0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #80 -: Юни 22, 2012, 12:26:53 pm »
Inke Tinke, съжалявам за преживяното!
Аз пък не съм учудена от реакцията на хората. Не смятам, че сме заобиколени само с озлобени хора. Напротив - аз ежедневно общувам с прекрасни хора - обкръжението ми - виртуално и реално е пълно с такива :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #81 -: Юни 22, 2012, 12:41:40 pm »
Боби, дъщеря ми е на 17 г. - 10 клас.
О,значи е доста сериозна работата, не става дума за някакви дечковци. Не знаех, че момчета се заяждат с момчиета така. Мислех, че това става между същия пол обикновено.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #82 -: Юни 22, 2012, 14:02:15 pm »
Инке, пожелавам ти бързо и без проблеми да се възстанови хубавото ти детенце!
на всички нас пожелавам повече срещи с добрината в ежедневието ни! мисля си, че вълшебната стратегия "Предай нататък" работи добре...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #83 -: Юни 22, 2012, 14:59:26 pm »
Инке, сърцето ми стана на топка!
Прегръщам го малкия чаровник, бързо да зарастват рани юнашки!
И аз вярвам в искрицата останала човещина, а ще я има там където я засеем!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #84 -: Юни 22, 2012, 15:43:11 pm »
Честно казано Елфи, аз мислих, че става дума за съвсем малки деца, на 7-8 години. 17 си е сериозна възраст и честно, не съм виждала 17 годишни да се целят с вода.

А дъщеря ти с кои хора излиза, с класа ли? Или компанията й е извън тях?
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #85 -: Юни 22, 2012, 15:52:32 pm »
Елфи, не можеш ли на по-високо ниво да внесеш оплакване за бездействието на класната и изобщо за неадекватното й поведение към ситуацията?
Мога и ще го направя. Трудно се примирявам с такива неща.

Боби, дъщеря ми е на 17 г. - 10 клас.

Абе хем знам, че имаш голяма щерка, ама като ти гледах снимките от ДРЗ на теб ще дам 17  :mrgreen:...В 10 клас нещата са си доста сериозни.

Инке, малкият дявол! Бързо да се оправя детенце, както и вие! Аз също вярвам, че добрината и човечността не е изчезнала.

С Вени сме писали едновременно...
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #86 -: Юни 22, 2012, 15:58:50 pm »
Благодаря ви, момичета, за съпричастността и за положителната енергия, която ни пращате! Понякога я усещам съвсем физически и ме топли!
Млачо още от днес започна да се пазари да кара колело...
Искам да ви обърна внимание на нещо, за което ме предупредиха лекарите снощи: Ако купувате каски на децата за колело, да купувате само истински колоездачни каски, а не т.нар. бебешки, които са със стиропор  отвътре, защото при силни удари се чупели и нанасяли много сериозни травми...Дори ми казаха, че е било по-добре, че не е бил с такава каска, каквато мислех да му купя...Сега ще правим проучване за сериозните каски, ще се консултираме с приятели- колоездачи- екстремисти и баба му ще му купува. Май ще взимаме и наколенки и налакътници...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #87 -: Юни 22, 2012, 16:09:17 pm »
Инке, важното е че малчо е забравил вече, а раните ще минат, само преживяното ще ти държи влага на теб още дълго, но така е, майките сме за това :wink:
иначе да кажа за протекторите, в лидъл има за 10-15 лв. много добри комплекти протектори за колене, лакти и длани, може и каски да има, провери ако имаш на близо такъв магазин.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #88 -: Юни 22, 2012, 16:12:52 pm »
иначе да кажа за протекторите, в лидъл има за 10-15 лв. много добри комплекти протектори за колене, лакти и длани, може и каски да има, провери ако имаш на близо такъв магазин.

Ние ползваме такива, баткото кара даже кънки на лед с такива протектори. Каска обаче търсихме специална, затова и не мога да помогна. Но тия на лидъл са тествани вече, издържат на падането и екшъна.
Инке, дано се оправи бързо малчо и да забрави. Напрежението ще е за теб, за съжаление.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #89 -: Юни 22, 2012, 16:21:48 pm »
да, да добри са, и ние ги тестваме вече цяла година на ролерите, издържат, за това ги препоръчах, защото цена-качество е идеална :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #90 -: Юни 22, 2012, 16:45:14 pm »

Искам да ви обърна внимание на нещо, за което ме предупредиха лекарите снощи: Ако купувате каски на децата за колело, да купувате само истински колоездачни каски, а не т.нар. бебешки, които са със стиропор  отвътре, защото при силни удари се чупели и нанасяли много сериозни травми...Дори ми казаха, че е било по-добре, че не е бил с такава каска, каквато мислех да му купя...Сега ще правим проучване за сериозните каски, ще се консултираме с приятели- колоездачи- екстремисти и баба му ще му купува. Май ще взимаме и наколенки и налакътници...

ами ние като купувахме колелото преди 2 години, купихме и каска от магазина за велосипеди на Драг. тия, детските, си бяха точно със стиропор отвътре. други нямаше.
къде има други и какво представляват?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #91 -: Юни 22, 2012, 17:08:41 pm »
и аз сега се замислих за каските, защото всички са със стериопор. може би са имали предвид, че детските по принцип са направени от доста тънка пластмаса, за да са леки, според мен и може би за това се чупят по-лесно и изглеждат така:
http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedna-ekipirovka/kaski-velosiped-grupa/detska-kaska-drag-stars.htm
а може би този модел са по устойчиви:
http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedna-ekipirovka/kaski-velosiped-grupa/casca-661dirtlid.htm
но пък не съм виждала такива за деца :?
разсъждавам си тука....
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #92 -: Юни 22, 2012, 17:31:51 pm »
Относно каските при наше познато дете около 5 годишно, след като паднало от колелото си му се  строшила каската на две. Вероятно избягване на това счупване на каската са имали предвид докторите.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #93 -: Юни 22, 2012, 18:04:39 pm »
Ние имаме подобна на тази каска


Много съм доволна - ползва я за ски, кънки, сега махна вътрешността и я ползваме за яздене. Мъжа ми гледа някакви тестове, проверява и накрая избра това. Ако се навие да кара и колело, със сигурност ще го оставя нея да ползва.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #94 -: Юни 22, 2012, 18:07:26 pm »
[quote author=Inke Tinke link=topic=48251.msg944573#msg944573 date=1340369930
 купихме и каска от магазина за велосипеди на Драг. тия, детските, си бяха точно със стиропор отвътре. други нямаше.
къде има други и какво представляват?

Да, и на мен ми стана интересно какво представляват тези каски, които препоръчва въпросния диктор, нашите също са купувани от магазина на Драг и са със стириопор. Аз каска няма, счита се, че мойта глава дебела, но на съпругът ми каската също е със стириопор. Под каска, която да не е със стириопор, се сещам за тези, които са за ски, ама те определено не стават за лятно време.

Инке, много съжалявам за преживяванията, коити сте имали. Представих си малкия рус бонбон и направо ми се сви сърцето :( Бързо да минават раните! Ще разкажеш ли по-подробно как стана това падане и какво колело карахте?

П.П. Гане, писали сме едновременно - искаш да кажеш, че каската за ски може да се "олекоти" като се махне вътрешността й - аз досега не съм забелязвала, че има такава опция. Но сега се сетих, че мъжът ми си ползва точно каската за ски, когато лети с парапланер - и през лятото включително, та явно може да се ползва всички сезони. Доста обемни ми се струват на мен за ежедневно каране на колело, но  може би, защото не сме пробвали.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 18:16:58 pm от tzvetenze »
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #95 -: Юни 22, 2012, 18:38:19 pm »
Не знам за какво ми говореха. Тепърва почвам да проучвам...И аз съм виждала детски само със стиропор, но на линка на Стефи първите каски са с някаква EPS пяна- вероятно това са имали предвид, а точно вчера в парка видях едно дете с такава като от втория линк- малко прилича на немска каска от Войната- ще питам родителите, че детето е с няколко месеца по-голямо от нас. Сега като се замисля, може би са ми говорели за онези бебешки каски, които някои слагат на прохождащи деца и които вероятно не са изобщо предвидени за колело...
Как стана- от безобразна глупост родителска! На отиване в Борисовата минахме през най-близкия до Орлов мост подлез с дървеното колело без педали. Той искаше да кара надолу по полегатата част без стълби, ама аз не му дадох. Баща му му разреши, ако кара бавно. Дребосъкът се спусна много внимателно и си взе завоите и спря долу докато ние дотърчим. На връщане, обаче, разгорещен от игра и каране пак поиска да се спусне. На мен сърцето ми се сви, ама хайде да не съм майка-орлица и да не ограничавам очевидно спортно настроеното си дете, кандисах. Докато му крещяхме да кара бавно, той се засили яко, вдигна крака, не можа да вземе завоя и се удари в стената. После всичко ми е леко в мъгла...Баща му беше на не повече от метър от него, защото като го видя да се засилва, се затича да го хване, но това колелце развива яка скорост...А той врънкаше за колело от сума ти и време...Ние не сме във възможност да му купим, а и той нещо не схваща как да върти педалите. Детето на сестра ми, което сега е на 4 имаше такова колело без педали и реши да ни го даде в наследство... И така се сдобихме с ето това http://www.earlyrider.com/product/early-rider-original-classic/
Малчо се научи много бързо да го кара и е невероятно бърз и щастлив с него. До сега...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #96 -: Юни 22, 2012, 20:56:41 pm »
Ние имаме подобна на тази каска

Гане, давай, душко, линк и заглавие, че да поръчваме... ще ни трябва, живот и здраве, за другата зима.

п.п. супер е, че Алекс има къде да язди :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #97 -: Юни 22, 2012, 21:28:07 pm »
На Мишо каската е такава от този магазин,много съм доволна.Само да вметна че не е този цвят и графика :).
http://www.bikescenter-bg.com/index.php/step.module_action/modname.pricelist/modaction.details/product.5148/product_cat.800/lang.2

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #98 -: Юни 23, 2012, 00:07:54 am »
Цветенце, олекотява се, да. В интерес на истината не е имал големи сътресения с нея, но вече преживя самата каска едно падане по стълби и освен одрана, друго й няма. Ликвидирахме й естетичния вид, но пък за сега държи.
Джаме, ей това е оригинала, т.е. това поръчахме
http://www.amazon.de/SWAIN-Kinder-Ski--Snowboardhelm-BEETLE/dp/B001NO1RYK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1340398783&sr=8-2
Тя вътре е с едни меки части, уплътнена, иначе е от някаква много специфична пластмаса. Наушниците и вътрешната част, дебелата се маха, но пак е с нещо меко от вътрешната страна.
А иначе аз съм споделяла и преди - в градината на Алекс всяка година има различни спортове, които децата да тренират. Организират им средно 5 до 10 ходения, като има по един спорт седмично. Алекс ходи на плуване, тенис, кънки, ски, а сега и езда. Част от децата могат да танцуват в градината, отделно има и часове по английски.
П.С. Иначе каската на Алекс я има на снимката на лентичката :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #99 -: Юни 23, 2012, 07:50:43 am »
Елфи, Инке, много неприятни неща са преживяли децата ви. Бързо да забравят за изживяния стрес!
Стефи, много неприятно се е получило и при вас, но хубавото поне е бързата и адекватна реакция. Значи има надежда нещата да се променят към по-добро.
Кокиче, Джам, благодаря за мненията! Реших че до есента няма повече да настоявам, жалкото е само, че няма да мога да водя на друг басейн.
Кокиче, на дъщеря ми и откриха недостатъчност на съединителната тъкан и трябва да натрупа мускулатура, която да държи прибрани червата и коремните органи в коремната кухина (защото сега прилича на бременна в 6 месец), както и да предпазва ставите от изваждане. Затова плуването е спорта, който е най-подходящ в нашия случай, защото се натрупват мускули без са се натоварват ставите. Тя би могла да стане доста добра в други спортове заради голямата пластичност (вследствие на тази недостатъчност), но в по-късна възраст ще си докара здравословни проблеми ако сега тренира такива.