0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
тежко увреждане на сперматогенезата
« -: Ноември 07, 2012, 20:50:18 pm »
спермограмата е правена при д-р александров
   семенна течност
обем:3.0мл/>1,5мл/
втечняване:15мин/до 60мин/
вискозитет:нисък/нисък/
цвят:норма
частици:повишено количество/минимално/
аглутинати:минимално/минимално/
ph:7,3/.7,2/
    сперматозоиди
концентрация<<1x10 на 6 степен/но нз  как да го напиша/мл-/>15x10 на 6 ст мл
общ брой<<1x10 на 6ст-/>39x10 на 6ст
подвижност/прогресивно плюс непрогресивно/:1%
прогресивно подвижни:0%/>32%/
непрогресивно подвижни:100%
неподвижни:99%/<60%/
    морфология
нормални форми:1%/>4%/
кръгли клетки:<1x10 на 6ст мл/<1x10 на 6ст мл
   Това е спермограмата.а диагнозата е олиготератоастенозооспермия-тежка степен
  След тази диагноза моя мъж излезе много разочарован от кабинета на доктора и нищо не ми казва по подробно.каза само че не се виждали никакви сперматозоиди на спермограмата.и че освен с ин витро друго лечение няма.моля ви кажете нещо по въпроса.дайте съвет
Re: тежко увреждане на сперматогенезата
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2012, 02:43:46 am »
вярно, не е мн. добре спермограмата, но аз много държа да ти кажа да се опитате да постигнете подобрение.
нашата първа спермограма беше олигоастенотератозооспермия - умерена степен и на моя мъж му бяха казали в АГ -Варна, че няма шанс за подобрение и няма смисъл да пие каквото и да е и решението е само ИКСИ. доколкото имам наблюдения такава е философията на АГ -Варна. Да така е, така или иначе правим ИКСИ, НО подобрение има и то значително!!!някои от стойностите ни са нарасннали десетки пъти, морфологията от 1 процент на 3 и т.н. А според мен всяко подобрение е от значение за успешността на опита.
Винаги е добре първо да се направи опит за подобрение и тогава да се прави ИКСИ!Аз преди две години се юрнах да правя пръвото ни ИКСИ само след три месеца фертилейд / само след който имаще известно подобрение/ и сега ужасно много ме е яд.лично за мене това си остана едно напразно хвърляне на пари. При консултация с лекар от друга клиника ми беше казано  да направим опит за подобрение , за да повишим шансовете за успех, а аз за съжаление се доверих на АГ -варна. Преди третият опит направихме консултация с д-р Мели Даскалова - имахме значително подобрение на спермограмата и факт е че беше първият ни засега успешен опит.Вярно, имаше и други фактори спомогнали успеха, но... този също  не го подценявам.
не винаги се постига подобрение, но поне ще си опитала.моя мъж не го бяха посъветвали да направи консултация с уролог и т.н.  -това го прочетох във форума. В общи линии нещата при мъжки фактор са 50 на 50 -шанс за постигане на подобрение като това зависи от причината за лошата спермограма, но с риск да стана досадна -направете изследвания и пийте добавик. Щом има оценена морфология / 1 процент/ виждам, то значи има и сперматозоиди. И не правете генерални изводи САМО  от една спермограма.При нас неподвижните сперматозоиди бяха много голям процент и едва след като направихме друга спермограма в друга клиника се оказа, че голям процент от тях просто не са живи / естествено че ще са неподвижни/. Сега при третото ИКСИ след лечението започнахме с виталност в норма.
Много объркано пиша и подробно, но основната ми теза е не прави моята грешка. Обмислете нещата спокойно, направете план за действие, небходимите изследвания и консултации.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: тежко увреждане на сперматогенезата
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2012, 10:18:29 am »
вярно, не е мн. добре спермограмата, но аз много държа да ти кажа да се опитате да постигнете подобрение.
нашата първа спермограма беше олигоастенотератозооспермия - умерена степен и на моя мъж му бяха казали в АГ -Варна, че няма шанс за подобрение и няма смисъл да пие каквото и да е и решението е само ИКСИ. доколкото имам наблюдения такава е философията на АГ -Варна. Да така е, така или иначе правим ИКСИ, НО подобрение има и то значително!!!някои от стойностите ни са нарасннали десетки пъти, морфологията от 1 процент на 3 и т.н. А според мен всяко подобрение е от значение за успешността на опита.
Винаги е добре първо да се направи опит за подобрение и тогава да се прави ИКСИ!Аз преди две години се юрнах да правя пръвото ни ИКСИ само след три месеца фертилейд / само след който имаще известно подобрение/ и сега ужасно много ме е яд.лично за мене това си остана едно напразно хвърляне на пари. При консултация с лекар от друга клиника ми беше казано  да направим опит за подобрение , за да повишим шансовете за успех, а аз за съжаление се доверих на АГ -варна. Преди третият опит направихме консултация с д-р Мели Даскалова - имахме значително подобрение на спермограмата и факт е че беше първият ни засега успешен опит.Вярно, имаше и други фактори спомогнали успеха, но... този също  не го подценявам.
не винаги се постига подобрение, но поне ще си опитала.моя мъж не го бяха посъветвали да направи консултация с уролог и т.н.  -това го прочетох във форума. В общи линии нещата при мъжки фактор са 50 на 50 -шанс за постигане на подобрение като това зависи от причината за лошата спермограма, но с риск да стана досадна -направете изследвания и пийте добавик. Щом има оценена морфология / 1 процент/ виждам, то значи има и сперматозоиди. И не правете генерални изводи САМО  от една спермограма.При нас неподвижните сперматозоиди бяха много голям процент и едва след като направихме друга спермограма в друга клиника се оказа, че голям процент от тях просто не са живи / естествено че ще са неподвижни/. Сега при третото ИКСИ след лечението започнахме с виталност в норма.
Много объркано пиша и подробно, но основната ми теза е не прави моята грешка. Обмислете нещата спокойно, направете план за действие, небходимите изследвания и консултации.

Камелия 13 здравей!Искам да те питам къде правихте ИКСИ,и само фертилейд ли е приемал твоя съпруг?Ние също сме с мъжки фактор -обструктивна азооспермия и операция от варикоцеле.Очакваме одобрение от фонда за втори опит,имаме едно неуспешно Икси и един неуспешен ЗЕТ...
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: тежко увреждане на сперматогенезата
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2012, 17:51:32 pm »
фертилейд пихме преди първият опит. сега пи л карнитин и  агапурин, но му бяха изписани след консултацията с д-р даскалова. аз допълнително му купих витамин е 400, коензим кю тен, цинк, селен.известно време пи и пермен.  Но честно казано при нас така и не се установи откъде  е причината - хормони в норма, няма варикоцеле, няма микроделеции на игрек хромозомата и т.н.Не съм компетентна за обструктивната азооспермия.
*
Re: тежко увреждане на сперматогенезата
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2012, 00:05:26 am »
здравей kamelia 13.много ми е полезна твоята информация.обаче аз съм много зле с всичко свързано около тези неща.да,аз веднага си помислих че първо трябва да направим подобрение на спермограмата.но при какъв доктор да отидем.също като правим втора спермограма пак при кого и къде незнам.а какви изследвания са необходими да се установи причината за лошата спермограма.също се чудя дали това че към 7дни беше някада половото въздържание.може ли то да е повлияло.или това че моя мъж постоянно е под напрежение и е много нервен.въобще като цяло незнаем къде да се обърнем.правим опити от 7години.аз съм ходила на консултации само при гинеколог-нормален преглед.по особенни изследвания не съм правила.и сега тази спермограма.ще се радвам на всеки който реши по подробно да ми обесни как се действа
Re: тежко увреждане на сперматогенезата
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2012, 05:38:06 am »
според мен, отидете в Пловдив при д-р Мели Даскалова. Тя ще ви консултира какво да изследвате. Преди това отидете на уролог. Със сигурност седем дни въздържание е повлияло  -нормата е от 3 до 5 дни. При мъжки фактор по-голямото въздържание оказва по-голямо значение, отколкото  при липса на проблем.
Оттук насетне огледай клиниките  и си избери в коя да започнеш да се консултираш. Втората спермограма може да пуснеш след като си избереш клиника. Ако решите да подавате документи за фонда ще ти трябва втора спермограма от друга клиника с разлика от поне месец/мисля че месец беше, вече съм забравила/.
Иначе докато чакаш можеш да си направиш изследване на хормоните в лаборатория - фсх, лх, тестостерон, естрадиол, пролактин, тсх и изследване за хламидия.А после в избраната от теб клиника лекуващият те лекар ще те насочва какво да правиш /например цветна снимка и т.н./.
*
Re: тежко увреждане на сперматогенезата
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2012, 11:54:53 am »
аз съм от варна.тука не можеш ли да ми препоръчаш някой,а не чак в Пловдив.Ако може даже ми препоръчай добър уролог и клиника,в която ти си ходила.ако трябва пиши на лични.ние като за начало според мен трябва да отидем двамата с тази спермограма при някой доктор който да ни каже аз какво да правя и той какво да прави,но какъв трябва да е този доктор.аз и затова тези 7години така се мотах дето се вика защото незнаех към кой да се обърнем.
*
Re: тежко увреждане на сперматогенезата
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2012, 17:49:24 pm »
satem, и аз те съветвам да не губиш повече време, а да отидете чак в Пловдив при доктор Мели Даскалова за нова спермограма и търсене на причините за проблема и лечение. След седем години лутане няма да е чак толкова далече.

В страната са малко клиниките, в които има смисъл да се прави спермограма, и са още по-малко лекарите, които могат да помогнат с препоръки за други изследвания и лечение.

Първите две теми в този подфорум ще ти дадат полезна информация, дори можеш да зададеш въпроса си конкретно към д-р Даскалова. Тя е много компетентен лекар и човек с невероятна етика и голямо сърце. Не пренегрегвай това, комбинацията се среща рядко.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0

Камелия13 вече ти е дала много добри съвети. Моят личен опит е, че лечението и подобрението на спермограмата са от огромна полза, дори когато автоматичната първа реакция е, че ИКСИ ще реши проблема. Мъжът ми мина през куп изследвания, откри се варикоцеле, оперираха го, проведе лечение с лекарства, дълго време пи антиоксиданти и витамини, и едва тогава направихме ИКСИ. Параметрите на спермата при процедурата бяха много по-добри и позволиха оплождане 50/50% ин витро и ИКСИ. Оказа се, че само ембрионите оплодени ин витро се развиха добре и един от тях днес навършва една година. :D

Пожелавам ти същия успех!