0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз лично не съм чула такова нещо. Раздават се заповеди съгласно броя определен в правилника.
Сумата за Фонд инвитро никога не е била 15 млн., за съжаление, а 10 млн., като през годините се отпускаха по още 2-3 млн. в края на годината. Не мисля, че тази година ще е по-различно.
Благодаря за отговора :) Може би защото всички искаме да стават нещата по-бързо и затова нио се струва,че се бавят :)
*
Вече втори месец раздават едва по 200 заповеди...по този повод рових за информация за бюджета на фонда, и попаднах на доклад на комисията по здравеопазване от обсъждането на държавния бюджет през миналата година. 

Цитирам:
"През 2014 г. дейностите по осигуряване на лечение на безплодие, основно чрез методите на асистирана репродукция и по-конкретно чрез ин витро оплождане, ще преминат на финансиране от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) към Министерство на здравеопазването, като за целта са предвидени средства в размер на 7 000 000 лв. В хода на изпълнение на бюджета се предвижда да бъдат предоставени допълнително 3 000 000 лв. за финансовото обезпечаване на тези дейности."

http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2077/reports/ID/4475

Не е ясно какво е прието окончателно, разбира се.
« Последна редакция: Юни 01, 2014, 00:15:19 am от AlexN »