0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #20 -: Юли 24, 2012, 20:29:41 pm »
Честито на новите мами! Много се радвам с вас!
Аз да се отчета. Още не съм се записала на ЖК.
Да ви питам нещо. Вечер имам чувството, че корема ми се подува и втвърдява. Дали и при вас е така?
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #21 -: Юли 24, 2012, 21:37:10 pm »
Боги, и при мен е така вечер, само че не мога да преценя дали не е от повечко хапване и течности или са контракции :ask:
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #22 -: Юли 24, 2012, 23:34:48 pm »
Здравейте, дами. Влизам набързоз само да се похваля, че на 20 юли в 9 и 37 се появи смисъла на нашия живот. Малката София е добре, 3250 гр, 50 см. Мама също е добре, от днес сме си вкъщи. Гледаме се, кърмим се и се радваме една на друга. Целувки. Като се осъзнаем, ще дам повече инфо.
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #23 -: Юли 25, 2012, 04:31:17 am »
Джинджер, честита дъщеричка. Само здраве и хубави мигове Ви пожелавам.
 Момичета благодаря Ви за всичко. Върнах се да прочета каквото съм изпуснала и така се разчувствах , че в момента едвам виждам буквите направо ми се сливат , не знам сълзите от какво са. Май от много радост и коктейл от бушуващи хормони.
Ние вече сме в къщи и два дни не мога да се добера до компа. Кърмим се успешно за сега. Надявам се да продължим и занапред в същия дух. Много ми помогнаха Теди 81 и консултантката по кърмене в клиниката, за което много им благодаря.
Ще пиша пак като мога, че имам повикване. :D
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #24 -: Юли 25, 2012, 07:09:22 am »
Джинджър, честито и на тебе, и на малката София! Много се радвам на всички нови мами, сега е ваш ред да ни стискате палци!  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #25 -: Юли 25, 2012, 07:16:59 am »
Eх,колко хубави новини!Честито на новите мами и много да ви радват малките бебоци!

Боги , и при мен е така с корема- вечер става по-голям ,твърд и ми става тежко  ,а сутрин ми е по-леко.Аз определено си мисля ,че е от храната и повечето плодове и зеленчуци,защото сутрин имам апетит хапвам си по-стабилно и постепенно ми намалява апетита ,като вечер почти не ми се яде нищо.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #26 -: Юли 25, 2012, 07:57:25 am »
Джинджър, честито Ви сладка София. Да Ви радва много София и да расте като гъбка! :)

И с мен и моето коремче се случва вечер същото - втвърдяване, подуване, болки в кръста. Понякога имам чувството, че ще ми се пръсне кожата...според доктора е нормално повечето контракции да са във вечерните часове.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №82
« Отговор #27 -: Юли 25, 2012, 08:12:29 am »
Добро утро!
Джинджър, честита ви радост! Да ви е жива и здрава бебка, да ви радва много!
За втърдяването на корема - имах такъв момент и то само когато съм легнала по гръб. Тогава имах чувството, че имам мусколна треска на корема. Сега както и да легна пак ме притиска  :lol: Вече все по-често усещам Брастън Хикс контракциите - само стягане, без болка. Усещам се, че на моменти се шашкам  :lol:
Спокоен ден момичета!
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #28 -: Юли 25, 2012, 09:02:56 am »
Дали случайно някоя от вас момичета няма да има път до д-р Начев утре или вдругиден?


*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #29 -: Юли 25, 2012, 09:23:21 am »
Боги, това което описваш са си 100% контракции. Питай д-р Сигридов, когато отидеш на преглед.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #30 -: Юли 25, 2012, 09:35:55 am »
Честито ginger!
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #31 -: Юли 25, 2012, 09:36:43 am »
Дали случайно някоя от вас момичета няма да има път до д-р Начев утре или вдругиден?
vesta, ще ходя днес, писах ти на лс. На мен нещо ми се е вдигнало ТСХ-то на 1.9, до тук вървеше перфектно, под 1 и понеже миналата седмица доста се ядосвах, ето го резултата. Много се притесних, дано всичко е наред, предполагам, че днес д-р Начев ще ми вдигне дозата. Има ли друг с такова ТСХ?

Честито на всички родили своите дългочакани мечти!
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #32 -: Юли 25, 2012, 10:41:12 am »
Вчера пуснах изследвания. На урината ми пише лек опал. Имам спомен, че в някоя от предните теми това се обсъждаше, но не помня точно. Това нещо страшно ли е? Иначе изследвах и общ белтък в кръвта там всичко е ок. В урината има още 7-8 левкоцита и 3-4 еритроцита. Някой наясно ли е с тези стойности  :?


*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #33 -: Юли 25, 2012, 11:00:20 am »
vesta,"Опал" е показател на белтъка в урината-съкратено е от "опалесцентен". Означава, че има малко количество белтък в урината, затова пише опал.
Иначе би трябвало да пише /-/.
Коментирайте го с лекаря, да не се изказвам, че не съм лекар, но не би следвало да е страшно /може би леко възпаление, но нали знаеш, че при бременните много от стойностите са завишени/. Мисля, че еритроцитите и левкоцитите не са в повече от нормалното.


ginger, честито! Да е жива и здрава малката принцеса!

Анук, благодаря за споделеното, за мен беше много полезна информация.
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 11:47:26 am от ivetod »
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #34 -: Юли 25, 2012, 11:33:21 am »
Джинджър,честито мила прекрасно име сте избрали!Дано малката София има късмет в живота,да се радва на щастие ,здраве и любов!
Иванова,вкъщи си е по добре нали:)Много се радвам,че със Жорко се кърмите!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #35 -: Юли 25, 2012, 12:13:48 pm »
ginger,ЧЕСТИТА ВИ РОЖБА,НЕКА РАСТЕ ЖИВА,ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТЛИВА! И на мен ми случва да ми се стяга корема,от седмица насам,но много рядко..)))Ще мерим шийки по често и ще се следим по често,и дано всичко е наред ..)))На всчки приятен и дано да е прохладен днес деня!
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #36 -: Юли 25, 2012, 12:34:05 pm »
Бременелки използвайте тази темичка!
Честито и от мен!  :P

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48416.0
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #37 -: Юли 25, 2012, 19:36:47 pm »
Благодаря за споделеното! В петък съм на преглед при д-р Михова (д-р Сигридов е в отпуск) и ще питам.
Иначе предната седмица при д-р Велев мерихме шийката - беше 4.4 см и той определено беше доволен.
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #38 -: Юли 25, 2012, 20:04:18 pm »
На мен нещо ми се е вдигнало ТСХ-то на 1.9, до тук вървеше перфектно, под 1 и понеже миналата седмица доста се ядосвах, ето го резултата. Много се притесних, дано всичко е наред, предполагам, че днес д-р Начев ще ми вдигне дозата. Има ли друг с такова ТСХ?


Врабец, отдавна не се включвам с коментари по темата за оптималните нива на ТСХ, но ако оцениш съвета, ето го: безопасните нива на ТСХ са много по-широки, отколкото няколкото добри ендокринолози в България твърдят. Аз изкарах втората половина от бременността си с ТСХ около 2 - 2.4 и ендокриноложката ми беше напълно спокойна.
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #39 -: Юли 25, 2012, 20:49:29 pm »
На мен нещо ми се е вдигнало ТСХ-то на 1.9, до тук вървеше перфектно, под 1 и понеже миналата седмица доста се ядосвах, ето го резултата. Много се притесних, дано всичко е наред, предполагам, че днес д-р Начев ще ми вдигне дозата. Има ли друг с такова ТСХ?

Врабец, отдавна не се включвам с коментари по темата за оптималните нива на ТСХ, но ако оцениш съвета, ето го: безопасните нива на ТСХ са много по-широки, отколкото няколкото добри ендокринолози в България твърдят. Аз изкарах втората половина от бременността си с ТСХ около 2 - 2.4 и ендокриноложката ми беше напълно спокойна.
Цигу, благодаря за включването. Аз днес бях на преглед, д-р Начев каза, че няма нищо страшно, но увеличи дозата на 100 мг на ден Л-тироксин. И аз се поуспокоих, че вчера бая паника си вкарах, хем четох, че не е опасно, особено пък щом е под лекарско наблюдение през 30 дни. Ама какво да направя.

Иначе предната седмица при д-р Велев мерихме шийката - беше 4.4 см и той определено беше доволен.
Боги, това е чудесен резултат наистина. Аз в петък също съм при д-р Михова, тъй като моята шийка миналата седмица се беше скъсила. Аз съм с конизация, при мен се очакваше, но все пак до тук беше 4 см и ето миналата седмица вече беше 3.2 см. Д-р Сигридов ми върна отново Утрогестана сутрин и вечер по две, и в петък ще видим какво е положението. Може да се наложи и серклаж. Утре ще отида и до ЖК и мисля да си взема вече болнични, така ще ми е по-спокойно. Доколкото е възможно разбира се...
« Последна редакция: Юли 25, 2012, 20:58:10 pm от Врабчо »