0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема за идеи, мнения и въпроси.
« -: Ноември 22, 2012, 18:50:19 pm »
Скъпи приятели, създаваме тази тема, за да чуем вашите мнения относно форума, сайта и работата на сдружение Зачатие. Като пациентска организация, която се стреми от много години да обединява хората с репродуктивни проблеми, бихме искали да разберем доколко сме в час с потребностите на пишещите и четящи тук хора, заради които е и създаден форума. Споделете с нас вашите впечатления от нашата работа, какво още очаквате да се случи, от какво не сте доволни, пропуснали ли сме да обърнем внимание на някоя част от безплодието. Всяко мнение ще ни е полезно - от броя на емотиконите в темата до законодателни предложения.

Идеята на тази тема е само да се съберат идеи за ново развитие на сдружението, затова няма да допускаме дискусия по изказаните мнения.

Искрено се надяваме тук да можем да си кажем всичко, но за онези потребители, които не искат мненията им да са публични и искат да запазят анонимност, моля използвайте пощата на Зачатие zachatie@gmail.com.

Предварително благодарим, че споделихте с нас впечатленията и идеите си.
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2012, 08:49:25 am »
Здравейте,
аз съм сравнително нов потребител.Но съм модератор вече доста години в друг форум.Надявам се да приемете мненията ми.
Мога да коментирам само форума,не и самото сдружение.
-много на брой припокриващи се теми част от тях неактивни
-неподреден-всеки пуска някакви единични теми които в последствие стават неактивни-например за Инсеминациите има в момента около 3 теми.Така информацията става несистематизирана
-много орязана част за бременните-знам че идеята на форума е за репродуктивните проблеми,но тези бременни момичета които сякаш не са много желани след като са забременели са същите онези които са се преборили със стерилитета и те имат много важна информация.А хората влизат във форуми за да търсят инфо от първа ръка-от миналите по този път.Не мисля ,че ако темите за бременни са три/за трите триместъра ще се разшири кой знае колко тази част ,но ще се насърчат старите потребители да останат тук.
По късно ще нахвърлям още неща.Надявам се да са ви били полезни.
« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 08:54:53 am от bubkata »
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2012, 09:46:06 am »
Да намерим по-позитивно наименувание на Емоционалната тема. Да изключим думата "проблеми" от заглавието. Да я прекръстим на Психологически аспекти на борбата с безплодието .... или Психология на борбата за дете .....Нещо такова.
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2012, 09:51:47 am »
Много конструктивни предложения!  :bighug:
Посока, как ти звучи "Емоционална подкрепа"?
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2012, 19:13:16 pm »
Много конструктивни предложения!  :bighug:
Посока, как ти звучи "Емоционална подкрепа"?
Мхм, звучи позитивно :)
Според мен, е хубаво да заместим емоционалното с психологическо в заглавието на темата, защото е по-обобщаващо и за това по-подходящо за заглавие, ...а?
« Последна редакция: Ноември 24, 2012, 19:16:36 pm от Posoka »
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2012, 21:13:15 pm »
Много конструктивни предложения!  :bighug:
Посока, как ти звучи "Емоционална подкрепа"?
Мхм, звучи позитивно :)
Според мен, е хубаво да заместим емоционалното с психологическо в заглавието на темата, защото е по-обобщаващо и за това по-подходящо за заглавие, ...а?
А може и двете заедно - емоционална и психологическа подкрепа.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2012, 16:56:14 pm »
Предлагам да се добави опция за харесване (евентуално и за нехаресване) на постове. Във форум-системата има такава възможност. Това ще донесе удовлетворение, на хората, чиито постове и съвети са харесани и съответно ще ги стимулира да помагат повече.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2012, 17:28:50 pm »
И аз да се включа с предложение. :)
Под статиите, писма и т.н., които са публикувани на начална страница да има бутони препоръчване, харесване и споделяне във Фейсбук, Туитър и т.н.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2012, 17:47:12 pm »
Точно! Тъкмо влизах и аз да допиша това :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2012, 17:57:35 pm »
Предлагам да съставим диаграма с препоръки и стъпки за хората, които за пръв път попадат в сайта и са още неориентирани. Така можем да им помогнем, като ги насочим с линкове към информация от библиотеката или подфорумите според проблема, ако е вече е открит.

Представям си го като алгоритъм на опитите за забременяване, последвани от изследвания и процедури, и всяко ниво с линкове към различни страници от сайта.

Така ще ориентираме по-добре
- момичетата, които питат "бременна ли съм?" не само към едната тема с това заглавие, но и линк към статии от библиотеката за фолиевата киселина, следене на овулацията и базалната температура, овулационния календар;
- хората със спермограма от лаборатория в ръка и тепърва осмислящи мъжкия фактор и раздвоени между търсене на причините/лечени и АРТ;
- жените с години неуспешни опити и без поредицата изследвания на хормони, проходимост на тръби и проследена овулация;
- жените с поредица неуспешни бременности.

Наемам се да съставя диаграмата, ако идеята се хареса, а редактирането и подобрението от колектива.
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 18:00:50 pm от цигу »
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2012, 18:15:30 pm »
Предлагам да се добави опция за харесване (евентуално и за нехаресване) на постове. Във форум-системата има такава възможност. Това ще донесе удовлетворение, на хората, чиито постове и съвети са харесани и съответно ще ги стимулира да помагат повече.
това и аз го бях предложила преди време, защото много ми допада като идея, но се оказа, че интегрирането на кода е ръчно и на много места, а при следващ ъпдейт ще изчезне та коментирахме да го отложим. За следващата версия на сайта и форума ще го направим.

И аз да се включа с предложение. :)
Под статиите, писма и т.н., които са публикувани на начална страница да има бутони препоръчване, харесване и споделяне във Фейсбук, Туитър и т.н.

това също ще го има задължително при следващата версия на сайта!
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2012, 18:19:20 pm »
Цигу, нещо такова ли имаш предвид - момичетата от Разград се постараха и са направили подробна схема алгоритъм, дали ако се направи като меню с хипервръзки ще е добре.


Друга идея, която отдавна имам е секция FAQ - често задавани въпроси, но все не й е дошло времето и реда и силно се надявам да се намерят момичета и да спретнем екип за това - съчетано с предложението на Цигу.
« Последна редакция: Ноември 30, 2012, 18:21:31 pm от cygnus »
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2012, 18:29:45 pm »
cygnus, точно това имах предвид! Не бях видяла постера - отличен е.

А хипервръзките ще улеснят ориентирането в сайта и биха насочили хората към статии и теми, които иначе не биха открили сами.

С радост ще се включа в групата за набиране на хипервръзките и въпросите и отговорите.
Доброволци, записвайте се!
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2012, 18:30:38 pm »
Аз съм се записала вече :) Ставаме две :)
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2012, 19:17:29 pm »
И аз мога да се включа до появата на дребосъчето, след това - незнам още :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2012, 23:38:52 pm »
Доброволец :)

Да не забравим и бутона за препоръчване в Гугъл, след някоя публикация.
[/url][/url]
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #16 -: Декември 01, 2012, 10:33:08 am »
И аз съм на линия... Само ще трябва курс на обучение... :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #17 -: Декември 01, 2012, 11:46:32 am »
И аз може да се включа. Иначе, като идея писах и по-рано: да се преименува форумът "Дневници" на "Дневници на забременяващите", за да е по-ясно, че е само за тези, които са в процесите и проблемите на забременяването. И да се открие такъв с име: "Дневници на родилите" - за да е ясно, че тези дневници са за тези, които са родили в последствие и проблемите с цикъла и бебето, през които минават. 
*
Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #18 -: Декември 03, 2012, 08:47:37 am »
Доброволец и аз :D

Re: Тема за идеи, мнения и въпроси.
« Отговор #19 -: Декември 14, 2012, 14:31:04 pm »
Здравейте! Създадена е специална онлайн система, която осигурява достъп на НПО-тата до организиране на доброволчески инициативи. Тук е пълната информация по въпроса, мисля, че би било интересно и полезно за вас.