0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кървене след аборт
« -: Юни 11, 2013, 19:45:51 pm »
Здравейте,извинявам се ако има подобна тема.
На 29.05.2013 направих аборт в 7 г.с още първият ден кървенето сря,бях на антибиотик и Метергин. Нямах никакво кървене или зацапване 3 дни,след това се запомна ту червено те кафяво течение.Вчера бях на контролен преглед,лекарят каза ,че матката е напълно изчистена и че не вижда кръв останала вътре.Погледна превръзката и каза че тъй като е 13 ден от аборта е възможно и да е манструална кръв.Днес ми тече ту леко червено ту много тъмно кафяво,не е силно по скоро зацапване но кафявото течение беше с малки съсиреце.Много съм притеснена,ще се радвам някоя от вас ако е била в подобна ситуация да сподели.
Благодаря Ви
*
Re: Кървене след аборт
« Отговор #1 -: Юни 30, 2013, 22:51:13 pm »
Отговорът ми е малко закъснял, но се надявам да ти е полезен. След аборт цикълът идва до 45 дни, така че менструална кръв на 13-ден ми се струва малко вероятна. Аз имам 2 аборта с абразио и 1 с медикаменти (по препоръка на лекар) между 7 и 9 г.с. И в трите случая цикълът ми дойде не по-рано от 45-ти ден. При второто абразио вероятно не ме бяха изчистили добре, защото на третия ден изхвърлих голямо парче тъкан. Тогава и кръвотечението продължи по-дълго. Желая ти бързо възстановяване.
Re: Кървене след аборт
« Отговор #2 -: Юли 01, 2013, 19:08:17 pm »
Благодаря ти.... един месец след аборта...до онзи ден имах силно кафяво течение,вечерта изпаднаха два съсирека не много голями.Два дни нямах никакво течение,днес бях на преглед докторът ме убеди ,че всичко е наред.Уффф преди малко пак кафяво течение...вече незная какво да мисля
*
Re: Кървене след аборт
« Отговор #3 -: Юли 01, 2013, 20:31:11 pm »
Благодаря ти.... един месец след аборта...до онзи ден имах силно кафяво течение,вечерта изпаднаха два съсирека не много голями.Два дни нямах никакво течение,днес бях на преглед докторът ме убеди ,че всичко е наред.Уффф преди малко пак кафяво течение...вече незная какво да мисля
Съветвам те да направиш контрола при друг лекар.
Аз също правих абразио на 28 май, след него имах няколко дни кафеникаво зацапване. На 27-мия ден си ми дойде новия цикъл без никакво закъснение или проблеми.


*
Re: Кървене след аборт
« Отговор #4 -: Юли 01, 2013, 23:18:47 pm »
Отиди при друг лекар за второ мнение.
Re: Кървене след аборт
« Отговор #5 -: Юли 05, 2013, 21:25:09 pm »
Здравейте,отново... Днес ходих при друг лекар,всичко е наред с матката изчестена,няма кръв,но :( окозо се че в следствие на борта се е образувала киста на десният яйчник 6 см. Изписа ми Дустафон за 10 дни и да отида на контролен преглед.Да се надяваме че е намаляла тази киста.Много ме е страх :(
Re: Кървене след аборт
« Отговор #6 -: Юли 30, 2013, 11:52:25 am »
Здравей,аз съм в същото положение като теб...направих аборт на 14 май,ден -след това ми нямаше нищо и като се започна...10 дена тече доста силно и после през два дни ту има ту няма и така до 28 юли.Ходих на лекар и се оказах с образувана киста на левия яйчник 35 мм.Пих 10 дена дуфастон и сега вече ми дойде първия нормален цикъл.
*
Re: Кървене след аборт
« Отговор #7 -: Август 02, 2013, 00:14:03 am »
Здравейте и от мен.Преди 3години след като видях положителния тест,започна кървене и се наложи абразио(можеше да мине и без него,но както и да е...лекари всякакви).След аборта кървях месец и половина,почти два.Ходих при поне петима лекари и всеки ми казваше нищо ти няма.Само една лекарка,последната при която бях ми изписа витамин К1,с някакъв антибиотик и кървенето спря.Две години след това неуспешни опити за забременяване(а преди това забременях още на втория месец).Посетих репродуктивна клиника,и се оказа че сам с 2напълно непроходими тръби,в следствие на аборта.Сега само ин витро.За това си пуснете изследване дали не развивате някаква инфекция,докато кървите.
Re: Кървене след аборт
« Отговор #8 -: Август 13, 2013, 21:25:48 pm »
Здравейте отново,вече не зная какво става :?
Дойде ме цикъла отидох на преглед,кистата беше изчезнала,но цикъла ми продължи 16 дни,като последните 7-8 дни беше по скоро зацапване  :wink:
Общо взето за близо 3 месеца съм била 15 дни без кървене.Лекарката каза да изчакаме новият цикъл който чакам тези дни и ако и той продължи повече от 10 дни,чистене наново :(
Re: Кървене след аборт
« Отговор #9 -: Август 13, 2013, 21:29:41 pm »
Забравих само да спомена,че по време на кървето пих дицинон и метергин,но кървенето така и не спря.
Re: Кървене след аборт
« Отговор #10 -: Август 25, 2018, 08:21:40 am »
[quote author=mgstra месец след аборта...до онзи ден имах силно кафяво течение,вечерта изпаднаха два съсирека не много голями.Два дни нямах никакво течение,днес бях на преглед докторът ме убеди ,че всичко е наред.Уффф преди малко пак кафяво течение...вече незная какво да мисля
[/quote]
Съветвам те да направиш контрола при друг лекар.
Аз също правих абразио на 28 май, след него имах няколко дни кафеникаво зацапване. На 27-мия ден си ми дойде новия цикъл без никакво закъснение или проблеми.




И az iskam da popitam kolko dni produljitova kafenikavoto. Zastoto napravih abort i samo edin den . Sprqmi na sledvastiq den i na cetvurtiq den edno kafqvo. Neznam blagodarq za otgovora
[/quote]