0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Уред за пасиране на месо
« -: Юни 13, 2012, 12:05:25 pm »
Препоръчайте ми с какво да правя месото на Дани на пастет като започнем да се захранваме? С обикновен пасатор става едро и само се маже по цялата купа. Какво ползвате вие, което да е удобно за детската кухня. Не искам голям робот, а нещо компактно, което да ползвам за 2-3 неща.

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #1 -: Юни 13, 2012, 15:47:16 pm »
Мишле, аз ползвах чопъра на робота - това, което е за ядки. Мисля че продават отделни такива уреди. Просто гледай ножа да е максимално ниско и като пасираш слагай и малко бульон.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #2 -: Юни 13, 2012, 16:12:14 pm »
Една приятелка ми препоръча този: http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productarea=P11130407&detailScenario=Mikser&productguid=825593&scenario=
Предполагам е достатъчно ниско този нож?
Благодаря, Мими :)

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #3 -: Юни 13, 2012, 16:17:38 pm »
Мисля, че ще ти върши работа, точно такова имах предвид  :D . Моя робот е също Мулинекс и съм доволна от марката.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #4 -: Юни 13, 2012, 16:21:32 pm »
Супер!  :eat: :thankyousign:

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #5 -: Юни 13, 2012, 16:33:53 pm »
Имам пасатор от този тип
http://www.technomarket.bg/products/09117296/moulinex-dd-8538,
но на Браун. Високата купа ми вършеше идеална работа за пасиране. Блендерът (в голямата купа) е за по-големи количества и не пасира много фино.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #6 -: Юни 13, 2012, 17:14:06 pm »
Да...идеен е този уред. Ама си имам пасатор, от който съм доволна. Иначе ако е за смяна - идеален.
Ще видя де...мисля още, събирам мнения.  То затова и тук питам, защото ме интересува точно за пюретата кое ще ми е най-полезно.

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #7 -: Юни 13, 2012, 18:30:11 pm »
Мишле, наскоро купихме за РД на майка ми пасатор Браун от магазин Зора, с допълнителен блендер към него. 65 лв беше, върши страшна работа. Блендерът ще ти върши идеална работа за месото.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #8 -: Юни 13, 2012, 21:42:26 pm »
Много ви благодаря за отговорите, момичета. Ориентирах се какво трябва да търся. Остава да отида да ги разгледам на място и ще си избера :P

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #9 -: Юни 13, 2012, 21:54:45 pm »
Аз май съм рода на чичо Скрудж, но да си кажа де. Взех си пасатор с купа - тясна и висока. Не че вячах към миксера, ама за беба ... Куче марка е, но свареното месо още топло и с малко бульон си ставаше чудесно. Чак като пастет не, но не съм смятала за нужно толкова фино.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #10 -: Юни 14, 2012, 09:06:08 am »
Моя пасатор е един стар Фагор. Проблеми не съм имала, само дето е с пластмасов накрайник, и от едната страна ми се е пропукал сериозно. Знам че в един момент, може би най-неподходящия ще ме изостави, да не говорим, че може малко парченце да се отчупи и да остане в яденето на детето без да забележа. Като се замисля тия комбинираните оферти с пасатор и малка купа за нарязване сякаш ми допадат най-много.

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #11 -: Юни 14, 2012, 09:10:28 am »
Ако имаш средства е най-добре да инвестираш в робот. От голяма помощ ще ти е като поотрасне, особено рендето за салата от моркови  :lol:
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #12 -: Юни 14, 2012, 09:25:12 am »
Сигурно :)
Едно че не е подходящ сега момента за робот, второ, че отдавна ги заобикалям. Виждат ми се големи, с това миене на тия купи, приставки, ножчета, гррр
Морковите сега си ги правя на рендето, дребничкото, ръчно, хамалогия е малко, ама...това е положението. Ще видим де...не съм отишла в магазина, не съм ги видяла на живо пак хахаха то историята не е като да не знае разни случаи  :lol:

Мими, твоя робот кой модел на Мулинекс е?
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 09:31:08 am от Мишле82 »

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #13 -: Юни 14, 2012, 09:45:19 am »
Одацио 3 на Мулинекс, но точно цифрите не ги помня, ето такъв http://www.italy-outlet.com/en-gbp/i/cat113/product665086.html, но май има още някоя друга приставка. Преди 5 години беше 300лв, сега ще е по-малко. Аз сега и каймата си правя с него от готово месо, че кайма не купувам. А миенето не е толкова голям проблем, все същата работа дали ще измиеш пасатор и купа или просто шейкъра. А морковите ги дадох като пример, защото аз най-много мразя да сдържа на ренде, а обожавам моркови (малките и те) и кило моркови няма да се хвана никога на ренде да стържа, а с робота е за минутка.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 09:52:17 am от mimi26 »
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #14 -: Юни 14, 2012, 11:16:41 am »
С тази опция за каймата направо ме накара до сега да разглеждам различни модели. За съжаление твоя модел не го виждам в каталога на Технополис, пък тия, които имат месомелачка са по 400лв. Общо взето май над 250лв са машинките, които си заслужават. Не че Дани ако поиска няма да черпи мама един робот ххах, той е по-паралия от мене в момента, ама....да не рекетирам детето  :lol:

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #15 -: Юни 14, 2012, 11:45:54 am »
Мишле, не съм го написала правилно, моя робот не е с месомелачка, а има метален нож за рязане на месо в купата. Меля си спокойно килограм месо. Ако искаш мога да ти опиша какви приставки има и кои ползвам, за да ти е по-лесно, ако решиш да купуваш робот.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #16 -: Юни 14, 2012, 11:54:12 am »
Ммммм, добре, дай ми повече инфо тогава да разгледам  :P
 :flower:

*
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #17 -: Юни 14, 2012, 12:02:40 pm »
Ммммм, добре, дай ми повече инфо тогава да разгледам  :P
 :flower:
Готово  :D
шейкър - много използвано за пасиране на супи, мляко с банани и т.н.
чопър (блендер) - мелих там всичко при захранването, което беше в малки количества, могат да се мелят и ядки, сушени плодове и зеленчуци и пудра захар за тортите  :lol:
рендета - много използвани
нож за рязане на месо - много използвано
нож за месене на тесто (пластмасов) - не съм го ползвала
сокоизтисквачка - ползвам я от време на време (просто моите ядат плодове, рядко пият сокове)
цитруспреса - използвано, най-вече за лимонов сок
бъркалка за миксер - много използвано.
Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #18 -: Юни 14, 2012, 12:05:45 pm »
Благодаря ти, Мими!  :D

Re: Уред за пасиране на месо
« Отговор #19 -: Юни 14, 2012, 12:09:02 pm »
Моят пасатор е над десет годишен, нямам представа за мощност и прочие. В купата, топло месото, задължително с бульон и става супер.
Имам и блендер после за зеленчуците като почнах да въвеждам по-едрите парченца храна.
Също не съм фен на големите уреди и място ми се струва, че заемат, и тия приставки и чудесии. Сигурно, защото не съм се възползвала от удобството им.
Но пасаторчето и блендера си вършиха страхотна работа.
Така си готвих с нарязани на ситно зеленчуци и нищо не съм мачкала с вилица или други действия нататък. Постепенно децата си свикнаха да се хранят с по-едра късове и да дъвчат.