0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

МИЛИ ДАМИ, МНОГО СЪМ ОБЪРКАНА......С МЪЖКИ ФАКТОР СМЕ.....ПОСЕЩАВАМЕ КЛИНИКА МАЛИНОВ И НИ КАЗАХА, ЧЕ САМО ИНВИТРО ЩЕ НИ ОПРАВИ, НО СМЕ РЕШИЛИ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМЕ ДОПЪЛНИТЕЛНО ЗА ПОВЕЧЕ МНЕНИЯ.....И ТАКА МЪЖА МИ Е СЪС СКУЛИОЗА, КОЯТО ЩЕ ЗАПОЧНЕМ ДА ЛЕКУВАМЕ ЗАЩОТО И ТЯ МУ ВЛИЯЕ ЗЛЕ.....УТРЕ СМЕ ПРИ ДР.КАЦАРСКИ ЗА НЕЗАВИСИМО МНЕНИЕ....ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КЪМ КОГО Е НАЙ-ДОБРЕ ДА СЕ НАСОЧИМ ЗА БЪДЕЩОТО НИ ИНВИТРО.....
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.....СТИКАМ ПАЛЦИ НА ВСИЧКИ ДА ИМАТЕ САМО +++++++


Здравей, Bojinova88!
Много си се изпопритеснила ми се струва. Опитай да се успоиш и да си подредиш мислите.
Не сте ли доволни от Малинов?
Тук всяко момиче ходи в различна клиника и мнения за отделните клиники най-различни има.
Най-много положителни отзиви има за Стаменов доколкото видях, съответно и най-много се чака за час за там - казват година.
Единият вариант е да запишете час и да чакате, като междувременно се лекувате - имам предвид основно мъжа ти (ти си писала за д-р Кацарски, може би имаш предвид д-р Кацаров?). Междувременно и ти си направи всички изследвания, ако не си го сторила вече, за да отхвърлите двойния фактор. Цветната снимка, ако не си я направила, е задължителна общо взето.
Другият вариант е да изберете по-малко посещавана, но това не значи непременно по-лоша, клиника.
Ето списък с клиниките http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Тук има една темичка с анкетна цел за успешни IVF/ICSI, която може да ти помогне също. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3198.0;viewresults
Доколкото разбирам вие сте за Икси (в друга тема момичетата ти обясниха за разликата с класическото ин витро).
Стискам ти палци. Много си млада и времето е пред вас!  :bighug:

P.S. Аз лично посещавам нова клиника с недоказан още опит, но не обичам да чакам, а по тези клиники човек трябва да се въоръжи с търпение.
47 Smiles, благодаря ти.....аз съм млада но мъжа ми е на 40 и времето минава.....но това с възрастта не е важно,,,,
Объркана съм защото от Малинв директно казаха,че няма смисъл от инсеминации и т.н......няма назначено лечение на мъжа ми от андролога Лазаров,,,,,което ми е странно....все пак нещата не са чак толкова зле.....аз съм от хората който търсят решение на проблема и не смятам, че няма оправяне на нещата.......доволна съм от Малинов, но не мисля, че само и единствено хормонално стимулирани процедури биха помагнали, винаги има и други начини, но трябва да се намери причината и да се работи по въпроса.....
На мен ми казах, че нямало да ми направят цветна снимка, нямало смисъл,а аз преди години имаш силно възпаление на единия яйчник,който беше тръгнал и по тръбата.....затова искам да сондирам мнения....и искам съвета ви като запознати....
Иначе да Кацаров....малко съм объркала......


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
щом сте с мъжки фактор и търсите второ мнение дали сте за инвитро или не, тогава препоръчвам да започнете с нова спермограма и консултация по стойностите на спермограмата в друга клиника.

в повечето софийски клиники ще ви направят качествено и без забавяне спермограмата. а след това можете да сравните стойностите и да решите къде да се консултирате с инвитро специалист по резултатите от изследването.

в клиника Малинов работят инвитро сравнително отскоро, затова бих препоръчала да търсиш второто мнение при по-опитен специалист.

иди при Щерев или Владимиров, ако не искаш да губите прекалено много време в чакане.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

И аз за тях си мислех Джем, за Владимиров съм слушала супер неща.....ние ще пускаме още една спермограма,само че утре като Кацаров каже как да действаме и после ще си пуснем документите за Фар.... и така благодаря ви много


А  мъжът ти пие ли някакви добавки?
Не съм веща и не знам нищо за скулиозата, но знам че има доста неща за пиене при влошени спермограми - бърканицата на д-р Кацаров (тук някъде из форума има рецептата), пикногенол, фертил аид за мъже, билки разни като бабини зъби и т.н.
Мъжът ти пуши ли? Обичайно се препоръчва да спре/намали цигарите и алкохола, да спортува активно. На моя мъж например стресът му влияеше на спермограмата и пътуванията.
И на мен ми казаха, че няма смисъл от инсеминации. Обичайно го казват, когато двойката е пробвала достатъчно дълго да забременее, но неуспешно (при нас годините опити са доста повече от при вас - почти 7). Освен това като направиш няколко поредни инсеминации се оказва, че струват почти колкото едно ин витро и това донякъде също ги обезмисля. От инсеминация има смисъл, ако подобрите някои от показателите.
Запиши си час и на друго място (за съжаление не мога да ти кажа къде, трябва ти да избереш) и поискай още мнения. Много момичета пробват в началото в две-три клиники, за да се спрат окончателно на една.

P.S. Има разлика в спермограмите на различните клиники! В клиниката на Щерев винаги ни е излизала по-лоша отколкото в клиниката на Владимиров. И до сега нямам обяснение, но един андролог ни беше казал, че тази при Щерев е по-вярна.
« Последна редакция: Юли 08, 2013, 17:11:06 pm от 47 Smiles »
Мъжа ми пие бабани зъбки или така наречения трибулус на хапчета, сега пак ще му забъркам бърканицата....и след консултацията утре с Кацаров ще видим как ще действаме, а иначе за скулиозата ще започнем лечение при д-р Неда Алексиева Попова, тя ние много близка и знам че помага наистина,днес тя каза че за нея проблема в това и че ще оправим нещата без тъпкане с хормони.....обнадеждена съм и се надявам нещата да се случат скоро и да имаме бебче.....


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
P.S. Има разлика в спермограмите на различните клиники! В клиниката на Щерев винаги ни е излизала по-лоша отколкото в клиниката на Владимиров. И до сега нямам обяснение, но един андролог ни беше казал, че тази при Щерев е по-вярна.

а този андролог откъде знае коя е по-вярна - хвърля на боб или има рентгенов поглед и брои сперматозоидите директно в тестисите?

не вярвайте на такива глупости. и на двете места работят много добри ембриолози, качеството на анализите им е много добро и резултатите са достоверни. едва ли става дума за брутални разлики. малките разлики могат да се дължат на субективния фактор или на естественото вариране на показателите с времето. не случайно от фонда искат 2 спермограми от различни клиники.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

а този андролог откъде знае коя е по-вярна - хвърля на боб или има рентгенов поглед и брои сперматозоидите директно в тестисите?
не вярвайте на такива глупости. и на двете места работят много добри ембриолози, качеството на анализите им е много добро и резултатите са достоверни. едва ли става дума за брутални разлики. малките разлики могат да се дължат на субективния фактор или на естественото вариране на показателите с времето. не случайно от фонда искат 2 спермограми от различни клиники.
Едва ли хвърля боб Jam. Нали е специалист в областа. Предполагам има наблюдения.
Няма как да го знам разбира се, не казвам, че е прав, просто цитирам мнението му.
Подвижност 30% и 50% и морфология по Крюгер 8% и 14% не са от най-несъществените разлики.
Чела съм го и от други момичета във форума.
Много са странни резултати с големи разлики като при нас в спермограмата, и др.Попова това каза, че е малко странно да имаш близо 50% подвижност и другите да са в норма и после малко след година да са много ниски, защото мъжа ми не си е променил начина на живот за това време....затова добре да има консултиране и поне 2 независими....


От приятелки знам, че Николай Генов от Панацея е добър специалист.....въпреки че и лиши коментари съм чела.....не знам за сега ще пробвам с Кацаров и Попова, и може би ще се обадя на Антоанета Ганчева за консултация.......ох много ми е мъчно,,,,,,,,,,


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
От приятелки знам, че Николай Генов от Панацея е добър специалист.....въпреки че и лиши коментари съм чела.....не знам за сега ще пробвам с Кацаров и Попова, и може би ще се обадя на Антоанета Ганчева за консултация.......ох много ми е мъчно,,,,,,,,,,

нито един от изброените не е специалист по инвитро, а с изключение на Кацаров - никой не е специалист и по мъжки стерилитет.

само ще си загубиш времето и парите там. особено съм скептична към Николай Генов като "добър специалист". в бг-мама има огромна тема, "посветена" на него.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Точно затова и аз не съм сигурна за Генов, много съм доволна от Ганчева,но мисля да се консултирам или с Владимиров и може би с Иво Димитров,той следеше бременността на братовчедката на мъжа ми и е много доволна,,,,не знам какво мислите за него.....


Момичета бяхме при Кацаров, назначи лечение с Андроситол за три месеца и каза да си продължи приема на Трибестан.....другата седмица ще правим втора спермограма за документите за фонда при Владимиров ни изпрати Кацаров да я направим.
Иначе това са неговите изследвания,той каза че са ок, но какво значи СБ препоръка?