0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« -: Февруари 06, 2005, 14:51:44 pm »
KREDOR позволява на посетителите на форума да превключват режима на работа на клавиатурата си в зависимост от нуждите и предпочитанията им, когато набират текст.
Това е полезно за голяма част от потребителите, намиращи се в чужбина, но често и на тези намиращи се в България, но нямат инсталирана кирилица. Често дори компютри в България не са кирилизирани или имат някакъв проблем с кирилизацията.

С тази технология потребителите  могат кликвайки на бутона над полето за въвеждане на текста на съобщението да превключат режима на работа на клавиатурата си към Фонетичен или БДС, без да е необходимо компютърът им да е специално кирилизиран.

Бутончето за смяна на клавиатурите функционира напълно с Internet Explorer v.4 или по-следваща, Netscape 7.0 или Mozilla/Gecko 1.x. При другите браузъри бутончето просто не се показва.

Една подробност: при клиентски конфигурации които не приемат cookies, избраният режим на клавиатурата не се запазва при преминаване към нова уеб-страница.

Как да ползваме Kredor?

Основна клавиатура - бутончето е синьо с изписани букви EN.
При избрана основна клавиатура от бутона Kredor, въвеждате текст спрямо избраната от Вас клавиатура от Вашия компютър - т.е. ако сте избрали кирилица - пишете на кирилица, ако сте избрали латинска - пишете с латински букви.

Българска фонетична клавиатура - бутончето е червено с изписани букви BP.
При избрана от бутона Kredor фонетична клавиатура, въвеждането на текст е спрямо таблицата на фонетичната подредба, независимо от избраната клавиатура на Вашия компютър. Т.е. независимо дали на Вашия компютър имате или не кирилизация, Вие ще въвеждате текста спрямо фонетичната подредба.

Българска стандартна клавиатура - бутончето е жълто с изписани букви BG.
При избрана от бутона Kredor българска стандартна клавиатура, въвеждането на текст е спрямо БДС подредбата, независимо от избраната клавиатура на Вашия компютър. Т.е. независимо дали на Вашия компютър имате или не кирилизация, Вие ще въвеждате текста спрямо БДС подредбата.

Как да превключваме Kredor в различните режими?
Има два начина за това.

1. Може да кликнете върху цветното бутонче с левия бутон на мишката и ще Ви се покаже меню с възможност за избор между основна, фонетична и стандартна клавиатура - кликвате върху избраната от Вас клавиатура.

2. Режимите могат да се превключват и след двукратно натискане на клавиша Shift.

Имайте предвид, че избраната клавиатура от бутона Kredor е с приоритет. Т.е. ако на Вашия компютър е избрана латинска клавиатура, но бутонът на Kredor показва BP (фонетична) или BG (БДС) клавиатура, то Вие ще въвеждате текста на избраната от бутона Kredor клавиатура. Т.е., ако искате да въвеждате текст с латински букви, но той се изписва на кирилица, достатъчно е да изберете латинска клавиатура на Вашия компютър и основна клавиатура от бутона на Kredor (EN в синьо квадратче).
*
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2005, 06:25:56 am »
БРАВО, но аз като гледам как е писано до сега на ЛАТИНИЦА или ПОЛУ-КИРИЛИЦА, едвали ще им избиеш навиците и да го ползват това нещо което наричаш ТЕХНОЛОГИЯ... :lol:
*
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2005, 13:08:17 pm »
Tai kato mi se 6te i az da se vklu4vam vav forumite na kirilica, opitah da "prevklu4a" klaviaturata si, ama ne6to ne uspqh. Az sam v 4ujbina, tuk nqma koi da mi "ka4i" podhodq6ta programa, a kombinaciqta s klavi6ite vse ne q nalu4kvam. :cry:
Predlojenieto mi e, pri pisame na otgovor, da ima opciq napisanoto na latinica, da bade "prevedeno" na kirilica (po podobie na pisaneto na otgovor v abv.bg).
Taka 6te e mnogo po-udobno za vsi4ki, koito imat sa6tiq problem kato men.  :)  
Sajalqvam, ako sam se izrazila nepravilno. :oops:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2005, 17:08:57 pm »
http://lat2bg.kredor.com/ ето ти една програмка за превод. 8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Anonymous

Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2005, 10:37:45 am »
Благодаря ти Хера_76! :D
*
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2005, 10:39:56 am »
Благодаря ти Хера_76! :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2006, 18:55:38 pm »
нещо не се получава при мен с КРЕДОР.Ще опитвам още,докато стане,извинете ме.
 :lol:
 :lol:
получи се



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2006, 18:57:32 pm »
как да не се получава :) написала си го на кирилица :)
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #8 -: Март 11, 2006, 15:23:15 pm »
МИЛИ МОДЕРАТОРИ,помогнете ми да се справя с проблема,които имам.От 3-4 дни се опитвам да пусна нова тема,почти във всички раздели и не става.Като копирам,натисна прати и не ми праща темата,а пък мога да отговарям на всички теми.Немога да разбера какво става,досега сам нямала такъв проблем.Дайте ми съвет,моля ви как да мога да си пускам темичките?
Благодаря ви.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #9 -: Юни 23, 2007, 14:01:32 pm »
Zdraveite,
imam edin problem: kogato sam v ofisa moga da pi6a na foneti4na kirilica, poneje compitara e Microsoft Windows, no v ka6ti mi e Apple Macintosh i puton4eto za KREDOR go njama?!?! :balk_113:  Kakvo da napravja    :balk_160:

Blagodarja predvaritelno
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #10 -: Юни 23, 2007, 14:20:00 pm »
Амбра, ползвай Mozilla FireFox вместо Safari на Мас и ще се оправят нещата  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #11 -: Юни 25, 2007, 01:23:23 am »
Благодаря  :balk_103:
*
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #12 -: Юни 25, 2007, 10:29:59 am »
Аз си сложих Сафари на компа в работата - и тук няма кредор (под Windows). За съжаление не знам какъв е проблема и не знам дали мога да го оправя. Може да се дължи на проблем в рендеринг машината на Сафарито?
Ако не е проблем наистина ползвай Mozilla или Firefox за сърфене.
*
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #13 -: Март 20, 2009, 19:08:48 pm »
Molq vi za pomo6t  :oops:
V4era instalirax na komputara si noviq Internet Explorer 8 i dnes we4e ne moga da pi6a na kirilica... :(
Opitax se da instaliram KREDOR, no ne6to ne se polu4awa...
Molq vi da mi pomognete. Jiweq v Ispaniq i nqmam klawiatura s kirilica
Blagodarq wi.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #14 -: Май 28, 2009, 16:29:33 pm »
ZDARVEITE MOMI4ETA JIVEIA V 4YJBINA I NEMOGA DA PI6A NA KIRILIZA,PREDI STAVASHE A SEGA NEMOGA DAJE NEZNAM VLIZAM V KREDOL NEZNAM da natisna
KAKVO DA PRAVIA
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #15 -: Май 28, 2009, 16:58:59 pm »
http://2cyr.com/ ето един линк

А тук в сайта, като започнеш да пишеш над полето полето има едно бутонче от което може да пишеш и на фонетична кирилица (ВР)

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #16 -: Май 28, 2009, 18:00:56 pm »
(BR)predi imah nad poleto edno byton4e za smiana na,sega ve4e nemi go izpsva vob6te nz zashto,ima li problem ako pi6a na latinica zashtoto nemoga da si go napravia
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #17 -: Май 28, 2009, 18:08:10 pm »
Ми ползвай линка, които п-огоре ти дадох. Пишеш с с латинските букви, превеждат се на кирилица, копваш поста и после го пейсваш тук.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #18 -: Май 28, 2009, 18:19:01 pm »
osiana blagodaria ti za linka no mi e trydno napisvam go no nemoga da vlezna v saita zachatie posle.slojno  bilo :lol:
*
Re: Как да пишем на кирилица с KREDOR?
« Отговор #19 -: Май 29, 2009, 14:07:27 pm »
osiana blagodaria ti za linka no mi e trydno napisvam go no nemoga da vlezna v saita zachatie posle.slojno  bilo :lol:
Пратих ти на електронната поща писмо с програмата, която ще ти помогне. Имах същия проблем, когато инсталирах новия Експлорар.
Ако имаш проблем с програмата, пиши ми. Ще трябва да сменяш BG език от иконата долу до часовника.
Успех


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!