0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #140 -: Април 17, 2013, 20:43:16 pm »
Докторе, а защо отхвърляте психологичен проблем? Все пак напикаването е най-известната псилогогична реакция при малки деца, в отговор на стрес. Те какво ли не изледваха и няма и няма проблем, може пък да е психологично. При нас Ивана го прави същото. Уж беше спряла, миналата седмица пак се напикаваше следобяд по няколко пъти и като я питаш навежда глава, чак жал ми става и спирам. Като спра да обръщам внимание и след 1-2 дена не се напикава вече. И сме си така на периоди вече много време.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #141 -: Април 17, 2013, 20:45:12 pm »
Докторе, а защо отхвърляте психологичен проблем? Все пак напикаването е най-известната псилогогична реакция при малки деца, в отговор на стрес. Те какво ли не изледваха и няма и няма проблем, може пък да е психологично. При нас Ивана го прави същото. Уж беше спряла, миналата седмица пак се напикаваше следобяд по няколко пъти и като я питаш навежда глава, чак жал ми става и спирам. Като спра да обръщам внимание и след 1-2 дена не се напикава вече. И сме си така на периоди вече много време.
Тук картината е различна... .
Не обичм много "психологичните" теми.
Те крият голям риск от тежки гафове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #142 -: Април 17, 2013, 20:51:26 pm »
Birdie ивсички момичета извинявам се чесе бутам  в тази тема но за съжаление искам да попитам нещо за самата себе си, и се надявам на отговр защото никъде другаде не намирам такъв. От известно време ми излязоха червени петнапо кожата , от ляво на гърдите, винтимната обраст и на ляво рамо. Ето една снимка, и това евсяка година.

http://img801.imageshack.us/img801/176/img1334dg.jpg

Мазани са с Екзодерил, Антимико бета ,спирт и Паверил крем , пила съм Фунголон антигъбични, защото сами казвали че това са кожни гъбички но няма траен ефект.  :(
Много бих се радвалаи тук на помощ...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #143 -: Април 17, 2013, 20:53:20 pm »
Аз съм Педиатър. И мога само по педиатрични теми да давам напътствия.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #144 -: Април 17, 2013, 21:08:26 pm »
Те крият голям риск от тежки гафове.
С това съм напълно съгласна, но те какво ли не направиха. Май не същесвува тест, който не са пробвали. Ако беше нещо друго както и да е, ама напикаването си е типично, просто е толкова класическо, навсякъде това е дежурният пример, когато описват стрес при деца, поне от това, което аз съм чела. Та затова питам.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #145 -: Април 17, 2013, 21:50:42 pm »
Не съм виждал подобно нещо за 20 почти години практика.
Освен при цистити, но затова вече дадох мнение.
Както и за подходите около това.

Ох, незная дали това трябва да ме притесни още повече, или да ме поуспокои....
Незнам какво да кажа, наистина незнам. Незнам на къде да поема...
Благодаря все пак, Докторе! Лека вечер от мен!

Bobbie , така ми се ще да е от стрес. Не че проблеми от подобно естество са за подценяване. Последните дни така се бях вкопчила в тази вероятна възможност. Особено след като това ми го каза другата им възпитателка и след като самата госпожа, постъпвала така с децата беше уволнена. Вече бях сигурна, че нещо със сигурност се е случвало в градината... Но ето, всичко продължава вече 5-ти месец, въпреки че не е на градина, обгрижвана е, спокойна е, никаква промяна...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #146 -: Април 17, 2013, 22:09:30 pm »
Докторе, Благодаря. Успоредно с Тобрадекс започвам да слагам и Бактробан.Десет дни, надявам се, че ще има резултат.
САМО Бактробан.

ОК. Спираме Тобрадекс. Прилагаме само Бактробан. Отново БЛАГОДАРЯ!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #147 -: Април 17, 2013, 22:33:02 pm »
Тан, а какво и е отношението към градината? Иска ли да ходи, липсва ли и? Все пак децата обичат да играят и ние понякога не сме им достатъчни. Говорете си повече за там и може да изскочи нещо.
И аз като Боби смятам, че може да е стрес или нещо подобно и просто да се изпуска детето. Те си преживяват техните емоции. Ти като майка най-добре си я познаваш, много е трудно с месеци да не можеш да намериш причината.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #148 -: Април 17, 2013, 22:48:17 pm »
Докторе ще помоля за съвет,едното детенце 2 ден е със рядко изхождане и със слуз,максимум до 3 са на ден и не в големи количества.Още вчера вечерта го водихме при педатъркта му и нейните думи бяха,че ако няма други симптоми нещо му се е разбутал стомаха.Изписа Ентеол 3х1 и Линекс бейби 2х1 и диета ориз,картофи,сухари.Но до тази вечер няма подобрения.
Вие какво ще ме посъветвате колко да изчакам за подобрение или утре да пускам някакви изследвания.И на какво може да се дължи това състояние.Последно време,започна да похапва повече кисело и прясно мляко,телешко месо и спанак,поедните 2 ги приготвям често защото забелязах,че ги харесват.И като цяло е във видимо добро състояние
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #149 -: Април 17, 2013, 23:16:56 pm »
Докторе ще помоля за съвет,едното детенце 2 ден е със рядко изхождане и със слуз,максимум до 3 са на ден и не в големи количества.Още вчера вечерта го водихме при педатъркта му и нейните думи бяха,че ако няма други симптоми нещо му се е разбутал стомаха.Изписа Ентеол 3х1 и Линекс бейби 2х1 и диета ориз,картофи,сухари.Но до тази вечер няма подобрения.
Вие какво ще ме посъветвате колко да изчакам за подобрение или утре да пускам някакви изследвания.И на какво може да се дължи това състояние.Последно време,започна да похапва повече кисело и прясно мляко,телешко месо и спанак,поедните 2 ги приготвям често защото забелязах,че ги харесват.И като цяло е във видимо добро състояние
НЕ правете никакви "диети", и не давайте нищо от лекарства. Какво лекувате с тях в случая?
Може би от спанака е това,може би гастрентерит? спрете спанака, и поизчакайте за други симптоми, насочващи, имам пред вид. Понякога от телешкото реагират така- при бебета е един важен фактор за нишки кръв в изпражненията... .

Ако има съмнение за чревна инфекция- посявки ще са нужни.
НЕ правете никакви "диети" на детето.
« Последна редакция: Април 17, 2013, 23:20:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #150 -: Април 17, 2013, 23:23:34 pm »
Благодаря много д-р Birdie! Непременно ще пиша.

Хубав ден Ви желая!
5 дена, и не пишем.
Няма да давам повече съвети... :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #151 -: Април 17, 2013, 23:26:52 pm »
Спирам лекарствата и диетата Докторе и Да има нишки в акото,розово - червеникави и понякога малки бели топченца.

Колко време да изчакам и за какви насочващи да следя.
« Последна редакция: Април 17, 2013, 23:28:51 pm от бина »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #152 -: Април 17, 2013, 23:34:25 pm »
Има кръв в изпражненията, или няма? :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #153 -: Април 17, 2013, 23:39:42 pm »
Не мисля,че е кръв,когато хапва банан се появяват такива нишки,а той хава вчера и когато съм споделяла на педиат. е казвала,че е непреработена храна.
а ако е кръв?
« Последна редакция: Април 17, 2013, 23:41:43 pm от бина »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #154 -: Април 17, 2013, 23:42:06 pm »
Ок. Хранете нормално, следете за кръв в изпражненията, спрете за 5-6 дена телешкото, и ще видим.
Също спанака спираме за 5-6 дена.
Никакви "диети"!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #155 -: Април 17, 2013, 23:45:30 pm »
Сърдено Благодаря Докторе,ще следя.
Лека вечер!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #156 -: Април 18, 2013, 09:51:02 am »
Здравейте д-р Бърди.

 Дъщеричката ми е на 4 год.и преди известно време като пишка и казва че я боли, освен това в урината забелязах нещо като бели парцалчета,като някакъв секрет.
Болката не беше постоянно, може би един или два пъти през целия ден,пишка си нормално не прекалено често.
Правихме обикновена урина, след това и стерилна,които нищо не показаха.
Вече не се оплаква че я боли,но в урината пак има такива бели парцалки.
Какво да предприема от тук нататък и на какъв специалист да я заведа- нефролог,уролог или да направим ехография на бъбреците.
 :ask:
Обсъдете с Педиатъра Ви, моля.
Ако има трудни за решаване моменти, или "питанки", ще дам мнение.

Личната ни лекарка не може нищо да каже,редовния и отговор е че "нещо я дразни",но какво точно и тя незнае. Дори аз сама поисках стерилната урина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #157 -: Април 19, 2013, 19:11:04 pm »
tan, имам наблюдения върху две деца на приятелки, които се напишкваха точно от стрес. Едното го водиха са психолог, проблемът беше започнал след развода на родителите, когато "страшното" вече беше минало уж. Психологът им беше дал много интересно упражнение - всяка сутрин да отбелязват в един календар "мокрите" събуждания с намръщено синьо облаче, а сухите - с усмихнато жълто слънце. Според него най-честата причина за повтарящи се напишквания е страх от родител - ако е строг, наказва детето, като под наказване не е задължително да е физическо насилие. Предполагам, че всеки човек, който се грижи за едно дете (визирам в случая и учителките в градината) може да причини стрес, особено на по-чувствителни деца. Опитайте се да говорите по темата, да разбере, че не е виновна за това, което се случва и че ще мине.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #158 -: Април 19, 2013, 22:00:09 pm »
Д-р Бърди може ли за съвет! Синът ми тази нощ започна да се дави, сутринта стана с една много гадна кашлица, сякаш ще откашля, но не излиза нищо. Педиатъра каза ларингит и червено гърло, слуша гърди. Да давам Фенистил, Ксизал, Ериус или каквото противоалергично имам. Проспан сироп 4х5мл, антипирептик 1-2 пъти дори и да няма нужда, но имаше и Суметролим, ако температурата се повиши(нямаше по време на прегледа, само сутринта до 37 и спадна сама) да сменя Суметролим с АБ Дурацеф. От изброеното само Суметролим не давам. Като цяло той е жизнен, яде малко и иска повече мляко. Реших, че по-добре мляко отколкото нищо и давам колкото иска.  През деня носа не е текал, вечерта след банята протече, имаше страшно закашляне и повърна. Също беше вдигнал температура и повърна и Нурофена, повторих дозата, Т спадна, изпи 150мл АМ, малко вода и заспа. Сега е спокоен. Можем ли да направим нещо повече и да давам ли Суметролим или нещо друго?
Надали се е заразил с нещо, всички сме здрави, просто вчера доста духаше тук.
И се започна с кашлица :(
« Последна редакция: Април 19, 2013, 22:54:01 pm от м-и »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VIII
« Отговор #159 -: Април 19, 2013, 22:24:11 pm »
Докторе, ние сме вече доста по-добре :)
Спи много спокойно. Днес почти не кашля. На няколко пъти го чувам, че след като се напъне да каже нещо в момента сякаш му е застанала тапа на носа и тогава се закашля. Секрет отново почти не излиза навън, но на моменти се усеща че има някъде навътре. Вече съм убедена, че това е проблема с кашлицата в момента.
На по един път дневно е на Отривин и Синекод, както бяхте препоръчали.
Да продължаваме ли по тази схема?