0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,бих искала да знам какви изследвания да направим при 2 неуспешни ИКСИ-та. Водещата диагноза е мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия, 3-6% нормална морфология по Крюгер. Ето информация за мен и за него:
Жена на 30г - нормален яйчников резерв, нормален цикъл, хормони в норма, тръби без проблем, ТСХ беше 4 преди процедурите, сега се поддържа до 2.5 с тироксин. Няма възпаление на жлезата. Имунологични изследвания - антиовариални, антиспермални, анти зона пелуцида, антифосфолипидни  антитела, НК, без проблем. Майка ми има и дядо ми е имал диабет тип 2, при мен за сега не е проявен. Дядо ми е починал от инфаркт. Нямам отклонение при тромбоцити и време на съсирване при ПКК. Друго не ми е известно.
Мъж на 35г - диагнозата е както по-горе. ДНК фрагментация - изследвана преди 3г, 17.8%. 30% зрели сперматозоиди. Няма подобрение на спермограмата след употреба на добавки. Няма диабет, клинично здрав. Роден на 2 ден от 7 месец. Друго не му е известно.

При опит 1, преди 2 г, от 6 яйцеклетки се оплождат всички. На ден 3 всички ембриони са с различна степен на фрагментация. Връщат 3 бр, другите се замразяват, но не се размразяват успешно.Опитът приключва без нито 1 ден закъснение на цикъла.

При опит 2, този месец, от 5 яйцеклетки се опложда само 1. Ембрионът на ден 3 пак има фрагментации, но имаше трансфер. Опитът приключва без нито 1 ден закъснение на цикъла.

Какви изследвания да направим? Има ли лечение на генетични проблеми при мъжа? Според Вас, има ли смисъл на продължаваме с опитите? Голяма каша ми е в главата. 8O

Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #1 -: Май 28, 2012, 17:09:10 pm »
Смисъл има да продължавате, но спри да сменяш клиниката - или остани при Персенска, или се върни при Владимиров.

Не виждам да сте правили генетични изследвания?
Оплождането, предполагам, е ИКСИ? Винаги съм се чудела (и при нас) дали да не поискам веднъж просто да ги оставят в едно петри и да броим оплодените. Но досега (4 опита) не съм го направила.
В тази връзка - и двата пъти имаш по 5-6 яйцеклетки, не са ли малко?
Освен баналното нова цветна снимка, не се сещам друго.
Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #2 -: Май 28, 2012, 17:58:29 pm »
Да, ще останем в Малинов, защото съм доволна.
Имам и хидротубация, и цветна снимка от преди няколко месеца.....
Първия път беше дълъг протокол - 15 фоликула, от тях 6 яйцеклетки. Втория път - къс протокол - 7 фоликула, 5 яйцеклетки. Добро качество.
Генетични не сме правили. Трябваше да питам в клиниката, но давах на късо и не се сетих. Може ли от там да изскочи заека?
Ако и там има отклонение при мъжа, май няма оправия? Принципно спермограмата е мнооооого зле по всички показатели.

Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #3 -: Май 28, 2012, 20:17:45 pm »
В Малинов правят някакво магнитно отсяване на материала (не съм сигурна в терминологията, струва 200 лв.), точно за мъжки фактор е. Попитай за това.
Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #4 -: Май 28, 2012, 21:13:34 pm »
MACS - ползваха го. Въпреки това не бяха доволни от сперматозоидите....
*
Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #5 -: Юни 03, 2012, 08:21:02 am »
Генетични изследвания според мен пуснете задължително. Моят мъж е с много по-лоши показатели от твоя - фрагментации - 87%.Затова след 3 неуспешен опит ни назначиха генетични,очаквайки от там да изкочи проблем при него, но проблем при него няма с кариотипа, проблема излезе при мене. Сега при следващия опит  ни предстои ПИД.Съжалявам, че след втория неуспешен опит, не ги направих, вярвайки в докторите, че при мене всичко е перфектно, включително и в това , че нямам проблем с имплантацията (опитите ми завършват с кухо яйце ).Моят съвет е след първи неуспешен опит не жалете 300 лв за генетични изследвания.
Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #6 -: Юни 04, 2012, 15:59:43 pm »
Имало е проблем с твоя кариотип ли? Оправя ли се това?
*
Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #7 -: Юни 04, 2012, 17:43:33 pm »
Имало е проблем с твоя кариотип ли? Оправя ли се това?
Има проблем да. По-простичко казано от 16 яйцеклетки , само 2 са ми с нормален брой хромозоми. Налага се да правя  ПИД на ембрионите, за да се види кой от тях  ще е нормален и ако има такъв само тогава ще се стигне до трансфер.
Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #8 -: Юни 04, 2012, 18:34:57 pm »
Имало е проблем с твоя кариотип ли? Оправя ли се това?
Има проблем да. По-простичко казано от 16 яйцеклетки , само 2 са ми с нормален брой хромозоми. Налага се да правя  ПИД на ембрионите, за да се види кой от тях  ще е нормален и ако има такъв само тогава ще се стигне до трансфер.
Интересно как видяха и преброиха хромозомите в живите яйцеклетки. Това е невъзможно с каквато и да е техника да разполагат. Или нещо не си разбрала или са ти вързали голяма панделка.
*
Re: Какви изследвания при неуспешни 2 опита ИКСИ
« Отговор #9 -: Юли 10, 2012, 10:17:52 am »
Здравейте! И аз съм с 2 неуспешни опита ИКСИ, които направихме в Солун. Ние сме с мъжки фактор(нисък брой сперматозоиди) и затова вниманието ни беше насочено в тази посока. Аз отговорих много лошо на стимулирането и резултата беше лошо качество на яйцеклетките. Аз лично искам да се изследвам за ендомитриоза, защото доколкото четох в различни форуми (на бългрски, английски и гръцки), виждам че повечето момичета с ендомитриоза имат същия отговор като мен (бавно нарастващи и малко на брой фоликули - 15-16 дни за 8-10 фоликула и накрая само 2 годни яйцеклетки; имплантиране на 2-ри ден и отрицателен резултат). Докторът ми каза да направим изследвания - Кариотип, ДНК фрагментация на сперматозоиди и други, които ще ги обсъдим на срещата ни след няколко дни. Има ли някой с подобен отговор при стимулация с ендомитриоза.