0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #720 -: Ноември 27, 2016, 13:56:32 pm »
cutie, добре е че вече си се ориентирала към репродуктивен специалист, за да се направят неоходимите изследвния и да се оцени реалното състояние. Действително ниска е тази стойност на АМХ, но все пак оценката на яйчниковия резерв е комплексна: FSH, Inhibin B, AMH и каквото още лекарят е преценил, също брой антрални фоликули (на 2-3 ден от МЦ), проследяване на доминантен фоликул до овулация (евентуално в повече от един цикъл), за да се провери настъпва ли овулация......
За изискванията при изследване, от посочените хормони  ФСХ, ЛХ, Естрадиол и Инхибин Б се изследват на 3-5 ден от цикъла (по-добре на 3-ти). Заедно с тях може да изследваш и останалите хормони като за Пролактина има допълнителни изисквания, тъй като е стресов хормон и лесно може да се повлияе: сутрин на гладно, предишната вечер по-лека храна, без секс и без дразнене на гърдите, непосредствено преди изследването в лабораторията успокояване и почивка 20-30 мин.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #721 -: Ноември 28, 2016, 15:34:04 pm »
marsi, много благодаря за съветите. Направих си изследванията, но АМХ и Инхибин Б не са готови още. Останалите хормони са: Пролактин - 540.60; ЛХ - 9.15; ФСХ - 17.32 и Естрадиол - 106.20. Виждам че ФСХ е много висок и от това, което четох в нета не съм много спокойна. Някоя от вас имала ли е толкова висок ФСХ?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #722 -: Ноември 28, 2016, 17:51:58 pm »
cutie, висока е стойността на ФСХ, което дава информация за редуциране на резерва.
Всъщност при намален яйчников резерв все още има яйцеклетки и бременност е възможна, макар вероятността за забременяване да е занижена. Обикновено организмът не реагира добре на стимулации, но ти имаш вече контакт с репродуктивен специалист и ще обсъдите с лекаря какви са възможностите при твоя вариант. 
Какви са референтните стойности на пролактина?
« Последна редакция: Ноември 28, 2016, 22:34:37 pm от marsi »

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #723 -: Ноември 29, 2016, 10:03:10 am »
Пролактин e 540.60
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #724 -: Ноември 29, 2016, 10:52:23 am »
cutie, имах предвид референтните граници на пролактина, малко висок ми се струва или близо до горна граница .....  но погледни, изписани ли са мерните единици и реф. с-ти

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #725 -: Ноември 29, 2016, 13:26:11 pm »
Референтните стойности са: 127 - 637. Явно при мен е в горна граница.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #726 -: Март 28, 2017, 01:08:02 am »
Привет момичета,

Аз рових, но не намерих нищо за 40+ по време на бременност..
Искаше ми се да попрочета какво да очаквам, ако всичко с тази бременност-изненада протече нормално.
Единственото, което знам засега е, че се води рискова бременност заради възрастта ( това е инфо  от моя док )
Какви тестове да очаквам, колко по-различно е от бременност на 35? ( аз имам близнаци-момчета на 5г)

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #727 -: Март 28, 2017, 09:22:54 am »
Гале, не знам какви са практиките при вас.Тук в БГ просто те водят рискова май.Може да направиш ранното изследване за Даун от кръв.Някъде към 11 седмица май се правеше, не помня, трябва да говоря.От рода на пренатеста имам в предвид.А може и да се поема при вас от застраховката.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #728 -: Март 28, 2017, 15:33:33 pm »
Предполагам всички тестове се поемат от застраховката, заради възрастта  :wink:
Аз си мисля, колкото по-рано ги направим, толкова по-добре..
В Четвъртък съм на лекар, ще видим как се развиват нещата и ще я разпитам ( ако всичко е наред) какъв е плана оттук натам...
Просто се ровех предварително да намеря инфо..

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #729 -: Март 28, 2017, 18:55:30 pm »
Запиши си на един лист въпросите които имаш, че като отидеш на преглед да не забравиш нещо. Моя съвет е да се пазиш повече, да не вдигаш тежко... храни се по здравословно и това е... пазене трябва... лека бременност ти желая
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #730 -: Юни 16, 2017, 16:37:07 pm »
Момичета,някоя от Вас пила ли е DHEA,имате ли наблюдения или информация
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #731 -: Юни 16, 2017, 22:02:06 pm »
Момичета,някоя от Вас пила ли е DHEA,имате ли наблюдения или информация
Аз. За съжаление ефект нямаше. Но не съм критерий. Ако е по препоръка на лекар и с конкретна доза, цел и времетраене на приема значи има смисъл да се пие, въпреки, че гаранции няма.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #732 -: Юни 17, 2017, 21:20:17 pm »
Аз също съм пила,  ефект нула при мен.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #733 -: Август 11, 2017, 15:22:15 pm »
Момичета, има ли някоя забременяла в клинка "Щерев" на 40-41 години? Аз съм изключително разочарована от безхаберното поведение от страна на някои от лекарите към по-възрастните пациентки - два неуспешни опита ИКСИ при една и съща лекарка. Държеше се нехайно и разсеяно! Предписа ми стимулации, които не бяха подходящи за мен, само парите гледат, а статистиките им за успеваемост растат благодарение на тези жени в по-млада възраст. Не им се занимава с трудни случаи и с по-възрастни пациентки! Отчаяна съм...към коя клиника да се обърнем? Нямаме вече и много време....С мъжки фактор сме и знаем,че сме за ИМСИ, а в "Щерев" ни убеждаваха, че сме САМО за ИКСИ, като,че ли правеха напук и се подиграваха с нашата мъка!! :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #734 -: Август 11, 2017, 16:25:33 pm »
koko6inka,

съжалявам за вашите неуспешни опити и разбирам напълно как се чувстваш.
може би е време да се смени клиниката или поне лекаря.
защо смяташ, че предписаните стимулации не са били подходящи?

иначе по принцип мъжкият фактор се преодолява лесно с новите технологии. ИМСИ и ИКСИ са различни неща, нямат нищо общо. дори и да селектират сперматозоида чрез ИМСИ, пак ще го инжектират в яйцеклетката чрез ИКСИ.

ето тук е описано добре какво е ИМСИ: https://ivf.bg/kakvo-predlagame/imsi

ти на колко години си? при възраст на жената над 40 г вече няма само мъжки фактор, факторите стават два - мъжки и женски.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #735 -: Август 11, 2017, 16:51:01 pm »
Jam, благодаря ти! Клиниката ще се сменя, ясно е. Знаем много добре какво е ИКСИ и ИМСИ. Благодаря ти.  :) Ние и в двата случая искахме ИМСИ, за да се изберат възможно най-добрите "бойци" :), но ембриолозите едва ли не ни показаха,че не им се занимава с нас. Съпругът ми е много наясно какво иска и какво трябва да бъде направено, но те не ни послушаха, а си направиха каквото решиха и по тяхна преценка! Аз съм вече на 41 и разбира се, че има и втори фактор, това никой не го отрича, затова съм и в тази група!  :? Първата ми стимулация беше на 40-годишна възраст с Мерионал по къс протокол. Да приемем, че беше "успешна"  :oops: понеже имах 4 зрели фоликула в единия яйчник, за който пък лекарят впоследствие ми каза,че бил повдигнат и при пункцията успели да извадят само един фоликул. Достъпът бил затруднен. В другия имах повече,но малки и незрели фоликули. Имах ЕТ на 3 ден - неуспешен. След пункцията успяха да свалят яйчника и уж сега е свален :). Преди около месец, на 41-годишна възраст, имах втора стимулация отново по къс протокол с Мериоферт- единият яйчник направи 2 зрели фоликула, от които изкараха 2 яйцеклетки, които не можаха да се оплодят понеже се оказаха впоследствие с някакъв проблем в морфологията. Вторият яйчник (сваленият) не реагира въобще, спеше! Според мен бих реагирала по-добре на стимулация по дълъг протокол със синтетичен препарат. Незнам....това е мое мнение...
« Последна редакция: Август 11, 2017, 17:02:13 pm от koko6inka »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #736 -: Август 11, 2017, 17:20:32 pm »
мда, определено е време за промяна и си напълно права, че трябва да се извлече максимално доброто по отношение и на двата фактора, защото нямате време за излишни опити...

надявам се да се включат и други дами с опит в стимулацията на по-зряла възраст. знам, че има различни школи - едни предпочитат минимална стимулация за извличане на по-малко, но по-качествени яйцеклетки, други лекари не вярват в това и предпочитат по-силните дози синтетични хормонални препарати... аз не се наемам да давам акъл, макар че съм правила инвитро над 40 г. реагирането на един или друг препарат много зависи според мен и от конкретния организъм на жената.

насочили ли сте се вече на някъде?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #737 -: Август 11, 2017, 17:32:08 pm »
Ходили сме на преглед и при д-р Владимиров, той прави ИМСИ, но се чудим и заради женския фактор за д-р Димитров, но той пък май не прави ИМСИ. :( Нямаме никакво време за губене и трябва да действаме целенасочено и,ако го Господ е решил ще се случат нещата. Проблемът е, че и с отпуските е много трудно, а не сме от София... от Бургас сме...
Ти след каква стимулация успя, къде  и на каква възраст? :)
Всеки споделен опит и съвет са добре дошли :).
« Последна редакция: Август 11, 2017, 17:40:04 pm от koko6inka »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #738 -: Август 11, 2017, 18:24:21 pm »
Кокошинка,

Защо не се срещнете с д-р Димитрова от клиника Вита (преди беше в Инвитро центъра в Токуда)?

От сърце ви пожелавам да намерите най-удачният за вас вариант и да успеете!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #739 -: Август 11, 2017, 21:34:09 pm »
Благодаря ти,Miracles!За там сме мислили,но е опция!😊Дай,Боже да успеем...❤