0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Аменорея - втори тип - помощ
« -: Март 19, 2013, 10:06:44 am »
Дами, здравейте!
Има ли някой, който се е сблъсквал с този проблем? Аз вече от години имам тази диагноза, ходя на ендокринолог, пия хапчета (които са много обсъждани тук), искам да обменя опит и съвети.
Късмет и напред на всички!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #1 -: Март 19, 2013, 13:13:51 pm »
Дами, здравейте!
Има ли някой, който се е сблъсквал с този проблем? Аз вече от години имам тази диагноза, ходя на ендокринолог, пия хапчета (които са много обсъждани тук), искам да обменя опит и съвети.
Късмет и напред на всички!
Да, аз  :wink:
но след като ендокринолога ми вкара хормоните в норма с правилното лечение, не съм имала оттогава проблем от този тип :lol: С нещо ако мога да съм полезна? :lol:


Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #2 -: Март 24, 2013, 11:12:02 am »
Здравей! :)
Моят проблем е, че вече от около три години имам тази диагноза. Ходя при ендокринолог в София, чувала съм добри отзиви и съм доволна от него, но след като пих Клостилонегит и Дуфастон, имах овулация, той ме следеше в определните дни, няколко месеца имаше ефект и сега от есента, пак няма цикъл... :?
Със съпруга ми планираме бременност и се чудя дали ще стане при тази ситация. Сега ми е назначил отново изследване на хормони, след това пак ще пия Клостилобегит и ще пробваме, но не се притеснявам дали ще стане. Освен всичко ми каза, че имам и ПКЯ.
Разказвам ти това, защото ми се иска да стане бебче, а от друга стана не знам дали с тези хормонални проблеми ще имам проблеми с износването.
Много съм ти благодарна за реакцията и желанието да помогнеш, прекрасно е, че има толкова отзивчиви и позитивни хора  :D
*
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #3 -: Март 24, 2013, 15:52:01 pm »
Вяра, а като пиеш този клостил, имаш ли цветна снимка, спермограма на мъжа ти?

Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #4 -: Март 24, 2013, 16:00:02 pm »
Сперматограма и цветна снимка нямам. На мен клостила ми беше изписан само за регулиране на цикъла заради аменореята, но тогава не правехме опити за бебе.
Може да прозвучи наивно от моя страна, не съм специалист, но моя доктор не каза нищо за проходимост на тръбите, дали е възможно да се осланя на факта, че съ млада или нямат нищо общо, аз съм на 23г.
Дали е възможно да опитаме без цветна снимка и сперматограма?
Сега каза, че щи ми пусне само хормони и инсулин и захар.
Ако не е тайна, каква е причината да си с аменорея, втори тип. юпри мен ендокринола ми каза, преди две години, че е диета, но от тогава съм 1.60см и тежа 60кг и не мърдам ..
*
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #5 -: Март 24, 2013, 16:11:55 pm »
Не мога да ти кажа нищо за аменореята. Надявам се да се включат по-компетентни от мен.
Но това, което мога да ти кажа е, че ако планирате бременност, трябва да се обърнете към репродуктивен ендокринолог. Проходимостта на тръбите няма нищо общо с възрастта ти. Иначе за пръв път чувам за регулиране на цикъл с клостил.
Какво искате да опитате без снимка и спермограма? Да правите опити за забременяване ли? Всичко може, но е стреляне в тъмното, защото може да не са проходими тръбите, Клостил се взима броени пъти в живота (не може всеки месец като противозачатъчните) и не на последно място, ако спермограмата е зле, значи, че се тъпчеш с лекарства без да има смисъл. Искаш ли да забременееш в момента или просто искаш да имаш редовна менструация?

Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #6 -: Март 24, 2013, 16:36:36 pm »
В момента искам да забременея. За това ще пия клостил. Преди около година пих три месеца клостил просто за регулиране на цикъла.
И да, аз съм при ендокринолог и гинеколог (др Коларов в частния му кабинет на Ангел Кънчев).
И аз се надявам да се включат жени, които имат опит.
Благодаря на всички, които откликват :)
*
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #7 -: Март 24, 2013, 18:58:32 pm »
В момента искам да забременея. За това ще пия клостил. Преди около година пих три месеца клостил просто за регулиране на цикъла.
И да, аз съм при ендокринолог и гинеколог (др Коларов в частния му кабинет на Ангел Кънчев).

Това с клостил да се регулира цикъл за първи път го чувам. Дори и да е така клостолбегит се пие наистина броени пъти както писа  blue_sky. И също така се пие няколко дни, като е всеобщо известно за тезу няколко дни колко зле влияе върху лигавицата, респективно негативно върху последваща имплантация (и обикновено се пие и друг медикамент). И това е една от особеностите на клостилбегита.
Ако искаш да забременееш най-правилното е да посетиш репродуктивен специалист.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #8 -: Март 24, 2013, 20:09:24 pm »
Задължително направете спермограма в репродуктивна клиника, преди да продължиш да се изследваш и лекуваш.

Ако и мъжът има проблем, подходът към забременяване трябва да е комлексен. Това ще го потвърди всеки кадърен лекар и  всяка двойка с мъжки фактор. И аз преживях това, за щастие с добър завършек и доста експедитивно - спермограмата беше първото ни изследване.
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #9 -: Март 24, 2013, 22:06:10 pm »
След като искаш да забременееш веднага си смени ендокринолога, недопустимо е да ти назначава така клостилбегит. Трябва да посетите клиника по репродуктивни проблеми и там да си пуснеш хормони, цветна снимка, разширена спермограма за мъжа - задължително.От клиниката ще те насочат и към добър ендокринолог.Не приемай повече клостилбегит без спермограма!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #10 -: Март 26, 2013, 14:02:48 pm »
В момента искам да забременея. За това ще пия клостил. Преди около година пих три месеца клостил просто за регулиране на цикъла.
И да, аз съм при ендокринолог и гинеколог (др Коларов в частния му кабинет на Ангел Кънчев).
И аз се надявам да се включат жени, които имат опит.
Благодаря на всички, които откликват :)

Щом си от София посети д-р Начев, щом разбере, че целта е и бебе, ще се отзове!
Клостила аз съм го пила, когато преди години правих инсеминация, за 1 път чувям, да се изписва за регулиране на МЦ 8O
Не бих го пила и преди да ми се направи ЦС, както са те посъветвали вече момичетата!
Щом си и този проблем от 3 години, как са ти хормоните на ЩЗ и тези на 3 ден от МЦ?


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #11 -: Март 26, 2013, 16:16:40 pm »
Как клостил за регулиране на МЦ 8O 8O 8O Колко време го пи, през целите три месеца ли? Момичетата вече са ти дали достатъчно информация, няма да се поватярям, само ще се присъединя към съветите им - обърни се към репродуктивна клиника и смени ендокринолога.

Нямам думи как го изписват този клостил като бонбонки, че и на всичко отгоре без спермограма и ЦС :x Спермограмата е първото изследване, което се прави, най-лесно и най-бързо става ясно има ли проблем и оттам нататък се почва с изследвания при жената, действа се комплексно, както каза Цигу.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #12 -: Март 26, 2013, 16:28:29 pm »
...
Освен всичко ми каза, че имам и ПКЯ.

Разказвам ти това, защото ми се иска да стане бебче, а от друга стана не знам дали с тези хормонални проблеми ще имам проблеми с износването.
...

с тези хормонални проблеми ще имаш проблем най-вече със забременяването
четох по-нагоре че не си особено пълна, а била ли си?
във връзка с пкя и аменорея - обременяване с глюкоза за инсулинова резистентност направи, но както са казали другите момичета преди мен - потърси нов лекар, ако трябва няколко мнения
половите хормони как са, да нямаш завишен тестостерон?

Re: Аменорея - втори тип - помощ
« Отговор #13 -: Август 25, 2014, 20:18:17 pm »
Здравейте,
И аз съм със същия проблем. Аменорея втори тип. Попаднах на пристъпника Коларов, който ми назначи за лекуване на аменореята Клостобегит и Дуфастон за три месеца. В тзи момент не целях забременяване. След приключване на терапията шест месеца имах цикъл и след това той отново спря. Сега тново няма цикъл вече три месеца.
В момента си търся добър гинеколог, който да проследи нещата. Не целя забременяване.
Хормоните ми пускани в период на аменорея са :
TSH- 4.08
Ft3- 3.1
Ft4 - 12.15
LH- 3.9
FSH- -7
Пролактин - 185
Тестостерон -1.1
Естродиол- 225
Тат- 15,11
Мат- 6.06

Лигавицата на матката ми е много тънка около 2-4мм. Виждат се фоликулчета и в двата яйчника.
С онкообремененост за рак на гърдата съм по първа линия и се страхувам да приемам от естрогенни препарати и противозачатъчни.
Направила съм консултация с две светила, няма да споменавам имена за да не повлиявам на мненията ви.

Единия предлага лечение с Дуфастон, за да се предизвика цикъл и да пусна всички хорчони и тогава да търсим заедно причината за аменореята. Ще проверяваме с фоликулометрия дали има овулация или не успоредно с приема на Дуфастон.
Другия доктор , един от най- големите имена за лечение на стерилитет в София, просто погледна хормоните, прегледа яйчниците и без да коментира нищо изписа Лечение с трисеквенс. Попитах го дали трябва да пускам хормони след като ми дойде цикъла - отговора беше не! Попитах го дали ще правим фоликулометрии и той каза не. След прегледа изобщо не разбрах колко време ще пия трисеквенса, защо ми бе изписан при положение, че съм с онкообремененост.....
Много съм объркана и незнам какво да правя. На кой доктор да се доверя. Двамата предлагат две различни схеми на лечение. Целта ми е не само да имам цикъл, но и да имам овулация и в последствие да мога да забременея нормално, без стимулации.
Приемам всякакви  мисли и насоки по темата. Благодаря!