0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! Аз от скоро тръгнах по лекари.
Не са ми правени кой знае какви изследвания освен стандартните ПКК, пролактин и утайка.
При хидротубация има съмнение за запушени тръби на което доктора ме успокой с "Е можем да направим ин витро".
Толкова лесно ли се взема това решение се чудя и се мая.....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #1 -: Май 07, 2013, 14:50:00 pm »
ако при хидротубацията има съмнения за запушени тръби, най-добре е това съмнение да се потвърди или отхвърли чрез по-точния метод на т.н."цветна снимка" (рентгенова снимка).

ако и при нея се потвърдят запушените тръби, за съжаление, решението се нарича "ин витро".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #2 -: Май 07, 2013, 14:50:50 pm »
Не, не се взима толкова лесно това решение. Не и от добрите специалисти.
Ако не се доверяваш на преценката на този лекар, го смени.
Редно е след хидротубация да се предприеме изследване, което да докаже категорично, че имаш проблем с тръбите - цветна снимка, диагностична лапароскопия - лекар ще реши.
Ин витрото не е аспирин и не може да се препоръчва с лека ръка. Всеки, който си позволява да го прави, за мен не е добър лекар. Добрият лекар търси варианти то да се избегне.
Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #3 -: Май 07, 2013, 16:47:44 pm »
Благодаря за отговорите  :)
 Цветна снимка ще правим този месец. Лекаря е от клиника Щерев, мислех си, че на лекарите там мога да се доверя, но по думите на доктора излиза, че ин витро е най- лесния вариант. Не искам да си мисля, че и там са го обърнали на печалбарство...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #4 -: Май 07, 2013, 16:50:01 pm »
Цветна снимка ще правим този месец. Лекаря е от клиника Щерев, мислех си, че на лекарите там мога да се доверя, но по думите на доктора излиза, че ин витро е най- лесния вариант. Не искам да си мисля, че и там са го обърнали на печалбарство...


АКО са ти запушени тръбите - инвитрото не е най-лесният, а ЕДИНСТВЕНО ВЪЗМОЖНИЯТ вариант....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #5 -: Май 07, 2013, 17:08:56 pm »
При положение, че не е установено състоянието на тръбите лекаря е вече се нагласи за ин витро
*
Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #6 -: Май 07, 2013, 17:13:32 pm »
Може и да е искал да те успокои, че има начин да забременееш и с две запушени тръби.Ние не знаем какво е казал и как е прозвучало.Факт е че първата реакция на повечето двойки като чуят ин витро е голям стрес и от там думите на околните било лекарски или на познати, се изопачават понякога.Не казвам, че при вас е така, но и ние си гадаем в момента..Направете цветната снимка, изследвайте хормони полови при теб и спермограма при мъжът ти.И от личен опит ти казвам, по-добре да имате диагноза и да знаете с какво се борите, а не да чуете думичките "неизяснен стерилитет" и постоянно да се чудите защо не става и какъв е проблема.

Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #7 -: Май 23, 2013, 16:02:05 pm »
Днес правихме цветна снимка и резултата е две напълно проходими тръби.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #8 -: Май 23, 2013, 16:08:42 pm »
честито!

но понеже си тръгнала по лекари, предполагам, че все пак от доста време не се получава забременяване при вас, затова е време да обърнете внимание на следващите по ред изследвания от списъка.

какво показа спермограмата?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ЕДНА хидротубация и решение Ин витро
« Отговор #9 -: Май 23, 2013, 16:18:05 pm »
При мен времето за опити е много разкъсано. Преди 3 години бях омъжена, с бившия ми съпруг не успяхме да имаме дете, като сме опитвали няма и година, опитвахме на периоди, защото аз живеех в България, а той в чужбина. От 4 месеца опитваме с новия ми партньор. Спермограма сега ще правим.