0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #60 -: Януари 04, 2013, 14:52:50 pm »
Благодаря за мнението за книгата, Джаме! Ако я намеря по книжарниците и аз ще я прелистя!
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #61 -: Януари 04, 2013, 15:16:31 pm »
И аз я взех, yana-v, но не е много по мой вкус. Набляга повече на пръчката, отколкото на моркова. Полезна ми е като различна гледна точка.
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #62 -: Януари 04, 2013, 16:12:15 pm »
Съжалявам да прочета за толкова болни   :?, бързо да се оправят всички дечица, че много се намъчиха.

Моите се крепят. Ели пак са в карантина, този път лелята която им сервира и помага е била приета с хепатит А точно преди Коледа. Сега по тоя повод само те не са сборна група.

Колкото до книгата на Найджел Лата, аз си я взех и я прочетох. На мен ми беше забавна и от една седмица у дома са на система с весели и сърдити човечета и кухненски таймер. Реших да въведа такова нещо основно заради Стефан, понеже взаимно си лазим по нервите с обикновени неща като обличането. Трябва ли да се облече сам и се започва едно мрънкане, една драма (а на детската се облича сам), аз се изнервям защото закъсняваме за детска и почвам да крещя... грозна гледка. Освен това има изблици на гняв и крещи по някого и млати сестра си, напоследък и мен. За момента успеха е променлив, но мисля, че му трябва още време да разбере "системата". Иначе наградата за 10 усмихнати човечета е "Барни", сърдитото се брои за 0. Елена се справя без грешка за момента. И мисля, че въпроса не е в наблягане на пръчката, а в установяване на точни и ясни правила. Чела съм и чичко Додсън, но неговите деца за разлика от тия на Лата са с по 6 години разлика, което мен изобщо не ме стопли като съм с породени деца, нещата са доста различни. Най-малкото по-голямото дете изобщо не е по разумно и когато се опиташ да залъжеш малкото, голямото вече се дере защото те е чуло какво говориш на малкото и го взема за чиста монета. Както и онова да правиш леки корекции в поведението на инатестото дете, това е прекрасно, ама другото като е изградена свекърва, аз нямам никакъв шанс за леки корекции. Та както се казва, ще поживеем, ще видим дали ще сработят "усмихнатите човечета" :).



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #63 -: Януари 04, 2013, 16:37:20 pm »
а, системата с "червените и черните точки" (усмихнати и сърдити човечета, сърца и прилепи - вариации много) и аз я прилагах доста седмици наред.
даже водих голяма словесна битка в бегемама, където тая система беше набедена за сталинистка, комунистка, фашистка, и прочие -истка от тамошните специалистки.

слава богу, при нас системата имаше много добър ефект, горда съм да кажа, че вече не я прилагам, защото няма нужда. отдавна има само червени сърчица на таблото...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #64 -: Януари 04, 2013, 16:49:50 pm »
Момичета къде поставиха Хепатит А ваксината на децата ви?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #65 -: Януари 04, 2013, 17:02:31 pm »
Момичета къде поставиха Хепатит А ваксината на децата ви?

поръчваш и купуваш от аптеката, после я поставя личният педиатър.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #66 -: Януари 04, 2013, 17:02:52 pm »
мише, в крачето

Излезе ни гърления секрет - чист. Напразен антибиотик пием, но поне не е скарлатина. Яд ме е, че не пуснах и носен, че педиатърката сега ме убеждава, че носа поне ще изчистим с АБ. Как различавате вирусна ангина от бактериална? С тези секрети за 3-5 дни, ако си, шубе като мен, няма как да изтраеш. Знаете ли защо нямаме стреп тестове тук?
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #67 -: Януари 04, 2013, 17:03:23 pm »
Моля да ми кажете, на колко години може да се прилага тази система, имам идея, какво представлява.
Това с кухненския таймер не го разбрах.

Аз мисля за същото нещо, Ултра беше постнала миналата година табло със седмичните дни, името на всеки и задълженията и имаше усминати човечета.

Малко срам, не срам, ама и заради съпружеското тяло мисля да я приложа :oops:
Може пък да възпитам двете деца, знам ли?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #68 -: Януари 04, 2013, 17:08:19 pm »
Благодаря ви!Купихме я преди три седмици...Отиваме.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #69 -: Януари 04, 2013, 17:23:41 pm »
Това с кухненския таймер не го разбрах.
това е броенето до три или негова модификация - таймера на микровълновата (или друг таймер със звуков сигнал) отмерва времето за свършване на нещо.

gery_k77, определено е забавна. И на мен ми беше приятна за четене.
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #70 -: Януари 04, 2013, 17:31:35 pm »
ооо и аз я прилагах до коледа системата със сърчицата и прилепите и то основно заради Елена. При нас беше на 14 сърчица награда :) Имаше резултат определено, е не е станала най-послушното дете на света де, но има промяна :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #71 -: Януари 04, 2013, 17:58:41 pm »
Опс, много се извинявам, вие обсъждате сериозни теми за боледуването на децата, аз се цопвам с въпрос за предпазител  :oops: , но не бях прочела.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #72 -: Януари 04, 2013, 18:50:47 pm »
И аз си поръчах книгата, само дето съм още в началото:)
от както я имам се къпя двойно по-дълго:):):) Притварям се в банята (вратата притварям-преди бяхме на отворена) и скришом чета:)))

На мен ми е интересна и с любопитство ще изпробвам някои съвети върху децата:)

Яна, обещала съм я на Мими26 като я прочета, а тя чете доста бързо:), та може след нея да ти я дам ако не решиш преди това да си я купиш:)

Силве, тук е за всякакви теми, ама наистина няма как да ти кажем какъв да е предпазителя като ен знаем каква е секцията:) Виж и в нета, така ще се ориентираш също какво ти трябва:)

мише, в крачето

Излезе ни гърления секрет - чист. Напразен антибиотик пием, но поне не е скарлатина. Яд ме е, че не пуснах и носен, че педиатърката сега ме убеждава, че носа поне ще изчистим с АБ. Как различавате вирусна ангина от бактериална? С тези секрети за 3-5 дни, ако си, шубе като мен, няма как да изтраеш. Знаете ли защо нямаме стреп тестове тук?

Мидж, на мен в една от лабораториите тук, миналата година като питах защо няма стреп тестове, ми казаха, че била много скъпа апаратурата и затова лабораториите не можели да си позволят да я купят. Дали наистина е така не знам. В другата лаборатория пък не знаеха какво е стреп тест.

Тогава пусках секрети през седмица и д-р Бърди ни "лекува", защото тук никой лекар не искаше да вземе на сериозно резултатите. Та все чакахме по седмица за резултати.
Сега е същото. Само дето не мога да дам 80 лв за тримата и още за мен при положение, че посля няма кой да ни назначи лечение.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #73 -: Януари 04, 2013, 22:27:06 pm »
Днес ходих при педиатърката да и кажа,че искам да постави ваксина за Хепатит А,тя започна да ми разказва как за 20 годишният и стаж не е имала дете с тази диагноза и няма смисъл,Та сега обмислям да я купя,а някой друг да я постави
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #74 -: Януари 04, 2013, 23:19:02 pm »
Днес ходих при педиатърката да и кажа,че искам да постави ваксина за Хепатит А,тя започна да ми разказва как за 20 годишният и стаж не е имала дете с тази диагноза

което може би се дължи на факта, че много често децата изкарват леко заболяването от хепатит А - без типичните признаци - и личният лекар изобщо не разбира за това.
при възрастните, обаче, не е така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #75 -: Януари 04, 2013, 23:19:36 pm »
Мише, на нас личната им я би в ръката...

jasmin_veni, аз таймера го ползвам за да задам време да се свърши нещо, най вече за обличането, примерно за 5 минути да се облече. Стефан много се разсейва, примерно случка от преди 5 дена: Елена е облечена вече и тръгва да вади играчки, той и крещи да не ги пипа (наместо да се облича) и след всяко крещене на нея с тих и кротък глас пита баща си колко време му остава, не че има понятие за време при него, но все е стимул. Всъщност от 2 дена не съм го включвала таймера, че голям страх вече бере, че ще го изпревари "звънкането" и се облича една идея по бързо. Иначе и номера с броенето минаваше до един момент, след това нещо взеха да овъртат и реших, че няма смисъл да броя за тоя дето духа.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #76 -: Януари 05, 2013, 04:58:21 am »
Гери таймера ще го приложа и аз броя безрезултатно!
На Калина още помагам в обличането, но ще започна само
чорапогащника аз, другото сама, това ще бъде идеален стимул за Митака.
Той е тиха народна песен, може да се облича половин ден!

Джам, хич не ми е комунистическо това с точките.
Аз съм решила да взема един календар с големи цифри
и на всяка дата да отбелязвам червена усмивка :) или черна :( според зависи.
И да давам награда, примерно книжка, на 10 :)

Поставихме Хаврикс и на тримата, мишоците + Бате,
много ми е забавно да като виждам ококорените очи на хората,
мислейки, че цялата компания е моя.
Изненадахме ги малко децата, Митака изрева като тигър,
след него Калина констатира боцкане, Бате е мъж вече,
една глава над мене, него като реакция не го коментирам изобщо!
За протокола в ръката им я постави, личната ме къде искам, нямало проблем,
само да мога да ги държа да не мърдат много.
Мисля д-р Бърди беше писал, че след една определена възраст,
когато имат достатъчно мускулна маса в ръката, там се поставят ваксини.
Не съм съвсем сигурна, поправете ме ако греша.
Иначе никак не направи проблем, макар да слагаше за първи път от нея.
Ужасно съм подробна  :oops:, много се извинявам...сега е наш ред за ваксина.
Вие каква сложихте Хаврикс, Тримовакс или друга за възрастни?


« Последна редакция: Януари 05, 2013, 05:04:03 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #77 -: Януари 05, 2013, 09:46:06 am »
Да си дойдем на темата за училищата. Щем не щем, септември ще има първолаци.
Та чудя се къде да я запиша. Същност изобщо не се чудя и идея нямам  :lol:.
Сайт на едни училища намерих, на други не и на никой от тях не видях изнесена информация за прием. За други ме увериха, че няма да влезем, били с точкова система по район. Изобщо  :lol:
Та другата седмица се захващам лично да обиколя 3-4-5. Ужас. Само като си представя детето с китка и раница септември и ми става лошо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #78 -: Януари 05, 2013, 12:09:32 pm »
А какво правите след като таймера отброи времето и "задачата" не е свършена?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Честита Нова Година 31.12.2012 - 06.01.2013
« Отговор #79 -: Януари 05, 2013, 13:22:50 pm »
А какво правите след като таймера отброи времето и "задачата" не е свършена?
Слага се сърдито човече :wink: