0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #20 -: Юли 25, 2012, 23:36:20 pm »
и тук ги искат проходили :) до колкото имам информация
слава Богу не ми се е налагало да ги пускам на подобна възраст

в петък заминаваме на планина малко, че уж жегите свършиха, ама не им се види края
здраве и усмивки на всички малчугани и техните майки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #21 -: Юли 26, 2012, 07:28:50 am »
Ех, подхванали сте болната ми тема:)

От 10 дни "мъча" децата да спят без памперси на обяд заради детската градина на която ще тръгват септември. Или се събуждат опикани до гърдите или спят 40 мин., максимум час защото явно им се пиша и да не напикаят леглото.

Обяснявам, говоря им, изпишват се преди да легнат да спят, не давам вода поне час преди да заспят ама... никаква полза. И ме притеснява не друго ами това, че в градината може да стоят по-дълго с мокри гащи и пижами (както се е случвало с не една приятелка с децата) и да се разболяват. Но каквото е такова.

Вечер изобщо не си и помислям да им махам памперса засега, въпреки, че тази нощ (мисля, че не съм сънувала) направих грешка, че не станах когато Дани в просъница ми каза, че има да пиша а пък аз му казах, "имаш памперс мамо, пишай". Ама да се оправдая:), тъкмо бях заспала в 2.40 и той към 3 се обади. Днес ще му се извиня на детето:):):)

Хубава седмица на всички.

Мини, приятна почивка:)

Аз съм затрупана с гости-приятели, роднини, но до плажа не успяваме да стигнем с децата. Днес вече съм им обещала:)
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #22 -: Юли 26, 2012, 08:20:04 am »
Лисе,при Митко не са ми правили проблем със следобедния памперс.Слагах в раничката за всеки ден и те по своя преценка му слагаха.Кога ми бяха върнали,кога-не,въпроса е че не е имало правило да спи без памперс следобяд.

*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #23 -: Юли 26, 2012, 09:44:42 am »
Добро утро! :)

Лисе, питай ги в градината какви са правилата. Може пък да няма проблем със следобедния памперс и да не си тровиш нервите  :wink: Всичко ще бъде наред, ще видиш! :)

Никол нали не я приеха на ясла, та на мен драмата ми е какво ще правим догодина, като кандидатсва за градина. :( Няма да има точки от яслата и ако не я приемат, кофти. Майка ми казва, че може да я гледа и тогава. Ама на мен ми се иска, да ходи на градина вече, да общува с повече деца. Тя е много комуникативна и дива, и като че ли и става вече скучно само с баба и у дома. Когато имаме гости с деца на Никол не и се чува гласа изобщо. Играе по няколко часа без гък да каже. А когато е само с възрастните, реве за всяко нещо и мрънка.  :lol:
Много познати взеха бележки, че детето е болно, за да ги приемат на градина. Но, аз някак си не можах да взема такова решение. Струва ми се адски гадно и нечестно, а и да дърпам дявола за опашката! Та предполагам догодина ще се разиграе същият сценарий.  :?

Мини, весела почивка и да успеете наистина да си починете  :P


Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #24 -: Юли 26, 2012, 09:48:52 am »
Рашинко, може около Надежда да се сформира родителски кооператив.
да ти пратя ли ФБ групата?

И на мен за моят ми е кофти, има страхотна нужда от контакт с деца, а масово си записват децата на ясла заради точката ипосле не ходят, или ги изкарват болни.
За нас обаче място няма, толкова :(
[/url][/url]
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #25 -: Юли 26, 2012, 10:05:30 am »
При нас в детската ги искат без памперс на обяд. Стефан и той още спи с памперс и на обяд и нощем и не знам какво ще го правя като тръгне на градина, а е и на 3 години и половина, ще е най-големия в групата и няма извинение. То е ясно де, ще пера градински чаршафи ако стане инцидент ;) От близо седмица съм му спряла вечерното и нощното мляко, но сутрин памперса му пак е мокър... Пусках го и две нощи без памперс, но сутрин си е мокър и изобщо не се сеща да стане да пишка. Ели нямаше този проблем, прескачаше си кошарата нощем като и се допишка, даже не ме и будеше и сега е така.

Мини, приятна почивка! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #26 -: Юли 26, 2012, 10:40:03 am »
Вени, пускай линка, да се записвам в Кооператива :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #27 -: Юли 26, 2012, 10:40:23 am »
Петина, щом децата не са готови да спят без памперс - не ги мъчи и спри да тормозиш пералнята, матрака и чаршафите!

при много деца махането на памперса в спящо състояние става доста по-късно от махането на памперса при будно състояние. не можеш да искаш чак толкова много наведнъж!

в градината просто ще слагат пампа за спането и толкоз!

изобщо, аз ви се чудя как се връзвате на такива работи като "в градината ги искали еди-как си научени" ?! в градината може да изискват необходимите документи за записване, но не и достигнато ниво на развитие на детето, това да не е матура за абитуриенти!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #28 -: Юли 26, 2012, 11:16:14 am »
Мини, приятна почивка.
Лис, има още месец докато почне градината, децата растат бързо. Важното е, че си казват и посреднощ. И по-добре памперс да им слагат, отколкото да спят опикани.
Ние сме в принудителна отпуска - Криси ми е от вторник вечерта с темп. Вчера все около 39 се върти. Дано днес да спре да вдига, че и другия да не се хване на хорото и той. Лошото е, че трудно се повлиява от антипиретици и максимум за 3 часа пада. Отвратителен вирус...
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #29 -: Юли 26, 2012, 12:02:42 pm »
mini, приятна, забавна и много фотогенична почивка!

mimi26, на вас здраве! Дани миналата седмица ми направи подобна история, изглеждаше типичен летен вирус - както се чудех дали сенките под очите са от недоспиване, рязко разви температура около 39, същата нощ повърна, всички лигавици реагираха моментално - носа тече, очите лепнат. Обаче CRP на кръвните излезе адски високо, което било знак за бактериална инфекция по-скоро. Свали трайно температурата едва след 1 ден на антибиотик.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #30 -: Юли 26, 2012, 12:14:53 pm »
Мармотче, благодаря! В понеделник бяхме на контролен преглед по диспансер и пускахме кръвна картина и диф.броене - СУЕто си беше в норма - 8 (само еозофилите са завишени както винаги). Няма повръщане, само температура и изхождането е по-рядко, но в рамките на нормалното. Казва, че главата го боли от време навреме. Дано днес вече да спре да вдига.
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #31 -: Юли 26, 2012, 13:20:03 pm »
мими, суето не е толкова показателно като CRP-то.
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #32 -: Юли 26, 2012, 13:31:52 pm »
мими, суето не е толкова показателно като CRP-то.
Да, Стефи, знам, но лекарката ми каза, че всичко е в норма (по телефона ми казват резултатите, отиват направо при алерголожката в досието). Единствено СУЕто каза, че на Криси е 8, а на Дани 5, но са в норма. При ДКК, пак всичко освен еозофилите е в норма. Ако имаше някаква бактериална инфекция си мисля, че там трябваше да се прояви. При положение, че там всичко е нормално, ми се вижда малко безмислено да вземаме кръв от вената само за една температура за момента.
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #33 -: Юли 26, 2012, 13:36:48 pm »
при начална бактериална инфекция почти веднага се покачва CRP-то, за това се изследва то. докато СУЕ-то се покачва бавно, както и се сваля бавно, например и след 2 седмици след прекарана някаква инфекция, която вече е отминала СУЕ-то може да е все още завишено. иначе знам, че знае :wink:
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 13:56:42 pm от StefiZ »
*
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #34 -: Юли 26, 2012, 13:38:19 pm »
Мини,приятна почивка!
Мими,бързо да оздравява детенце!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #35 -: Юли 26, 2012, 16:17:23 pm »
Тук CRPто не се смята за надежден показател дали е вирусна или бактериална инфекция. Обаче знам, че в България смятат, че е,не знам защо. Просто го пускам да знаете да разчитате на това изследване, все едно е 100%, защото въобще не е.
Ето тук за пневмония, казват, че не може да се разчита: http://thorax.bmj.com/content/57/5/438.full
Ето за отит ( само в 22% “познава“ , но пък и при висусни се качва) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7724300
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 16:45:08 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #36 -: Юли 26, 2012, 17:13:12 pm »
Тук CRPто не се смята за надежден показател дали е вирусна или бактериална инфекция.

а какво смятате за надежден показател?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #37 -: Юли 26, 2012, 18:33:59 pm »
Тук CRPто не се смята за надежден показател дали е вирусна или бактериална инфекция.

а какво смятате за надежден показател?
osi_12
Американска им работа! :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #38 -: Юли 26, 2012, 19:26:42 pm »
Тук CRPто не се смята за надежден показател дали е вирусна или бактериална инфекция.

а какво смятате за надежден показател?
Няма такъв показател в кръвта. Ако имаш много високо CRP обикновено е бактерия, но може да не е. А може и да не е вдигнато и пак да има бактерия( ето виждаш в линка, там в 78% от бактериалните отити не е било)  или да е завишено и да е вирус.
 Микробиологията ще ти каже дали има бактериална инфекция, но тя отнема време и обикновено нямаш такова. Плюс това никой няма да ти взима мiкробиология от ухото за отит нали. Там примерно прегледа може да ти каже. За пневмония аз не бих си играла да чакам да видя дали е вирус или не, така че там няма какво да се мисли. Като видят пневмония автоматично започват антибиотик, не чакат микробиология да излезне. За често срещаните инфекции има и тестове за 10-15 минутки - примерно за респираторен синктиален вирус или инфлуенца. За стрептококи също има 10 минутен тест. 

osi_12
Американска им работа! :D
??? :-)
 Защо изцъклените очи?  При завишен CRP при отит корелацията е 4:1 в полза на бактериите ( 22% бактериални на 6% вирусни),може би затова е това объркване. Все пак  е дори повече,пак 4:1, в полза на това, че няма да познае ( само в 22% познава). Не е висша математика.
Ето още.  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8511515 Ниските резултати въобше нищо не означават. Много високите ознавават, че вероятно е бактерия, нo пак не е 100% („positive predictive value 0.76, negative predictive value 0.55“). Ама това как ти помага, ако имаш бактерия, а ЦРПто ти излезне че не е завишено(„low CRP values do not rule out bacterial aetiology of respiratory infection in children“)?
« Последна редакция: Юли 26, 2012, 19:53:21 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: 30-та седмица на 2012 г. - 23-29.07.2012
« Отговор #39 -: Юли 26, 2012, 20:43:41 pm »
Боби, медицината затова не е точна наука, а повече изкуство, все пак - особено диагностиката. CRP си има своята диагностична стойност при ранното отсяване на състоянието, макар и да е половинчато. така или иначе, дори и според собствените ти думи, ако е високо, почти винаги е бактерия. тоест - ще има полза, ако при високо CRP се тръгне веднага с АБ. ако е ниско, но след 3 дни не премине температурата, да речем, пак ще се стигне до АБ. има и множество други диагностични признаци за диагностика на състоянието, не е сал едното голо CRP, все пак.

а левкоцитите? нали завишените левкоцити също говореха за бактериална инфекция?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!