0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #20 -: Март 07, 2005, 19:19:42 pm »
Според мен е възможно донякъде да се види това. Защото като ми правеха инсеминация ми казаха, че са ми инжектирали 5 милиона сперматозоиди и, че материалът бил наполовина на този на един нормален мъж преди обработката. Явно може нещо да се види и без спермограма.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #21 -: Март 07, 2005, 19:20:07 pm »
:lol:  :lol:  :lol:
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #22 -: Март 07, 2005, 20:22:27 pm »
С толкова сперматозоиди не се прави инсеминация. Ето тук може да прочетеш по принцип доста неща по въпроса.
http://www.ma-ma.ru/library/theme/91
На руски е но ще се оправиш предполагам.
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #23 -: Март 07, 2005, 20:55:04 pm »
Цитат на: Anonymous
Според мен е възможно донякъде да се види това. Защото като ми правеха инсеминация ми казаха, че са ми инжектирали 5 милиона сперматозоиди и, че материалът бил наполовина на този на един нормален мъж преди обработката. Явно може нещо да се види и без спермограма.

Госте, извинявай, но какво значи "ми казаха", не са ли ти дали спермограма след инсето? При всяка инсеминация задължително се прави спермограма (спермограмата всъщност е листче с написани стойности), където се описват показателите преди и след обработката.
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #24 -: Март 16, 2005, 13:05:08 pm »
Здравейте на мен ми правиха инсеминация,.
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #25 -: Март 16, 2005, 16:27:02 pm »
Адриана, това ме навежда на мисълта че гинекологът ако е правил обработка изобщо, не разбира от спермограми. Поставям под въпрос обаче обработката на материала.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #26 -: Март 16, 2005, 16:30:01 pm »
ами половин час на някакъв уред прави нещо материала, но какво точно не знам. Издаваше някакви машинни звуци - уредът.
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #27 -: Март 16, 2005, 16:39:55 pm »
Нямам претенциите много да разбирам, но това може би това е само центрофугиране, като посетиш пак лекаря си питай го с каква среда работи.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #28 -: Март 16, 2005, 16:47:08 pm »
Е то с 5 млн каква инсеминация е правил? Много ми е интересно..
прочети това и сама ще разбереш защо не се прави инсеминация само с 5 млн.
http://www.ma-ma.ru/library/theme/91
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #29 -: Март 16, 2005, 16:52:11 pm »
Цитат на: adriana77
ами половин час на някакъв уред прави нещо материала, но какво точно не знам. Издаваше някакви машинни звуци - уредът.

Ади, нормалната обработка продължава около 2 часа. За половин час нищо не може да направи... Спермата явно не е обработена както трябва и това крие рискове за теб. Съжалявам, че трябва да ти го кажа. Смени лекаря.
*

    ввв

Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #30 -: Март 16, 2005, 17:06:24 pm »
Адриана, така работи д-ра , не се притеснявай. Явно в Сф и по-големите градове е по-друго - жалко само че материалът не е бил добър!!! Много, много бебета е направил д-ра.
*

    ввв

Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #31 -: Март 16, 2005, 17:07:56 pm »
Можеш да направиш спермограма в поликлиниката - има специална лаборатория за това, там работи една биоложка. Може би ще му изпишат някакви лекарства
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #32 -: Март 16, 2005, 17:12:17 pm »
Извинявай, ама сме чували за Търновските спермограми.
Съмнявам се в истинността им. И какво значи така работят. Има неща които са опасни и ако не могат да се правят както е редно то по-добре да не се правят.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #33 -: Март 16, 2005, 18:26:39 pm »
Цитат на: ввв
Адриана, така работи д-ра , не се притеснявай. Явно в Сф и по-големите градове е по-друго - жалко само че материалът не е бил добър!!! Много, много бебета е направил д-ра.

Браво на д-ра, само това мога да кажа  :evil:

Ади, замисли се, моля те, въпросът е сериозен!
*

    ввв

Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #34 -: Март 16, 2005, 18:32:51 pm »
Не мога да разбера щом не познавате специалистите как си позволявате да правите квалификации за тях? Много се надявам и вие да сте попаднали на такъв специалист като него, за да ви помогне както е направил с толкова много жени!!!
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #35 -: Март 16, 2005, 18:36:51 pm »
Цитат на: ввв
Не мога да разбера щом не познавате специалистите как си позволявате да правите квалификации за тях? Много се надявам и вие да сте попаднали на такъв специалист като него, за да ви помогне както е направил с толкова много жени!!!

Добре, кажи ми тогава, като толкова го защитаваш, ЗАЩО не дава спермограма след инсето? Той дори не прави такава...
Кажи ми КАКВИ среди за обработка използва? Това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се посочва в спермограмата.
Помисли малко, той не е биолог, НЕ МОЖЕ и НЯМА ТЕХНИКА и СРЕДИ за обработка. Прави някакви бла-бла магийки на спермата и хоп - тя е обработена вече.
Кажи ми и КАКЪВ метод на обработка използва? Няма да ти подсказвам, но има поне 3 метода за това...
Хайде, чакаме отговор. Всички ние чакаме!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #36 -: Март 16, 2005, 18:49:25 pm »
Цитат на: ввв
Не мога да разбера щом не познавате специалистите как си позволявате да правите квалификации за тях? Много се надявам и вие да сте попаднали на такъв специалист като него, за да ви помогне както е направил с толкова много жени!!!


Напротив - познаваме "специалиста"! Момичето даде достатъчно информация за методите му на работа и можем да си съставим мнение и да правиме квалификация. За мен този човек не постъпва професионално. Това, че е помогнал на много жени, е твърдение, което засега не е доказано. Но дори и да е доказано - какво значение има за Адриана, ако докторът е помогнал на жени без проблеми? Или на жени, чиите мъже нямат проблемни спермограми? При тая спермограма и при тия методи, силно се съмнявам, че докторът ще й помогне ЛИЧНО на нея!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #37 -: Март 16, 2005, 21:03:48 pm »
Най-много някоя инфекция с този необработен материал да натресе на някоя пациентка.
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #38 -: Март 16, 2005, 21:12:21 pm »
Цитат на: Lali
Най-много някоя инфекция с този необработен материал да натресе на някоя пациентка.

Не, Лали, това с инфекцията е най-малкото. Има и по-страшни неща, за съжаление.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма след продължително въздържание
« Отговор #39 -: Март 16, 2005, 21:22:31 pm »
Ми аз не разбирам много, но си мисля, че ако има например някакви бактерии в материала, това е много опасно.