0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стимулация
« -: Юни 18, 2013, 15:38:15 pm »
Здравейте! Имам един въпрос. Правим опити за бебе с моя приятел около 3-4 месеца. Преди 2 месеца правих хидротубция и тръбите направиха спазъм. Миналия месец правихме цветна снимка, която показа две проходими тръби. С лекаря, който посещавам се уговорихме да следим овулацията този цикъл. Днес бях на преглед при него /4 ден от цикъла/ и ми предписа стимулация и инсеминация. Лично аз мисля, че е рано при положение, че овулацията не е следена.

Моля за вашето мнение.

Прикачвам снимка на рецептата и резултати от правените ми изследвания.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стимулация
« Отговор #1 -: Юни 18, 2013, 17:42:36 pm »
Здравей! И аз мисля, че е твърде рано за стимулация и инсеминация. Но от изследванията ти се вижда, че TSH е завишено. Трябва да посетиш ендокринолог.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Стимулация
« Отговор #2 -: Юни 18, 2013, 18:04:29 pm »
Лекарят ми каза да пия Келп, не се е насочил към ендокринолог.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стимулация
« Отговор #3 -: Юни 19, 2013, 00:42:14 am »
TSH ти е 3, 42. Оптималната стойност за забременяване е около 1, 5. Моят съвет е да посетиш ендокринолог. Както и да се консултираш с още един гинеколог.
По каква причина след 2 месеца неуспешни опити пристъпи към хидротубация? Клиника по репродуктивно здраве ли посещаваш? Спермограма на партньора правихте ли?
По принцип, при жени под 35 години е нормално да се правят 1 година опити, преди да се потърси специализирана помощ. След 4 месеца опити е рано да се търси проблем, а какво остава за стимулации и инсеминации. Аз не бих се подложила на тези манипулации толкова рано, особено ако няма спермограма. Поне снимка сте направили, което е добре.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Стимулация
« Отговор #4 -: Юни 19, 2013, 08:52:54 am »
Хидротубация и цветна снимка направих за собствено успокоение. Преди 3 години с бившия ми съпруг сме опитвали да имаме дете няколко месеца, разкъсано не последователно защото аз живеех в България, той в чужбина. Посещавам клиника Щерев. Спермограма не сме правили. Аз не мисля да започвам стимулация на този етап. Благодаря за съвета, мисля да потърся мнението на ендокринолог.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Стимулация
« Отговор #5 -: Юни 19, 2013, 14:39:34 pm »
Да, разбирам :)
Спермограма е добре да се направи, това е първото изследване, което се пуска, защото кажи-речи веднага става ясно има ли там проблем или не. Докато при жената доста по-трудно и бавно се изясняват нещата обикновено.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!