0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Избелване на зъби
« -: Февруари 01, 2013, 16:30:47 pm »
Така, обичам да си пия нес кафето сутрин и бях пушач. А ми се иска да са бели и светещи като на холивудска звезда.
Поразрових тук там, жабуркане по 20 мин с олио сутрин на гладно и търкане с морска сол и зехтин, абе някак си нямам 20 мин сутрин да си жабуркам с олио пък ми се гади само при мисълта.
Има разни святкащи рекламки на продукти за избелване в домашни условия, обаче никой покрай мен не ги е ползвал. А и химиите вредят и ми се ще ако ще правя нещо да е информирано и да не разруши зъбите ми ако може. Някой да се е подлагал при ъболекар или с продукти в домашни условия. Ако може мнение и цени.

Да русите са така, всеки месец с нови бръмбари в главата  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Избелване на зъби
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2013, 16:43:36 pm »
Лиде, като един любител на кафенцето, се замислих за същото преди време. Купих си от лентичките, които се залепват на зъбите, но ефектът, който веднага получих, беше много неприятна свръхчувствителност. Така и не я видях тая ослепителна усмивка в огледалото  :lol:...
Съветвам те да се допиташ до зъболекаря си.
*
Re: Избелване на зъби
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2013, 16:46:11 pm »
Ползвала съм тези http://crest-bg.com/?wpsc-product=3d-white-professional-effects
Има и други разновидности. Пия кафе, не съм пушач. Зъбите ми по природа са с лек жълтеникав цвят. От тези ленти станаха видимо по - бели, мога да слагам оранжавеещо и розово червило без както преди да се подчертава жълтия цвят. Но, и не са станала супер бели, като на холивудските звезди, които често са толкова бели, та чак неестествено бели. Просто естествено бели. Има предупреждение, че след 2-3 дни зъбите могат да станат чувствителни, тогава се почива  и после пак. При мен след първия ден имаше болка по зъбите, на другия ден я нямаше и  сложих пак лентите, като повече не съм имала проблем. Лентите обхващат горните и долните 8 зъби. С една дума - доволна съм.  :D






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Избелване на зъби
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2013, 08:12:35 am »
В аптеките има ли ги тези продукти?
В смисъл, притеснява ме да не попадна на някакви ментета.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Избелване на зъби
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2013, 12:46:28 pm »
Аз съм поръчвала от сайта в предишния ми пост.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Избелване на зъби
« Отговор #5 -: Април 19, 2013, 22:03:32 pm »
Пробвала съм с различни избелващи  продукти(Holiwood smile) -при мен нямаше ефект.  :wink:
Re: Избелване на зъби
« Отговор #6 -: Април 19, 2013, 22:41:51 pm »
Лидия,аз съм избелвала зъбите си професиомално в ЕОдент в София,през 2009 година.Процедурата е разделена на 3 части от по 15 минути,първо се изолират венците,после се нанася някакъв гел на зъбите,слага се един разширител за уста и слагат пред теб един уред дали е лампа или нещо друго не мога да кажа със сигурност.Първите 30 минути минаха добре,но последните 15 бяха доста болезнени,поне за мен.Преди това ми бяха направили зъбна отливка от силикон,след избелването ми дадоха гел за вкъщи,който трябва се да слагам няколко дни през нощта,зъбите ми бяха доста чувствителни около седмица след това.Не се препоръчва да ядеш оцветяващи храни две седмици след процедурата(соев сос,боровинки и др.)Ефекта при мен бе поразителен ,искрящо бели зъби.Останаха така около 2 години и после пак ги оцветих,уж пуша много рядко,кафето си пия със сламка,ама...Сега мисля пак да ги светна ,ама само за 15 минутки.Преди 4 години струваше около 800лв,но сега със сигурност е по-малко,можеш да провериш в сайта на клиниката,дано съм ти била полезна:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Избелване на зъби
« Отговор #7 -: Март 27, 2014, 13:41:00 pm »
Lidia, пробва ли лентичките?
И аз нещо съм на тази вълна, разрових се и намерих тази тема.
Smaraidi, колко дни ги използва, до свършване на кутийката?


Re: Избелване на зъби
« Отговор #8 -: Юли 16, 2015, 17:17:18 pm »
Здравейте, дали има проблем тези лентички да се използват докато бебеправим, до положителен тест предполагам :)
Re: Избелване на зъби
« Отговор #9 -: Август 24, 2015, 14:29:59 pm »
А какво мислите за обикновената сода ?
Re: Избелване на зъби
« Отговор #10 -: Август 24, 2016, 16:20:20 pm »
Аз избелвам зъбите си само със сода, има някакъв ефект.
Re: Избелване на зъби
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2016, 10:43:48 am »
Аз до колкото знам не трябва да се прекалява и със содата!
Re: Избелване на зъби
« Отговор #12 -: Април 12, 2018, 16:36:45 pm »
В домашни условия само със сода.  :wink:
Re: Избелване на зъби
« Отговор #13 -: Април 24, 2018, 11:03:13 am »
Има много агресивни продукти за избелване на зъби, които могат да увредят емайла. Така, че това си е сериозна работа и според мен трябва много да се внимава с тези процедури особено в домашни условия.
Re: Избелване на зъби
« Отговор #14 -: Май 23, 2018, 18:41:58 pm »
Аз не бих експериментирала в домашни условия…