0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, момичета!
Искам да споделя диагнозата, която ми дадоха днес, а именно хипертиреоидизъм. Високи нива на  Т4 и ниски нива на TSH, също имам обилно потене, без сърцебиене и отслабване, с нервност и притеснение. Това което четох в Интернет за хипертиреоидизъм ме стресна много, искам да ви питам има ли нужда да се притеснявам? Преди два месеца направихме 2 неуспешни инсеминации, този месец мислим да продължим с процедурите, но с тази диагноза не знам какво да правя, утре ще звънна на ендокринолога да го питам дали да правим инсеминации. Вие момичета, какво бихте ме посъветвали? Диагнозата хипертиреоидизъм, наистина ли е много ужасяваща?
*
Вкарай си хормоните в ред и тогава правете опити.Не диагнозата ти не е толкова страшна, просто трябва да свикнеш да живееш с нея, да си взимаш редовно хапчетата и търпение.

*
Маги, според теб цял живот трябва да пия хапчета, така ли, трябва ли да искам да се изследвам за Хашимото, днес цял следобед чета информация в Интернет за хипертиреоидизъм и още повече се обърквам.
Благодаря ти!
*
Пусни си всички хормони и антитела на щитовидната жлеза.Отиди при добър ендокринолог и се лекувай.Каква ще ти е точно диагнозата само ендокринолога може да каже.Недей да четеш нахалос в нета има много теми където могат да те подведат.Тук поне се борим за едно и също и гледаме да сме по-информирани.Но без среща с ендокринолог нищо не можем да кажем и ние.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Здравейте, момичета!
Искам да споделя диагнозата, която ми дадоха днес, а именно хипертиреоидизъм. Високи нива на  Т4 и ниски нива на TSH, също имам обилно потене, без сърцебиене и отслабване, с нервност и притеснение. Това което четох в Интернет за хипертиреоидизъм ме стресна много, искам да ви питам има ли нужда да се притеснявам? Преди два месеца направихме 2 неуспешни инсеминации, този месец мислим да продължим с процедурите, но с тази диагноза не знам какво да правя, утре ще звънна на ендокринолога да го питам дали да правим инсеминации. Вие момичета, какво бихте ме посъветвали? Диагнозата хипертиреоидизъм, наистина ли е много ужасяваща?

Spoko, s pravilno le4enie vs 6te se normalizira, a ti 6te se po4uvstva6 skoro po-dobre :lol:
Za da pristapi6 kam inv proceduri, az li4no smqtam, 4e TSH sledva da si vleze v normite, ina4e opita e obre4en na neuspeh :?
Az cqla godina se lekuvah i saotv 4ak sled 1 godina i polovina napravih procedura. Uspeh i nqma mqsto za ot4aqnie :D


Задължително си изследвай антителата, защото ако са високи, говорим вече за Хашимото. Не е задължително да пиеш цял живот Пропицил, по някое време влизат в норма, както например при мен през бременността, после пак имах период на пиене през лятото, но вече повече от две години не съм пила, изследвах се скоро, всичко ми е в норма, само антителата са ми високи, но те подлежат на лечение само за намаляване, но не и за окончателно премахване.