0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    pepsinka

Здравейте момичета,отново се нуждая от вашите съвети за това ще пиша направо.....Преди 20 дни правих аборт,след което много ме боля корема и отидох на гинекйолког да ме погледне.За мое съжаление ми откри раничка на шийката на матката....каза че ми била вродена/майка ми е имала също/,мъничка и след 10 юли да отида да ми вземе цитонамазка,тъй като аз ходих в частния му кабинет,а той се води отпуска в майчин дом до 10 юли.Изчетох доста материал по темата,но нещо ме обърка.....Можело да съм заразила партньора си???Даже имаше симптомите и аз започнах да го оглеждам под лупа.....Обаче той няма никакви оплаквания,никакви пъпчици,никакво зачервчване или сърбеж..Аз също нямам никакви оплаквания,гинеколкога ми каза че съм напълно здрава,само тази раничка...:( Пишеше че трябва задължително да се използва презарватив,е да ама ние никога не сме ползвали,та сега ли????А и аз си му правя орална любов,проблем ли е????
Просто се чудя,наистина ли може да го заразя?И,ако е така,защо досега не съм?Мислим до година да си направим бебче,тъй като ни е доста мъчно че загубихме първото,поради кофти лекари:( Трябва ли задължително да я махна?
Ще ме извинявате за дългия пост,обаче съм много озадачена....
Раничка на шийката на матката-проблем?
« Отговор #1 -: Юни 19, 2006, 12:51:53 pm »
Здравей Пепсинка!
Резултатът от цитонамазката е важен за да се реши по какъв начин точно ще се третира раничката. Не съм чувала обаче, че раничката на шийката на матката може да е заразна, да не говорим за вродена или да се предава по наследство. Дори не вярвам да е така. Стига разбира се да нямаш някаква влагалищна инфекция.
Аз самата съм имала рана на шийката на матката , която ми е горена с лазер, но никой доктор не ми е казвал, че мога да заразя партньора си.
Така, че се успокой и изчакай да излязат резултатите от цитонамазката. Няма нищо лошо да правите орална любов.  :wink:
Раничка на шийката на матката-проблем?
« Отговор #2 -: Юни 19, 2006, 12:53:35 pm »
Раничката може да е "заразна", ако е предизвикана от папиломен вирус. При положение, че на теб цитонамазка или биопсия не ти е правена няма как да знаеш дали носиш вируса или не.
По отношение вродеността на раничката, хм 8O  :roll:.
Мели, това възможно ли е?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Раничка на шийката на матката-проблем?
« Отговор #3 -: Юни 19, 2006, 14:09:47 pm »
Цитат на: minikky
Раничката може да е "заразна", ако е предизвикана от папиломен вирус. При положение, че на теб цитонамазка или биопсия не ти е правена няма как да знаеш дали носиш вируса или не.
По отношение вродеността на раничката, хм 8O  :roll:.
Мели, това възможно ли е?

 :balk_103:
За вроденост на раничка и аз казвам хм 8O  :roll:, няма такова нещо.
Моето мнение е, че раничките трябва да се махат. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Раничка на шийката на матката-проблем?
« Отговор #4 -: Юни 19, 2006, 14:14:05 pm »
Цитат на: minikky
По отношение вродеността на раничката, хм 8O  :roll:

Предполагам, че се е получил проблем в комуникацията и лекарят е имал предвид наследствена предразположеност (щом става въпрос за майката).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Раничка на шийката на матката-проблем?
« Отговор #5 -: Юни 19, 2006, 14:18:18 pm »
И аз така предположих, при мен също има предражположеност.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Раничка на шийката на матката-проблем?
« Отговор #6 -: Юни 20, 2006, 16:19:21 pm »
Отиди при д-р Славчев, моля те.
Ако всичко е съвсем рано ще я махне на момента и то съвсем адекватно.Ако ли пък се налага лека хиръргична процедура...няма проблем .И той не е в отпуск.
тел на кабинета му 02/8596071    8111843
Приготви се за дълго чакане ииииии ДА ТРЯБВА ДА Я МАХНЕШ.Не знам дали преди или след като родиш. По този повод какво ли не съм чувала, но не знам кое е вярно

Раничките са нищо страшно , ако се елиминират :) на време.Обаче са коварно огнище