0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, в началото на м.Март е стартирала някаква програма Ин Витро от общините към клиника Малинов. Не мога да кажа точно за какво става на въпрос... Обадиха ми се от ДКЦ1 в нашия град и ми казаха, че в общината се е получило писмо за стартирането на програма Ин Витро в клиника Малинов, условието е да не си включван до сега във Фонда (попитаха ме дали имам подадени документи към Фонда за Асистирана Репродукция, аз казах, че нямам и казаха, че тогава могат да ме запишат)Взеха ми имената, на партньора, адресите и телефон. Казаха, ми че това писмо, с обясненията за въпросната програма е изпратено до общината, а тя респективно го е изпратила до ДКЦ-то за да запишат двойките с репродуктивни проблеми.
Аз понеже съм Тома неверни, се обадих на една приятелка, която работи в ДКЦ-то, защото в нашия град не съм регистрирана никъде, че имам такива проблеми и по пътя на логиката няма от къде да ми знаят телефона. Тя ми каза, че наистина има такова нещо и тя е дала телефона ми за да ми се обадят, но не може да ми каже точно за какво става на въпрос тъй като в писмото до тях не е написано никакво обяснение.
Та въпроса ми е има ли някой просветен, за какво става на въпрос?
« Последна редакция: Март 12, 2013, 10:09:57 am от juliana83 »
*
Това е съвместен проект на НСОРБ / Национално сдружение на общините в РБългария/ и клиниката.  Могат да се възползват жители на общините, членуващи във въпросното сдружение. Вероятно можете да получите информация в Общината за тази програма - дали работят по нея и как да кандидатствате. По информация от нета:

Проектът осигурява безплатни изследвания за кандидатите по процедури в размер от 200 до 1500 лв.
Предлаганата помощ се отнася до:
- Безплатна консултация и преглед от специалист по репродуктивни проблеми. Безплатни изследвания и манипулации за изясняване на стерилитета. Безплатно извършване на спермограма и консултация с андролог;
- Безплатна помощ при подготовка на документи за подаване в център “ Фонд асистирана репродукция “;
- Извършване на ин-витро процедура без допълнително заплащане от пациента.
Дейността по проекта започва още в началото на м. Март.


Проектът се казва “Хиляда деца на България“.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
да допълня, че се надяваме скоро на допълнителна информация по темата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Каква е разликата в тази програма за Ин Витро и ако си пациент на друга клиника и пак възнамеряваш да се възползваш от фонда? Ние (примерно) сме с неизяснен стерилитет, имам три неуспешни инсеминаций, предстои ми четвърта, ако и тя е неуспешна ще си подавам документите във Фонда....
Какъв е смисъла тогава да ходя в Малинов (ако евентуално ми се обадят), тези стъпки които финансират те, реално почти съм ги минала?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
само мога да предполагам, защото не съм запозната с подробностите - но според мен, ако клиника Малинов предлага безплатно поемане на предварителните изследвания, то най-вероятно това е с условие да правиш после процедурата при тях.

иначе, каква е логиката една клиника да ти плати предварителните изследвания, а ти после да идеш в друга клиника за лечението?

мислете....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Здравейте,а как мога да разбера кои общини са включени или по-точно кои участват?
[URL = http://lilypie.com] [/url]


само мога да предполагам, защото не съм запозната с подробностите - но според мен, ако клиника Малинов предлага безплатно поемане на предварителните изследвания, то най-вероятно това е с условие да правиш после процедурата при тях.

иначе, каква е логиката една клиника да ти плати предварителните изследвания, а ти после да идеш в друга клиника за лечението?

мислете....
Нещо не се разбрахме  :cheerleader:
какво имаш в предвид под предварителни изследвания, тези за ин витро ли или като цяло изследвания за вида стерилитет? Предварителните изследвания за ин витро не са ли пак към фонда, независимо коя клиника ще ти прави процедурата? Аз май не съм хич в час и не мога да разбера нищо!
Здравейте,а как мога да разбера кои общини са включени или по-точно кои участват?
http://www.namrb.org/?act=cms&id=33
Побързай, защото на мен ми казаха, че днес е последния ден за записване, но дали е само за нашата община, незнам!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Предварителните изследвания за ин витро не са ли пак към фонда, независимо коя клиника ще ти прави процедурата?

ЦФАР не плаща за предварителни изследвания, свързани с установяване на стерилитет, установяване на причина за стерилитет или свързани с подготовка на кандидатстване към ЦФАР. това си го плаща кандидатът сам.

според мен, Малинов точно това предлагат да поемат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Здравейте,а как мога да разбера кои общини са включени или по-точно кои участват?
http://www.namrb.org/?act=cms&id=33
Побързай, защото на мен ми казаха, че днес е последния ден за записване, но дали е само за нашата община, незнам!
[/

Извинявам се но не ми е ясно,това са общините, които участват ли?
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Аз пак не разбрах-какви са условията за кандидатстване,къде ги пише?
Извинявам се но не ми е ясно,това са общините, които участват ли?

Да, това са Общините в НСОРБ, а що се отнася до условията - за да се запишеш само, май няма такива, а те дали ще се свържат с теб, това е друг въпрос.
« Последна редакция: Март 13, 2013, 10:11:58 am от juliana83 »
*
В НСОРБ членувт всички общини в България, дали обаче всички те ще изнесат информация за своите граждани и дали ще поемат запсиванията е много относително.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ето очакваната информация за инициативата на клиника "Малинов":

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1256&Itemid=30
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
ето очакваната информация за инициативата на клиника "Малинов":

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1256&Itemid=30

В такъв случай кой има право да кандидатства и на какъв принцип ще се избират кандидатите?
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ето очакваната информация за инициативата на клиника "Малинов":

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1256&Itemid=30

В такъв случай кой има право да кандидатства и на какъв принцип ще се избират кандидатите?

Тинче, каквото ни е подадено като информация от клиниката - това сме публикували. От текста, аз лично не разбирам, че има ограничения за кандидатстване. Вижте какво финансират и преценете дали отговаря на вашите нужди.
За повече информация се обърнете към клиниката:

Записването може да бъде направено на тел 02 9655711 и e-mail: klinika_malinov@abv.bg.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Благодаря ти ;)
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
момичета, няма ограничения за кандидатстване. обаждате се на почения телефон или мейл и си записвате час. :)