0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

искам да осиновя дете сама
« -: Юни 15, 2013, 00:14:15 am »
Здравейте,подадох документи за осиновяване и съм одобрена преди една година,с моя приятел нямаме брак затова аз ще осиновя детето сама живеем на семейни начала.Четох в закона ,че няма разлика дали осиновителите са двойка или сам човек всички са с равни права.Вече една година ни вест ни кост ,не знам как да постъпя,социалния работник ми намекна да сключа брак "все пак търсим мама и татко за детето",но брак не искам да сключа и не мисля,че това трябва да е причина да не мога да си осиновя дете или че няма да съм добра майка.Дайте ми съвет към кого да се обърна за помощ,за мен това е несправедливо,нечестно и спрямо жените,които живеят сами и искат да отгледат детенце.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #1 -: Юни 15, 2013, 08:36:28 am »
Здравей! :) Познавам немалко мами, които са кандидатствали и осиновили сами. Едната дори е получила предложение за детенцето си месец, след като е влязла в регистрите. Вероятно не липсата на брак е причината за дългото чакане. На ваше място бих опитала да разговарям със социалната, да помоля да прочета доклада (много зависи, как е написан той, каква е оценката на психолозите и изобщо, факторите са комплексни, не се оценява само един аспект). Прегледайте още веднъж критериите си. Ако например държите на българския произход, тогава чакане в период на година и половина - две си е съвсем нормално... Ако имате възможност, променете нещо от изискванията си - дори да е нещо дребно, все прави добро впечатление и все напомняте за себе си, което си е важно. Успех и стискам палци! :)
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 10:14:12 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #2 -: Юни 15, 2013, 10:51:22 am »
според социалния работник доклада е повече от добър,аз също съм на това мнение.Отговарям на всички материални и социални изисквания,претенции имам само за годините и да не е ромче детенцето.Уж всичко е чудесно и до тук ,това чакане смазва и убива,страшно е..
*
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #3 -: Юни 15, 2013, 23:14:35 pm »
Включили ли сте всички РДСП-та?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #4 -: Юни 15, 2013, 23:30:46 pm »
претенции имам само за годините и да не е ромче детенцето.

вероятно затова чакате толкова дълго.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #5 -: Юни 16, 2013, 10:05:19 am »
Ако например държите на българския произход, тогава чакане в период на година и половина - две си е съвсем нормално...

Такава е истината. Социалните със сигурност са ви казали същото... Повечето кандидати имат точно вашите изисквания... Пожелавам ви кратко чакане и скорошна хубава новина!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #6 -: Юни 18, 2013, 11:23:22 am »
Здравей  mikagg,
вероятно Чандра визира мен за краткото чакане  :) Аз съм сама осиновителка, без фактическо съжителство. Когато отидох да подам документите, социалната ми намекна тактично, че ако не се омъжа шансовете ми са много малки (беше отрязана като кисела краставица, защото закона не казва това  :D).Е в крайна сметка доклада ми беше супер и няма и един месец след вписването ми звъннаха. Изискванията ми бяха сведени до минимум, което доведе до краткото чакане (здраво дете от 0 до 3 години без отличителни белези на ромски етнос).
Пожелавам ти скорошно обаждане и среща с твоето детенце!
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #7 -: Юни 29, 2013, 15:19:53 pm »
Здравей,социалния работник ме посъветва да сключа брак,но също ме посъветва да не осиновявам ромче и го направи няколко пъти
*
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #8 -: Юни 30, 2013, 22:21:20 pm »
Изказване от социален работник да не се осиновява дете с ромски произход ми звучи доста непрофесионално и ми е любопитно как го е обяснил. Тук, а и в други форуми, пишат мами, осиновили ромчета. Съберете информация за предимствата и недостатъците и тогава решавайте. Ако нямате проблем с етническия произход и не поставите такова ограничение най-вероятно ще осиновите далеч по-бързо. Желая много успех и бърза процедура  :wink:
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #9 -: Юли 01, 2013, 06:26:25 am »
Здравей,социалния работник ме посъветва да сключа брак,но също ме посъветва да не осиновявам ромче и го направи няколко пъти

Аз бих си сменила социалния работник на мига, като в заявлението си опиша точно защо искам смяната.

Има си нормативни документи, в които ясно си пише кой има право да осиновява. Самотни жени имат право. Ако ти нямаш проблем да осиновиш дете от ромски произход - това си е твое право и твое решение за твоя си живот. Никой не може да ти казва ще се омъжваш ли, ромчета ли ще осиновяваш и колко.

В интерес на истината ние също сключихме брак 1 ден преди подаване на документите - в неделя подписахме и в понеделник подадохме документите. Само че това беше наше решение и подаването за осиновяване беше катализатора, а не причината да сключим брак. В този момент си давам сметка, че това е било най-правилното решение, защото в момента имаме страхотни проблеми с роднините на съпруга ми за наследства именно защото Мартин се явява законен наследник.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #10 -: Юли 10, 2013, 15:47:37 pm »
Здравей,социалния работник ме посъветва да сключа брак,но също ме посъветва да не осиновявам ромче и го направи няколко пъти

Аз бих си сменила социалния работник на мига, като в заявлението си опиша точно защо искам смяната...

И аз мисля така... Разбира се, че всеки има право сам да прецени, дали да сключва брак или не, а още по-грубо ми се струва да се дават съвети във връзка с избора и желанията ни, какво дете да осиновим. Онова, което си е позволила вашата служителка, според мене е скандално и недопустимо за социален работник. Иначе cofee lungo ти е дала добри аргументи в полза на брака... :) Хубаво е човек да мисли и в перспектива...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: искам да осиновя дете сама
« Отговор #11 -: Юли 20, 2013, 22:39:25 pm »
Няма проблем да осиновиш дете сама,но ако мъжът с когото живееш иска  то да носи неговите имена ще трябва да сключите брак.