0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПКЯ
« -: Април 22, 2013, 19:00:50 pm »
Здравейте момичета,бях на гинеколог и ми каза че има поликистозни яйчници(по принцип цикъла си ми идва всеки месец "+"" - "1-2 дена,засичала съм овулация с тестове)притеснението ми доиде от там че когато отидох при гинеколога ми изписа метфогама без никакви изследвания да пускам,а и каза че не може да види фоликул и че може да ми закъснее овулацията или въобще да нямам такава.каква е вероятноста да се забременее(а и в прочем имам вече една предходна бременност) и дали е редно без никакви изследвания да го пия метфогамата
Re: ПКЯ
« Отговор #1 -: Април 22, 2013, 23:24:46 pm »
потърси още едно мнение, по принцип не е редно да пиеш каквото и да е без изследвания. пълна ли си?

Re: ПКЯ
« Отговор #2 -: Април 23, 2013, 08:28:23 am »
ами не смятам че съм пълна 160 съм 50 кг
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПКЯ
« Отговор #3 -: Април 23, 2013, 12:27:13 pm »
Мира, нормално е да има 1-2 цикъла годишно без овулация. Освен това има значени на кой ден е направена фоликулометрията.
Ти имаше ли някакви оплаквания или отиде на профилактичен преглед?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: ПКЯ
« Отговор #4 -: Април 23, 2013, 12:49:18 pm »
просто отидох на профилактичен преглед и междувремено да види и този месец кога ще ми е овулацията,но то се оказа че нямам поне така казва.Понеже от 3 месеца правим опити за бебе,знам че до 1 година и чак тогава може да се говори за проблем,но знам ли :) а и забравих да спомена,че имам една предходна бременност,но сега се опасявам че нещо не се получава.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПКЯ
« Отговор #5 -: Април 23, 2013, 13:19:16 pm »
Три месеца са много кратък срок. Отпусни се и се наслаждавай на живота - пролет е ;)
След още три месеца, ако няма резултат, започни със стандартните изследвания - хормони на 3-ти ден и проследяване с фоликулометрия. Ако кандидат-таткото е различен от бащата на първото дете, е хубаво и на него да направите спермограма. Всички изследвания желателно в специализирана клиника по асистирана репродукция (за спермограмата е задължително).


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: ПКЯ
« Отговор #6 -: Април 23, 2013, 14:14:41 pm »
ами момчето не е различно,но бях на 18 когато забременях и направих аборт за които сега много съжалявам,но човек се учи от грешките си.Мерси много за информацията и за вниманието.
Re: ПКЯ
« Отговор #7 -: Юни 28, 2013, 12:10:33 pm »
.Метфогама се изписва не само на диабетици,но и на жени с поликистозни яйчници и инсулинова резистентност.Спомага за по-добро качество на яйцеклетките.