0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #80 -: Октомври 16, 2012, 06:43:49 am »
Извинете за спама, но опашатата е виновна....

 :lol: Лисано, с това листо на гърдите и раста в косите бурни нощи е имало!
Вероятно там се крие тайната на погледа му! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #81 -: Октомври 16, 2012, 09:27:35 am »
Моля, моля, който може да пише на ръка - да пише. Аз ако ви напиша писмо трудно ще го прочете някой изобщо. Имам доста ръкописни шрифтове (да здаствует братушките :lol:). Даже мога да пробвам някои на хартия как изглеждат и дали изобщо уърда ще ги приеме.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #82 -: Октомври 16, 2012, 09:34:39 am »
Мили ми приятелки искам малко инфо от някои от вас.

Olivia, Vaci и двете сте в Лондон, хайде разберете се едната да пише от там, а другата от друго място в UK и ми пишете какво сте се разбрали, за да го отбележа.

Пешек и elora_cat са от Пловдив, двечките да си измислят още едно място около Пловдив и едната да пише от него, моля ви.

Delica теб те слагам с писмо от с. Баня, Панагюрище.

Tamara, ще те сложа за догодина след разходката ви към Враца, защото от този регион няма никои който да пише писмо.

Тези които могат да пращат от няколко места ще ги разпределя по няколко пъти, като ще гледам да не са поредни месеци.Моля ви пратете ми с точност от къде можете да пишете, за да може да ви разпределя.

За хората от чужбина, ако бройката е голяма, ще ви давам моя адрес, пращате всичко до мен като пакет, а аз ще ги разбивам по писма и деца, не ми е проблем, пощата е на 5 мин път от офиса.

Ще започнем с писмо от Америка, защото на тях им предстои Хелуин и сега е много оранжево и тиквено, та Цигу, ти си първа.Пращам ти цялото инфо днес по някое време.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #83 -: Октомври 16, 2012, 09:41:05 am »
Записвам се и аз. Ще пратя повече инфо на маги.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #84 -: Октомври 16, 2012, 11:45:57 am »
Ох, аз докато се наканя да пиша и тя Лиса вече ме изпреварила за Варна  :lol:
Аз мога и за друг град да напиша нещо, но незнам доколко ще е интересно някое малко градче примерно. Живяла съм в Малко Търново и в Бургас, а иначе мога да пиша и за някои от местата от тазгодишната ни почивка + снимки: пещерите - бачо Киро, Ягодинската и Дяволското гърло; Рилските езера; Банско и Пирин; Етъра.
И едно питане имам, тези които ще пращаме от БГ, може ли да не се пращат всички писма наведнъж, че незнам колко струва сега едно писмо, но предвид многото желаещи, а и чужбинските си идва цифра. АКо може да си ги разпределяме по 5 примерно на месец, като всеки ще си следи естествено на кой е пратил?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #85 -: Октомври 16, 2012, 12:39:12 pm »
Имам доста ръкописни шрифтове (да здаствует братушките :lol:). Даже мога да пробвам някои на хартия как изглеждат и дали изобщо уърда ще ги приеме.
Ако все пак ги приеме пиши.
И едно питане имам, тези които ще пращаме от БГ, може ли да не се пращат всички писма наведнъж, че незнам колко струва сега едно писмо, но предвид многото желаещи, а и чужбинските си идва цифра. АКо може да си ги разпределяме по 5 примерно на месец, като всеки ще си следи естествено на кой е пратил?
Да, добре ще е да се измисли нещо в тази насока.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #86 -: Октомври 16, 2012, 13:03:04 pm »
Лидия, за да се видиш в списъка, трябва да напишеш лс до Маги-ст с адреса си и дали искаш да си изпращач или само получател.

И никакви приказки не е нужно да съчиняваш. :) Просто писмото е от Врабеца Рошко и толкова. :) Например:

Здравей, .....!
Долетях до Козлодуй. това е малко градче, което се намира на брега на река Дунав, а на отсрещния бряг се вижда Румъния. Вижда се също и една огрооомна електроцентрала. Все още не мога да разбера, какво означава това нещо. Казаха ми, че тя правела ток и тук работели много хора. Дано ти да успееш, да разбереш, какво означава всичко това. Тук има хубави .......... и т.н.


Това ми идва на прима виста. Или поне аз така бих написала. :wink:

Разбрах. Благодаря ти  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #87 -: Октомври 16, 2012, 14:57:30 pm »
Спирам зашисването на който и да е вече, който се записал записал се.Станаха много получателите и става трудно за изпращачите.

Относно предложението на Мими, честно аз не мгоа да си го представя обяснете ми го по-добре(бавен, бавен реотан), а и за мен ще е по-трудно, всеки месец на различни деца от различни места да се пращат.Мисълта ми е че както е описано в един месец на 5 деца ще се праща от Плевен, на 5 от Берлин, на 5 от Варна и на 5 от Габрово и това аз трябва да помня, отбелязвам и т.н. Не е невъзможно, но си е занимавка.Преценете си всики много добре как ви е удобно и пишете тук.Но ето например сег първа ако праща Цигу, тя ще изпрати от Америка, ще обясни Хелуин, картичката ще е с такава насоченост, и ще е интересна за всички деца, иначе ще трябва да лиши определен брой деца от този вид картичка.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #88 -: Октомври 16, 2012, 15:10:21 pm »
И едно питане имам, тези които ще пращаме от БГ, може ли да не се пращат всички писма наведнъж, че незнам колко струва сега едно писмо, но предвид многото желаещи, а и чужбинските си идва цифра. АКо може да си ги разпределяме по 5 примерно на месец, като всеки ще си следи естествено на кой е пратил?

този въпрос го обсъдихме и го приключихме. кандидат-изпращачите са си преценили възможностите, знаейки колко получатели има (записването приключи на този етап!) и са си решили, че могат да си го позволят.

цената за изпращане на писмовна пратка до 50 грама без препоръка в рамките на България е 0.65 лв. (http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=369)

формата, вида и участниците в проекта се уточниха. приключихме с предварителната подготовка, сега очакваме първото писмо - от Америка, за Хелоуин :)

п.п. само не разбрах какво се реши за врабеца. предлагам мениджърът на проекта да избере еднолично и бързо врабец от предложените, като се съобрази с това, че врабецът може да се печата както цветно, така и черно-бяло и да реши кой е най-подходящ. важно е врабецът да има еднакъв образ във всички писма.

« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 15:12:33 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #89 -: Октомври 16, 2012, 15:23:17 pm »
Благодаря за пояснението!
Не знаех, че е приключило всичко. Прочетох темата преди да пиша, но явно съм пропуснала.
Извинети  :D
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 15:29:34 pm от mimi26 »
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #90 -: Октомври 16, 2012, 15:26:43 pm »
Мими, аз те записах теб, но май не обнових първия пост.

За врабеца довечера ще разгледам всичко и ще си харесам едно врабче, ще бъде абсолютно авторитарен избор пък!

Този месец ще чакаме писма от Цигуларчето.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #91 -: Октомври 16, 2012, 15:55:10 pm »
Моя компютър ги приема шрифтовете на уорд, сега остава да видя мога ли да ги принтирам и съм решила проблема.
За дублирането в П-в, може едното писмо да е от Асеновград. Там има много църкви и манастири, Асенова крепост, портата към Родопа планина е. Мисля, че става за целта ни.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #92 -: Октомври 16, 2012, 17:32:33 pm »
Моя компютър ги приема шрифтовете на уорд, сега остава да видя мога ли да ги принтирам и съм решила проблема.

Пешек, ако успееш, моля те прати ми ги.

Дайте да се разберем и за размера на шрифта - да е по-едричък, за да могат да чета по-големите деца, а? Да речем font size 14-16?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #93 -: Октомври 17, 2012, 09:16:27 am »
Ще пробвам да прикача един файл, та да видите няколко шрифта. На мен май ми допада първия. Но пък се сетих, че може да си спестим всички тези упражнения. Един Таймс ню роман си има вариант италик. А това е нещо което го има навсякъде. Понеже нямам принтер у нас, а май компютъра през който се разпечатва трябва да поддържа въпросния шрифт. И става ....
Но все пак.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #94 -: Октомври 17, 2012, 09:53:19 am »
на мен ръкописния ми харесва, но пък ще е нечетим за децата, които сега се учат :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #95 -: Октомври 17, 2012, 12:18:32 pm »
не си усложнявайте излишно живота, освен това отчетете факта, че най-големите деца получатели едва сега се учат да четат, а се почва с ПЕЧАТНИТЕ букви.
ръкописен шрифт за малки деца - просто забравете, ако искате да опитат да го прочетат.


вижте, смесваме понятията. има книжки с информация за деца (които се четат от родителя и съдържат интересни за детето неща) и има нарочни книжки за деца, които се учат да четат (те са с много по-малко текст, много по-едър шрифт, специално подбрани думи и прочие)

нашата цел с тия картички е да разпали любопитството на децата към света, да им представи концепцията за културно и географско многообразие, да ги запознае с комуникацията, да им създаде траен интерес към общуване, към научаване на нови неща, да им подари един приятел, ако щете...
не е цел на мероприятието да ги учи да четат - тогава би трябвало да пишем най-много по 2-3 кратки изречения с прости думи и огромни печатни букви.

отново апелирам - да приключваме с предварителното планиране и подготовка. няма да изстрелваме совалка в космоса, пестете си времето. имаме и други проекти за правене :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #96 -: Октомври 17, 2012, 17:56:05 pm »
говорихме с vaci, че Лондон е достатъчно голям, за да се пратят 2 писма от тук през определен период от време. И без това забележителностите са толкова много, че няма как да се покрият в едно писмо без детето да се затрупа от информация. Например едната може да пише за кралицата и сие, а другата за прекрасната зоологическа градина, ботаническа градина и т.н. Ако сте ок с идеяте, ние ще си ги разпределим :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #97 -: Октомври 17, 2012, 18:04:06 pm »
говорихме с vaci, че Лондон е достатъчно голям, за да се пратят 2 писма от тук през определен период от време. И без това забележителностите са толкова много, че няма как да се покрият в едно писмо без детето да се затрупа от информация. Например едната може да пише за кралицата и сие, а другата за прекрасната зоологическа градина, ботаническа градина и т.н. Ако сте ок с идеяте, ние ще си ги разпределим :wink:

Оливия, подкрепям предложението ти. Не съм била в Лондон, ама голем си е:)

Маги, ние с Мими също можем да се уточним и разпределим. Има доста неща които да се разкажат за Варна (не с едно писмо:) )
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #98 -: Октомври 17, 2012, 22:46:07 pm »
Съгласна съм, просто искам взаимно да се разберете и на мен да ми дадете готово инфо, да не съм посредник.

Олив, пиша ви двете с Ваци за Лондон, само се разберете коя какво ще описва и да знаеш, че ти си ноември, подготви се.

Лиско прецени Варна, Шумен или и двете :)

Аз поръчах картички от Враца на една позната с Тамара(мисля), ще се разберем коя ще пише за там.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #99 -: Октомври 18, 2012, 09:11:08 am »
Момичета моля ви, вижте дали ви има в съответния списък, че изпрати вече адресите, да не стане засечка.

Благодаря!