0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нека изнесем тук оформянето на зародилата се идея за изпращане на пощенски картички за нашите деца.

Моля, пишете тук всичко, което ви хрумва по проекта.

1. набираме доброволен координатор - това ще е човек, който ще поддържа списъците на получателите и на изпращачите, ще поддържа графика на изпращане (напомняне на изпращача, предаване на списък с адреси на изпращачите, и т.н.). това е нещо като хората, които координираха изпращането на подаръци за Роман, но е по-просто и лесно. Запишете се тук, ако сте доброволец за тази служба :)

2. Запишете се тук, ако искате вашето дете/деца да получава картички. Точен адрес и име на детето/децата ще моля да изпратите на координатора на проекта, след като го изберем.

3. Запишете се тук, ако искате да изпращате картички. Изпратете на координатора данни за населено място/ държава, за да си попълни списъка.

4. Да оформим график за изпращане. Аз си мисля, че веднъж на 2 месеца може би е достатъчно, дайте и вашите предложения.

5. Предлагайте примерни текстове и съдържание - вече имаме такива идеи от предната тема.

от мен засега толкова.

-------------

имаме вече координатор: magi_st

изпращачи:

1. цигу          - Филаделфия            - октомври - изпратено
2. vaci          - Лондон                - ноември - изпратено
3. blue_sky     - Берлин, Германия      - декември 2012г. - изпратено
4. ultra        - Белгия                - декември 2012г. - изпратено
5. geryk_77     - Аржентина, Китай      - януари 2013г - изпратено;
6. DivaRoza     - Англия                - януари 2013г.- изпратено
7. bgpetya       - Сингапур              - февруари 2013г.- изпратено
8. Bobbie       - Хюстън, САЩ           - февруари 2013г.- изпратено
9. Pesheck      - Асеновград            - март 2013г.- изпратено
10. elora_cat     - Пловдив               - март 2013г.- изпратено
11. Джиджи       - Димитровград          - април 2013г.- изпратено
12. Mishanta     - с. Оборище            - април 2013г.- изпратено
13. Delica        - с. Баня, Панагюрище   - май 2013г.- изпратено
14. marmotche    - Унгария               - май 2013г.- изпратено
15. ollivia       - Лондон                - юни 2013г.- изпратено
16. stoeka71     - Несебър               - юни 2013 г. - изпратено
17. danny22      - Бургас                - юли 2013г. - изпратено
18. mimi26       - Варна                 - юли 2013г. - изпратено
19. Лиско        - Шумен                 - август 2013г.- изпратено
20. geryk_77  - Велико Търново                  - август 2013г. - изпратено
21. cofee_lungo   - Плевен                - септември 2013г.- изпратено
22. Ganka         - Германия              - октомври 2013г. - изпратено
23. elle22       - Чикаго                - октомври 2013г. - изпратено
24. Krisi08     -  Монако                 - декември 2013г.- изпратено
25. Jam         - София                     - декември 2013г. - изпратено
26. magi_st    - Сливен                  - януари 2014г. - изпратено   
27. geryk_77  - Китай                  - януари 2014г. - изпратено
28. elymausii    - Австрия               - февруари 2014г.
29. Vaci          - Мадрид                  - март 2014 - изпратено
30. Bluе_sky  - Люлсембург           - март 2014 - изпратено
31. Буболина - Враца                   - април 2014 - изпратено
32. Dani_J - Сопот                        - април 2014 - изпратено
33. stoeka71 - Добрич                  - май 2014 - изпратено
34. mimi26 - Малко Търново         - май 2014
35. Krisi08 - Kан                            - юни 2014
36. Дива Роза - Прага                  - юни 2014
37. Ganka - Париж                       - юли 2014
38. мagi_st - Венеция                  - юли 2014
39. geryk_77 - Норвегия              - август 2014 - изпратено
40. cofee_lungo - Тетевен              - август 2014
50. danny22 - Рим                         - септември 2014 

             

получатели:

1. синьо кокиче
2. jam
3. Delica
4. elora_cat
5. cofee_lungo
6. vaci
7. Ganka
8. geryk_77
9. ultra
10. StefiZ
11. Джиджи
12. Лиско
13. Pesheck
14. Mishanta
15. bobi78
16. Stoeka71
17. blue_sky
18. mimi26
19. lidia
20. danny22
21. elymausii
22. DivaRoza
23. marmotche


списъците ще се обновяват текущо...


Това ще е врабеца, черно бял е т.е. лесен за печат(има малко шаренко, но то е много малко)
http://media.snimka.bg/s1/1235/028713746.jpg?r=0

ЗАПИСВАНЕТО ПРИКЛЮЧИ, ВСЯКО БЪДЕЩО ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ НЯМА ДА БЪДЕ ПРИЕМАНО И ОТРАЗЯВАНО В СПИСЪКА!

Врабецът Рошко вече има страница във Фейсбук:
http://www.facebook.com/VrabecaRoshko

Там ще публикуваме изпратените писма, така че и други деца да могат да следят пътешествията на Рошко (а родителите им ще могат да разпечатват писмата и да ги четат на децата си). Публикуваните писма са само за лична и некомерсиална употреба!
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 10:18:06 am от magi_st »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2012, 10:15:48 am »
Аз мога да съм координатор, не съм супер заета вече, работя с ексел :) и мога да следя на кои, кога и от къде трябва да му се изпрати картичка.Както и да поддържам база с информация за адреси без да ги разпространявам  :P Не съм мама, но мисля, че това не пречи.

Предлагам също услуги за пращане на картичка от Плевен с лика на Панорамата, както и кратка история за града.Ако ходим скоро до Ловеч, мога да си накупя картички и от там.

За текстове, не мога да помогна, защото както всички виждате не съм добра в писането.

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2012, 10:40:07 am »
септември, София
Здравей, Мими!
Първо, искам да те успокоя, че аз (твоята плюшена приятелка Мини Маус) съм много добре! Така че ти не се тревожи за мен! Реших да попътувам малко. Качих се на един голяяяям автобус (тук съм нарисувала на самия ред на листа автобус) и пристигнах в София. Леле, този град е много голям! София е столицата на България. В София живеят 10 пъти повече хора, от колкото в Русе. Тук са милион и половина. Има много хора и много коли по улиците. Има трамваи - нещо като влак, но се движи по улиците на града. Но вдига ужасен шум. Има също и метрО. То пък се движи под земята и е много бързо. Тук посетих една много голяма църква - храм паметник Св. Александър Невски. Много е красива с позлатени куполи и много икони. Наблизо се намира Народното събрание. А срещу него има един голям паметник на човек върху кон. Този човек се нарича Цар Освободител. а булевардът, който минава там е целия с жълти павета.
Тук също има много музеи и много концертни зали и стадиони. Интересен ми беше музеят "Земята и хората".
Най-хубавото на София е, че има много паркове, където можем да си играем с теб!
Да, Мими, наистина прекрасни площадки! Ооо, и да не забравя, има зоопарк. Но там няма да ходя без теб, че ме е е страх от лъва.
Чао, приятелко Мими! Ще се върна!


Това бе първото писмо, което дъщеря ми получи от нейната любима играчка, която я бяхме загубили в мола. Реших да пиша, тъй като не знаех, дали ще успея да и купя същата, а тя е влюбена в тази си играчка.  Когато сме на почивка, Мини е постоянно с нас.  Дори Михаела и прави снимки, как Мини се вози на лифта в Банско, как играе с конструктора и т.н. И беше мноооого тъжна и нещастна, когато я загубихме в мола.

Ето от тук взаимствах идеята. http://www.helikon.bg/books/7/131815_pisma-ot-feliks.html
Мислех си, че повечето познавате тази поредица, но явно греша. Мими много си обича тази книжка и често вечер, преди лягане четем от нея.
Там в едно от писмата има картичка с Айфеловата кула и Зайчето Феликс пред нея. Но Пешек ако направи картички от този тип, ще е добре. Щото моите компютърни умения ги няма. :oops:

По темата:
 - Да, ще напиша писма от Русе.
 - Да, ще дам адрес и да получим писма. :D
Ирина, Маги, страхотни сте!! :D :D :D
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 11:07:58 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2012, 10:55:23 am »
Записвам се като изпращач, засега :wink:
На мен би ми било по-лесно, ако пращам по няколко картички едновременно, но на по-големи периоди.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2012, 11:00:21 am »
да уточня идеята, както се оформя тя...

имаме един координатор (magi_st), който поддържа списък на децата-получатели и списък на изпращачите.

веднъж на 2 месеца, координаторът подсеща поредния изпращач от списъка, че е време да прати картички и му дава актуален списък на децата с адресите им. следващият път е ред на друг изпращач.

така че, ollivia, ти ще изпратиш еднократно, да речем 10 картички, от Лондон. и това е. после ще пращат други.


п.п. прощавайте за вкарването на такива грозни изрази като координатор, график, списъци в такава красива детска игра, но няма успешен проект без организация... :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 11:03:20 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2012, 12:12:09 pm »

п.п. прощавайте за вкарването на такива грозни изрази като координатор, график, списъци в такава красива детска игра, но няма успешен проект без организация... :)


Абсолютно вярно!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2012, 13:12:22 pm »
Наскоро писах проект за Съевата дупка и фермата за щрауси, Магурата и Белоградчишките скали. Снощи писах за нашето училище. Нямам дар слово, но ми се налага да слагам текста в устата на 9 годишно дете, така че според мен е разбираем за деца над 5 години. Не ми е проблем да го оформя като писмо... Или по-скоро като 3 писма да кажем (1. Съевата дупка, 2. Фермата за щрауси и 3. Магурата и Белоградчишките скали.) Ако някой иска от нашето училище със снимки от първия учебен ден, пак става. Но нямам картички, а в самия текст има цветни снимки от местата. За сега са с Марио, но може и без него.
Текстът заедно със снимките е една страница написана на компютър. Писала съм това, което синът ми (на 9 години) е запомнил и му е направило впечатление, когато е бил там. Малко в стил пооткраднато от тук от там, но разказано от първо лице.
Мога да изпратя нещо такова.

И бих искала да се включа в списъка на получателите.
Дано пристигат писмата! (някой пращал ли е писмо по еконт?)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2012, 13:15:47 pm »
Включвам се и като изпращач и като получател.

Адреса си на лични ли да пиша на Маги?
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2012, 13:19:51 pm »
Да пишете ми по едно ЛС и упоменете в него дали ще сте само полуател, изпращач, или и двете.

Забравих и за кое населено място или местност става на въпрос.

Добре е да дадем някакъв срок за събиране на адреси и желаещи и за първо писмо.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 13:41:20 pm от magi_st »

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2012, 14:59:10 pm »
Искам да съм изпращач. Живея във Филаделфия, САЩ.

Имам следните въпроси:

1. Писма ли ще пишем или картички? Заради картинките и снимките, картичките са по-интерсни, но ще има малко място за текст на гърба.

2. Ако се спрем на картички, отворени в класическия вариант ли ще ги пращаме или в плик?

3. За да е четливо посланието за децата, с големи печатни букви ли да пишем? Нужно е текстът да е ръкописен, не разпечатан на компютър, но всеки има различено четлив краснопис.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2012, 15:04:37 pm »
А нахално ли е ако кажа, картичка с писмо, защото наистина на гърба на една картичка ще се събере много малко инфо.

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2012, 15:18:51 pm »
Аз също мога да бъда изпращач от Пловдив и естествено получател. Изпращам координатите си на Маги.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2012, 15:20:22 pm »
Аз също искам да се включа като изпращач. Ние сме в Сингапур.
Нямаме детенце все още, но се надявам да се включа и като получател някой ден  :wink:.

Подкрепям идеята на Цигу да са снимки(респ. картички) и писъмце, за да има възможност за повече текст.
Моето питане е дали не е добра идея да се упомене и възрастта на децата, за да може пишещия да съобрази начина на поднасяне на информацията според това.
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2012, 15:40:13 pm »
Записвам се като изпращач и получател.
За изпращач:
Тъй като и Маги се е писала за Плевен аз мога да пиша на по-големите деца за историята на Плевен; Скоро мислим да идем до Тетевен, та от там мога да взема повечко картички и да изпратя, ако няма човек от там.
Маги ще ти пратя адреса си на ЛС

И дали не е добре да решим от името на кой герой ще са писмата?
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2012, 15:58:08 pm »
Понеже от големите градове ще бъдете повече момичета ми изпратете евентуален регион друг, от който можете да пишете.

Хубаво е да измислим от чие име ги пишем тези писма.

Връщам ЛС, само ако има нередност и за доуточняване.

Може би е добре да се пише и възраста на детето, за да се знае горе долу какво да съдържа писмото.

Списъка ще го попълня в петък, предполагам, че много хора ще се присъеденят до тогава и за да не се попълва постоянно, тогава директно ще нанеса хората който ще изпращат и тези който ще получават.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 16:12:07 pm от magi_st »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около св&
« Отговор #15 -: Октомври 10, 2012, 16:44:52 pm »
съгласна съм с Маги и Кафето - дайте да измислим един общ герой за всички деца - може и да е нов, наша креатура!
(божке, да не съм пила нещо нередно, тия дни направо ми бълбука мозъкът от енергия...)

така ще е много по-удобно за изпращачите, а те и без това ще имат бая работа, а и децата ще са заинтригувани повече. и после, представете си, можем да направим и конкурс за детска рисунка - Приключенията на ... по света. а? :)

айде, мислиме и герой... а нашия арт-директор може и да го нарисува :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #16 -: Октомври 10, 2012, 16:52:41 pm »
О да може да го разпечатаме на листа, в горния ляв ъгъл, на който ще пишем писмото, ще е мног готино.

Ох искам да съм дете!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2012, 17:25:31 pm »
Има ли подходящ български герой?
Патиланчо от Патиланско царство, Педя Човек Лакът Брада или Хитър Петър например, а защо не тримата глупаци - те поне вече са нарисувани, при това отлично.
Публикува/чете ли се още Дъга? Там имаше интересни герои, един Дарко с шапка-гъба май беше.

Сигурно тези герои не са популярни, но пък не всичко е Дисни анимация в тоя свят...
Майките на по-големите дечица могат да преценят кой би ги зарадвал най-много.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2012, 18:57:23 pm »
Ами да се присъединя и аз към групата - и изпращач, и получател :oops:
За герой - Педя човек, лакът брада е хубава идея или Патиланчо. Другите ми се струват не толкова удачни.
По въпроса за писмото - аз бих пратила и двете - и картичка, и текст. Хубаво е да е печатно или да е написано на компютър, за да е по-лесно примерно на първолаците да си го четат сами :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #19 -: Октомври 10, 2012, 20:21:46 pm »
Изпращач от Чикаго  :).
 Според мен е хубаво да разберем по нещичко за детенцето, на което ще изпращаме.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 20:28:33 pm от elle22 »