0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #160 -: Октомври 05, 2012, 23:41:53 pm »
цигу
аз нея я разбирам,от една порода сме.Не става от всеки емигрант.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #161 -: Октомври 05, 2012, 23:51:14 pm »
цигу
аз нея я разбирам,от една порода сме.Не става от всеки емигрант.

Съгласна, нито емиграцията е кардинален отговор на всичко. Най-лесното е навън и наготово.
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #162 -: Октомври 05, 2012, 23:54:49 pm »
цигу
аз нея я разбирам,от една порода сме.Не става от всеки емигрант.

така си е... пък и пуста либоф- либето с топ не можеш го измести от тук  :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #163 -: Октомври 05, 2012, 23:55:15 pm »
kisela, в главата ти е пълна каша. лошото е, че същото е в главите на огромна част от българите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #164 -: Октомври 05, 2012, 23:59:24 pm »
дУбре.лека нощ


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #165 -: Октомври 06, 2012, 02:35:02 am »
midge, наясно съм какво ме чака, ама там му е меракът на младежа!
Вижте сега, България, както и Германия, а и други европейски държави е социална страна със солидарна пенсионна система и ред други социални придобивки. Ако се разровим в законите и нормативните уредби, ще открием, че социалната ни уредба е доста напредничава и в синхрон с Европа. Проблемът е, че всичко е уредено в проценти а те са вързани с минималната работна заплата. От там и това, че всички социални придобивки изразени в абсолютна стойност изглеждат, а и са доста нелепи.
От друга страна, българинът след 1989 г. някакси реши, че "на Запад" лежиш под дебела сянка и само имаш и имаш, и харчиш- там няма трудности, там всичко е лесно, пък тука-мъка- всичко наше-черно, всичко отвън- златно. Когато имаш нереалистични очаквания и представи, нищо не ти е по кройката. С което не казвам, че не трябва да се борим за правата си, но ми се струва, че най-често насочваме недоволството си в грешна посока.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #166 -: Октомври 06, 2012, 03:20:00 am »
дУбре.лека нощ

Много се радвам, че не се изпокарахме. приятно съм изненадана.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #167 -: Октомври 06, 2012, 08:33:51 am »
Очакваш ли по време на майчинството да носиш в къщи повече пари отколкото работейки, та уточняваш за нетната заплата?
Баш така се получава, Цигу :wink: 1 година взимаш необложени 90 % от брутната си заплата. И практически носиш повече пари в къщи от колкото, ако си на работа.


« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 08:39:37 am от Ники »

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #168 -: Октомври 06, 2012, 09:20:12 am »
тук  има тема с подробни обяснения по попълването на формуляра за зелена карта, на някой интересуващ се може да му е от полза



Хубав ден!
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #169 -: Октомври 06, 2012, 09:54:10 am »
Ники,  не при всички е така-при мен например няма как да се получи да вземам повече защото работя на смени и губя много от надбавки, не че се оплаквам де. Аз съм съгласна с мнението на Инке Тинке-придобивките са си ок, но като абсолютна стойност са малко.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #170 -: Октомври 06, 2012, 10:12:05 am »
Едно по - различно мнение:
"Китаец, военен психолог, баща му беше участвал в създаването на Програмата за подобряване на китайската нация. В Кита бил измислен такъв закон, не за да намали количеството на населението, а за да подобри качеството му - лидерите патологически не обичат някой да ги управлява. Според този закон, ако имаш висше образование, имаш право на две деца. Ако не си учил - на едно. За всяко следващо трябва да платиш. Виждате ли какво са направили? Ако човек е в състояние с годишната си заплата да плати глобата, значи в главата му всичко е наред. Точно тези хора трябва да се размножават. А другите, които чакат на опашка държавата да им даде пенсия, след едно поколение ще намалеят, след три - още повече. Законът е бил приет около 50-те години на миналия век. Там е предвидено, че около 80-а година ще се появи популация на хора с лидерски и делови качества и икономическият възход на Китай ще започне. Случи се 1:1. В момента генетичното подобрение продължава. А в Русия това лято приеха закон за второ дете да се дава дотация от около 7000 долара. Не напразно наричат Русия Страната на глупаците. Защото за тези пари сега ще се размножават само генетичните лумпени и ще се получи още по-голямо генетично влошаване на нацията. Искахте истината. Ето я. Тя е страшна."






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #171 -: Октомври 06, 2012, 10:57:18 am »
Нещата са такива, каквито човек си ги е направил. Хубавото е, че винаги могат да се променят. Лошото е, че трябва малко да се напънем за да се получи :).

Кажете сега, печелите зелена карта и какво правим от тук нататък. Какви пари трябват, за да се замине. Какви са процедурите. За щатите, за Канада. Какви са възможностите. За себе си мога да кажа, незнам какво искам и какво ще се случи с нас в бъдеще. Идва възможност и взимам решение. Ако ще се ходи да се живее някъде, то ще стане така, че да е сигурна работата на поне единя член на семейството и да се знае, че със заплатата му ще се оцелява, докато другия си намери работа. Дет се вика, ако ще се местим, да си заслужава. Не да гладуваме и да спим по улиците с детето.


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #172 -: Октомври 06, 2012, 11:50:06 am »
Ау,smaraidi! Това е ужасно неприятен пример за евгеника, псевдонаука измислена и разработена в САЩ в края на 19-ти и началото на 20-ти в. и залегнала в основата на нацисткия геноцид!Китайският прогрес няма нищо общо с "подобряване на генетичния материал" , а с идиотското съчетание на сталинистки тип диктатура, централизирана държава и пазарна икономика. Много е нелепо, да не кажа грозно да се твърди, че определена група хора имат право да се размножават, а друга- не. По какъвто и да е критерий. Ей така започват големите войни и етнически прочиствания!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #173 -: Октомври 06, 2012, 13:31:40 pm »
Кажете сега, печелите зелена карта и какво правим от тук нататък. Какви пари трябват, за да се замине. Какви са процедурите. За щатите, за Канада. Какви са възможностите. За себе си мога да кажа, незнам какво искам и какво ще се случи с нас в бъдеще. Идва възможност и взимам решение. Ако ще се ходи да се живее някъде, то ще стане така, че да е сигурна работата на поне единя член на семейството и да се знае, че със заплатата му ще се оцелява, докато другия си намери работа. Дет се вика, ако ще се местим, да си заслужава. Не да гладуваме и да спим по улиците с детето.

Лиде, ако те изберат от лотарията, ти дават указания за по-нататък. Първо трябва да направиш медицински изследвания, нямам идея какви, после с тях и другите посочени в указанията документи отиваш на интервю в посолството - това интервю е платено, по 330 долара на член от семейството. И ако от посолството кажат Да, печелиш зелената карта и си фри да заминеш.

Това е в общи линии. Нека ако някой е по-запознат да ме поправи, досега не съм стигала до указания за по-нататък.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #174 -: Октомври 06, 2012, 14:04:32 pm »
За себе си мога да кажа, незнам какво искам и какво ще се случи с нас в бъдеще. Идва възможност и взимам решение. Ако ще се ходи да се живее някъде, то ще стане така, че да е сигурна работата на поне единя член на семейството и да се знае, че със заплатата му ще се оцелява, докато другия си намери работа. Дет се вика, ако ще се местим, да си заслужава. Не да гладуваме и да спим по улиците с детето.
За самите документи те ти изпращат информация. СЛед това вече имаш право да заминеш. В САЩ нещата стоят така - с този документ ти си легален в САЩ, с него си вадиш социален номер ( нещо като нашето ЕГН) и можеш да работиш. От там нататък американската държава не я интересува какво правиш и как се оправяш. Освен работа ще ти трябва и място за живеене, което е най-голямото перо от бюджета. Всичко зависи от това какава работа търсъш и на какво ниво говориш английски. Имам познати, които от самото начало почнаха добре платена работа по специалността си, имам и познати, които сума ти години не работят това, което са учили. Зависи от ситуацията, човека и дори от късмет понякога. Все пак иам значение дали говориш перфектен англиски и си програмист, или си мед сестра, за която се иска лиценз и изпити ( т.е. няма как да заповнеш веднага независимо колко си добър и какъв ти е английският) или някой без образование и английски.
Аз бих казала, че ви трбяват събрани пари за поне 3-4 месеца + автомобил, да отидете някъде където познавате някого и да наблягате на английския. В началото е много трудно, но евентуално нещата се нареждат за повечето хора. Също много важно - ако заминавате си купете пътничесна здравна застраховка, колкото е максумума, на който имате право.
друго ако някой се сеща да каже.
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 14:15:04 pm от Bobbie »


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #175 -: Октомври 06, 2012, 15:32:58 pm »
В Канада майчинството е една година, 80 или 85 % от заплатата/не съм сигурна, защото аз никога не съм взимала майчинство/
Детските градини са толкова скъпи, че за хора с повече от едно дете, е по-добре майката да си остане удома още малко.Но пък от 4 години започва предучилищната, която не е всеки ден/през ден/, но е цял ден и не се плаща/поне не директно/:)
Държавата дава детски надбавки, не са големи, но пак става.

По въпроса за емиграцията в Канада, хубаво е да имат хората пари поне за първите 6 месеца - тоест 1000 долара за квартира + 1000 долара за храна+ транспорт околко 12000 долара за семейство. Езикът е задължителен.
Хубаво е, ако имате приятели, при които да може да останете 1-2 месеца, за да не плащате квартира, поне докато търсите работа, но това е индивидуално.Тук също първите 3 месеца няма здравна застраховка, докато се задвижи колелото.

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #176 -: Октомври 06, 2012, 16:37:48 pm »
В Канада майчинството е една година, 80 или 85 % от заплатата/не съм сигурна, защото аз никога не съм взимала майчинство/
Детските градини са толкова скъпи, че за хора с повече от едно дете, е по-добре майката да си остане удома още малко.Но пък от 4 години започва предучилищната, която не е всеки ден/през ден/, но е цял ден и не се плаща/поне не директно/:)
Държавата дава детски надбавки, не са големи, но пак става.

:)


Защо не си взимала?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #177 -: Октомври 06, 2012, 16:59:14 pm »
А в Русия това лято приеха закон за второ дете да се дава дотация от около 7000 долара. Не напразно наричат Русия Страната на глупаците. Защото за тези пари сега ще се размножават само генетичните лумпени и ще се получи още по-голямо генетично влошаване на нацията. Искахте истината. Ето я. Тя е страшна."
Smaraidi, еднократната помощ за раждане на дете е 250 000 рубли.Което е около 10 000 долара.И не е само за второ и следващо, а е за всяко родено дете.Като имаш право да я използваш за покупка на жилище или за обучение на детето (имаше и трето, но не помня какво точно беше).За друго не може. Държавата е богата и може да подпомогне раждаемостта.
В България също изплащат такава помощ и предполагам си се възползва от това ти право само, че не е 10 000 долара, а е 250 лв.
И друго искам да ти кажа- да твърдиш, че Русия е страната на глупаците е нелепо.Няма да се впускам в подробности, но поне от обща култура би трябвало да си запозната.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #178 -: Октомври 06, 2012, 17:29:20 pm »
Танче, Смарайди е цитирала, едва ли смята някого за лумпен  :).

Лиде, въпросът ти е много резонен. Всичко е строго индивидуално. Ние пристигнахме в САЩ с около 5000 долара, но мъжът ми имаше осигурена работа на пълен работен ден. Никой не ни е помагал. През първите 4 години ни беше много, много трудно, но се хванахме на хорото и нямаше връщане назад.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #179 -: Октомври 06, 2012, 17:33:00 pm »
Извинявам се.Помислих, че е нейно мнение.