0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #20 -: Август 20, 2013, 21:03:15 pm »
Много ви благодаря момичета за бързите отговори.
deizi_83 именно затова и лекарката каза, че е най-добре ин витро на ЕЦ, защото в Щерев бяхме правили спермограма преди 10месеца и беше добра, но за всеки случай направихме и сега в Надежда една нова, коята излезе даже по-добра от миналогодишната, даже лекарите, където мъжът ми е дал материал са казали, че е перфектна и че рядко се среща толкова добър резултат.Аз въпреки инсулиновата резистентност си имам спонтанно О всеки месец, даже като ходих този месец на 9-ти ден имах и в двата Я фоликули по 12мм и лекарката се бъзикаше, че сега ще се надпреварват кой ще се пукне (аз се надявам да е от ляво защото само от тази страна имам тръба).На пръв поглед всичко е ок и затова лекарката предложи ин витро направо на ЕЦ.По принцип аз също си мисля, че при ин витро шансовете са по-големи, но не мисля, че ще имаме финансовата възможност да правим още опити след този (а аз се надявам и да не се налага де :wink: ).Значи сега си слушам лекарката и изпълнявам.Чакам и този месец и започвам да стискам палци да видя заветните  :bfp: чертички през септември, ще бъде страхотен подарък за втората ни годишнина от сватбата :)
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2013, 16:35:57 pm »
Като се зачетох тук и се замислих има ли смисъл да правя инсеминация следващия месец или направо да говоря с док за инвитро на ЕЦ. Досега нямаме никакви проблеми. Само едно съмнение за нисък прогестерон поради зацапване ( понякога и 5 дни преди цикъл), но само в някои месеци.  Док предложи и лапаро по- нататък заради евентуална ендометриоза. Но първо инсе. Какво мислите, да правя ли инсе или направо инвитро на ЕЦ?  osi_1 osi_10
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2013, 19:50:40 pm »
Като се зачетох тук и се замислих има ли смисъл да правя инсеминация следващия месец или направо да говоря с док за инвитро на ЕЦ. Досега нямаме никакви проблеми. Само едно съмнение за нисък прогестерон поради зацапване ( понякога и 5 дни преди цикъл), но само в някои месеци.  Док предложи и лапаро по- нататък заради евентуална ендометриоза. Но първо инсе. Какво мислите, да правя ли инсе или направо инвитро на ЕЦ?  osi_1 osi_10

Парите за едното и другото са различни, ти прецени от финансова гледна точка.
Иначе имаш стиснати палци от мен  :bighug:
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #23 -: Декември 01, 2013, 12:40:10 pm »
Благодаря ти, lemon  :balk_5: Осъзнавам разликата, (предполагам около 1500- 2000 ще бъде инвитрото) но наистина вече искам да направя нещо и то колкото може по-сигурно. И тази година отмина, а аз съм си на едно място  :( Може би все пак ще пробвам първо с едно инсе и после инвитро.
*
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #24 -: Декември 01, 2013, 12:50:02 pm »
Catcat, ние направихме едно инсе, после имам 2 броя ин витро на ЕЦ.Направихме ин витрото за да видим качеството на яйцеклетките и как се развиват.Всичко беше перфектно, но резултата беше отрицателен.Инсето е в пъти по-щадяща финансово и психически за мен, но пък успеваемостта а по-малка.Въобще въпросите са много и само вие двамата можете да ги решите.
Успех!

Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #25 -: Декември 03, 2013, 14:47:14 pm »
Здравей отново Catcat.Ако имате финансова възможност аз бих заложила на ин витро на ЕЦ.Първо защото шансовете са по-големи и второ защото при едно ин витро на ЕЦ се дава отговор на много въпроси - дали настъпва оплождане, дали яйцеклетките са добри (за това няма 100% сигурност, но май ембриолозите ги определят по някакви общи външни белези) и дали настъпва имплантиране.А при една инсеминация може да се разбере само последното.Това са си мои разсъждения и не искам да си натрапвам мнението разбира се.Мога да кажа че при нас например при първото ин витро на ЕЦ не настъпи оплождане и изобщо не правихме трансфер и затова вторият път оплождането беше ИКСИ, а не стандартното ин витро и резултата може да се види  :wink: По какъвто и начин да решите да продължите ви пожелавам много успех!
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #26 -: Януари 07, 2014, 18:39:16 pm »
Благодаря на всички за отговорите! Мисля, че бях забравила, че съм питала. Е, моята инсеминация мина и въпреки, че теста трябва да е утре сутринта, вече съм отписала вероятността да е положителен. Дори гърдите не ме болят, нищо. И смятам, въпреки, че мъжът ми искаше още едно инсе, да преминем към инвитро на ЕЦ. Наистина много ми идват тези напразни надежди. А толкова се бях обнадеждила заради едно кафяво-оранжево зацапване на 6ти и 9ти ден. Но явно и този път няма да е  нашият..  :(
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #27 -: Януари 07, 2014, 21:20:52 pm »
Catcat,  :D Аз на симптоми не вярвам - само на кръвен тест и на месечен цикъл. При неуспешната ми бременност преди година и половина нямах НИКАКЪВ, ама НИКАКЪВ симптом - гърдите започнаха да ме болят много след положителния тест, така че има време до утре. Стискам ти палци да се похвалиш с   :bfp1:
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #28 -: Януари 07, 2014, 22:18:23 pm »
Като се зачетох тук и се замислих има ли смисъл да правя инсеминация следващия месец или направо да говоря с док за инвитро на ЕЦ. Досега нямаме никакви проблеми. Само едно съмнение за нисък прогестерон поради зацапване ( понякога и 5 дни преди цикъл), но само в някои месеци.  Док предложи и лапаро по- нататък заради евентуална ендометриоза. Но първо инсе. Какво мислите, да правя ли инсе или направо инвитро на ЕЦ?  osi_1 osi_10

Аз бих направила първо всички възможни изследвания и тогава бих пристъпила към АРТ....
Какво значи на по-късен етап препоръчал д-ра лапароскопия, поради съмнение за ендометриоза????

Ендометриозата не се ли смята за една от причините за с-т??


Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #29 -: Януари 07, 2014, 22:29:01 pm »
Ами според него, ако я има ендометриозата е в начален стадий и затова вместо  лапароскопия ми предложи инсеминация, за инвитрото на ЕЦ аз го искам. Четох,че когато Е е в начален стадий има възможност да се прескочат пречките, които създава чрез АРТ.
bonbolini благодаря за надеждата,нужна ми е  :bighug:
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #30 -: Януари 08, 2014, 10:11:29 am »
Ами според него, ако я има ендометриозата е в начален стадий и затова вместо  лапароскопия ми предложи инсеминация, за инвитрото на ЕЦ аз го искам. Четох,че когато Е е в начален стадий има възможност да се прескочат пречките, които създава чрез АРТ.
bonbolini благодаря за надеждата,нужна ми е  :bighug:
Catcat бих те посъветвала първо да изясните дали има или няма ендометриоза и ако има в какъв стадий е и чак тогава да предприемате ин витро.Все пак и ин витрото на ЕЦ не струва малко пари, а и не мисля, че имаш нужда да похабиш отново  много напразни надежди...Да и аз съм чела че ако ендометриозата е в начален стадий има шансове за успех при ин витро, но тъй като вие не сте го изяснили това ако предприемете сега процедурата отново "ще стреляте в тъмното"...Опитваме се да ти дадем нашите съвети, но все пак ти сама с помощта на лекаря си де, трябва да решиш какво наистина е най-добре за теб...Успех и стискам  палци много скоро да се похвалиш с ++++ резултат :)
Re: Неизяснен стерилитет - съвети?
« Отговор #31 -: Януари 10, 2014, 16:35:07 pm »
Благодаря на всички за отговорите  :thankyousign: Както и си мислех тестът ми беше категорично отрицателен. Говорих дълго с доктора за лапароскопия, но той ми обясни, че тя би била полезна само ако след нея продължим да опитваме по естествен начин. Реално нямам никакви индикации за ендометриоза, но знам ли?? Аз обаче настоявам за инвитро и макар, че съпруга ми е съгласен съм в тайна чуденка дали не избързвам. Все пак е 3100 лв. Голямо доверие имам на лекаря си, но трябва да си призная, че малко се притеснявам дали не бърза защото вижда, че сме решили да даваме пари. Нали все пак от това живеят...