0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #20 -: Октомври 10, 2012, 22:19:34 pm »
С удоволствие бих съчинила и текстове на английски език, ако детенцето го изучава, и иска да го практикува. Помня за мен на времето кореспонденцията на чужд език беше добър стимул. Още повече, че и аз като Оли ще пращам картички от Лондон (а и други места, когато пътувам).


Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #21 -: Октомври 10, 2012, 22:31:57 pm »
 :D Драги ми Смехурко, и аз съм за Патиланчо, нали всичките му патила са описани в писма! Има голям опит в писането им!

А дори и да не изберем него, мисля че е хубаво завършването на Патиланчо на всяко писмо с някаква фраза. В нашия случай може да е обещание за следващо писмо или нещо такова.

Второто ми предложение е разработка на Джам - да си измислим момиченце и момченце-калпазани някакви, като Макс и Мориц примерно. Или да е само едно човече, но ако е момиче да има някакво свръхумение като Пипи- да е интересна с нещо на момчетата, или ако е момче - с нещо да е интересен на момиченцата. Иначе някакво животинче.
 
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #22 -: Октомври 10, 2012, 23:33:27 pm »
Какво ще кажете за едно момченце Зачатко:)Много умен и палав,на когото му се случват все забавни случки.Надявам се тази прекрасна идея да просъществува ,докато Жаклин започне да разбира,та да се включим и ние.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #23 -: Октомври 11, 2012, 10:00:35 am »
Супер, много ме зарадвахте. Пишете ме и мен като изпращач и получател. За София и малко за Козлодуй и река Дунав мога да разкажа аз. Само дето пътувам на там 2-3 пъти в годината и с картичките може да ми е малко трудно за град Козлодуй. Както и да е, ще го измисля. Същност, те картичките могат и да се направят...

Ех Сингапур, просто е божествено там  :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #24 -: Октомври 11, 2012, 10:49:37 am »
Пишете и мен и като изпращач и като получател. Мога да пиша за разни държави в които съм била, то и из България доста обикаляме, но наместо картичка ще извадя снимки, тъкмо ще мога да монтирам геройчето на снимката (иначе картички от Търново, може и от Плевен и София). Може да пускам историята тук, за да ме редактирате, че не съм Шекспир... :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #25 -: Октомври 11, 2012, 12:54:38 pm »
Според мен е най-добре да е съвсем нов герой - дете, куче или пернато, което да лети до Сингапур... и да не ангажира децата със Зачатие и други каузи, които още са им далечни.
На мен идеята за известен герой не ми харесва. Не бих искала, когато детето се похвали, че е получило писмо от Патиланчо, някой да каже, че това е невъзможно. Отделно на тези герои ще им препишем черти, които в произведенията нямат. И може да настане голяма каша (Нито Хитър Петър, нито Педя човек са пътешественици). Мики всички го знаят, че не съществува, и е малко по-приемлив вариант.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #26 -: Октомври 11, 2012, 13:58:01 pm »
Кокиче, направо вълшебна бомба хвърли  :P мисля ли, мисля!
Аз искам да пиша писма и да получаваме разбира се,
но също смятам, че трябва да измислим герой...
Нека нахвърляме идеи... щом ще се лети може да е Врабец...
/хрумна ми от Радичковите "Ние, Врабчетата", а и някак ми е много родолюбиво, българско/

" Здравейте, мили Деца или ДЕте/името на детето получател/,
аз съм Врабчо, вашия/твоя любим приятел пътешественик,
искам ви разкажа за / ..../ където бях наскоро!

следва разказа...."

И нещо организационно, момичетата които са далеч...
за тях чисто Финансово ще е доста голямо перо,
да изпратят голям брой писма за своя сметка....как ще процедираме!



« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 15:55:28 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #27 -: Октомври 11, 2012, 15:43:30 pm »

И нещо организационно, момичетата които са далеч...
за тях чисто Финансово ще е доста голямо перо,
да изпратят голям брой писма за своя сметка....как ще процедираме!

Колко струва в България изпращането на писмо? Ако изпращаме всички писма в един пакет би било по-приемливо финансово. Иначе мога да си позволя до 10 без проблем.

Искам да изпращам и получавам. Държава - Белгия :)
Кратък текст на английски на самата картичка и българско писмо би било чудесно за моето дете :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #28 -: Октомври 11, 2012, 17:14:16 pm »
Моля, ви не пишете тук, че искате да участвате, а ми изпратете ЛС със имената на детенцето си и възраст, ако ще получавате и страната/града/местността за която ще изпращате, ако ще изпращате.Защото тук много хора пишат и аз участвам, но аз имам малко записали се при мен.А трябва и по месеци да ви разпределим накрая.

Зачатко ми харесва :), а не може ли да са момче и момиченце двама приятели, тръгнали да обикалят из широкия свят?

Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #29 -: Октомври 11, 2012, 17:20:34 pm »
Не зная в колко от детските градини продължава проекта за запознаване на децата с опазването на околната среда. Там имаше едно същество - Флупи, което като главен герой обясняваше на децата под формата на игри как да пазят природата. Та то беше суперизмислено и леко грозновато, но си е измислено специално за този проект. По този повод днес се мислих, че можем и ние да измислим някакво такова същество-пътешественик, което да е само за нуждите на нашия проект-писмо.

Намерих Флупи да го видите - http://www.pero-publishing.com/literatura-za-detza/vilfrid-vandele-flupi-i-vodata.html
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #30 -: Октомври 11, 2012, 17:24:47 pm »
Харесва ми идеята на Тамара да е съвсем нов герой, за да може ние да му вдъхнем  живот и смисъл. Няколко хрумвания имам в тази посока - облаче, капчица, цветенце, нещо, което лети и бързо, бързо се прехвърля от едно място на друго.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #31 -: Октомври 11, 2012, 21:12:55 pm »
Мисля, че и Випо също става. Летящото куче, което обикаля света. Ние много го обичаме. Зачатко на мен не ми харесва.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #32 -: Октомври 12, 2012, 00:30:06 am »
Страхотна идея :) Дано още съществува когато и ние порастнем малко :)

Ако може да се включа с идея - Лулу (Loulou), ето и малко нейни/негови снимки  :wink: (другарите от апъл му/и викат Talking Ginger App  :lol: )
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 00:32:20 am от Krisi88 »


Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #33 -: Октомври 12, 2012, 01:52:42 am »
ей тоз Лулу и на мен ми хареса.
Май го имаме на едно hTC това говорещо коте.
Аз също не одобрих особено този Зачатко.

И понеже бях ви обещала, да публикувам и другото писмо, ето го:

Скъпа Мими,
Сега ти пиша от град Велико Търново. Много интересен град. :)
В края на града има една крепост. Казва се Царевец. Тя е била главна българска крепост преди много, много години. Тогава, когато Търново е бил столица на България. Царевец се намира на един висок хълм. Вътре в крепостта има дворец и две бойни кули.
Тук улиците им са тесни с много баири нагоре - надолу. Чудя се, не се ли измарят хората?...
Знаеш ли, Мими, тук видях едно куче, същото на вид като Сузи. Викнах и: "Сузи!", но вместо да дойде при мен, да ми се порадва, кучето хукна след една котка. Че защо ѝ е да я гони?
Тук има и много каки и батковци студенти, защото в Търново си имат Великотърновски университет.
Мими, утре смятам да ида до Арбанаси, което е съвсем близо. Това е едно село със запазени старинни къщи от преди 200год. Много е красиво, Мими, все едно, че времето е спряло.
Да знаеш, че аз съм много добре.
Очаквай още писма.
Чао.
Твоя Мини маус
септември, в.Търново
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 02:58:55 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #34 -: Октомври 12, 2012, 12:39:35 pm »
Какво ще кажете за един Рошко, Лулу е готин, ама може да го прекръстим поне...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #35 -: Октомври 12, 2012, 13:26:37 pm »
И Лулу е хубав.
Но на мен идеята с врабчето ми допадна много. Винаги и навсякъде може да се снима врабче. Може да се намери с Гугъла. Едно най-обикновено врабче. Няма породи, няма цветове, размери.
Аз например сигурно ще си отпечатвам пощенските пликове, няма да ги пиша на ръка. Една рисунка на врабче някъде по плика и детето ще знае от кого е писмото. Хем черно-бяла скица може да се намери в нета, за да е удобно за принтера, хем вътре може снимката да е взета назаем от някой сайт.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #36 -: Октомври 12, 2012, 16:59:22 pm »
И на мен ми харесват врабчетата.

В края на ноември  края на декември ще съм в отпуск за по една седмица. Това ще е удобно време да напиша и пусна картичките и писмата, ако дотогава се организраме.

През ноември е сезонът на два типично американски празника: Халоуин (таласъми, костюми и лакомства) и Денят на благодарността (тикви, бостански плашила, пуйки, семейни угощения).

През декември пък е Коледа, за която благодарение на филмите и рекламите е общоизвестно как се празнува от американските семейства.

Хайде да финализираме творческите и организационни дискусии, за да хукна да избирам картички. :D
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #37 -: Октомври 12, 2012, 17:04:58 pm »
И аз съм за врабче. Дори дъщеря ми ги разпознава под прозореца  :D.
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #38 -: Октомври 12, 2012, 17:10:37 pm »
Добре! :) Нека бъде Врабчо и край. :) Да спрем с дискусията. :wink:


Моята дъщеря ще продължи да получава писма от Мини Маус, защото съм замислила, Мини да се прибере у нас за Коледа! Иначе аз плюшена Мини съм купила, благодарение на Вашите линкове. Тя седи долу в мазата и чака момента, да се завърне официално. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около свk
« Отговор #39 -: Октомври 12, 2012, 17:11:41 pm »
"Врабчето Рошко" и пипаме пръсти? а? :D



« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 17:23:09 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!