0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #260 -: Септември 17, 2017, 20:16:36 pm »
Шуши, и аз като Златето да кажа спри да ги слушаш, ама спри.Седни и попрочети малко в блога на Хедра ще се успокоиш.Не дохранвай, ако е гладна ще суче още, или ще започне да суче по-на често.Тя вече е на месец и малко, така че има сили да суче и да си иска да реве като е гладна.

Пробното кърмене като такова се прави в рамките на 24 часа и се мери след всяко ядене, защото на всяко ядене ядат различно на едно 50 гр, на друго 100.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #261 -: Септември 17, 2017, 23:26:23 pm »
Съгласна с всички до тук!
Може да си вземеш някакъв чай. Не съм сигурна, че помага, пиех на Хип инстантния, но ми харесваше на вкус и увеличавах течностите така. Знам, че на Хималая има някаква добавка, но не съм ползвала. И повече почивка за теб, и по-малко контакти с дразнителите. Не им вдигай телефона, отказвай посещения, винаги имаш оправдание, че ще почиваш или излизаш.
Ако бебето плаче след кърмене, може и да не му достига, но самото по-често търсене не предполага това. Може да няма сили да яде големи количества още, за да я заситят за дълго, нощната пауза също, не говори да е гладно според мен. А някой бебета просто си ядат на 2 часа, дори и денонощно.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #262 -: Септември 18, 2017, 17:19:07 pm »
Чайове,храни...само до хомеопатия не съм стигнала още. Днес понеже сме самички основно ми виси на гърдите :) пробвам техниката при всеки сигнал да я кърмя.. Похапва си,прелива си,но поне не я дохранвам. От петък до днес е качила 130 грама. Предполагам преминава през някакъв скок в растежа.
Какво мислите за този начин на кърмене?
Любовта е сила !

Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #263 -: Септември 18, 2017, 18:16:21 pm »
Аз съм така и имам едно щастливо бебе и аз съм в пъти по-спокойна.Има го момента със скока в растежа.Първия който усетих беше за 3-4дни,сега към третия месец беше близо 10 дни
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #264 -: Септември 18, 2017, 18:50:05 pm »
Шуши, тази техника на кърмене е най-успешна според мен. Така кърмех сина си. Първите дни беше почти нон стоп, после има скокове в растежа да. Но така най-лесно ще ти се увеличи кърмата. Успех и вярвай в себе си!
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #265 -: Септември 18, 2017, 21:06:00 pm »
И аз, както ти писах, кърмя на поискване, след като в началото започнах на 3-часов режим, но бързо зарязах тия графици. Определено и аз, и бебето сме по-спокойни и нещата си вървят по вода. Ще се напаснете, само си дай време и увереност.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #266 -: Септември 25, 2017, 17:20:47 pm »
Здравейте мамчета,
От темата за бременни дойде и моя ред да пиша в темите на мамчетата. С някои вече се знаем от там. Аз съм мама вече 6 ден но и аз се сблъскам с проблема с кърменето. След секцио съм но вече имам коластра. Но моя хубостник го мързи да суче а свикна от болницата с шише.Имам желание да кърмя но той се дърпа. Стисвам му зърното, потичаи му го подавам. Той захапва и като усети че не е като от шише и се дърпа и реве. Иначе се изцеждам с помпа и за тези малко дни събирам по 20мл общо за хранене и му го давам. Той си го изяжда и посре го дозахранвам с адаптипащото. Явно съм мн мека но като почне да реве и нещо ми става. Напрягам се. Да не говорим, че снощи ни беше първата нощ вкъщи и почти сън не сме имали. Леко и кръвно съм дигнала. Уж било нормално за след раждане.
Днес педиатърката идва и препоръча да му давам Биоамика-дано да му е добре.
Съжалявам, но още не съм в час и нямах време да прочета от началото. Като имам време ще прочета.
Хубава вечер! :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #267 -: Септември 25, 2017, 20:48:22 pm »
Ефра,опитай се да го слагаш по-често на гърда,ще мрънка,мрънка и ще спре и свикне.Така си е мъчение за теб.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #268 -: Септември 26, 2017, 00:01:34 am »
Ефра, наистина го слагай по често на гърда, защото с това изцеждане и даване от шише съвсем ще го домързи и ще ти спре и намалее кърмата.....с каката така стана, уж сучеше, не плачеше, не се будеше и след 20 дни бе наддала 0 гр. и после като започнах с цедене и дохранване с адаптирано мляко с  шише съвсем ми спря кърмата в 3 м. още...Алек  до 8 м. го кърмих....
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #269 -: Септември 26, 2017, 10:33:05 am »
Момичетата са казали, често слагане на гърда, ако трябва в началото постоянно висене там.Трудно е, особено като е първо дете и толкова чакано.Всеки рев за нас е все едно да ти забиват ножове, но не е нещо страшно.Той рева тепърва предстои :)

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #270 -: Септември 26, 2017, 10:39:30 am »
Хубаво е първо на гърда да се слага и евентуално после да се дохранва. Доста е рано за дохранване с АМ. Ако бебето е в нормални килограми, бих опитала с често кърмене, за да се стимулира лактация и да се регулира кърмата според нуждите на бебето.
Моите бяха малки на тегло и се изморяваха при сукане, та дълго време ги храних с цедена кърма, но цедях от самото начало на 3 часа и имаше количества, няма да пиша какви, че се плаша  :lol: около 2-3м минахме изцяло на кърмене и съответно не можех да изцеждам, това е явно някакъв дефект при мен, но суче ли бебето, гърдите ми не реагират на помпата.

ПП Стига сте се плашили с тоя рев. Няма да забравя думи на Стоека, че много години го е чакала тоя рев :) ми честно, драго ми ставаше като заплачат, толкова мънички бяха, че нямаха сили и за това, спяха денонощно, хранех заспали, сменях спящи, миех ги спящи, то чак страшно ми ставаше от тая тишина...
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #271 -: Септември 26, 2017, 17:05:43 pm »
Да ви се похваля тази сутрин имаше най-накрая смело да кажа истинско кърмене. Хванах го с едно одеалце и явно му стана комфортно и леко го понатиснах. Дърпа се в началото а после като почна и се усети истинско кърмене. Устата му беше в кърма чак :lol: но ми прави впечатление че едната гърда има повече а др не. Еми ще се опитваме и това е. Дано не ми секне докато се учим.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #272 -: Септември 26, 2017, 17:48:09 pm »
Eфра браво. Слагай го да суче, така и на теб ще ти стане по-лесно и като се установи лактацията няма да се налага да се цедиш!
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #273 -: Септември 26, 2017, 18:49:37 pm »
И при мен беше така,едната гърда в началото беше доста по-дашна :D,а тя пък не и се радваше въобще.С времето всичко се нормализира.Браво Ефра,продължавай така
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #274 -: Септември 27, 2017, 15:08:01 pm »
Днес продължаваме но нещо ме засърбяха зърната и си сложих от лансиноха. Сигурно е от сукането. Сменихме и позата. Вече в легнало положение сме и двамата. Не става в седнало, не мога да го наместя правилно а и за секциото не е мн добре да ми тежи на корема. А в легнало после се успива сам и не ми се налага да го успивам и дондуркам. А снощи какъв рев имаше един час. Мъж ми не можеше да го успокои. Помислихме, че има колики и мъж ходи до аптека и взехме инфоколик за всеки случай. Аз го гушнах и той се успокои. Явно е имал нужда от мама. Видях, че има стара тема за коликите но не открих нова. Ако греша, моля някой да ми даде линк, аз не намирам нова.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #275 -: Ноември 03, 2017, 15:20:21 pm »
мили момичета, има ли тема за лесно отбиване? Малката е на 1,4 месеца, много е престрастена, а на мен вече ми идва в повече това нощно дърпане и сукане. Все още нямам цикък, което е друга причина да искам да се отбием. И все пак, не бих жертвала комфорта на дъшера ми и бих искала да няма големи травми.
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #276 -: Ноември 03, 2017, 16:23:37 pm »
Хриси, при нас беше изключително трудно и стана някъде към година и десет месеца.Бях премахнала всички други кърмения освен нощното.Само нощем ядеше и ме ползваше за залъгалка.Обяснявах, говорих, предлагах шише с айрян, не харесваше АМ.В един момент започнах да и говоря как е голяма и как трябва вече да пие от шише, а не като бебетата от гърдите на мама и как в гърдите няма вече нищо.И така бавно и постепенно успяхме.Пробвах я на няколко пъти, като чак на 1,10 г. успях да я отбия.Щом първата нощ мина, на следващата искаше тя по-настоятелно, но и аз бях настоятелна и не и дадох.Не е ревала, разбрахме се с приказки.Чудо за мен, не вярвах че така ще стане.

*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #277 -: Ноември 03, 2017, 22:53:13 pm »
Нищо не предлагам нощем. Замяната на кърменето със ставане и раздаване на шишета, не ми е опция. Реших да спра нощните, когато буденето стана често и изморително за мен. Първо ги разделих на над 3 часа и някак естествено буденето намаля. Когато се събуди предлагах нещо друго, примерно залъгалка или местя да спи до мен и само се гушкаме. Получи ми се и с тримата. После постепенно махнах дневните, като избирах тия, с които по-лесно би се разделило детето или мога да го залъжа с любима храна.
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #278 -: Януари 14, 2018, 16:06:45 pm »
Е ние вече сме отбити. Стана толкова бързо и лесно, че чак не мога да повярвам. 10 дена след като спряхме със сукането и дъщеря ми започна да спи по цяла нощ без да се буди. Година и половина бяхме мама и бебе, сега вече навлизаме във фаза мама и дете. :)
*
Re: Кърменето!Материали и дискусии - 4
« Отговор #279 -: Януари 15, 2018, 20:25:15 pm »
Честито! Моите не са се будили нощем, но на мен ми стана дразнещо и също ги отбих :)