четох в листовката,но няма нищо конкретно)или е от стрес?Казвах си как искам да спра с кърменето,защото ми тежи,а сега когато се налага ми е много мъчно и се опитвам да го запазя.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #281 -: Януари 19, 2018, 14:06:23 pm »
Може да има много причини, да не можеш, да изцедиш кърма, включително стрес, недоспиване, храненето ти в деня или дори факта, че в този час не е имало помпане преди това. Аз примерно в началото цедях с литри, но от когато започнах да слагам бебетата на гърдата и не излизаха и 20мл., а и с електрическа помпа опитвах.
За спирането, според мен, бебето е малко. Сега започваш захранване, вероятно ще отказва храни и това ще ти е спасението. Но ако ти е дотегнало или се налага, това е добър момент, да спреш.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #282 -: Януари 19, 2018, 15:12:17 pm »
Дотегнало ми е недоспиването.Буди се м/у 3 и 5 пъти.Сега искам не искам 5 -6дни трябва да е на АМ.В чужденка съм дали да го спирам,от една страна съм стигнала до тук и не ми се отказва,от друга ще се връщам на работа през септември- октомври и така или иначе трябва да го направя.Нали казват,че не е добре да се отбива през лятото(незнам колко е вярно).За тези дни целя да го запазя,тъкмо ще помисля през това време.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #283 -: Януари 19, 2018, 15:40:26 pm »
За пръв път чета, че не е добре да се отбива лятото? Знаеш ли защо и кой твърди така? и аз някъде октомври ще се връщам на работа, но смятам да си ги кърмя поне до тогава (сега са на 3 месеца, близнаци). А след като се върна на работа ще опитам да си запазя сутрешното и вечерното кърмене (така направих с баткото и беше ок).
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #284 -: Януари 19, 2018, 16:10:10 pm »
Казват(от баби,лели,на една приятелка педиатърката),че за прохождащо дете не е добре,защото има по-голяма опасност от чревни инфекции-чревната флора се променяла след спирането,а в същото
време детето лапа всичко.
Последно време също е модерно зъболекарите да казват,че кърменето над 1 година разваля зъбите.Три познати изпаднаха в тази ситуация-децата са на 3-4г. възраст и имат кариес,а са кърмени почти до 2.
И 2те неща може да имат своята логика,но едва ли могат да се докажат и според мен всичко е много индивидуално.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #285 -: Януари 19, 2018, 16:16:26 pm »
Всичко е много индивидуално.А я отбих зимата, ама се мъчех от лятото, хич и не съм спазвала бабини някакви твърдения.Колкото до зъбите, много зависи и хранене на майките по време на бремеността и след това на децата.
А да знаеш, това че си я отбила не значи че ще спи.Само да кажа :)

А намаляването на кърмата може да е от гореизброените неща.Според мен е хубаво да се кърмите до годинка, но прецени ти как се чувстваш и как ще си и действат според ситуацията сега!

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #286 -: Януари 19, 2018, 16:34:39 pm »
Знам,знам,че не е гаранция спането.Първата ми цел беше да избутам до 3тия месец,после до 6тия,факт е че до преди няколко дни от умора си казвах ох да свършва,но от друга страна си казвах айде още малко.Представара ми беше да започна отбиване края на февруари,началото на март,та да може до към рождения и ден да я отбия.Сега поне ще видя дали с АМ ще спи повече от колкото на кърма и ще го мисля в движение.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #287 -: Януари 19, 2018, 23:31:34 pm »
Зъболекарите го твърдят това за зъбите, но картинки показват, че кърмата реално няма контакт със зъбите, защото млякото се излива буквално чак в гърлото.
За ротавирусите... те вече не спират и през зимата и реално целогодишно са изложени. Аз бях с моите в болница на 9-10месечна възраст. Кърменето беше ок след като спря повръщането, но преди това, само повръщаха повече и може и да е спомогнало за обезводняването, знам ли...
Ако останат сутрешно и/или вечерно кърмене, те няма да пречат на самата работа. За буденето просто са си различни децата. Имам едно, което се будеше на всеки час до 1г., когато реших, че сигурно се буди да суче от зъби и на инат и с много рев от негова страна, нощните му ги спрях. И две, които си правят паузи от 5 часа може би от 4-5м., та си се наспивах.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #288 -: Януари 20, 2018, 01:25:54 am »
Бебешок, Метронидазолът намалял количеството на кърмата, така поне пише. В голям процент се възстановявала после.
м-и, не кърмата разваля зъбите, а самите сукателни движения, ако са много чести и за дълго време. Деформира се челюстта и/или зъбите. Затова не се препоръчва и биберон след като излязат  повечето зъби или като мине годинката.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #289 -: Януари 20, 2018, 13:04:00 pm »
Резултатите от тази нощ:Последно хранене в 21ч.,след това в 5 сутринта.Това е първата такава пауза от както се е родила,ще видим и тази нощ.Може да е случайно.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #290 -: Януари 20, 2018, 17:48:38 pm »
Бебешок, Метронидазолът намалял количеството на кърмата, така поне пише. В голям процент се възстановявала после.
м-и, не кърмата разваля зъбите, а самите сукателни движения, ако са много чести и за дълго време. Деформира се челюстта и/или зъбите. Затова не се препоръчва и биберон след като излязат  повечето зъби или като мине годинката.
Pav-laq за кариеси чета по-горе, а и това съм чувала. А все пак това до голяма степен е ген, отделно зародишите се формират в утробата.
За криви зъби и челюсти само тук съм чувала. В Германия приятели твърдят, че според зъболекари до 5 можело биберон.
 Синът ми е кърмен почти до 2г., биберон на Нук до към 3, може и повече когато го отхапа и просто ме беше страх, че ще погълне парчето, та го откъснах и сам се отказа. Крива челюст, изкривени зъби, развалени такива, та все още и паднали няма, а е почти на 7.
Едната ми дъщеря обаче определено има изнесени напред зъби, а бибероните ги махнах лятото на 1.6. да кажем е било.
Моят опит показва, че не оказва кой знае какво влияние биберона или кърменето. Но все пак е доста ограничен :) За биберона отделен въпрос е, че го предпочетох пред ръцете, защото и те се деформират, а и нямам шанс някога да ги взема :)
Бебешок, успех! Дано спи повече с АМ!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #291 -: Март 19, 2018, 20:29:29 pm »

Последно време също е модерно зъболекарите да казват,че кърменето над 1 година разваля зъбите.Три познати изпаднаха в тази ситуация-децата са на 3-4г. възраст и имат кариес,а са кърмени почти до 2.
И 2те неща може да имат своята логика,но едва ли могат да се докажат и според мен всичко е много индивидуално.

Всъщност вече има зъболекари и в България, които се интересуват малко повече от влиянието на кърменето върху зъбките на децата. Правени са и изследвания, доказващи категорично, че кърмата не увежда емайла. Кърмата съдържа сложни захари, които бактериите в устата причиняващи кариес, не могат да храносмилат. Уви не така стои въпросът с АМ, което съдържа прости захари. Можете да намерите лекциите на д-р Цветелина Дучева от Академия на родилители, там тя говори и за това.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #292 -: Юни 18, 2018, 18:04:08 pm »
Еха, отдавна не е писано тук, къде сте майчета? 😊
Аз имам въпрос относно намалянето на кърмата по време на цикъл..
Бубата е на 7 месеца и преди няколко дена ми дойде първия МЦ от Фев 2017 😂 (не ми липсваше)
Гърдите ми са хем меки, хем празни.. Вчера цял ден сладура беше крива( а е толкова щастливо бебе) и снощи най-накрая се принудих да и размразя 150мл кърма ( аз имам много замаразена) и не пусна шишето докато не го излока.. Явно направо е изгладняла..( ние се захранваме, но аз не бързам, засега сме 90% на кърма)
Та с това мляко намаляло.. Да се отчайвам ли? Или ще тръгне пак като ми свърши Мц? Съвети? 🤭

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #293 -: Юни 18, 2018, 18:59:47 pm »
Гальонди, ти щом си кърмиш вече толкова време предполагам, че знаеш как стоят нещата  :). Бебето трябва да суче, за да се увеличи кърмата. Така все едно си прескочила едно кърмене с размразената кърма и не е хубаво. Слагай го на гърда, за да има ефект, докато бебето съче кърма ще има не се отчайвай  :D. Аз вече 8 месеца кърмя близнаците и още нямам цикъл, не знам дали той влияе на кърмата. С баткото ми дойде 10 месеца след раждането, но тогава кърмех само сутрин и вечер и не помня да е имало промяна.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #294 -: Юни 18, 2018, 19:38:34 pm »
Привет loriane,
Драго ми е да те “видя” отново ☺️
Ние се кърмим на 3-4 часа през деня, а през ноща веднъж, а напоследък доста често- и по два пъти.
Дадох ѝ мляко от шише малко след като я накърмих вчера, не сме прескачали ядене.. много беше неспокойна и се съмнявах, че е гладна.. На цицата мрънка също( защото няма много мляко сигурно)
Днес тактиката е друга, на гърдата, яде каквото яде, после ѝ давам 50-60 мл мляко в шише.. По принцип тя ако не иска - се дърпа, а ако е гладна, изяжда всичко.
Нямам сърце да я гледам гладна, тя е такова щастливо бебе, че направо ѝ е неприсъщо това мрънкане.. Само като не може да спи е кривчо, иначе все е ухилена.
Притеснявам се с този цикъл, ще се оправи ли млякото ми като свърши? Аз толкова труд положих да мога да я кърмя, 3 месеца спах на помпата едва ли не( щото тя беше мнооого поспалива и едва ядеше) а аз помпах като луда, да стимулирам млякото.. Имам фризер с 300 пакетчета кърма от по 180мл, и нея хранех, и замразявах, беше чудо! 🤣
Като се върнах на работа, аз работя от нас, спрях да помпам, само на гърда. Тя порасна, бърза е, храни се добре, на почивките тичам при нея и се храним.. Искам поне до годинка така.. а после да разредим на сутрин и вечер..


*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #295 -: Юни 19, 2018, 08:29:09 am »
Гале, просто трябва да си упорита.Много бебета усещат промяна в млякото по време на цикъл, но свикват и продължават да се кърмят.Може да намалее малко кърмата, но по натам ще се регулира.Успех!

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #296 -: Юни 19, 2018, 08:43:10 am »
Гальонди и аз се радвам да те видя, жалко че този форум съвсем замря, бях свикнала да чета някои момичета и ги чувствах близки. Има фб група (която открих вчера  :D) обаче не  е същото, не мога да разбера нито кой кой е нито има отделно за кърмене примерно под-група...жалко). Иначе на теб желая успех, мисля, че ще се възстановят нещата ти си упорита щом си стигнала до тук !
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 09:40:44 am от loriane »
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #297 -: Юни 19, 2018, 08:45:33 am »
И аз страдам, че ФБ измести форума.Тук съм намирала толкова много информация, а там всичко е миш-маш.Само опитващите са компактна група и си пишат и стискат палци.То реално от нас зависи дали ще има хора във форума.

Иначе пиши как се развиват нещата при девойката!

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #298 -: Юни 20, 2018, 21:18:56 pm »
Аз дори не знаех, че във ФБ се е преместил калабалъка 🤔
От време на време влизам тук да чета, но не винаги имам време да пиша.. Толкова съм заета, че не знам как функционирам понякога. Сега момчетата са и ваканция, и звероукротител се явявам.. направо сме цирк 🤦🏻‍♀️
Все още ми се струва малко кърмата. Днес вече я храня имот двете гърди, без допълнително от шише, да видим добре ли ще е, или ще трябва още..
Ще следя памперсите, аз по това се ориентирам също..
Дано се позасили това мляко, аз и хапвам уж, и вода нагъвам.. А тя като дойде време да се храним, яде минута-две и почва да ми се “кара” ама все едно говори нещо.. като балалайка е 😂 Нито един от братята и не е “говорил” толкова много 😬 Голям оратор се извъди 🤭