0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #40 -: Юли 26, 2012, 20:55:28 pm »
а левкоцитите? нали завишените левкоцити също говореха за бактериална инфекция?

И аз така знам, а те са в норма при нас.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #41 -: Юли 26, 2012, 22:40:01 pm »
а левкоцитите? нали завишените левкоцити също говореха за бактериална инфекция?
Общо левкоцитите? Те значат инфекция, ама каква точно не можеш да кажеш само като видиш общият брой левкоцити. Това са белите кръвни клетки, които са: неутрофили, басофили, еосинофили, лимфоцити и моноцити. За да видиш кое точно, правят диференциалното броене, за което говорехте. Там горе-долу могат да преценят. Например увеличени лимифоцити можe да значат вирусна инфеция, но пак не е абсоютно точно, понеже може и други неща да означава. Лекар може да прецени като вземе всичко предвид.  Мисълта ми беше, че тези решения се взимат от лекаря на базата и на други неща, но CRP поне тук не се смята като въобще валиден тест за взимане на решения, а мисля, че в България много разчитат на него. Когато Ивана се разболя, педиатърката ми каза, че нямало проблем, щяла да пусне едно CRP и сме щяли да знаем със сигурност.
не е сал едното голо CRP, все пак.
Именно! Не че си няма полза, ако е много високо да знаеш, както ти казваш, но просто казвам да си имате едно наум, че не е винаги показателен и че всъщност в повечето случаи не е.

мими26, аз не съм казала, че при вас има проблем, Направих коментара, понеже така се говори непрекъснато за този тест тук из форума, все едно може да покаже ясно какво се случва, та исках да спомена, че не е така
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 22:46:28 pm от Bobbie »


  
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #42 -: Юли 27, 2012, 01:25:57 am »
Виж,Боби,за да разбереш същността на нещо,трябва да ти е ясен принципа...
Ама това как ти помага, ако имаш бактерия, а ЦРПто ти излезне че не е завишено(„low CRP values do not rule out bacterial aetiology of respiratory infection in children“)?

Ще метна един боб,или там нещо и ще позная,сестро.Ако дадеш и кръвна картина с диф...мога да кажа и дали е грам+ или грам-....па ко пуснеш и някоя биохимия...ще ти обадя как са вътрешните органи.

Сериозно ли не знаеш кво е това?И изобщо не значи,че се увеличава само при бактериална инфекция.

    Възпалителни заболявания – инфекциозни и неинфекциозни
    Злокачествени заболявания
    Автоимунни заболявания
    След хирургична намеса и друга физическа травма
    Сърдечно-съдови заболявания
    Метаболитен синдром - затлъстяване
    Нарушения в съня
    Депресия
    Хронична умора
    Обездвижване
    Пушачите и маратонците – слабо покачване на CRP (тъканни увреждания)
    Независим рисков фактор за заболяване на коронарните, мозъчните и периферни съдове, хипертония, метаболитен синдром,захарен диабет тип 2
    Съдов рисков маркер при стари хора с деменция


.....................от ревматоиден артрит....през съдови проблеми...та до злокачествени.И всичко това не се доказва само с ЦРП,а в комбинация с други изследвания.
Между другото протокола за поставяне на диагноза отит е микробиологична посявка и лечение,както се лекува и вагиноза,например...
Това е всъщност стойността на изследванията-да можеш да ги прочетеш и интерпретираш,а не само да сравниш разните там цифри с референтните.Много лекари работят по интуиция,но това е заради порочната система,за съжаление...и заради финансовоя фактор(говоря за България)
Та ЦРП-то е ефтин и добър старт за да светне някаква ламичка за това,което става в имунната система... използва се масово.И е логично като се съпостави с кл.картина и симтоми....Освен това е показател,който показва динамиката в хода на лечението и пръв се повлиява при оздравяване.


Изтегли и гледай "Разрухата" /SICKO/ ot zamunda.net,после пак ще поговорим,Боби.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 01:44:30 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #43 -: Юли 27, 2012, 06:35:17 am »
 :jump12:
голяма забава тук напоследък
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #44 -: Юли 27, 2012, 07:13:30 am »
Кисела, много добре знам какво е това. Знам, че при вас се изпозлва масово, но тук никой не го позлва въобше за определянето дали е бактериална и вирусна инфекцията.  Тук най-често го ползват за допълнително изследване при диагноза на автоимунни заболявания. Не се изпозлва за обикновени инфекции, понеже в голям процент от бактериалните инфекции не се увеличава ,така че при ниско ЦРП боба ще ти помогне със същият успех.   
 Поста ти илюстрира проблема - взимаш се много на сериозно. Зарежи какво са отрекли хората, важното е, че си знаем нашето понеже цял живот така сме си правили. Дадох линкове не случайни, а с публикации, очевидно не смяташ, че те на теб могат да ти кажат нещо.

Както обикновено стана някакъв ненормален спор. На мен ми е все тая какви тестове ще си правите и дали ще им вярвате. Написаното е за да предупреди тези, които вярват на този тест, все едно е всичко, че не е така. Който е искал е разбрал.


П.П. За протокола - чакай си ти няколко дена микробиологията за отита, като те влече.
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 07:36:17 am от Bobbie »


  
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #45 -: Юли 27, 2012, 08:41:04 am »
:jump12:
голяма забава тук напоследък

Вярно :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #46 -: Юли 27, 2012, 08:44:06 am »
:jump12:
голяма забава тук напоследък

Аха, пък ако някой сподели какво е това CPR, за непросветените като мен, ще е много добре. Току виж съм се включила и аз :-D


*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #47 -: Юли 27, 2012, 09:03:54 am »
Боби, както ти изказваш мнение, така и всички останали си имат свое, не знам наистина, защо всеки път очакваш след като постнеш 2-3 линка и напишеш как това са научни доказателства и как братята американци така правят и очакваш всички изведнъж да се съгласят с теб. Разбира се, не всички се съгласяват и ти започваш да се сърдиш как си искала да помогнеш, а видиш ли никой не те разбрал и ти оспорва мнението, което е на 100% вярно и точка :wink:
Та искам да кажа, нека има малко толерантност и от твоя страна, не да очакваш цял един форум около 30 хил. потребители да ти ръкопляска след всеки научно доказан пост :)
Едва ли някой тук, при това че не сме и медицински лица, вярва 100% на нещо. Да, изследва се CRP  в България, но в никакъв случай не самостоятелно и не се тълкува само то, в резултат на което да се назначава лечение. Както е показано и в твоите линкове при различните стойности, т.е. прагове на завишаване може да се тълкува различно. Аз лично съм виждала при моите деца CRP 15-20, което също е над горна граница, но не им е назначаван АБ и заболяването е минавалао за 2-3 дни, т.е. вирус :wink:
Така, че няма нищо категорично и на 100% сигурно в медицината, както казва баща ми - биологията не е математика, тя е изкуство :wink:
« Последна редакция: Юли 27, 2012, 09:10:34 am от StefiZ »
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #48 -: Юли 27, 2012, 09:36:34 am »
CRP - Ц реактивен протеин.

По него миналият път + завишени левкоцити ми хванаха навреме възпаление на левия бъбрек. И болката, разбира се, тя не се бърка :lol:
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #49 -: Юли 27, 2012, 12:35:21 pm »
Петина, щом децата не са готови да спят без памперс - не ги мъчи и спри да тормозиш пералнята, матрака и чаршафите!

при много деца махането на памперса в спящо състояние става доста по-късно от махането на памперса при будно състояние. не можеш да искаш чак толкова много наведнъж!

в градината просто ще слагат пампа за спането и толкоз!

изобщо, аз ви се чудя как се връзвате на такива работи като "в градината ги искали еди-как си научени" ?! в градината може да изискват необходимите документи за записване, но не и достигнато ниво на развитие на детето, това да не е матура за абитуриенти!


Ирина, всичко в поста ти е вярно и аз го знам.

Децата наистина не са готови да спят без памперс и в малкото случай когато са се събуждали ненапикани (на обяд) е било по скоро случайност.

Директорката на градината, подкрепена от двете госпожи бяха категорични, че деца с памперси и биберони "не приемат" в градината.
След края на родителската среща разговарях и с двете госпожи и им казах, че към момента децата не могат да спят без памперс и ще опитаме докато тръгнат на градина да ги науча. Те "с разбиране" поклатиха глави и ме посъветваха да ги науча "докато е топло" защото наистина нямало да слагат памперси в градината. И аз им вярвам, че ще ги оставят да се напикават а защо не и да стоят с мокрите си гащи при положение, че е по-лесно да сложат памперс отколкото да ги преобуват и сменят чаршафи.

Мими, те не си казват още. Дани оня ден за първи път каза и аз самата бях изненадана.
Предвид пълните памперси след сън, мисля, че наистина им е рано. Говоря за обедния сън. За нощния изобщо и не съм си помисляла да си причинявам да опитвам да го махам.
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #50 -: Юли 27, 2012, 13:09:51 pm »
Директорката на градината, подкрепена от двете госпожи бяха категорични, че деца с памперси и биберони "не приемат" в градината.
След края на родителската среща разговарях и с двете госпожи и им казах, че към момента децата не могат да спят без памперс и ще опитаме докато тръгнат на градина да ги науча. Те "с разбиране" поклатиха глави и ме посъветваха да ги науча "докато е топло" защото наистина нямало да слагат памперси в градината.
Това е абсолютно безобразие! За какви се изживяват тези хора?
Имат ли право на подобни крайни мерки, в правилника им пише ли, че памперсите в тази градина са забранени? Този правилник не се ли одобрява от министър, от компетентен орган? Какво значи в тази градина не слагат....къде можеш да търсиш отговорност на тия жени, ако детето ти зимата се разболее, защото е било мокро часове наред?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #51 -: Юли 27, 2012, 14:36:40 pm »
След края на родителската среща разговарях и с двете госпожи и им казах, че към момента децата не могат да спят без памперс и ще опитаме докато тръгнат на градина да ги науча. Те "с разбиране" поклатиха глави и ме посъветваха да ги науча "докато е топло" защото наистина нямало да слагат памперси в градината. И аз им вярвам, че ще ги оставят да се напикават а защо не и да стоят с мокрите си гащи при положение, че е по-лесно да сложат памперс отколкото да ги преобуват и сменят чаршафи.

ако това стане, моят приятелски съвет е да напишеш една жалба до отдел "Образование" към общината, с копие до кмета и варненските медии, в които да разкажеш накратко как директорката на градината тормози майка на три деца, създава у малки деца стрес и комплекси, както и да попиташ на основание на кой точно нормативен документ се изисква задължително малките деца да са достигнали определено ниво на психо-моторно развитие към определена календарна дата, за да посещават детска градина!

смятам, че ще има интересна реакция по случая.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #52 -: Юли 27, 2012, 14:54:59 pm »
След края на родителската среща разговарях и с двете госпожи и им казах, че към момента децата не могат да спят без памперс и ще опитаме докато тръгнат на градина да ги науча. Те "с разбиране" поклатиха глави и ме посъветваха да ги науча "докато е топло" защото наистина нямало да слагат памперси в градината. И аз им вярвам, че ще ги оставят да се напикават а защо не и да стоят с мокрите си гащи при положение, че е по-лесно да сложат памперс отколкото да ги преобуват и сменят чаршафи.

ако това стане, моят приятелски съвет е да напишеш една жалба до отдел "Образование" към общината, с копие до кмета и варненските медии, в които да разкажеш накратко как директорката на градината тормози майка на три деца, създава у малки деца стрес и комплекси, както и да попиташ на основание на кой точно нормативен документ се изисква задължително малките деца да са достигнали определено ниво на психо-моторно развитие към определена календарна дата, за да посещават детска градина!

смятам, че ще има интересна реакция по случая.

Ще го направя задължително.
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #53 -: Юли 27, 2012, 15:27:30 pm »
Пете, не ги оставяй да те притискат до стената.
В групата на Боян все още има дете, което на обяд е с памперс. Никой не си е позволил да се цупи или да изисква.
В яслената група виждам поне 60% от децата с памперси. То си личи по дрехите.
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #54 -: Юли 27, 2012, 15:38:30 pm »
а и какъв точно им е дерта да сложат един памперс или памперс гащи?!?! наистина не ги разбирам.

Лис, не ги мъчи дечицата, а скръцни на персонала. Не сега, а когато му дойде времето, без излишни емоции и тон, просто им кажи къде са им памперсите за обедния сън и толкова. Ако не сработи, план Jam.
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #55 -: Юли 27, 2012, 16:31:15 pm »
а и какъв точно им е дерта да сложат един памперс или памперс гащи?!?! наистина не ги разбирам.
Мързи ги да дишат, ей това им е дерта. Винаги съм се чудела защо, ако дадена работа не ти е по сърце, не ти е приятна, досадно ти е, защо не си отидеш? Има хора, на които им се работи и ще им е приятно да се грижат за децата, но по стечение на обстоятелствата са безработни, защото има някъде някакви лелки, които просто трябва да дочакат пенсия.  :x

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #56 -: Юли 27, 2012, 16:46:15 pm »
Боби, както ти изказваш мнение, така и всички останали си имат свое, не знам наистина, защо всеки път очакваш след като постнеш 2-3 линка и напишеш как това са научни доказателства и как братята американци така правят и очакваш всички изведнъж да се съгласят с теб.

 Вмъкнах поста си по повод именно твоя, че при бактериална инфекция се вдигало. И всичко, което написах беше, че не е вярно, че показва винаги, защото в повечето случаи не показва, да не си лежите на това ребро.  Къде видя мое мнение? Мислех, че повечето майки вярват, че е едва ли не 100%, понеже много такива изазвания съм виждала във форума -пусни едно ЦРП да ти каже.  Ти сега написа по-горе, че знаеш, но в първият си пост беше написала друго и вероятно не съм те разбрала. Мисля, че много хора не го знаят това и вярват едва ли не 100% на тест, който показва само в 25% от случаите, а сега разбраха, че не е толкова сигурен. Така че мисля, че е имало полза от това, а че някои хора го приеха като някакво лично предизвикателство да се заяждат си е техен проблем.


  
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #57 -: Юли 27, 2012, 16:52:57 pm »
Боби, не приемай всичко толкова буквално. Мнение е да, щом пишеш постинг и защитаваш определена теза, ДА - за мен е твое мнение, т.е. ти подкрепяш написаното в линковете и то съвпада с твоите виждания, разбирания, мнение и т.н., ако щеш му казвай постинг, не пишеш мнения, а постинги, ок, съгласих се.
Дразнещото в случая е, че си мислиш, че ние тук "доматите с колците ги ядем", както има една приказка, неграмотни сме и не можем да четем, нямаме компютри и не използваме интернет и т.н. А горките ни деца, добре че господ ги пази с такива невежи родители :lol:
Надявам се ме разбра какво искам да кажа този път, защото нямам никакво намерение да си губя времето в безмислени обяснения, просто следващия път се замисли преди да пуснеш поредния линк сякаш си открила топлата вода за бедните африканчета :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #58 -: Юли 27, 2012, 17:18:08 pm »
... просто следващия път се замисли преди да пуснеш поредния линк сякаш си открила топлата вода за бедните африканчета :wink:
Много ме учудва това, което казваш. Съжалявам, не съм искала да обидя никога, най-малкото пък да се почувства кофти заради това, че се аргументирам по този начин. За мен това е начин на общуване в последните 6 години, понеже се очаква, че всяка една думичка, която кажа трябва да мога да подкрепя с факти. Може би е професионално изкривяване. Навсякъде, където става дума за наука, се изисква подобно нещо. Никой не се обърща да каже на професорите, открий си сам източника. Това би означавало, че не знам за какво говоря.  Ако линковете ви дразнят, мога да си пиша и без тях.

П.П. Не защитавам никаква теза. Давам проценти. Все едно да кажеш, че защитатавам тезата, че населението на България е 7.5млн. Това е факт, не мнение.


  
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #59 -: Юли 27, 2012, 18:22:54 pm »
Съжалявам, че заради мен се е получила такава препирня...