0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #40 -: Юни 20, 2012, 16:14:55 pm »
Добре де, Ултра, при вас няма ли начин да се отложи? Защото тук мисля има и такива варианти. Верно е сложно, но може да стане възможно, стига да сметнеш, че не е готово детето.
Мише, стискам палци всичко да мине добре! Иначе за децата - ние не сме мерило, защото говорим на два езика, но Мила едва сега прави що-годе правилни изречения.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #41 -: Юни 20, 2012, 16:28:44 pm »
Мише, сигурна съм, че от хистологията няма да излезе нищо притеснително! Симеон късно започна да говори разбираемо за околните. Да кажем - от година и половина най-много му се разбира почти всичко, но и сега има моменти, в които с баща му недоумяваме какво казва. Баба му е логопед и помага. Ако искаш мога да ти дам контакти за една консултация, съвсем наблизо ти е в София.

Ganka, има начин с комисия това да се случи, но това най-често става когато детето е за първа година в Белгия и не говори френски. Иначе проведохме консултации в училището. Оказа се, че неговия резултат на теста е в средната графа, имаше деца с по-лоши резултати, а те бяха с майчин език английски или френски. Това определено ни изненада, бяхме убедени, че той е с най-лоши поради факта, че учи 2 и 3 чужд език след естонския. Обясниха ни подробно програмата за първи клас и се оказа, че първите 2 месеца са повторения на наученото тази година и после плавно се преминава към нов материал. Бяха склонни да го оставят още една година в 3 матернел, обаче щеше да е с нови деца, по-малки от него, а и казаха, че той е напълно готов. Дори ни посъветваха да не сме толкова настоятелни в упражненията за писане на букви и за смятане.
След толкова промени в живота му, решихме с татко му, че не искаме да му причиняваме нова. Нека поне е с приятелчетата си и с обожателките си :)

Извинете, че стана дълго, но знам, че има хора, които се интересуват от различните образователни практики.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #42 -: Юни 20, 2012, 17:21:16 pm »
Ани, браво на Монката и не се извинявай,
на мен винаги ми е много интересно да чета за всички деца
във и извън България, как се развиват, това е опит и то страхотен!
Благодаря за предложението, ще ти потърся координатите
на есен.Сега ни предстоят два месеца ежедневни контакти с деца
и искам да видя как ще и се отрази, защото всички са по-големи от
нея и относително правилно говорещи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #43 -: Юни 20, 2012, 17:37:45 pm »
Мише, според мен нямаш причини за притеснения - Калина изобщо не е чак толкова голяма все още. Да не говорим, че има голяма вероятност в близките 1-2-3 месеца да направи голям скок по отношение на говоренето. Чак логопеди :)
При нас и двамата проговориха на малка възраст и говорят много разбираемо, особено Антон - на 2,5г говори много по-добре от всички деца в яслата, въпреки че по-голямата част са на 3г. Но смятам, че той е по-скоро изключение, а при Калина всичко си е съвсем в реда на нещата :wink:

Успех за по-важният въпрос!
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #44 -: Юни 20, 2012, 18:40:33 pm »
Да сте виждали някъде във Варна подобни сандали - нямам предвид марката, а да има такава гумена част отпред:

http://sportdepot.bg/bg/product/sandali_-23453-3_72_78.html?state=b3JkZXJCeT1pc05ldw==

Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #45 -: Юни 20, 2012, 20:37:55 pm »
Мише, стискам палци за хистологията!

За говоренето - според мен си трябва консултация. Най-малкото ще даде насоки. Благодарение на насоки от логопед, за един месец Ники започна да връзва прости изречения и казва срвнително правилно думите. Друг е въпросът, че не се кефи да говори пред непознати. Ако ги познава поне 20 мин. може и да си помисли.

Сега, не отхвърляйте с лека ръка идеята за логопед. Понякога има чисто физиологичен проблем, който пречи да се произнесат правилно звуците.
Според мен сега е моментът, лятото, да се работи с детето, а не зимата, когато постоянно боледува от яслите.
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #46 -: Юни 20, 2012, 21:05:44 pm »
Повечето деца от 2-3 годишна възраст са луди по батутите, но впечатленията ми са от тези, по-големите, дето ги има по парковете.
Явно не всички ги харесват - Дани не мога да го кача на такъв, но това не му пречи да скача на леглото. След като си сцепи веждата обаче, се кротна.
Най-добре да се закара детето при такова съоръжение и да се види дали му допада.
Акумулаторната количка и за мен е хубав подарък.
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 22:45:26 pm от mimi26 »
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #47 -: Юни 20, 2012, 21:12:58 pm »
Хей, здравейте, не съм писала дни наред, че отново имаме промени/проблеми в работата, но това са бели кахъри. Време не остава, грам за нищо, но ако не ни мине котка път след точно 25 дни излизаме в семейна отпуска :)
Мише, от нас  :crossfingers: надявам се всичко да е наред, тревогите да са напразни!
+1 за акумулаторна количка, не познавам дете, което да не ги харесва.
Успешна седмица :)


*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #48 -: Юни 20, 2012, 22:14:11 pm »

И нека някой сега ме убеди, че си струва да оставя децата ми да растат в тая държава :(

И аз все по-често си задавам този въпрос. И отговорът не е в полза на държавата.
Последното потвърждения беше само преди два дни - Заведох детето на гости на майка ми за няколко дни, но забравих да сложа в багажа слънцезащитен крем, та я помолих тя да вземе и тя каза, че ще вземат като се прибират следобяд от игра от Ремедиум на Гео Милев.
Няма да ви казвам как се почувствах като разбрах от новините, че в късния следобяд е станал обир в аптека в София, че и с оръжие, и репортажа беше от същата тази аптека. Слава богу, като звъннах разбрах, че са минали преди да се случи нападението.
Но за пореден път се попитах къде живеем ...

Мише,  :bighug:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #49 -: Юни 20, 2012, 23:23:30 pm »
Няма да ви казвам как се почувствах като разбрах от новините, че в късния следобяд е станал обир в аптека в София, че и с оръжие, и репортажа беше от същата тази аптека. Слава богу, като звъннах разбрах, че са минали преди да се случи нападението.
Но за пореден път се попитах къде живеем ...

е, хайде сега. такива неща стават навсякъде по света. може да се каже, че при нас даже доста закъсняха. в същия ден банков обир със заложници и оръжие стана и в Тулуза, Франция, например.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #50 -: Юни 20, 2012, 23:34:46 pm »
Няма да ви казвам как се почувствах като разбрах от новините, че в късния следобяд е станал обир в аптека в София, че и с оръжие, и репортажа беше от същата тази аптека. Слава богу, като звъннах разбрах, че са минали преди да се случи нападението.
Но за пореден път се попитах къде живеем ...

е, хайде сега. такива неща стават навсякъде по света. може да се каже, че при нас даже доста закъсняха. в същия ден банков обир със заложници и оръжие стана и в Тулуза, Франция, например.
:good_post:


  
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #51 -: Юни 21, 2012, 00:07:33 am »
е, хайде сега. такива неща стават навсякъде по света. може да се каже, че при нас даже доста закъсняха. в същия ден банков обир със заложници и оръжие стана и в Тулуза, Франция, например.

Точно така!
Подкрепям на 100%. Много мразя обобщения от типа на "Оф, то в тая държава...."
"Тая държава" си е нашата и е такава, каквато си я направим ние!

Стефи, струва си! :D Ето, виж какви отзивчиви полицаи си срещнала. :)

Мише,
стискам палци за добър развой. :)
А на въпроса ти - ами рано е още. Моята Мишка до към 3 и половина говореше страшно много, но я разбирахме само аз и баща и.
Ето Дребчо сега е на 2,1 говори много и все по-ясно, та той ще я изпревари сякаш.
Всичко си е индивидуално. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #52 -: Юни 21, 2012, 01:28:27 am »
Мише, стискам палци!

За проговарянето. Моите също много късно проговориха разбираемо.
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 01:31:15 am от cygnus »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #53 -: Юни 21, 2012, 07:35:00 am »
Благодаря на всички за мненията!

Относно операцията, не съм се притеснила аз не се страхувам от манипулации,
а резултата- според мамоложката много малък е процента фиброаденом да стане карцином,
но каквото дойде, няма да се дам, не се изпускат такива бисери!


- Мамо, на тебе ще ти бъде ли мъчно за мен?
- Кога Мите, нали сме заедно?
- Не сега, като порасна, ще ходя на работа,
за да мога да нося на децата си играчки!

Набрах му вчера кофичка малини и ми вика-
-Всеки ден ме караш да се чувствам щастлив!

- Мамо, Калина е много хубава,
като порасне ще облече една хубава рокля и ще се оженя за нея!
Опитах се да му обясня, че няма как да стане, но ударих на камък...

И за да на се си помислите, че само любовни трели се леят
понякога съм и лоша и гадна, ама за около 5 минути... :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #54 -: Юни 21, 2012, 10:11:26 am »
Мишанта, стискам палци и аз за манипулацията на есен! На мен са ми правени 2 на едно и също място, но през 2 години и няма нищо страшно. Само че ми правиха и биопсия с игла и втория път резултата беше доста обезпокоителен, а след това от хистологията на бучката не излезе нищо страшно.
А за говора на Калина няма какво да се притесняваш - наборки са с малката ми дъщеря, която също се нуждае от преводач пред чужди хора. Ние в семейството си я разбираме, а когато имаме затруднения сестра й превежда. Не знам как успява, но винаги й разбира какво казва.

И сега един въпрос към майките на по-големи дечица - искам, а и по медицински причини препоръчват по-голямата ми дъщеря, която е на 4,6 г. да ходи на тренировки по плуване. След първата тренировка, на която е издържала само 10 минути във водата (уцелили сме кофти момент,в който подгряването на водата е било развалено и температурата е била около 20 градуса) сега категорично отказва да ходи повече там. Аз успях насила да я заведа втори път и през повечето време плака, но като се залиса и забрави че трябва да плаче се справяше доста добре и изпълняваше указанията на треньора. Та въпросът ми е - да продължавам ли да настоявам или да я оставя до есента да позабрави за студената вода (а май и дълбочината на басейна също я притеснява) и тогава пак да я заведа да пробваме?
*
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #55 -: Юни 21, 2012, 10:36:11 am »
Прави сте, обири стават постоянно по света, но и мерките в страните, към които сме се насочили, са адекватни. А този с газовия пистолет, взел 100 лв. от аптеката, близо до майка ми, си е на свобода, доколкото знам. Може и аз да преекспонирам нещата, но аз така ги усещам. И искам друга среда за детето - да играе, без да се оглеждам за бездомни кучета, без счупени стъкла по площадките и други такива екстри, които са ежедневието ни днес.

За училището - ако успеем на есен да стигнем до Англия, Алекс ще е ученичка, в предучилщна. Набор 2007, които са навършили 5 години на 1 септември, ще са в първи клас. Алекс ще използва намалението че е родена на 25 септември.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #56 -: Юни 21, 2012, 11:07:09 am »
Ултра, ясно, горе долу като тукашните комисии и изпити. Пожелавам му на добър час и дано всичко върви безпроблемно за него!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #57 -: Юни 21, 2012, 11:17:34 am »
Никитали,
според мен, остави детето да почине, да позабрави малко този басейн, а на есен - пак я пробвай.
Сподели, моля те, за какво точно препоръчват плуването. И на моята щерка докторката и беше споменала, че не е лошо, до я водим да плува, но аз така и не задълбах и да питам за какво именно не е лошо.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #58 -: Юни 21, 2012, 12:12:56 pm »
Ултра, ясно, горе долу като тукашните комисии и изпити. Пожелавам му на добър час и дано всичко върви безпроблемно за него!
Благодаря :)

Мише, по принцип за сериозна работа с логопед казват, че детето трябва да е поне на 5 години, за да изпълнява указания. При Мони почнахме по-рано, защото при него определено си имаше нужда, а и при наличието на логопед подръка как да откажеш :) В по-малка възраст заниманията са под формата на игра и определено имат ефект. Изкарайте си едно хубаво и спокойно лято, после ще го мислиш пак :)
Като писа за работата - и ние имаме какво да споделим:
- Мони, нали знаеш, че един ден и ти ще трябва да работиш?
- Защо, мамо, нали тати работи и ми дава пари...
- Така е, но не може цял живот баща ти да те издържа!
- Добре де, като остарее и се пенсионира, ще започна да работя и аз :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 18.06.2012 - 24.06.2012
« Отговор #59 -: Юни 21, 2012, 12:50:44 pm »
nikitali, и аз мисля, че не трябва да настояваш сега повече за басейна. нека мине време, а най-добре ще е, след като мине време и детето позабрави - да пробвате на друго място.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!