0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ФАР смяна на партньора
« -: Юни 26, 2013, 13:01:16 pm »
Здравейте,
със съпруга ми сме одобрени от ФАР и чакаме да ни връчат заповедта до два месеца. Само че решихме да се разделим и ще се наложи смяна на партньора. Някой знае ли как може да се направи това? Задължително ли е да има развод (за два месеца не вярвам да се получи)? Ако ползвам анонимен донор трябва ли ми разрешение от съпруга? И кога се уведомява ФАР-сега или приполучаване на заповедта?
*
*
Re: ФАР смяна на партньора
« Отговор #2 -: Юни 26, 2013, 13:10:10 pm »
ако имате сключен граждански брак, да, трябва ти разрешение от него.
Re: ФАР смяна на партньора
« Отговор #3 -: Юни 26, 2013, 17:23:22 pm »
Благодаря!
Re: ФАР смяна на партньора
« Отговор #4 -: Юли 10, 2013, 23:11:42 pm »
Правя изследвания за инвитро, но се разделихме с партньора ми. Въпреки това, реших да продължа и опитам с донор. Имате ли представа, дали мога да кандидатствам за финансиране? Там пише за двойки...но докато ми излезе часът за преглед в клиниката, вече бях сама...
*
Re: ФАР смяна на партньора
« Отговор #5 -: Юли 11, 2013, 07:36:39 am »
gigik@mail.bg, ако имате сключен граждански брак, ще ти е необходимо писмено разрешение от партньора за ползване на донорски сперматозоиди.
Може да кандидатстваш за финансиране от ФАР, ако отговаряш на условията (медицинските показатели). Донорските сперматозоиди не се заплащат от Фонда.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: ФАР смяна на партньора
« Отговор #6 -: Юли 11, 2013, 14:25:40 pm »
Много благодаря за отговора! Нямахме брак, така че ще опитам да кандидатствам. Успех на всички!!!
Re: ФАР смяна на партньора
« Отговор #7 -: Септември 25, 2013, 11:01:24 am »
Добре де, а какво става ако заповедта е получена и партньорът ти бие шута? Защото ние вече едва се търпим и ще ми е много по-спокойно той да не участва в инвитрото.