0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #60 -: Юли 27, 2012, 21:15:06 pm »
Съжалявам, че заради мен се е получила такава препирня...

Мислиш ли, че е твоя вината?

*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #61 -: Юли 27, 2012, 21:34:41 pm »
Линк към блог, на английски, за принципите за отглеждане и възпитание на деца, основани на школата на унгарките Магда Гербер и Еми Пиклер:

http://www.janetlansbury.com/2010/04/baby-interrupted-7-ways-to-build-your-childs-focus-and-attention-span/

http://www.janetlansbury.com/2010/04/no-bad-kids-toddler-discipline-without-shame-9-guidelines/

Хареса ми заради уважението и зачитането на децата от ранна възраст и заради съвета, който д-р Бърди постоянно повтаря - да оставим децата на мира да се развиват както и когато им дойде времето.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 21:55:48 pm от цигу »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #62 -: Юли 27, 2012, 21:46:07 pm »
Линк към блог, на английски, за принципите за отглеждане и възпитание на деца, основани на школата на унгарките Магда Гербер и Еми Пиклер:

http://www.janetlansbury.com/2010/04/baby-interrupted-7-ways-to-build-your-childs-focus-and-attention-span/

http://www.janetlansbury.com/2010/04/no-bad-kids-toddler-discipline-without-shame-9-guidelines/
Интересно четиво. Аз честно казано не знаех, че е лошо да им даваш нещо, докато им сменяш памперса. Аз го правя сега, понеже имаче Андреа се върти и става и не мога да я сменя. Като не го правеше, не съм и двала нищо. Също не знаех за наказанието, че не е добре. И без това не ми върви, ще престана въобще да се опитвам. Аз слагам Ивана в стаята и за минута, когато прекали с лошото отношение към Андреа или непрекъснато я разплаква като и взима играчките.  Не знам как по друг начин да я накарам да разбере, че не е хубаво да се тормози бебето, но не съм видяла да има ефект и от наказанието. Може би са прави. За боят вече знаете мнението ми - аз не удрям, само ръчичката съм и удряла леко да разбере, че това не може да пипа или онова да прави. Може би и това е грешно, не знам.   


  
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #63 -: Юли 27, 2012, 22:01:14 pm »
Малко да отклоня темата.
Моля за съвет - племенника не го мият с почистващ препарат (може би веднъж-два пъти на месец). Резултат - твърди и непадащи крусти на главата, а телцето в лишеи. Не вярват явно на дерматолозите. Някой чувал ли е за алтернатива на сапуна и как може да се действа с крустите, щом не желаят мазила?
Ако някой има идея, бабина рецепта (на такива вярват явно) ще съм му благодарна.
Поне още една латернатива да м предложа.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #64 -: Юли 27, 2012, 22:13:21 pm »
Малко да отклоня темата.
Моля за съвет - племенника не го мият с почистващ препарат (може би веднъж-два пъти на месец). Резултат - твърди и непадащи крусти на главата, а телцето в лишеи. Не вярват явно на дерматолозите. Някой чувал ли е за алтернатива на сапуна и как може да се действа с крустите, щом не желаят мазила?
Ако някой има идея, бабина рецепта (на такива вярват явно) ще съм му благодарна.
Поне още една латернатива да м предложа.
Ивана имаше и ги махнах с бебешко олио, ама при вас не виджам как ше стане, ако не желаят да го измият след това със сапун. Мазен ли да си ходи.
С какво го мият това дете?


  
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #65 -: Юли 27, 2012, 22:29:56 pm »
как може да се действа с крустите, щом не желаят мазила?

Мазане със зехтин около час преди къпане, после разресване - крустите омекват и падат.
С какво ще изберат да отмиват зехтина обаче не знам.
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #66 -: Юли 27, 2012, 22:34:37 pm »
 
 Поста ти илюстрира проблема - взимаш се много на сериозно. Зарежи какво са отрекли хората, важното е, че си знаем нашето понеже цял живот така сме си правили. Дадох линкове не случайни, а с публикации, очевидно не смяташ, че те на теб могат да ти кажат нещо.


Това изобщо не е вярно.Дори не съм в системата от много години.(което не ми пречи да се интересувам и да чета)Яд ме е на цялата система и преди два месеца дори си задавах въпроса:искам ли я тази диплома и дали ще ми потрябва някога.Явих се на приравнителен за възстановяване на права от скука миналия месец.Не че ще го работя някога....знае ли човек...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #67 -: Юли 27, 2012, 23:05:46 pm »
Малко да отклоня темата.
Моля за съвет - племенника не го мият с почистващ препарат (може би веднъж-два пъти на месец). Резултат - твърди и непадащи крусти на главата, а телцето в лишеи. Не вярват явно на дерматолозите. Някой чувал ли е за алтернатива на сапуна и как може да се действа с крустите, щом не желаят мазила?
Ако някой има идея, бабина рецепта (на такива вярват явно) ще съм му благодарна.
Поне още една латернатива да м предложа.
Ивана имаше и ги махнах с бебешко олио, ама при вас не виджам как ше стане, ако не желаят да го измият след това със сапун. Мазен ли да си ходи.
С какво го мият това дете?

С вода и един ден в седмицата с А-дерма Екзомега.
Ще ом предложа за зехтина. Ама те казват 'добре си е", а аз на снимките го виждам какви са крусти, а по тялото лишейчета.
Не съм имала такова чудо и може би не сърби, не боли, не знам.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #68 -: Юли 27, 2012, 23:48:57 pm »
С вода и един ден в седмицата с А-дерма Екзомега.
Ще ом предложа за зехтина. Ама те казват 'добре си е", а аз на снимките го виждам какви са крусти, а по тялото лишейчета.
Не съм имала такова чудо и може би не сърби, не боли, не знам.
Не знам аз за крустите, но това което пишеш за миенето ме ужаси. Аз не съм някаква маниячка, знаете че не стерилизирах нищо. Обаче де не си миеш детето  по една седмица с нещо,което все пак да убива бактерии е прекалено.  Дупето наакано с вода ли мият? Ръчичките?  Иначе наистина на едно бебе няма нужда всеки ден да му слагаш сапун на гърба примерно. Надявам се да не съм разбрала нещо.

Като му сложат бебешко олио ( или зехтин) ще стане страшно мазна косата. Без сапун/шампоан не виждам как ще го измият.  Аз мих Ивана 3-4 пъти преди да се махне мазното.


  
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #69 -: Юли 28, 2012, 00:19:01 am »
Ами те затова не се виждат и чуват с мен, аз съм по-рязка и директна. Ама никой не смее нищо д им каже.
Супето мият със сапун, ръчичките май не.
Логиката е "кво толкова се цапа едно бебе", а той милия в тия жеги се потииии, те го навличат и като духне прахоляка (било то и на село, защото там е чист) и като се полепи...
Мисля да им предложа рецептата на д-р Бърди за крем чист зехтин и восък.
Ама за измиващо какво да измисля?
[/url][/url]
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #70 -: Юли 28, 2012, 09:17:28 am »
Ама за измиващо какво да измисля?
Има кой да го мисли това дете, не се меси.
Ако на мен ми се обажда някой постоянно да ми дава акъли как да си гледам детето, съм го отрезАла, без да ми мигне окото.
Мисля, че прекаляваш.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #71 -: Юли 28, 2012, 09:46:41 am »
Жаси, наистина Елфи е права. На теб може да не ти харесва и да си права, ама детето си е тяхно, щом не го малтретират имат право да си го гладат както си искат. Аз в началото не се усетих, ама ти нали си им казала и те са ти казали, че нищо му няма. Защо тогава търсиш какво да им предлагаш. Сега като отидеш пак да им навираш в очите лечение за това, за което те смятат, че нищо му няма, само ще им скъсаш нервите и още по-малко ше се виждат с теб. Те очевидно много мислене са хвърлил в това как искат да си отглеждат детето(колкото и лудо да е за нас), едва ли ти ще ги промениш. По-скоро обратният ефект се получава. А иначе може би малко по малко ще им мине тази фаза на вманиачаване. Самото дете ще ги принуди, понеже няма как винаги да го пазят от сапун, изкуствени материи и каквото там още искат. И малко по малко ше свикнат, че може и така :-). Дай им малко време. Поне така мисля аз, като знам аз в началото какво си мислех как ще си гледам детето ,пък после озъзнах че някои неща, които съм си мислела  са били глупости ,други  невъзможни за контрол,а  тети не толквоа важни. И те ще стигнат до това, когато детето не им е под непрекъснатият контрол.


  
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #72 -: Юли 28, 2012, 09:48:08 am »
В Англия моя приятелка роди наскоро - основно къпане на бебето е един път седмично, през другото време с намокрени кърпи. И не е тяхна приумица, а така ги учи педиатърът, който ходи в тях.
Искам да попитам, че не намирам нещо актуално инфо из мрежата - вярно ли е, че няма направление за профилактичен годишен гинекологичен преглед?
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #73 -: Юли 28, 2012, 10:35:49 am »
Искам да попитам, че не намирам нещо актуално инфо из мрежата - вярно ли е, че няма направление за профилактичен годишен гинекологичен преглед?


Мдааа, вярно е. :(
Поне до миналата година нямаше, а не съм чула да има някаква промяна за това. Всеки път ми пишат някаква фиктивна диагноза, за да ми дадат направление за гинеколог.
Което е поредния абсурд, имайки предвид, как постоянно ни обясняват, колко било важно да сме отговорни и всяка година да си правим профилактични гинекологични прегледи.  :?
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #75 -: Юли 28, 2012, 11:16:57 am »
Колкото и да чета такива статии, не мога да спра да къпя детето си.
Може би защото не сме имали проблем с кожата. От малък е къпан всеки ден (имал и пропуски, ако спи), без да го мажа и кожата му е страхотна. Сега в горещините го къпя два пъти на ден, защото се поти много. Преди следобедния сън една ваничка му се отразява страхотно, отпуска се, разхлажда се и си заспива- чиста вода, без препарати. Само вечер преди сън ваната е с пяна.

Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #76 -: Юли 28, 2012, 12:09:16 pm »
Аз пък промених часът за къпане, вместо вечер преди лягане я къпя към 17ч., изяжда си кашата към 18ч. и излизаме. Прибираме се късно, защото навън е прохладно и много приятно, тя предремва в количката. Официално си ляга към 22ч. с шише мляко.
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #77 -: Юли 28, 2012, 12:30:24 pm »
И като бебета и сега къпане всеки ден.Между другото не се препоръчва де се мажат с бебешко олио лятото.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #78 -: Юли 28, 2012, 12:34:14 pm »
Аз пък с нищо не съм махала крустите по главичката, те сами с течение на времето си паднаха. Сега лятото ги къпя и по два пъти на ден, на обед в басейна и вечер преди сън, обаче зимата и аз си къпех децата точно един-два пъти седмично.
« Последна редакция: Юли 28, 2012, 12:37:38 pm от Eille »


Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #79 -: Юли 28, 2012, 12:44:40 pm »
Аз също къпя лятото повече даже от 2 пъти на ден, защото много се поти дъщеря ми, но споделям, че е практика на други места, веднъж седмично. Пък все пак нали на Вени племенника го къпят, па макар и само с вода.