0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #360 -: Януари 17, 2013, 08:36:40 am »
Огромни благодарности и от нас за Аржентинското писмо!
Дори баща им седна да слуша, толкова интересно беше  :lol:
Вечерта като го взехме от пощенската кутия се сварихме с един съсед и започнаха да му разказват как врабчето Рошко им пише и вече имат писма от Лондон и Филаделфия и други красиви места. Човека се втрещи малко какво става  :lol:
Децата забраниха да режем животните, трябвало картичката от Рошко да остане така за спомен. Казаха, че ще си помислят дали да оцветят писмото с моливи  :lol:
"Мамо, Рошко се е снимал за нас на снега, ама кога ще дойде да се снимаме заедно"  :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #361 -: Януари 17, 2013, 10:55:45 am »
Много благодаря, момичета! Радвам се, че на децата им е харесало. :)

Аз да си сложа все пак една критика, снощи като го четох такова дълго изречение видях в началото, че съм написала... ама както казваше даскала ми по литература, пиша ти 4.50, защото си ми симпатична ;)  :oops:

А малкия ми критик Стефан, попита защо влака го няма на картинка - горкия все в картинките гледа ;).

Мими, и Ели първо каза, че картинките сигурно трябва да ги оцвети, виж майка и не се беше сетила за тая опция, а може би трябваше ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #362 -: Януари 17, 2013, 11:06:19 am »
Благодаря и аз! Днес ще получим писмото от Аржентина.

Момичета, вчера в новините Тео чу, че е паднал хеликоптер в Лондон и попита "при часовника ли, мамо, при Биг какво беше?" Много се впечатлих, че помни.

Благодаря ви отново!!!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #363 -: Януари 17, 2013, 12:26:41 pm »
Гери, сърдечни благодарности и от нас на аржентинския рошко :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #364 -: Януари 18, 2013, 07:34:17 am »
Пристигна и нашето АрдЖентинско послание!
Благодаря ти, Рошко/  :hug2:Гери!

Четохме, "четоха", показваха животните! :photo:
Баба им така шашната гледаше писмото
днес ще си припомним предишните,
да я запознаем с всички места на които Рошко вече беше!

Чудесни хрумки със снимките, мишоците също
си запазиха снимката с животните цяла.
В интерес на истината бях подценила Калина,
че не се задълбочава в слушането, а само разглежда снимките
докато чета, но ги оставих след това сами с писмото,
Митака оцветяваше животните, а тя му разказваше за ледника
и как се късал и така нататъка.... :photo:

Рошко е вече част от живота ни... :bighug:

Митака: Мамо утре ще имаме ли ново писмо?
От къде ще бъде то? Ти изпрати ли снимка на Рошко,
да знае, че семе получили от Аржентина?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #365 -: Януари 18, 2013, 09:35:43 am »
Аржентинското писмо пристигна. Сърдечни благодарности  :).
Ще кача снимки, само да успея да стигна до това. Много благодаря, Монито е безумно щастлива и днес с гордост си взе двете писъмца и ги занесе в градината  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #366 -: Януари 18, 2013, 22:10:20 pm »
Благодарности за писмата! Явно служебният адрес си върщи работата  :D :D!
Само да кажа, детенцето за което получавам писмата се казва Златина, че получих една прекрасна картичка надписана с моето име.
Вече нямам търпение да дойде и моят ред, да изпратя писмо!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #367 -: Януари 20, 2013, 17:41:57 pm »
Страхотни са всички писма :) Габи с нетърпение чака всяко следващо, дори писа на Рошко, да му разкажела и тя нещо за нейния град и блок :)) И понеже засега може да пише само отделни букви, цялото писмо се състоеше в няколко реда произволно написани букви, но пък тя разказва дълго какво точно пишело там :) Благодаря момичета!

И да помоля, ако е възможно за уърдовския файл на Аржентинското писмо, че да пристигне и то у нас скоро.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #368 -: Януари 20, 2013, 23:48:22 pm »
Моят син днес много старателно изряза и залепи животните и беше много доволен от себе си. Благодаря ти още веднъж, Гери!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #369 -: Януари 20, 2013, 23:58:28 pm »
И ние ги налепихме. Сега съм скрила и ножици и лепила, че както е набрала инерция .... :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #370 -: Януари 21, 2013, 02:09:20 am »
Пеше, моят като хване ножица и реже хартията наред. Поне се е ограничил до хартия. Но имаме и една книжка, която падна жертва.  :(

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #371 -: Януари 21, 2013, 11:01:48 am »
Мая, ето линк към цветната версия на писмото http://dox.bg/files/dw?a=f4a46f42b9 а това е линк към тази която получиха по пощата децата http://dox.bg/files/dw?a=b239ab1ec5, но към нея имаше и картинки за изрязване с животни. В цветната версия има прикачена и картичката с Рошко. Ако искаш отпечатай цветната версия, а отделно отпечатай за Габи един тукан или папагал да оцвети детето. Мен още ме е яд, че не се сетих да отпечатам за всички по един тукан за оцветяване, но както се казва, следващия път. Между другото, Мая, имам една картичка с Рошко (разпечатала съм повече), ако искаш ми пиши на лични адреса си и ще ти я пратя.

Рязането е много зарибяващо, Ели и тя реже хартия за спорта, на едни малки парченца - нямат събиране после ;)

Радвам се, че писмото се е харесало на децата. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #372 -: Януари 22, 2013, 00:52:44 am »
Гери, много благодаря за линковете, ще разпечатам и двата варианта, цветния за четене, а от другия ще изрежа само картинките да оцвети. :bighug:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #373 -: Януари 22, 2013, 09:00:37 am »
Извинете, Моника каза, че няма да си реже хубавата картичка с животинки, та каквото ще да стане  :lol:
Само ще си оцвети животните в писмото.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #374 -: Януари 22, 2013, 20:00:54 pm »
Мами врабки,

слушайте, че няма да повтарям!  :D Пуснах ги и моите писма. Преборих се и със снега навън, и със заледените улици, и с щипещия бузките студ. Почвайте да ги чакате!
Дано да пристигнат всичките! В плика има картичка от мястото на действието на историята в писмото и още нещо занимателно за всяко детенце. Видях, че на някои адреси са по две, че и по три (при Лиско) дечица, но това нещо е достатъчно голямо, за да стигне и при три дечица да се позанимават даже по няколко пъти.

Мисля по-късно тази вечер  да изпратя  на имейла по-горе  файла с писмото, което по последни подредби излезе 3.5 страници. Сложила съм вътре и  9 снимки от района.  Как мислите вие, дали ще е по-добре да се качи самото писмо по-рано от получаванео на плика, за да може да си го копирате, сгънете и някак си да го приложите към отворения плик? Защото например Васи от Лондон ще го получи плика съвсем скоро, може и след ден-два даже.

Надявам се да се е получила интересна за децата история, в която Рошко участва в нещо, защото нещо му се случва. Думата „вещица” и Ема не я знае, но спокойно я обяснявайте описателно и заменяйте с „любими”  персонажи около вас – съседки и т.н. Дано имат търпение да изслушат цялата история, но с подчертаване на по-възловите моменти и с допълнителни въпроси, като  „Какво точно се случва?”, нещата се проясняват, поне при нас беше така.

Естетически се получиха някои по-големи и по-малки гафове при лепенето на адреса върху плика. Докато схвана, че ми трябва система, тиксото се нагърчи на някои места по-забележимо. Но не е нарочно! :D
 
Лиде, ако искаш вярвай, но чак след като залепих марките в пощата и тръгнах да ги пускам в кутията отвън, забелязах съвсем случайно, че твоят адрес свършва само до гр. София, т.е. липсва България на латиница. Добавих отстрани, защото едва ли някой щеше да ми разбере кирилицата. Мисълта ми е,  ако Маги не е много заета, да добави на адреса на Лидия и Bulgaria. Сигурна съм, че останалите момичета преди мен са забелязали по-рано това, но аз за малко щях да го пропусна.

Много добре се бяха сетили някои момичета да посочат възрастта на децата си. Това ми помогна да разпределя по трудност в пликовете занимателната добавка. На някои не беше посочена възрастта, дано не им се  падне нещо по-трудно. Нашата девайка е на 4, но също не сме посочили възрастта. Но мисля, че се досетих за годинките и на останалите, защото са все дечица, за които съм чела тук доста. :D

По-късно тази вечер ще пратя и файла!
Това е засега!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #375 -: Януари 23, 2013, 08:34:02 am »
Вече чакаме с нетърпение, Розичке!
Пускай и файла, за да си подготвим писмото, че пощенската кутия  и писмата ги отваряме заедно и ще трябва да се правя на фокусник  :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #376 -: Януари 23, 2013, 09:51:16 am »
Лиде, ако искаш вярвай, но чак след като залепих марките в пощата и тръгнах да ги пускам в кутията отвън, забелязах съвсем случайно, че твоят адрес свършва само до гр. София, т.е. липсва България на латиница. Добавих отстрани, защото едва ли някой щеше да ми разбере кирилицата. Мисълта ми е,  ако Маги не е много заета, да добави на адреса на Лидия и Bulgaria. Сигурна съм, че останалите момичета преди мен са забелязали по-рано това, но аз за малко щях да го пропусна.
:) Щях много да се ядосвам за това писмо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #377 -: Януари 23, 2013, 09:54:38 am »
Сега ще поправя адреса на Лидето, и хем ги гледах преди да ги изпратя.

Звучи много интересно писмото и аз ще го прочета с кеф :)

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #378 -: Януари 23, 2013, 15:47:06 pm »
Розичке, ще чакаме с нетърпение писмото :) и не се кахъри за нагърченото тиксо, моето колко нагърчено беше и накриво, че и на каръшки принтер попаднах и на част от писмата имаше едни линии  :oops: Иначе, пускай файла, да си го разпечатам навреме, че току виж Български пощи доставили писмото, преди аз да се организирам. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #379 -: Януари 24, 2013, 21:48:06 pm »
И ние получихме писмото от Аржентина - Гери, благодаря! Още обаче не сме му обърнали подобаващо внимание, че ни тресе рожденическа треска :oops:
Розичке, днес изпаднах в тиха драма, получихме писмото, видях само аз какво има вътре и не съм го показвала на децата, защото ни няма писмото :oops: И се чудих дали тук не са ни отваряли нещо плика или ти си забравила да сложиш писмо :oops: Ама сега мистерията е ясна, ще чакаме да го покажеш, че да го разпечатаме, тати ще го играе куриер, че ни се счупи принтера :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю