0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #180 -: Април 23, 2013, 08:52:26 am »
Боби, досега малко неща съм пробвала, но от тук нататък явно ще опитваме.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #181 -: Април 23, 2013, 09:09:55 am »
И не давайте брадясали да го целуват по лицето ( втората възможна причина).
При нас забелязах , че когато баща му е брадясал и се напрегръщат вечерта  , малкия се обрива .
Първите  няколко пъти бях много учудена откъде / от какво  изведнъж  вечерта Калоян   има обрив само на едната буза. След време пак  и то най-често само на едната  буза  и забелязах , че виновника е брадата на   тати.



Докторе мисля,че положението е овладяно,вече има 2 нормални изхождания за поседените 2 дена,без диета,без линекс бейби и тем подобни :D

И пак сърдечно Благодаря Докторе!
Мммм... не давайте на децата тези Линекси, Ентероли и подобни! Моля израснете митовете за "усилването" на чревната флора! Тя сама си се поддържа... .
НЕ правим "диети" при обикновени детски диарии- само утежнява диарията, и я хронифицира!

Доктор Бърди  ,   може ли да споделите  например при прием на антибиотик трябва ли да се набляга или избягва нещо в хранителния режим . И   при  странична реакция от антибиотик  ,ако има  разстройство , какво е необходимо ? Благодаря и хубав ден


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #182 -: Април 23, 2013, 09:28:53 am »
м-и, млякото е слузообразуваща храна.
Нищо подобно.
Ако някой се интересува, има достатъчно информация по въпроса  yahoo_33
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #183 -: Април 23, 2013, 12:21:01 pm »
м-и, млякото е слузообразуваща храна.
Нищо подобно.
Ако някой се интересува, има достатъчно информация по въпроса  yahoo_33
Хм... както и да е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #184 -: Април 23, 2013, 12:23:32 pm »
@nimika

Не е нужно да се дава нещо друго с Аб, освен да се спазва коректната доза.
За Аугментин е добре да се дава в средата на храненето.
Ако един АБ дава странични ефекти- той се сменя. Не се чака ефектите да се задълбочат с даването на нови дози, щом е ясно че има  проблем. Важи с особена сила за Аугментин това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #185 -: Април 23, 2013, 12:27:37 pm »
Момичета, много ми се иска да споделя с вас, пък и с всички останали, които не са имали време, възможност или пък по друга причина да прочетат мненията на д-р Бърди.
Не слагайте Хибитан в нослето на дете!!!
При едното ни момиче се изолира Стафилококова инфекция. Уважаван специалист УНГ в града ни, назначи лечение с букет от илачи + хибитан.
След консултация с д-р Бръди в момента провеждаме адекватно лечение.
Въпросната бактерия се изолира и при мен, та лечението като на конвейр, и при мен същото, дори дозите еднакви.
Приятелка, собственик на аптека приготвяща лекарства ни "сготви" капките Хибитан и ми ги подари, ако реша да ги прилагам върху себе си та евентуално и за таткото.
Днес мъжът ми реши да си сложим по една капка /ей така за проба/. Ами няма такава гадост - щипе, боли, сърби ужасно.
Замислих се как с лека ръка, доверявайки се на въпросния специалист, щях да причиня това на детето си.
Ние пробвахме с по една капка а изписаното лечение беше 3 х 3 капки.
Е, писна ми от "червени бабички и дядовци" в БГ медицината!!!!
Извинявам се за емоционалното словоизлияние, но исках да споделя!

Д-р Бърди, благодаря за всичко!


Чух за модата с "Хибитан".
Абсурдно е това... както и Коларгол ( който изгаря лигавицата и е ясно че хремата ще "спре").

Какво да каже и/или напише човек вече... нищо не остана от Бг Педиатрия... . Само "конгреси" в НДК, показни шоута.
Ще напиша един покъртителен случай от "спомените" ми от миналия ми медицински "живот" из Бг болници... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #186 -: Април 23, 2013, 12:58:20 pm »
Снощи в аптеката ми заявиха, че Гаразон повече в България няма да се предлага! :(
Вносителят е спрял доставките доколкото разбрах от информацията в нета!

Имам молба към доктора  - да препоръча други добри капки за уши. Предстои ни пътуване, а искам да съм подготвена предвид предстоящите празници!
Предварително благодаря.

п.п Ако някой има възможност да се снабди да го направи - разбрах че в по-малките аптеки може и да има останали бройки. При нас за съжаление няма.  :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #187 -: Април 23, 2013, 13:03:02 pm »
Снощи в аптеката ми заявиха, че Гаразон повече в България няма да се предлага! :(
Вносителят е спрял доставките доколкото разбрах от информацията в нета!

Имам молба към доктора  - да препоръча други добри капки за уши. Предстои ни пътуване, а искам да съм подготвена предвид предстоящите празници!
Предварително благодаря.

п.п Ако някой има възможност да се снабди да го направи - разбрах че в по-малките аптеки може и да има останали бройки. При нас за съжаление няма.  :(
Няма алтернатива.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #189 -: Април 23, 2013, 15:00:31 pm »
Благодаря ви, за отговора, докторе!!!  Съжалявам да го прочета! 

Джам, и аз попаднах на тази информация!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #190 -: Април 23, 2013, 15:18:25 pm »
Момичета, Благовест от няколко дни има такива пъпчици по бузките. Според вас възможно ли е да е алергия от храна? Не съм го хранила с нищо различно от обичайното, но пък знае ли човек. Личната я няма тези дни, но се и съмнявам да даде адекватно мнение. Ако може и д-р Бърди да изкаже мнение.

Това е вид фотодерматит- слагайте защитен крем, когато го извеждате.
И не давайте брадясали да го целуват по лицето ( втората възможна причина).
Освен фотозащитния крем, вземете качествен хидратантен ( Авеено Дейли Лосион). И ползвайте.

Тежко обличате- облекчете дрешките- няма нужда от толкова дрешки и такава мъхеста горна дрешка, че и долната закопчана чак до вратлето. Спокойно и свободно! настинало дете не съм виждал за почти 20 години работа. Виж претоплени-всеки ден. Особено тук... .

Благодаря докторе   :)  Аз в момента ползвам този крем на Нахткерцен. Той става ли?

За обличането  :oops: :balk_56: ще си взема бележка. Аз понякога наистина си мисля, че го обличам малко повече, ама пусти страх да не настине  :lol: То аз като съм зиморничава си мисля, че и на другите им е студено :D Ще го обличам по-леко.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #191 -: Април 23, 2013, 15:29:56 pm »
Ако Ви е възможно, вземете кремчето по-горе.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #192 -: Април 23, 2013, 15:43:59 pm »
Мммм... не давайте на децата тези Линекси, Ентероли и подобни! Моля израснете митовете за "усилването" на чревната флора! Тя сама си се поддържа... .
НЕ правим "диети" при обикновени детски диарии- само утежнява диарията, и я хронифицира!

Д-ре, бихте ли уточнили? В последно време има тенденция да се изписват пробиотици от лекарите - особено едновременно с антибиотик. Това означава ли, че и тогава пробиотикът е излишен?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #193 -: Април 23, 2013, 15:46:58 pm »
Нямате нужда от "пробиотици".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #194 -: Април 23, 2013, 16:11:22 pm »
Благодаря за отговора!
Значи тази "мода" е само финансово обоснована...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #195 -: Април 23, 2013, 16:19:43 pm »
Това не знам.
Няма нужда от тези неща, от медицинска гледна точка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #196 -: Април 24, 2013, 01:48:39 am »
Дойде време да купувам слънцезащите продукт за сина ми. Много е бял и дори за половин час да го изведа и се зачервява, дори слънцето да не е много силно. Миналата година купих Мустела, но сега не намирам онлайн и в магазините.
Докторе, гледам, че често препоръчвате Авеено. Добра е козметиката наистина, само такава използвам за детето, но нещо не мога да се доверя на сънцезащита с цена под 10 долара.
Някой да има предложения? Мерси!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #197 -: Април 24, 2013, 06:17:27 am »
докторе, за диетите съм с вас, но това за пробиотиците простете не е така. Непрекъснато все нови и нови неща излизат за ползите им. Знаете, че взимането на антибиортици е свързано с колити. Може би защото работите с деца, чиито черва не са още увредени, но при възрастните не е толкова рядко срещано, а то не се знае дали не е в резултат на натрупване.  Не е казано да са на хапче, но е хубаво да има нещо. Аз също не взимам хапчета,защото не мисля, че е нужно, но определено мисля, че е нужно да се възстанови флората по-бързо и затова  давам кисело мляко на корем.  Ако имах истинска боза и нея бих давала :-).
« Последна редакция: Април 24, 2013, 06:19:51 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #198 -: Април 24, 2013, 10:33:44 am »
Дойде време да купувам слънцезащите продукт за сина ми. Много е бял и дори за половин час да го изведа и се зачервява, дори слънцето да не е много силно. Миналата година купих Мустела, но сега не намирам онлайн и в магазините.
Докторе, гледам, че често препоръчвате Авеено. Добра е козметиката наистина, само такава използвам за детето, но нещо не мога да се доверя на сънцезащита с цена под 10 долара.
Някой да има предложения? Мерси!

Bioderma, La Roche-Posay, Vichy и подобните им - всички имат детски серии със съответната защита. За малки деца препоръчват минерални UV филтри. Кремовете с тях стоят по-твърди, по-сухи, трудно се размазват и оставят следи по кожата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #199 -: Април 24, 2013, 13:54:19 pm »
докторе, за диетите съм с вас, но това за пробиотиците простете не е така. Непрекъснато все нови и нови неща излизат за ползите им. Знаете, че взимането на антибиортици е свързано с колити. Може би защото работите с деца, чиито черва не са още увредени, но при възрастните не е толкова рядко срещано, а то не се знае дали не е в резултат на натрупване.  Не е казано да са на хапче, но е хубаво да има нещо. Аз също не взимам хапчета,защото не мисля, че е нужно, но определено мисля, че е нужно да се възстанови флората по-бързо и затова  давам кисело мляко на корем.  Ако имах истинска боза и нея бих давала :-).
Хм, не обичам тези неща.
Ако е в рамките на храните- добре.
'Външни" намеси- не обичам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.