0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помогнете!Ренген в 11 седмица :(
« -: Март 26, 2013, 18:08:36 pm »
Здравейте!

Днес  правихме на малкия ренгенова снимка на белите дробове,бях седнала ,като малкия беше пред мен,аз толкова бях притеснена че съвсем забравих да кажа че съм бременна в 11 седмица  .Доколкото знам това е много много опасно и бебето може да се роди с увреждания..
И  сега толкова съм притеснена,че не мога да мисля за нищо :( :( :( :( само рева и рева..
какво да правя сега ,аборт ли..
Да питам лаборантката ,която ми правеше снимката ,дали това облъчване е силно ,слабо... ?
та още и малкия се оказа с пневмония   :(
Моля за съвет :?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помогнете!Ренген в 11 седмица :(
« Отговор #1 -: Март 26, 2013, 19:46:55 pm »
Здравейте!

Днес  правихме на малкия ренгенова снимка на белите дробове,бях седнала ,като малкия беше пред мен,аз толкова бях притеснена че съвсем забравих да кажа че съм бременна в 11 седмица  .Доколкото знам това е много много опасно и бебето може да се роди с увреждания..
И  сега толкова съм притеснена,че не мога да мисля за нищо :( :( :( :( само рева и рева..
какво да правя сега ,аборт ли..
Да питам лаборантката ,която ми правеше снимката ,дали това облъчване е силно ,слабо... ?
та още и малкия се оказа с пневмония   :(
Моля за съвет :?
Мисля, че няма от какво да се притесняваш. Не, че  е успокоение но на позната съфорумка и правиха рентгенова снимка пак някъде мисля в твоите седмици и оттам помня, че не е проблем за бебчо.
Не се притеснявай излишно, какъв аборт 8O консултирай се и с ЛЛ. Не се стресирай така вредиш и на бебето :D


Re: Помогнете!Ренген в 11 седмица :(
« Отговор #2 -: Март 27, 2013, 08:53:37 am »
Здрасти, а защитната престилка сложиха ли ти?
На мен с предната бременност (още не съм знаела, че съм бременна) ми направиха така рентгенова снимка с кученцето ми което беше болно. И нямаше никакъв проблем- малката вече е на 3 год. много здрава и дива :-)
успех и спокойно
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Помогнете!Ренген в 11 седмица :(
« Отговор #3 -: Март 27, 2013, 15:16:11 pm »
До колкото знам до 12 г.с.. когато е органогенезата, е най-опасно, а ти си ги изкарала кажи-речи тези 12 седмици. Говори със следящия те АГ за да си спокойна и може би ще трябва да си направиш ФМ в 11-12гс и после 18-20гс. Най-малкото за твое успокоение. Стискам палци човечето да е добре и баткото да оздравява!


Re: Помогнете!Ренген в 11 седмица :(
« Отговор #4 -: Март 27, 2013, 20:57:19 pm »
Здравейте момичета!
Благодаря на всички..
За съжаление при мен нещата приключиха днес ,след силни болки и мноого кървене  оказа се че съм направила спонтанен аборт,току що се прибрах от Майчин дом ,направиха ми кюретаж
Не знам дали има връзка с ренгена..