0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #540 -: Март 14, 2013, 08:25:25 am »
Аз щях да ревна.Ходила съм в Пловдив веднъж или два пъти, но Розата ме пренесе там по уникален начин.

Моля те пиши винаги когато можеш, моля те!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #541 -: Март 14, 2013, 08:51:21 am »
Аз щях да ревна.Ходила съм в Пловдив веднъж или два пъти, но Розата ме пренесе там по уникален начин.

Моля те пиши винаги когато можеш, моля те!

:good_post: Маги предаде и моята емоция с всяка дума!

 :flower: Розита, благодаря ти, отново докосна сърцето ми!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #542 -: Март 14, 2013, 17:36:35 pm »
Ели, много благодарим за Пловдивския Рошко, дошъл е навреме, но мен ме нямаше и оня ден като се прибрах, намерих писмото. Аз също направих второ копие на цветето, че не се навиха половината единия да го оцветява, половината другия  :lol: Но четохме и си набелязахме места за посещение като отидем при кръстницата им в Пловдив следващия път :). Окачихме и мартеничките - изобщо доволни са.  8)

Вече толкова са зарибени по Рошко, че вчера нося едно писмо за баща им и те от вратата викат "писмо от Рошко"  :lol:. Ели е "седнала" да пише (по скоро да рисува) писмо на Рошко, но не ми даде да го снимам, че още не било готово.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #543 -: Март 14, 2013, 18:09:54 pm »
Мили поетични момичета, прегръщам ви най-сърдечно!  :D
Колко много си приличаме хората, когато гледаме непреходните, стойностните неща в живота! Всеки има нужда някой да погали душата му и да го окуражи по пътя му. Защото много често е толкова трудно да приемаме балансирано случващото се в живота ни и да не залитаме в крайностите.

Тук съм, момичета, в темата съм, за да се радваме и забавляваме заедно на нестандартното и поетичното в живота!

Това е наистина една от най-ненатоварващите,  безконфликтни, светли и шантави теми! 

Маги и Снежи, благодарим и за вашите мартенички, момичета! Големи майсторици сте! Днес са пристигнали и те.
И аз ви пожелавам  да имате по много от бялото за здраве, от червеното за щастие и любов, от розовото за   закачлив ентусиазъм и  безпричинен позитивизъм, от жълтото за много слънчево настроение и топлина!


  Ще ви сложа тук едно стихотворение от един много любим български поет - Атанас Далчев, защото посланието му е свързано и с  по-горните разсъждения. Няма значение как ще я наречем емоцията, която то носи. Може да е патриотизъм, може да е наивитет, може да е романтизъм, може да е някакво лично прозрение, може да е изстрадана изповед, може да е просто начин на цензурата тогава да накара поета да пише хвалебствени неща за страната. То всъщност напомня за това, че трябва да обичаме и тази част от нас, която не сме избирали ние и която ни е един голям подарък и наследство от т.нар.  "колективно" национално съзнание. Това е нещо, което никога няма да можем да изрежем напълно от нас и да го забравим, колкото и да ни се иска понякога да се откажем от него. Затова, като че ли, изглежда по-разумно просто да го приемем и да го обичаме. Всеки си избира какво да го прави това "колективно културно наследство".


                     Родина

   Не съм те никога избирал на земята.
    Родих се просто в теб на юнски ден във зноя.
    Аз те обичам не защото си богата,
    а само за това, че си родина моя.

     И българин съм не заради твойта слава
    и твойте подвизи и твойта бранна сила,
    а зарад туй, че съм безсилен да забравя
    за ослепелите бойци на Самуила.
     
    Да търси, който ще, във теб сполука бърза
    и почести и власт със страст една и съща,
    страданието мен по-силно с теб ме свързва
    и нашата любов в една съдба превръща.

     
    (Атанас Далчев, 1965 г.)


Очакваме следващото писмо! :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #544 -: Март 14, 2013, 18:20:48 pm »
:bighug: с Благодарност!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #545 -: Март 14, 2013, 18:34:20 pm »
В тон с пловдивското писмо на Дива роза и невръстните получатели-последователи на Рошко, предлагам ви поглед към картините на пловдивската художничка Ерна Ангелова. В тях винаги виждам България и детството.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.190133400997509.47813.100000025505295&type=3
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #546 -: Март 14, 2013, 20:42:20 pm »
Розичка, страхотно си описала чувствата си към Пловдив, и аз се върнах в детството и юношеството си. Страхотен писател си, възхищавам ти се.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #547 -: Март 15, 2013, 08:37:23 am »
Цигу, благодаря детските книжки изглеждаха така.

Дива Роза, пристигнаха знаи тези мартенички, браво на тях.Много летели значи.Надявам се и другите чуждоземни мартеници да пристигнат някой ден.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #548 -: Март 15, 2013, 10:06:34 am »
Ели, благодаря ти! И ние получихме вашето писмо преди няколко дена.  :)

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #549 -: Март 15, 2013, 18:16:28 pm »
Маги, един плик с мартеници пристигна вчера :) На гости ни беше едно любопитно англичанче от китайски произход, ама си остана без мартеница. Симеон си ги запази всичките :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #550 -: Март 16, 2013, 07:11:46 am »
Маги, един плик с мартеници пристигна вчера :) На гости ни беше едно любопитно англичанче от китайски произход, ама си остана без мартеница. Симеон си ги запази всичките :lol:

Браво на Симеон! Как ще си дава Рошковите съкровища! А на това англичанче/китайче сигурно и през ум не му минава, че в България 98% от мартениците на пазара са произведени в Китай  :wink:
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #551 -: Март 17, 2013, 00:18:20 am »
Маги, хиляди благодарности за мартеничките! Получихме ги в петък, веднага се показаха на баба и се каза на всички, че Рошко е бил в България, дълго летял, много се забавил, но пратил мартенички :D И у нас пощата се проверява всеки ден и се търси писмото от Рошко :D
Розичке, благодаря ти, бях забравила колко много обичам Атанас Далчев! Благодаря ти и за Пловдив!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #552 -: Март 17, 2013, 10:41:52 am »
Чужбинските писма на Рошко потеглиха. За България ще ги пусна към сряда.
Нищо не съм писала на ръка, че пиша ужасно грозно :oops:.
Ще се опитам да прикача тук файла.

Не ще нещо. А съм го правила.
« Последна редакция: Март 17, 2013, 10:43:42 am от Pesheck »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #554 -: Март 23, 2013, 15:34:06 pm »
Да кажем, че получихме писмото от Асеновград, обаче да попитам - пише вътре за картинки за оцветяване, още не съм го чела официално на децата, та ако може да кажете какви са, та да ги разпечатам преди да им го връча :oops: Иначе мама прочете писмото, много е интересно, благодаря за разходката!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #555 -: Март 23, 2013, 16:10:35 pm »
Айййй :oops:, имах помощник и той бил решил, че не се събират картинките в плика. Ама чак сега ми каза. Като го попитах де.
Момичета ужасно съжалявам, но картинки няма в пликовете. Много ме е срам и обещавам вече всичко сама да си правя.
http://krokotak.com/wp-content/plugins/krokotak/doc.php?id=2010031100015
http://krokotak.com/wp-content/plugins/krokotak/doc.php?id=2010022600021
http://krokotak.com/wp-content/plugins/krokotak/doc.php?id=2009031000017
Това трябваше да са.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #556 -: Март 23, 2013, 23:02:16 pm »
Пеше, моля те, не е упрек!!! Просто пишеше в писмото и добре, че го прочетох първо аз, че да питам, иначе щяха мен да питат що не съм ги дала :lol: Сега ще ги разпечатам и ще е наред всичко, не се притеснявай!

П.С. Готово, отпечатани и готови за употреба :wink:
« Последна редакция: Март 23, 2013, 23:11:08 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #557 -: Март 26, 2013, 10:58:56 am »
Аз да питам за България, пратени ли са писмата, защото ако са пратени, значи пак е дошло в събота и съседката е изчистила входа, а нас ни нямаше  :?. Та да взема да го разпечатам, че взеха всяка вечер да питат, няма ли писмо от Рошко...

Ако може файла с писмото, че нещо не го виждам...  :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #558 -: Март 26, 2013, 14:13:21 pm »
пристигна, ще четем довечера :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #559 -: Март 26, 2013, 14:13:49 pm »
Не ги е разчистила съседката ти. Би трябвало днес или утре да дойдат. Просто ситната беше болна миналата седмица и бях вързана в къщи с нея.
Нещо не успявам да прикача файла. Правила съм го преди, но сега не иска и това е.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/7157_4441532727008_1454047753_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/540752_4441532407000_386295980_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/580208_4441532206995_625225089_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/216753_4441533247021_24517251_n.jpg

Ами така успях. Може и при мен да е проблема, но ....
« Последна редакция: Март 26, 2013, 15:14:40 pm от Pesheck »