0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

недостиг на протеин С
« -: Януари 07, 2013, 17:57:20 pm »
След три поредни спонтанни аборта в ранните месеци на бременността се оказа,че имам вроден недостиг на протеин s. Предписаха ми аспирин единствено , но се страхувам,че специалистите ,които посещавам не са най-добрите. А всъщност след аспирина, малки дози кортизон и фолиева киселина направих и третия аборт. Едва тогава в специализирана болница изследваха отново протеина и потвъдиха заключението. В интернет няма много материали за недостига на протеин ес. Моля някоя от жените тук, ако има опит, да помогне като ме насочи към подходящ лекар или пък да сподели какви е била терапията в нейния случай. Предварително благодаря.
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #1 -: Януари 07, 2013, 19:13:28 pm »
Какво изследване ти направиха в клиниката ,че имаш недостиг на този протейн s?Не съм чувала и ми е много интересно ,понеже и аз искам да разбера какви изследвания трябва да си пусна за да се разбере има ли недостиг  в организма ми .
*
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #2 -: Януари 07, 2013, 20:11:04 pm »
Здравей, ProteinS!
Във форума имаме медицински консултант  -  д-р Даскалова. Задай въпроса си в нейната тема. При първа възможност д-р Даскалова ще ти отговори. Ето темата:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=45608.msg818985#msg818985
*
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #3 -: Януари 07, 2013, 21:30:18 pm »
Ето  какво открих в тукашен форум-                                                    http://www.dailystrength.org/c/Miscarriage_Stillbirth/forum/4162204-protein-s-deficiency     , лечението с аспирин или фраксипарин е правилно тъй като ниските нива на този протейн  се свързват с тромбофилия.Все пак направи пълни изследвания при специалисти!Успех
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #4 -: Януари 08, 2013, 11:15:37 am »
Blagodaria mnogo za otgovorite. Do Titanka =sled kato genetichnite i imunologichnite izsledvania biha mnogo dobri i n epokazaha nishto me nasochiha kum edin profesor, koito se zanimava tochno s trombofilia i genetichni zaboliavani an akruvta i toi mi napravi tova izsledvane. No toi ne e ginekolog i ne predpisa lechenie
*
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #5 -: Януари 08, 2013, 14:26:55 pm »
Това изследване в България ли го прави?
Питам защото преди няколко години, когато аз правих активната имунизация в Гърция, мисля че на едно от момичетата беше написала Албена да изследва точно този протеин и май поради същата причина. Мисля че при нея освен активната имунизация, май и вливания на имуновенин и бяха написали при бременност. Спомням че не открих нищо на български за въпросния протеин. Дано това ти помогне като някаква информация.
Позабравила съм, дано не те подведа.
*
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #6 -: Януари 08, 2013, 14:56:29 pm »
Направи си изследване за тромбофилия.
Аз съм с тромбофилия и по време на цялата бременност бях на Фраксипарин 0,3.
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #7 -: Януари 08, 2013, 18:34:04 pm »
Blagodaria mnogo za otgovorite. Do Titanka =sled kato genetichnite i imunologichnite izsledvania biha mnogo dobri i n epokazaha nishto me nasochiha kum edin profesor, koito se zanimava tochno s trombofilia i genetichni zaboliavani an akruvta i toi mi napravi tova izsledvane. No toi ne e ginekolog i ne predpisa lechenie
Не можах да разбера как на генетичните и имунологичните не е показало тромбофилия ,а при другото изследване е показало ,че имаш?
Re: недостиг на протеин С
« Отговор #8 -: Януари 09, 2013, 13:12:09 pm »
Титанка, странното е ,че нямам признаци на тромбофилия, нито проблеми със кръвосъсирването, но имам доказан недостиг на проетин ес. Затова и ме насочиха към специализирана болница. Ако мислиш,че са от значение и можеш да ми помогнеш -мога за ти изпратя и основните данни от изследванията.