0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Извънматочна бременост
« -: Януари 15, 2013, 17:59:07 pm »
Здравей те някой може ли да ми помогне на 14.01.2013г.ме оперираха от извън маточна бременост в дясната тръба тръбата е премахната.Някои може ли да ми каже МЦ кога ще ми доиде.Ще съм блатодарна ако някой ми отговори.
« Последна редакция: Март 02, 2013, 12:06:55 pm от Елфи »
Re: Извън маточна бременост
« Отговор #1 -: Януари 15, 2013, 18:04:01 pm »
Здравей и съжалявам за това, което си преживяла. Скорошно възстановяване.
Аз също съм оперирана от извънматочна и с премахната тръба. Веднага след операцията имах кръвотечение, което обаче доктора каза, че не е менструация.
Ако не броим това, то на мен за първи път ми дойде на 39-ти ден след операцията.
Лекаря ми обясни, че трябва да ми дойде до 40-45 ден след операцията.
  
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Извън маточна бременост
« Отговор #2 -: Януари 15, 2013, 18:06:10 pm »
Благодаря за отговора.
*
Re: Извън маточна бременост
« Отговор #3 -: Януари 15, 2013, 19:01:20 pm »
rumi 84, съжалявам да го прочета. Скорошно възстановяване. При мен кървенето започна в деня на операцията, няколко часа преди нея. Следващата менструация започна на 30-я ден.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Извън маточна бременост
« Отговор #4 -: Януари 17, 2013, 10:33:21 am »
Руми,съжалявам да го прочета.Аз също имах извънматочна точно преди две години,също в дясната единствена тръба.Менструацията ми дойде 4 дни след операцията,но лекуващия ме лекар каза,че до 40 дни може да се получи забавяне.Бързо въстановяване!
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Извън маточна бременост
« Отговор #5 -: Януари 17, 2013, 15:50:51 pm »
Благодаря.
Re: Извън маточна бременост
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2013, 13:38:55 pm »
Съжелявам много за загубата ти. Аз също имах една извънматочна бременност. После нея ме беше страх да забременея. Запознах се с доктор който ми обясни за профилактично лечение. Ако те интересува можеш да ми пишеш в личка.
*
Re: Извън маточна бременост
« Отговор #7 -: Март 02, 2013, 05:34:28 am »
Днес ми е 38ми ден след лапароскопията( заради извънматочната). Малко съм притеснена, защото си усетих Овулацията преди 15 дена, а все още няма цикъл. Лявата ми тръба е отстранена, а само ме наболява и подръпва от ляво.. Започвам да изпадам в паника!

Re: Извън маточна бременост
« Отговор #8 -: Март 02, 2013, 05:44:13 am »
Днес ми е 38ми ден след лапароскопията( заради извънматочната). Малко съм притеснена, защото си усетих Овулацията преди 15 дена, а все още няма цикъл. Лявата ми тръба е отстранена, а само ме наболява и подръпва от ляво.. Започвам да изпадам в паника!

Аз в месеца след операцията не съм имала О. Тогава доктора ми каза, че до 45 дни след операцията е нормално да започне първото кръвотечение.
Ако наистина си усетила О. и си притеснена, може би е най-добре да отидеш на лекар, за да те погледне. Относно придърпванията, аз почти цял месец след операцията имах придърпвания и наболявания ниско долу, където ми беше премахната тръбата.

П.П. Знам, че тогава док. ми беше казал, че докато не дойде първото нормално кръвотечение след операцията, не е препоръчително да ме гледа с вагинален ехограф, заради инфекции и т.н.
  
Re: Извънматочна бременост
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2013, 12:36:13 pm »
Здравейте, имам съмнения за извънматочна бременност, защото зная че тръбите са ми увредени. От около 10 дни имам доста обилно кръвотечение, ярко червена кръв, положителни тестове за бременност (5 теста през няколко дни), никакви болки, още е твърде рано за да се види нещо на ехограф...едва 4-5 г.седмица...исках  да ви попитам (някой преживял иззвънматочна) имахте ли кръвотечение, и ако да какво беше на цвят, а някакви болки?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Извънматочна бременост
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2013, 23:22:47 pm »
Аз имах кръвотечение, но не ярка кръв, а доста тъмна, болки също. Пусни си чхг през два дни. По принцип дори и да е извънматочна още е доста рано, не съм чела за спукала се тръба в 4-5 седмица, а доста съм изчела по въпросите за извънматочната. Та пусни си чхг и ако стойностите му са над 1000 би трябвало да се види на видеозона къде е бременността.


*
Re: Извънматочна бременост
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2013, 00:13:12 am »
Отиди на място с добър ехограф и добре специалисти, на които можеш да имаш доверие и за евентуална оперативна намеса, колкото по-рано толкова по-добре! И наистина си пусни ЧХГ през 2 дни. При моята извънматочна течението беше черно първоначално, но в последствие имах прокървявания от време на време точно все едно бликва ярка кръв и после спира. Стискам ти палци да не е това, но не се оставяй така, а действай бързо.


Re: Извънматочна бременост
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2013, 09:05:42 am »
Благодаря, утре пак съм на лекар...надявам се да се види къде е и какво е...2 седмици след датата за цикъл, дано не е късно. Иначе уринните тестове потъмняват, въпреки че знам че това не е критерии за нищо.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Извънматочна бременост
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2013, 19:30:12 pm »
И така...сагата при мен приключи...с "по-добрия" за мен изход...спонтанен аборт...толкова гадно ми прозвуча, но било по-добрата диагноза, в сравнение с извънматочна бременност...и така благодаря се, че ми се случи по-малката гадост и продължаваме напред.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Извънматочна бременост
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2013, 23:19:37 pm »
Съжалявам много да го чуя :( Забравяй и продължавай напред. И колкото и гадно да звучи - наистина е "по-добрата" диагноза. При мен със съвсем навреме установен проблем ми коства 2 операции и една тръба по-малко извънматочната. Стискам палци всичко да е наред другия път.


Re: Извънматочна бременост
« Отговор #15 -: Ноември 16, 2013, 11:14:44 am »
Пак искам мнение...преди 2 седмици ЧХГ беше 143, това около 2 седмици след датата на очаквания цикъл т.е. около 5-6 г.с. Казаха ми, че е твърде ниско, най-вероятно е имало спонтанен аборт и другата седмица да направя нов кръвен тест ЧХГ и да отида на преглед. Аз обаче се разболях и не успях да стигна до клиниката. Днес реших да направя един домашен тест  :( пак е положителен при това доста по-положителен от предишните. Мисля си, ако е било спонтанен аборт не трябваше ли ЧХГ да спадне вече и теста да е отрицателен? Какво може да става? Ясно е, че в понеделник пак ще съм на преглед, но дотогава??? Иначе зацапването ми си продължава...вече почти 20 дни...вече е доста по-оскъдно.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Извънматочна бременост
« Отговор #16 -: Ноември 16, 2013, 22:25:06 pm »
Мила, заминавай пак на лекар. Не знам дали е нормално, според мен не е. За съжаление и аз имах ниско ЧХГ месец след първата операция от извънматочната, но и обилно кървене - последва втора :( Ниското ЧХГ наистина може да е признак на извънматочна, но може и да не е. Отиди на лекар, повтори ЧХГ, но най-вече при лекар с много добър и прецизен ехограф. Не се психирай с домашните тестове.


*
Re: Извънматочна бременост
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2013, 22:28:53 pm »
Драгоми, чхг-то спада бавно. Отиди на лекар!

Re: Извънматочна бременост
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2013, 19:16:11 pm »
Ходих на лекар...нов тест 2 седмици след първия показа ст-ст 176, много малко но се вдига...защо ли? Доктора каза...оооо, много е малко, тръгвай си ... няма да се занимавам повече...с времето сигурно ще се изчисти.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Извънматочна бременост
« Отговор #19 -: Ноември 19, 2013, 21:34:01 pm »
В една и съща лаборатория ли правиш кръвните тестове?

Ако днес си направила кръвен тест, пусни пак в сряда. Ако ЧХГ продължава да нараства, потърси друго лекарско мнение.