0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кондиломи/брадавици
« -: Март 13, 2013, 22:47:20 pm »
Здравейте,
Извинявам се, че отварям нова тема, но скоро се регистрирах и може би я има някъде засегнат този въпрос във форума тук, но не мога да го открия. Имам някои притеснения и въпроси, на  които се надявам някой тук да ми отговори.
Как се появяват кондиломите, само по полов път ли могат да се появят?
При момичета, които не са имали полови контакти могат ли да се появят, да кажем при не добра хигиена, замърсяване и т.н.?
Лечението им само оперативно ли е, защото някъде така четох, или може и чрез медикаменти, ако са открити по-рано примерно?
Много съм притеснена, защото мисля, че и аз имам и не знам какво да правя. Ходила съм на гинеколог, даже при няколко различни, но не ми обръщат особено внимание и въобще не съм доволна и като отношение. Бихте ли могли да ми препоръчате тук в София добър специалист-жена, която ще погледне по-сериозно на проблема ми и по възможност да бъде жена, защото се притеснявам.
Благодаря ви предварително!
*
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #1 -: Март 14, 2013, 11:57:49 am »
Здравей mila003,
Преди години аз имах кондиломи и след като попитах хиляди пъти гинеколога ми, той ме увери, че се предават само по полов път. Горят се - на мен ми ги гориха в АГ кабинета, но беше съвременно оборудван. Не зная оттогава дали са измислили някакво медикаментозно лечение, но според мен по-скоро не са. Аз тогава ходех при д-р Николай Генов от "Панацея" - Софоя, но него определено НЕ ТИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ. Даже обратното. Успех!
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #2 -: Март 14, 2013, 21:01:56 pm »
Добре де след като е само по полов път, все пак не може ли и по друг начин да кажем да се изразя малко по-деликатно чрез опит за проникване, но не с мъжки полов орган, ами да кажем с пръсти и др. под.? Питам, защото ми е интересно, тъй като имам приятелка, която също ги има, но не е водила полов живот?
*
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #3 -: Март 14, 2013, 22:28:58 pm »
http://www.vita.bg/zab.php?zab=154&k=42

mila003 , в горния линк е изложена накратко информацията, която те интересува по въпроса с кондиломите. Както ще забележиш надявам се - това нито е безобидна инфекция, нито лесна за лечение и овладяване. Т.е. съветвам те незабавно да потърсиш медицинска помощ и да започнеш да се лекуваш. При кадърен специалист.
Под водене на "полов живот", ако разбираш единствено осъществяване на сексуален акт, а всички останали варианти - орален секс, проникване с пръсти...не ги водиш за секс... Отговорът на въпроса ти е: да, може и така да се заразиш.

Надявам се, че си достатъчно отговорна и в сегашното си състояние, бидейки наясно, че имаш такъв проблем - не правиш секс с никого. Дори с презерватив да го правиш, кондиломите могат да са на такова място при теб, че пак да предадеш инфекцията на някого. И той няма да има хабер, че е заразен преди при самия него да има външна проява на тази инфекция. Ако той е със стабилна имунна система - това значи, че може да е заразен, да разнася с години кондиломи на следващите си партньорки и нито той ще е наясно, нито те. Та проблемът е много, много сериозен и за теб самата и за околните.

Та...избери си лекар, отиди възможно най-бързо на преглед и стартирайте лечение. Не прави секс /под никаква форма/, докато медицинско лице не ти каже, че вече може.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #4 -: Март 14, 2013, 23:25:27 pm »
Благодаря ви за отговора, но изключително много ме стресирахте... т.е. и самозадоволяването може да доведе до тези кондиломи...? Проблемът е, че не мога да попадна на свестен специалист затова помолих да ми назовете поне един за предпочитане жена тук в София, защото съм ходила при някои, но никой не поглежда на сериозно проблема ми и ми задават въпроси от къде ми са се появили като как да им кажа като и аз представа нямам просто да ми помогнат да ги махна.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #5 -: Март 14, 2013, 23:57:19 pm »
затова помолих да ми назовете поне един за предпочитане жена тук в София,
Частно или по ЗК?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #6 -: Март 15, 2013, 00:34:35 am »
mila003, отговори на този въпрос и ще можем да ти препоръчаме специалист в София.
затова помолих да ми назовете поне един за предпочитане жена тук в София,
Частно или по ЗК?
Не лично аз, но софиянки биха могли да помогнат.

Виждам, че по някаква причина ти е особено важно да установиш всички възможности за заразяване с кондиломи, вероятно за да си отговориш на въпроса как ти си се сдобила с тях. Не съм леакр, нито мога да гадая какво точно си правила като секс /или оооколо секс/, как, с какво, за да правя предположения при теб как се е стигнало дотук. Явно все нещо си правила, че да ги имаш - не са дошли от космоса.
Не виждам какво има да се стресираш от това, че ти се дава обективна информация по зададен от теб въпрос. Наистина. Кондиломите не са нещо безобидно, нелекувани могат да доведат до сериозни последствия за здравето ти в бъдеще, вкл. да имаш и репродуктивни проблеми и други, които не искам да назовавам, че да не те стресирам още.

Моята цел не е нито да те "стресирам", нито да те "успокоявам", а да ти обясня, че имаш здравословен проблем, който не бива да подценяваш и с чието лечение трябва да се заемеш незабавно. Изобщо не е работа на който и да било лекар да те пита как си се сдобила с кондиломи, извън пряката му работа с теб. Предвид, че най-често това е полово предавана инфекция - нормално и редно е лекарят ти да те попита, дали имаш сексуален партньор, защото трябва и двамата да се лекувате, не само ти и да си препредавате инфекцията. Нормално е да те пита дори за бивши партньори, които може да си заразила, за да ги уведомиш за тази вероятност и те да вземат мерки за своето здраве. Разбира се никой не може да те задължи да го направиш последното, но лекарят е длъжен да ти го препоръча като мярка и възможна опция. Въпроси, извън този контекст - едва ли някой АГ ще седне да ти задава от любопитство към интимния ти живот. ;)

На лекар както знаеш - всичко се казва. Ако тук не ти е удобно да описваш в детайли интимните си преживявания, което напълно разбирам - в кабинета на лекаря ги опиши. Той ще може да ти отговори вероятно, дали от едно или друго можеш да си лепнеш тази инфекция, ние не можем да гадаем. А и не би било коректно спрямо теб.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #7 -: Март 15, 2013, 17:00:50 pm »
не знам дали ще бъде полезно на някой,но бих желала да Ви споделя,че не всеки се заразява с кондиломи,Казвам го от личен опит,бившият ми съпруг имаше кондиломи,а аз не.След редица тестове се установи,че аз наистина нямам макар,че водехме редовен полов живот.
От друга страна това са гадни и упорити брадавици,който се оказа,че съвсем не са безобидни....взимай мерки,че съм виждала ужасяващи снимки на кондилом във влагалището с размери на портокал.
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #8 -: Май 18, 2013, 18:14:57 pm »
Здравейте!
А болезнени подобни на пъпки единични или няколко на брой по половите органи какво може да е? Тези пъпки както нарастват и болят, така изчезват след ден, два.
 Знам, че не сте лекари но все пак сте жени и със сигурност поне на някой се е случвало такова нещо.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #9 -: Май 18, 2013, 21:57:59 pm »
Здравейте!
А болезнени подобни на пъпки единични или няколко на брой по половите органи какво може да е? Тези пъпки както нарастват и болят, така изчезват след ден, два.
 Знам, че не сте лекари но все пак сте жени и със сигурност поне на някой се е случвало такова нещо.
Врастнат косъм? :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #10 -: Май 20, 2013, 15:08:56 pm »
Здравейте!
А болезнени подобни на пъпки единични или няколко на брой по половите органи какво може да е? Тези пъпки както нарастват и болят, така изчезват след ден, два.
 Знам, че не сте лекари но все пак сте жени и със сигурност поне на някой се е случвало такова нещо.
Врастнат косъм? :ask:
Може, само ми е странно защо понякога са по няколко като инфекция около косъма сякаш се получава не знам на какво се дължи. За щастие в момента нямам такова нещо.
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #11 -: Юни 25, 2013, 08:49:00 am »
Здравейте
Преди години и аз имах,но не си обръщах внимание.След като обаче се появиха и на моя приятел,се притесних и отидохме на гинеколог.Той ни изписа лекарство с което да ги мажем и те изчезнаха.За съжаление не помня името,и според док това лекарство вече не се произвеждало,но го имало по някой аптеки.Болницата беше 5-та многопрофилна (София,до централна гара)и лекарството си го купихме от близката аптека.Мисълта ми е че не се премахват само със изгаряне.Успех
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #12 -: Август 04, 2013, 14:12:24 pm »
Имах същия проблем и аз, но мисля че ги преборих поне вече ги няма.Интересното беше , че не правих секс и се появиха, поддържам и отлична лична хигиена(даже съм вманиячена). Имам проблем с имунитета и се появиха гадинките. Засилете имунитета си! Пиех Биозин , мед по 3 пъти на ден , и мултивитамини за подобряване на имунната система. Кондиломите мажех с ябълков оцет. Вечер преспивах с напоен памук , през деня ги мажех отново с оцет и за седмица изчезнаха. Ефектът с яб. оцет е голям , но  трябва и имуностимуланти! Успех момичета и момчета  :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #13 -: Август 06, 2013, 10:21:14 am »
Много ми е интересно ако са във влагалището как ще ги "накиснеш"?
и се появиха гадинките.  Кондиломите мажех с ябълков оцет. Вечер преспивах с напоен памук
Кондиломите са брадавижи,а не паразити(гадинки)
Не е задължително заразяването да е по полов път.....
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Кондиломи/брадавици
« Отговор #14 -: Юли 10, 2014, 13:09:18 pm »
Здравейте, вече бях на гинеколог и ми горяха кондиломите, но се притеснявам как трябва да изглеждат/да се вижда след това?
На мен ми се получи нещо като зарастване, но си има подуто. Кондилома ми беше близо до клитора, не във или около влагалището.
Въпросът ми е след като ти ги горят изчезват ли ти напълно след известно време или си остава белег, по-точно нещо като червена подутина?
И колко време след горенето може да започнеш полов живот отново?