0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #560 -: Март 26, 2013, 17:52:42 pm »
Благодаря за Асеновградското писмо!
Разпечатахме си и картинките!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #561 -: Март 26, 2013, 22:53:36 pm »
Пешек, прати файла с писмото на зачатския мейл, да го кача във фейсбук

цигу, много благодаря, точно такива картини обичам, наивистки... в един хотел в село Баня, Разложко видях подобни картини на един художник от Сандански, Кирил Божкилов, и досега ме преследва гледката... но са му скъпички творбите за мен, иначе ужасно искам да имам една такава картина - за първи път през живота си поисках да притежавам картина...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #562 -: Март 27, 2013, 15:47:55 pm »
И ние получихме Асеновградското писмо, картинките си разпечатах и днес ще рисуваме.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #563 -: Март 27, 2013, 18:43:58 pm »
Станимашки Рошко, ти какво така се заглеждаш по булчинските рокли?  Пък си и момченце...Майка ти знае ли, а? :D

Пешек, благодарим за писмото! Още преди няколко дена го получихме, но чак сега мога да се включа.

Асеновград винаги ни е било много любимо място за разходки и за бягство в планината от ежедневието. И е просто на един хвърлей разстояние - точно там, където Тракия и Родопите  се прегръщат. Градът наистина съчетава много чаровно облъскващото панелно градско със старите запазени улички; мистериозното и тайнственото от толкова многото параклисчета и църкви със закътаността и прохладата на гората горе  и носещия се неудържим пек от ширналото се долу тракийско поле.
Много приятно място за разходки, за съгрешаване с пици и напитки по централните уютни улички, които водят нагоре към Асеновата крепост.  Поемаш по извивките на река Чая, но тя остава да съпровожда шосето долу, в низкото, а пък ти се насочваш по пътя нагоре, където от пейка на пейка, от чешма до чешма и съпровождан от шума на гората, стигаш неусетно до Асеновата крепост над града.
И за какво ти е да ходиш по екзотични места, за да се издигнеш почти до небето и да се омаеш от зашеметяващата те гледка?  Кой не обича Родопите? И си един такъв малък, мъничък и лилипутен пред божествената красота около теб. И тя ти е нужна, за да почерпиш от нейната сила, да се заредиш и да се усетиш почти равен и достоен на великолепието около теб. Не ти трябват екзотични места, защото Родопите са фантастична планина! А ако случиш да си на това място някъде почти към края на есента, но не още на самия и край, тогава рубинено-кърваво-златисто-кафяво-пурпурните пламъци около теб ще те погълнат и ще те омагьосан завинаги. Човекът е наистина  изключително дребно и временно явление на земята.

После изпълнен с решителност да си по-човечен и с гърди изпълнени от възторг, се спускаш долу към града. Ако избереш да тръгнеш надясно, шосето ще те заведе и до Бачково. А какви поляни има около манастира! Ех! Ех!

А какво да правиш, когато си толкова млад и влюбен и нехаещ напълно за останалите? Когато е топла, пареща все още есен и когато баш са започнали да се пукат узрелите орехи и да приканват да бъде събран плодът им?  Е, тогава хващаш пешия орехов път за  Араповския манастир, който се намира на 6 км от Асановград в посока към Първомай. Манастирът носи името си от старото име на село Златовръх, което е било Арапово.
Сега едва ли ще се реша да измина пеша същия този маршрут в двете посоки. И едва ли причината е, че състоянието на прясно влюбен дава невероятно неразумни импулси за някакъв вид лични подвизи. Просто с годините ние все повече отегчително и битовистично се втречваме в това, което нямаме, а не черпим от онова, което имаме...
Съветвам ви да посетите манастира на всяка цена! Тези места не са само за вярващите в християнската религия хора, те са културно богатство на страната ни въобще.

И понеже календарно е вече пролет, макар и навън снегът да не се е стопил все още, ще ви сложа едно много нежно стихотворение на един любим поет, което да ви настрои за сезона.

Пролет

Отвънка ухае на люляк,
отвънка е синьо небе.
Приятелю, птиците чу ли?
Отвънка е пролет! Здравей!

 
Дори през бензинните пари,
през пласт от стоманни ята
тя иде. Вратите разтваряй
и бодър срещни пролетта.

 Тя иде с реките, които
събират сребристия сняг,
тя идва със бой канонаден,
разбива простора мъглив.
 

Тя пита: "Стоиш ли на поста?
Не клюмна ли вече глава?"
И после те грабва и носи
на своите светли крила.


В очите ти пламват пожари,
кръвта ти немирно шуми.
Пред тебе светът се разтваря,
разтварят се слънчеви дни.

 
Ти имаш любима? – Обичай!
Ти вярваш в живота? – Добре!
Подай си ръката челична –
отвънка е пролет! Здравей!

(Никола Вапцаров)


Котешка Елора, прегръдки за теб!

Очакваме следващото писмо! :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #564 -: Март 27, 2013, 18:55:13 pm »
Ей, Розе, много си добра.
А с Вапцаров направо ..... уцели ме в сърцето.
В Димитровград учех в училище Вапцаров и живеех на улица Вапцаров, точно до входа на парк .... Вапцаров.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #565 -: Март 27, 2013, 20:40:25 pm »
Roza  :youwoman:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #567 -: Март 27, 2013, 23:16:02 pm »
имам една молба към писателите - съобразявайте се с възрастта на аудиторията, която е от 2 до 7 години. знам, че знаете много за любимите си места и се вълнувате да го споделите, но децата не могат да задържат дълго вниманието си върху сложни и дълги текстове, пълни с непознати думи.

нека бъде по-простичко, по-кратичко, с повече закачка, която да привлича отново и отново вниманието. мислете дали децата на тая възраст са запознати с тематиката, която описвате.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #568 -: Март 27, 2013, 23:29:52 pm »
Розе, прегръдки и от мен. Страхотна както винаги.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #569 -: Март 28, 2013, 07:48:58 am »
имам една молба към писателите - съобразявайте се с възрастта на аудиторията, която е от 2 до 7 години. знам, че знаете много за любимите си места и се вълнувате да го споделите, но децата не могат да задържат дълго вниманието си върху сложни и дълги текстове, пълни с непознати думи.

нека бъде по-простичко, по-кратичко, с повече закачка, която да привлича отново и отново вниманието. мислете дали децата на тая възраст са запознати с тематиката, която описвате.



Подкрепям с две ръце! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #570 -: Март 29, 2013, 15:30:12 pm »
Вечерят снощи и аз им казах, че Рошковото писмо от Асеновград е пристигнало!
Еуфория безумна...Митака много доволен ми каза:
 - Мамо искам и аз като Рошко, да летя и да бъда на толкова много места!

 :thankyousign: Рошко/Пеше! :photo:


имам една молба към писателите - съобразявайте се с възрастта на аудиторията, която е от 2 до 7 години. знам, че знаете много за любимите си места и се вълнувате да го споделите, но децата не могат да задържат дълго вниманието си върху сложни и дълги текстове, пълни с непознати думи.

нека бъде по-простичко, по-кратичко, с повече закачка, която да привлича отново и отново вниманието. мислете дали децата на тая възраст са запознати с тематиката, която описвате.

Много се старах...един месец го подготвям, писах, редактирах за да е достъпно, дано съм успяла!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #571 -: Март 30, 2013, 10:04:34 am »
Писмото от Асеновград пристигна. Прочетохме го на един дъх. Разбира се роклите я развълнуваха най-много :). Благодарности :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #572 -: Април 03, 2013, 12:47:10 pm »
У дома така и не дойде писмото, почвам да изпитвам съмнения за адреса... въпреки, че предното от Пловдив го получихме...

Както и да е разпечатах го и си го прочетохме, благодаря Пешек. Елена веднага си избра булчинска рокля  ;), че и нацелува рицаря  :lol:, но е категорична че ще се жени за Бобо  :lol:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #573 -: Април 04, 2013, 09:36:15 am »
Притеснен Рошко пита, момичета за колко време пристигат писмата в България и за колко горе долу в чужбина?
Както се очертава няма да мога да ги пусна с интервал и искам да намеря среден вариант
за да пристигнат около 20 април всичките + - 5 дни!?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #574 -: Април 04, 2013, 13:31:35 pm »
Моми4ета имам проблем. писмото на рошко е готово ?а раzпе4атване но тук zа цветно най-евтино което намерих е 1.70 на лист. моите са 2 листа/4страници/. с иzпрашането ше трябва да отделя около 100 лв. което ми е непосилно. вие къде пе4атате и колко ви иzлиzа? сори zа маймуницата.тел ми е скапан


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #575 -: Април 04, 2013, 14:14:39 pm »
Djidji, ako iskash, prati mi go na men. Az razpechatvam vkushti i posle shte gi razpratia vmesto teb. Pisha ottel.i kredorut ne mi raboti.

Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #576 -: Април 04, 2013, 15:00:40 pm »
Благодаря ти Блу, но аз съм приготвила и стикери за Великден за децата, пък и вече налепих пликовете с адресите :) Ако си в бг може да ми ги пуснеш с куриер за моя сметка.

П.С: Още един вариант има, за който се сещам- имаме един стар мастилено- струен принтер. За съжаление не е работено с него от години и предполагам, че дюзите му ще са се запушили. Ще пробвам с него да видя какво ще се случи и в краен случай ще пращам черно-бели /с такъв принтер разполагам в къщи/ :(
« Последна редакция: Април 04, 2013, 15:03:20 pm от джиджи »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #577 -: Април 04, 2013, 16:21:24 pm »
Моми4ета имам проблем. писмото на рошко е готово ?а раzпе4атване но тук zа цветно най-евтино което намерих е 1.70 на лист. моите са 2 листа/4страници/. с иzпрашането ше трябва да отделя около 100 лв. което ми е непосилно. вие къде пе4атате и колко ви иzлиzа? сори zа маймуницата.тел ми е скапан
Абе тея са луди 1.70 за лист, направо се ядосвам. Няма ли някой служебен цветен принтер, аз така ги печатах моите в работата, понеже и аз нямам цветен.
 В крайна сметка пък и Рошко може да не е намерил цветен принтер :-).



  
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #578 -: Април 04, 2013, 16:27:16 pm »
джиджи, не е задължително да е на цветен, печатай на черно бял, няма нужда да се харчат излишни пари :)
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #579 -: Април 04, 2013, 16:35:11 pm »
Боби, и аз това си помислих. Какви са тия мастила безценни. В книжарница "Знание" където обикновено всички тук ходят да си печатат, сканират, ксерокопират и т.н ми поискаха дори 2.20  8O
1,70 ми обяви позната, която прави рекламни неща и не и е това работата по принцип.
Всички познати, които питах имат само черно-бели принтери.
Жалко, защото снимките няма да излезнат същите ако не са цветни, но пък наистина не си заслужава да е дават толкова пари за това. То дето се вика по-добре по един подарък да им взема да им пратя на децата за тия пари. Пууу, чак ме е яд  :x

П.С: Допотопният цветен принтер дето щях да го пробвам изобщо не ще да бафне. Даже тест страничката не ще да тръгва. Да не говорим, че компа не ми го разпозна, а не знам къде се подвизава инсталационния диск. Нещо не ми ден днес :( То май и не само днес, но това е друга тема :(


П.С 2: Само да не си помислят децата, че вещицата Руби им е омагьосала писмата :)
« Последна редакция: Април 04, 2013, 16:40:01 pm от джиджи »