0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #80 -: Юли 28, 2012, 13:33:44 pm »
Крустите и паднаха на Моника с едно мазане с козметиката на Мустела. Кремчето за крусти. Ползвах го още 1-2 пъти да доизчистим главичката и се приключи.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #81 -: Юли 28, 2012, 14:39:32 pm »
Ха сега да си дойдем на думата, че колкото хора, толкова и мнения. А като се почнем леле майко-за едно си цитираме американската педиатрична асоциация,за друго не приемаме. Така че всеки да си гледа детето както намира за добре и усеща, че за него е правилно.
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #82 -: Юли 28, 2012, 16:35:36 pm »
по въпроса за детските градини и пелените

В Русе също поставят като задължително изискване, детето вече да не ползва еднократни пелени. Карат те винаги в шкафчето на детето да има резервни дрешки и щом се напикае (наака), го преобуват.

Ако пък си пропуснал да оставиш дрешки, ти звънят по спешност, да донесеш бързо гащи. Така че, не оставят никое дете напикано.

Прави сте сякаш, че е ненормално, да искат всички да са на еднакво ниво на развитие.
Тук ги приемат през септември месец. И в първа група влизат децата само от един набор. И се получава, че към септември месец някои деца в групата са вече на 3год. и 7-8 -9 месеца. А други пък още не са навършили три!

Михаела беше махнала еднократните пелени на 2год. и 3 мес. Но като тръгна на градина се появи друг проблем. Често се напикаваше, не по време на сън, а по време на игра. Обяснението на специалистите е, че някои деца така реагират на стреса от новата среда. Веднъж дори го направи пред очите ми, когато отидох да я взема. Сякаш беше демонстративно. :? По някой път и два пъти на ден се е напикавала. Веднъж си я взех с чорапогащи от шкафче на друго дете.

Веднъж пък, напикала се и не казала на госпожата и си стои нашата мокра. Отивам да я взема, прегръщам я и усещам мократа пола! 8O Не упреквам госпожата тук, защото на дънковата и поличка не и личеше, че е мокра. :wink: Питам я, що така Мими? А тя ми обяснява, че бързала да излязат на двора да играят и нямала време да се изпикае! :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #83 -: Юли 28, 2012, 18:22:53 pm »
Момичета, искам да се извиня, че се връщам на темата са кръвните изследвания, но от години при прави впечатление, как много от вас си постоянно си"пускат" изследвания на кръв и урина на децата.Ето при Мими26 детето вдига температура и веднага се стига до кръвни изследвания. Същото ми е направило впечатление и при други майки. Моите деца също боледуват, особено Боби, но досега нито веднъж не му е правена кръвна картина и не му е взимана урина. Не са им взимали секрети от носа и гърлото. Питала съм доктора дали е нужно да се даде кръв или урина, когато са били болни, и отговорът е бил, "няма показания за това". Не защитавам ничия здравна система, просто се питам защо така се получава. Аз тука не мога да си "пусна" никакви изследвания сама, дори и да си платя.Просто състемата не позволява.Няма платени медицински услуги.Дори и за инвитро трябва да имаш направление и препоръка от доктор.
 Но както гледам как на почти всички дечица тук са им вземани венозна кръв, урина, носни и гърлени секрети, направо чудя дали при нас нещата са правилни...

Извинете още веднъж за връщането на темата,отдавна исках да споделя

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #84 -: Юли 28, 2012, 18:36:28 pm »
Ема, кръвните изследвания ги правихме в понеделник по диспансер (на 3 месеца правят ПКК и ДКК), а температура започна да вдига вторник вечерта. Съвпадение е, че имах пуснати изследвания точно тогава.
Но това няма значение в момента, защото нещата отидоха съвсем в друга посока.
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #85 -: Юли 28, 2012, 20:30:28 pm »
Благодаря за мнението за крустите.
За останалите мнения във връзка с отношенията ми с роднини, не помня да съм искала съвет, нали? Мислите, че аз прекалявам, а в същото време вие направихте същото.
Защото исках съвет за крустите, не за семейни взаимоотношения.

Ема, при вас как са нещата? Ти беше в Торонто, нали? Защото един приятел от Ванкувър каза, че и при тях пускат кръвни и секрети преди да изпишат антибиотик, както и антибиограма.
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #86 -: Юли 28, 2012, 22:38:13 pm »
Вени, никога не сме правили изследвания преди антибиотик. Има едно понятие тук за възпалено гърло -"стреп троут" - подозирам, че идва от стрептококи в гърлото. Ми когато преценят, че някой има стреп троут, просто изписват антибиотик. Не взимат намазка да разберат какво точно има...Тази зима 4-5 дни бях с температура и адски болки в гърлото, ми изписаха антибиотик - казаха, имаш инфекция в гърлото. Не взеха секрет :)

Но както и да е.

Мими26, твоите бандити с астма ли бяха?
Защото преди три години Боби ми правеше едни такиви кашлици и белодробни инфекции и аз попитах дали не е астма и тогава ми казаха, че това било "незнам какъв си синдром" и за астма можело да се говори след 7 години, когато се правело някакво изследване и се поставяла диагноза. Разбира се и през този период на тежки кашлици, не направиха кръвно изследване. В интерес на истината, като мина петата година, значително се разредиха тези прояви.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #87 -: Юли 28, 2012, 23:30:50 pm »
Мими26, твоите бандити с астма ли бяха?
Да, с астма и АД. И двете са наследствени, надявам се да ги израстат и астмата да мине в ремисия като при баща им.
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #88 -: Юли 28, 2012, 23:44:58 pm »
ema, струва ми се, че при вас нещата са в другата крайност. Както при нас всеки може да си пусне каквито му хрумнат изследвания,така явно при вас се преценява предимно "на око". Предполагам, че това се дължи на факта, че там всички изследвания са много скъпи, както и всяка медицинска процедура и те гледат да не отежняват медицинската застраховка. Но по отношение на антибиотиците, според мен, това е изключително неправилно. Ако е вирусна инфекция, те нямат смисъл, ако е бактериална е важно да се знае каква е точно, та да не се стреля напосоки с антибиотика. Не приемам тоталното отричане на антибиотиците у нас напоследък, но съм против и да се раздават по повод и без повод.Миналото лято детето направи гнойна ангина и бяхме сериозно на нож с нашата педиатърка, която искаше да изчака да види дали ще се оправи без антибиотик, а той беше от 4 дни с 40 градуса температура. Но поне се разбрахме за начина на диагностициране- ПКК с диференциално броене, СУЕ и ЦРП. В крайна сметка дадохме антибиотик и температурата спря на следващия ден.
Но пък честа практика е да ги изписват за по 5 дни, а за да имат ефект са нужни 10.
Не знам. Както с всичко, "the truth is out there"! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #89 -: Юли 29, 2012, 01:05:38 am »
Вени, никога не сме правили изследвания преди антибиотик. Има едно понятие тук за възпалено гърло -"стреп троут" - подозирам, че идва от стрептококи в гърлото. Ми когато преценят, че някой има стреп троут, просто изписват антибиотик. Не взимат намазка да разберат какво точно има...
Защото знаят,  какво точно има ( група А стрептококи) и знаят от кой антибиотик ще се повлияе. До колкото разбрах от форума, този стреп тест не се прави (или до скоро не се е правел) в България.

Вени написах го, защото ти си споделила, че не искат да разговарят с теб. Съвсем приятелски, не нещо друго. Когато Ники се роди, ти помниш ли как свекървата ти беше скъсала нервите, че се беше наложило мъжът ти да се разправя с нея да те остави на мира с даването на акъли. За това ти го казвам, пък и от собствен опит. Само ще си скъсате нервите един на друг.  Съжалявам, че го приемаш като вмешателство, мислех че не е проблем, след като ти си споделила, че имате неразбирателства заради това.


  
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #90 -: Юли 29, 2012, 01:20:05 am »
Споко, Боби :D

А така и така сте се заговорили за "чужбинските" неща, преди време питах, ама пак щеповторя - какво точно е течна лепенка и има ли аналог в Бг или да поръчвам от САЩ?
Раните на колената и ръцете зачестиха, а днес едно дете се удари много лошо и доста кръв изтече. Та търся нещо да ми е под ръка на площадката. Само за Неумицинум спрей се сещам, но той не спира кървенето венага и не образува защитен слой.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #91 -: Юли 29, 2012, 08:28:08 am »
Вени, остави ги да си трошат главите
в крайна сметка, детето е тяхно
и на Николай сестра му роди миналата година, но съм давала само поискани съвети, има много неща, които ме дразнят, но въобще даже и не ги коментирам- няма смисъл просто

как да не се похвали човек, че за първи път от три години тръгнах на почивка без инхалатори и машинки
искрено се надявам, периода с "астмата" на Стефания е преминал
вчера качихме децата на Чудните мостове, днес посока- Кръстова гора
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #92 -: Юли 29, 2012, 08:51:33 am »
Венчи, течната лепенка не съм я позлвала само съм я виждал а в магазина. Нещо като лак е, с четцича се нанася. Би ми било интересно и на мен някой да сподели дали върши добра работа.

Аз да похваля Ивана, тази вечер ми каза, че иска да ходи в тоалетната и като отиде свалихме памперса и се изпишка. Не можах да повярвам, понеже аз опитите да махаме памперса ги спрях преди близо 2 месеца, понеже тогава нещо не вървеше и реших да спра и да изчакам. И ето сега изведнъж тя се е присетила, че иска да пишка в тоалетната. Изуми ме направо.  После беше много горда от себе си.

Андреа днес става на годинка. Баси как минава това време, Докато се усетя и ще си хванат пътя :-( .


  
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #93 -: Юли 29, 2012, 09:12:50 am »
Мини, дано инхалаторите останат в историята :D
Ще чакам снимки от разходката ви :wink:

Вени, както и преди мен са казали, да си трошат главите. Колкото повече им говориш, те все на обратно ще правят. От опит го казвам :wink:

Боби, да е жива и здрава Андреа.
И аз това си мислех скоро, че времето летиииииии.

Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #94 -: Юли 29, 2012, 10:00:08 am »
Мини, дано никога повече не ви потрябват и не ги ползвате инхалаторите :D Радвам се, че почивката е минала добре :)

Боби, да ти е жива и здрава Андреа, много да те слуша и да расте с голяма усмивка на уста!

Аз мисля да махам памперса за сън, вече втора седмица е сух. Ще пиша днес след първият опит.
« Последна редакция: Юли 29, 2012, 10:10:05 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #95 -: Юли 29, 2012, 13:51:47 pm »
Честит 1-ви рожден ден на Андреа! Ей, Бобо, наистина времето лети!  :)






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #96 -: Юли 30, 2012, 05:52:09 am »
Благодаря момичета.


  
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #97 -: Юли 30, 2012, 08:52:53 am »
Мини, дано е приключил при вас този проблем!
А в планината е страхотно, и вие сте по прекрасни места. Чакам снимков материал с нетърпение  :D