0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
водна аеробика
« -: Март 11, 2013, 19:39:48 pm »
е тва ми е питането - има ли ефект или няма.
Re: водна аеробика
« Отговор #1 -: Март 11, 2013, 22:58:41 pm »
 :P има, има
започнах на 19.12.12, до 5.3. тази година ходех по 1 път седмично, сега по 2 пъти
като килограми не съм свалила много, но да си призная кръшкам  :oops: от диетите, но за стягане ефектът е добър, кожата се опва супер  :wink:
и не ме болят колената  :lol:
ето ти още една темичка по въпроса
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42199.msg979302#msg979302   :flower:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #2 -: Март 16, 2013, 15:30:01 pm »
След две посещения да се отчета - това нещо е супер. Натоварващо е, обаче е голям кеф. Дори и да няма полза, остава тонуса, което пак е плюс.
Четох някъде из мамата, че водната аеробика се комбинира с антицелулитен гел. Само че този гел кога се слага - по време на тренировката не ми се вярва, може би след нея?!?
Re: водна аеробика
« Отговор #3 -: Март 16, 2013, 16:00:40 pm »
о, да  :jump12: въпреки, че съм мече - тонусът ми е като на врабче  :jump12:

 :D аз си купих анти-целулитни кремчета, на тях инструкцията е за сутрин и вечер. вечерното мазане става като се прибера, не си го разнасям. взех си два вида, и ги редувам.

 :P кой басейн посети, имаше ли мускулна треска, имаш ли вече любимо упражнение  :lol: ако може разкажи

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #4 -: Март 16, 2013, 19:00:21 pm »
Ходя на басейна на 153 гимназия в Свобода. Вики (сина ми) тренира там от 17 часа, от 18 часа почва водната аеробика, той кяри още един час във водата, а майка му през това време се забавлява. Първата тренировка беше зле, при втората се справих по-добре. Имах мускулна треска, но не силна. За упражненията - всички ме кефят, но с кардиото се натоварвам и не мога да ги изкарам като серии.
Re: водна аеробика
« Отговор #5 -: Март 16, 2013, 19:11:38 pm »
 lady_11 благодарим за информацията, така момичета от района ще знаят къде имат възможност да се наскачат, ще те помоля да допълниш инфото  като цена, дни на провеждане, условия и каквото сметнеш за важно
:P радвам се, че си доволна :oops: всички сме така в началото,  :lol: ако някой ме беше видял първия път какви некоординирани движения имах, сега се смея на себе си  :lol:, всяко начало е трудно
в хотел принцес играем само с макарони, при вас как е? при мария шпицер съм ходила преди години имаше и гирички

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #6 -: Март 16, 2013, 19:22:16 pm »
Занимания : вторник и четвъртък от 18 до 19 часа. Басейн - чист и топъл, защото в него тренират предимно деца, плитък, в смисъл най-дълбокото ми е до врата.  Цена - 5 лева (поне за мен, но май е с отстъпка и заради малкия, незнам). Мога да дам тел. на тренерката, която е много готина жена, създава супер яко настроение. Играем с гирички, с едни неопренови, които не са макарони, но са удобни за захващането на краката при коремни преси. Двете тренировки, на които съм била до сега включваха общи упражнения, но имаше и различни упражнения. Тоест, нататък в тренировката не знаеш кво ще ти се случи и момента на изненадата е постигнат.
Водна аеробика има и в Обеля на Спортен комплекс "Кристал" . Цената е изумителна от 12 лева (повече от Кемпински 10 лева), но не съм ходила, басейна е дълбок и предполагам , че се играе само с макарони.
Re: водна аеробика
« Отговор #7 -: Март 16, 2013, 21:56:52 pm »
Жестока тема! Направо съм цопнала вътре с два крака и две ръце (котешки лапки)!!!  :a_cat_06: Какво да кажа първата ми тренировка беше на 31.01.20013-та до 28.02.2013 г. ходех веднъж седмично, а сега от 8-ми март ходя по 2 пъти седмично! Кръшкам само като съм в цикъл, защото не е добре да се тренира много се натоварват мускулите и може да доведе до неприятен кръвоизлив.

Както и да е. Сега хубавата част, аз съм на хранителен режим назначен от ендокринолог, споделих с треньорката ми и тя каза, че е много добър, спомена, че в моят случай е достатъчно да посещавам само 2 пъти в седмицата, за да свикне организма ми на натоварването и тепърва ще обсъждам с нея хранителните си навици, за в бъдеще щ еми изгради хранителен режим.
Къде ходя - в Хотел Дедеман заедно с една сладка съфорумка, която ме нави - то пък взех, че й се вързах на акъла и изобщо не съжалявам! В Дедеман водата е +28 градуса, басейна е супер чист, тренировки има във вторник от 8:30, 10:00 и 18:00 часа, сряда от 07:20 и 18:00 часа и четвъртък (часовете са както във вторник) вече ще има и в петък (часовете са както във вторник), като треньорките са вече 2! Цената за 10 посещения е 60 лева, иначе за едно посещение е 7 лева.

До момента съм свалила -5 килограма, треньорката ми каза, че до 6-7 месеца по 2 пъти, ако ходя ще сваля трайно -10кг. от теглото си, каза ми, че няма и да ги кача повече :) Тепърва има какво да си споделям с нея както и с Вас! Обемите на тялото ми се намалиха, т.нар. портокалова кожа се изчисти, целулита се заглажда, ползите е че няма натоварване на ставите, не се получава и тахикардия както може да се случи в каланетиката и аеробиката. Уредите, които се ползват са т.нар. макарони.

Много съм доволна и ще продължавам да се занимавам с този спорт! За басейна си трябвазадължителна плувна шапка и джапанки.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #8 -: Март 17, 2013, 07:12:12 am »
аз пък получавам тахекардия на кардио упражненията...
Re: водна аеробика
« Отговор #9 -: Март 17, 2013, 13:57:35 pm »
На сухо се получават и е по-гадно, докато във водата не е така, тъй като не е много топла. Така като се разгрея едно хубаво и после имам чувството, че водата е като чай. Принципно водна аеробика не се прави в топъл басейн, защото и тахикардия и други усложнения могат да се получат.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #10 -: Март 17, 2013, 19:38:45 pm »
аз по принцип съм с кариологичен проблем и е нормално.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #11 -: Юни 05, 2013, 12:37:19 pm »
Хей, ходите ли още на водна аеробика в Дедеман?
Re: водна аеробика
« Отговор #12 -: Юни 05, 2013, 14:24:07 pm »
Лейди_11, вече за съжаление няма да има аеробика в Дедеман, там повече няма да има такива занаятия за съжаление, треньорката се мести в хотел Родина.
Спрях да ходя защото по време на бременност не е много препоръчително специално в моят случай, не занам при другите бременни може и да е позволено.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #13 -: Юни 05, 2013, 21:00:46 pm »
Стига бе, вчера (вторник) проверявах и ми казаха в Дедеман, че имат от 7.20 ч. тренировка. Тамън мислех утре да ходя.
Иначе ти виждам лентичката и ти пожелавам лека и безпроблемна до финала!
Re: водна аеробика
« Отговор #14 -: Юни 06, 2013, 14:39:53 pm »
Възможно е да има някоя остатъчна тренировка, но в един момент ще спрат. Фактът, че има тренировки само сутрин е красноречив. Ходи и се наслаждавй докато можеш, че после ще ги спрат, даже попитай дали и занапред ще има тренировки там, за да си направиш сметката. Мерси много за пожеланията, за сега всичко е наред с бебето, даже ходихме на море в Гърция за два дни, и там не съм повърнала нито веднъж!  :D Иначе си ми е трудно с тези повръщания почти всяка сутрин са.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: водна аеробика
« Отговор #15 -: Юни 06, 2013, 21:03:43 pm »
Доколкото разбрах в Дедеман Принцес ще си има тренировки, само сутрин. Има вечерни в х-л Родина от 19 часа вторник и четвъртък.