0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #20 -: Май 29, 2012, 20:37:04 pm »
Хексалгина е само при много висока температура-както е било. Иначе аз редувах Еферелган с Миг и Панадол. Обаче аз друго се чудя-защо не си дала нищо при 38.2???
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #21 -: Май 29, 2012, 21:16:39 pm »
....вече на нормален компютър...

Спокойна и здрава седмица +  :sunshine:

Жаси, ти си познаваш Ники, но аз на 38 давам веднага Нурофен,
иначе си става 39 за отрицателно време и при двете мишки!
А Калина онзи ден вдигна 39.9, а бях дала Нурофен малко преди това,
мисълта ми е, че първо е Нурофен/Панадол после Хексалгин, ако мине 39!

И друго което ми каза един южен педиатър миналата година,
Хеклалгина за да не горчи се размесва с много малко Панадол около милилитър,
така децата го приемат по-лесно с познатия вече вкус!

Бързо да му минава на Ники!

Радостинко, снимай обрива и попитай д-р Бърди!
Целувки за сладурка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #22 -: Май 29, 2012, 21:55:46 pm »
Вени,аз лично давам първо Хексалгин и изчаквам поне 30-40мин.Ако няма ефект тогава давам Нурофен или Панадол също.
jasmin_veni , а ушите провериха ли? 

Това също е много важно.

Не, не сме. Но той не дава й признаци нещо да го боли. Ей сега тук тича и писка като пиленце :lol:

Досега на 38.8 не ми е вдигал никога.

Хексалгина е само при много висока температура-както е било. Иначе аз редувах Еферелган с Миг и Панадол. Обаче аз друго се чудя-защо не си дала нищо при 38.2???


Не давам нищо под 38.5. Досега не съм давала, освен при ваксина и Ники си я сваля точно за 1 ден. Не давам антипериптик веднага, изчаквам организма сам да се справи.
[/url][/url]
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #23 -: Май 29, 2012, 22:17:05 pm »

Радостинко, снимай обрива и попитай д-р Бърди!
Целувки за сладурка!

Ами Мише то от обрива вече няма нищо (в смисъл пъпки, има само корички от връхчетета), но ако се появи още веднъж ще снимам. Наистина не знам върху какво да се съсредоточа да търся причината. Между обривите минават има-няма 2 седмици и наново.

Вени, дано бързо да се оправя малкия!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #24 -: Май 29, 2012, 22:21:29 pm »
И аз малко в този дух с температурите да питам.
Как поставяте бебето за да измерите температурата под мишницата? За сега не ми се е налагало(и дано не се налага), но си мисля, че няма да задържа малкия 2-3 мин. за да измеря, а в ануса ще си докараме акане  :lol:


*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #25 -: Май 29, 2012, 22:25:53 pm »
Радостинка, щом се изчиства напълно обривът и после се явява пак, според мен не е "чистене".

Иванита, седнал в теб и притискаш мишничката с термометъра към тялото на бебето.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #26 -: Май 29, 2012, 23:26:50 pm »
И аз малко в този дух с температурите да питам.
Как поставяте бебето за да измерите температурата под мишницата? За сега не ми се е налагало(и дано не се налага), но си мисля, че няма да задържа малкия 2-3 мин. за да измеря, а в ануса ще си докараме акане  :lol:

купи си електронен термометър за ухо и ще се родиш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #27 -: Май 29, 2012, 23:46:57 pm »
Вени,аз лично давам първо Хексалгин и изчаквам поне 30-40мин.Ако няма ефект тогава давам Нурофен или Панадол също.
jasmin_veni , а ушите провериха ли? 

Това също е много важно.

Не, не сме. Но той не дава й признаци нещо да го боли. Ей сега тук тича и писка като пиленце :lol:

Досега на 38.8 не ми е вдигал никога.

Хексалгина е само при много висока температура-както е било. Иначе аз редувах Еферелган с Миг и Панадол. Обаче аз друго се чудя-защо не си дала нищо при 38.2???


Не давам нищо под 38.5. Досега не съм давала, освен при ваксина и Ники си я сваля точно за 1 ден. Не давам антипериптик веднага, изчаквам организма сам да се справи.
Аз не съм толкова смела, та да чакам организма да се справя сам, а  и мъниците вдигат над 39 за нула бройки и ме е страх от температурен гърч, който може да се случи и при 37.5 между другото и те така.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #28 -: Май 29, 2012, 23:51:03 pm »
Привет и от нас!
Жалко, че има толкова много болни деца! И ние от вчера следобед сме сополиви, с леко зачервено гърло, от днес вече и покашляме. Спането е някакъв кошмар- върти се, подскача, хърка, дави се, преглъща...За последните два дни я съм спала 6 часа общо, я -не.Само се моля да не го прихвана и аз,че следващите 10-тина дни са ми много напрегнати на работа. Вече дори и мен взе да ме дразни дъждът, а съм му голям любител.
Дано оздравяват бързо всички и малко да поспре да вали, а ако може и да спрат тия трусове!Ееех, мечти!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #29 -: Май 30, 2012, 07:03:43 am »
Жаси вметвам, че при 39 и Калина танцуваше,
до дете и темперамент е, Митака при 38,5 е вече легнал!
Нищо не ти пречи, да направите един преглед при УНГ,
педиатърката, ако няма отоскоп, дава направление и готово!
А в празнични дни за София, ИСУЛ имат спешен кабинет...

Калина с две възпалени уши изнесе празничен концерт в коридорите
на ИСУЛ преди няколко дни...това пак в подкрепа на горното,
защото милите дечица лежаха в скутовете на майките си,
а моята хубавица, дива ме направи!

За термометрите подкрепям Джам...
С благодарности към  :flower:Блу Скай за нашия Брун за ухо!
Тествах го тези дни доволно, мери на нас 36.5 и веднага се мята на 39 и отгоре при нея.

ИНке, и на вас бързо оздравяване, явно променливото време си казва думата,
вирусите купон си правят, при нас и Миташки се включи!
Отидохме на погледнат на Калина ушите и на Тате херп ангината
и помолих личната да го прегледа, ами гърлото му по-червено от нейното!
И те така...викам на сестрата, аз няма да казвам, че ми ми се е схванало рамото  :lol:
« Последна редакция: Май 30, 2012, 07:11:10 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #30 -: Май 30, 2012, 17:38:21 pm »
Не съм се разписала още, лелелеее :lol:

Всички да оздравяват бързо, а Вени още по-бързо, че във вторник има изява :wink:
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #31 -: Май 30, 2012, 17:53:27 pm »
Не съм се разписала още, лелелеее :lol:

Всички да оздравяват бързо, а Вени още по-бързо, че във вторник има изява :wink:


Хахаха, и Ники и Ники :lol:
[/url][/url]
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #32 -: Май 30, 2012, 21:30:15 pm »
Ооо, аз не знам за изявата! Я изплюйте камъчето.  :lol:


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #33 -: Май 30, 2012, 22:49:18 pm »
Аз да си похваля госпожата в градината. Днеска съседчето ми каза, че госпожата била моника. Хванала я за косата и пижамката и я метнала на леглото, след това я набила. защото ходила по голяма нужда и се туткала, а не лягала в леглото. Тази същата, която я развява 2 часа по коридора в комбинация с градинското плашило, една сестра и след което 3 дни детето ми заекваше. Тогава я предупредих, извини се и нещата се оправиха. Сега за втори път си изпуска нервите и го отнася моето дете. Това защото я натискам да не се бие, да не обижда, да не дразни децата, да не удря защото ще се осакатят, да слуша госпожата, защото са 30 деца и те трябва да ги опазят. Че е дива дива е. Не и се спи и мрънка на обяд, но трябва ли да я мята за косата по леглата, да бие и крещи. Това и аз не си го позволявам. Не съм си намерила детето на улицата казвам аз. Утре я очаква грандиозен скандал с намесата на останалия персонал и директорката. Следващ път трети ако има, нещата ще добият сериозен преврат. След като човек няма нужните нерви да възпитава и борави с деца, да си смени професията. Аз съм поверила най-ценното в живота ми и тя трябва да го разбере. Моята ли девойка е най-дивата, най0 инатото дете, най-непослушното. Аз нямам такъв поглед. Или просто ще ми се оплаче, че е била непослушна и я е ядосала и аз трябва да натисна детето да мълчи и да и съчувствам. Защо не метна детето на съседката, която непрекъснато обяснява, че детето и горкото всички го бият а тя седи, и все и вика бии се мама, трепи ги? А моята седи час наказана, че е посегнала. Защото съседката бди като орлица и прави на пух и прах всеки, който дори си е помислил да натисне девойката и...а тя по нищо не отстъпва на останалите деца и на дивотия, и на щуротии... :( Мноого ми е тежко, много ми е мъчно. Не мога да бъда идиот, децата не са ни виновни. не мога да кажа бии другите деца, важното е ти да си отгоре. Но мога да се изправя и да кажа, това е моето най-ценно нещо в живота. Аз искам то да уважава и да бъде уважавано. Да се държи възпитано и да получава същото отношение към себе си.... Да блъска някой и да хвърля за косата най-ценното ми, значи той блъска моето сърце, това няма как да позволя. Човекът ще си понесе последствията с пълна сила. Много ми е мъчно, много...  Исках някак да бъдем над тези неща и не вярвам, че отново си е позволила... Дано успея да се владея, защото другата госпожа е след инсулт с пареза на лицето и тя е сутринта, не искам да я притеснявам жената... Много, много ми е мъчно. За 18 години, моето ли излезе най-непоправимото... Ако не се разберем, къде мога да подам жалба? Все пак човек трябва да си знае правата, а аз не съм си и помисляля, че ще ми се наложи точно тук да си ги търся  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #34 -: Май 30, 2012, 23:08:08 pm »
lidia, що за човек е това, да посегне на дете, за което се грижи професионално и всеки ден?! Срам и позор.

Спри да питаш дали и защо проблемът е в Моника. Каквото и да е поведението на детето, възрастните и особено родителите и възпитателите, трябва да реагират премерено и овладяно.
На твое място бих говорила за случилото се много винимателно с Моника и други деца, за да не разчиташ само на разказаното от съседчето, и не бих дала втори шанс на тази жена. Бих потърсила наказание за нея по най-строгия възможен и официален начин, каквито и да са последствията. Детето винаги е най-важно. Ако оставиш тази случка без последствие, каква ще е нейната представа за простъпка и наказание, колкото и да й обясняваш правилата на теория? И това като последица извън чувствата на детето покрай случилото се, които не бива да се омаловажават...
« Последна редакция: Май 30, 2012, 23:10:45 pm от цигу »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #35 -: Май 30, 2012, 23:15:18 pm »
lidia,

първо разговаряй с Моника и разбери дали това е истина.
ако е истина - утре при директорката.

аз бих написала писмено оплакване, с входящ номер и копие до отдела по образование към общината, а защо не и до дирекция "Образование" на столичния инспекторат.
това е пътечката за жалби от детски градини.

удряне на дете е недопустимо в детска градина. това изисква сериозна и здрава реакция.

не се разправяй словесно с учителката. направо при директорката, с писмена жалба и настояване за реакция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #36 -: Май 30, 2012, 23:43:10 pm »
...
не се разправяй словесно с учителката. направо при директорката, с писмена жалба и настояване за реакция.
Аз бих постъпила по същия начин, докато госпожата се усети какво става ще я притиснат "от горе" и няма да има време за нова "реакция" към детето. Това в случай, че здравият разум не е отказал, не съм се разбрала лично с госпожата и не се намирам в някое РПУ...
Лиде, силно се надявам съседчето да има развинтена фантазия!
Напоследък разсъждавам точно по тия въпроси, дали в крайна сметка детето ми няма да е по-добре ако загърбя всичко, което смятам за правилно и я възпитам, както съседката на Лидето е възпитала своето чедо...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #37 -: Май 30, 2012, 23:43:50 pm »
Моника ходи с две съседчета в една група. Разказа ми детето, както и другите две. Чух едно и също и от трите деца. Няма 6-5, грешката е вярна. Моткала се е и последна е влязла в стаята. Отнесла е нервния изблик на госпожата, защото се е туткала както се изразиха децата. Аз винаги питам и искам да чуя и други гледни точки, е покриха се и трите детски обяснения на случката едно към едно... хванала я е за косата и пижамката и я е треснала в леглото. След което е последвал и пердах. детските думи бяха: Госпожата след това я наби...

lidia,

аз бих написала писмено оплакване, с входящ номер и копие до отдела по образование към общината, а защо не и до дирекция "Образование" на столичния инспекторат.
това е пътечката за жалби от детски градини.


Това ми трябваше, Благодаря ти. Много съжалявам, защото децата има какво да научат и тази жена наистина не е лош човек, напротив. Просто си изпуска нервите и то с последствия. Веднъж компромис направих, но какво от това? Утре обаче ще си го отнесе, просто не съм на себе си от бяс, как изобщо си е помислила да си позволи подобно нещо... Аз се чудя защо все ми вика, пердах му е майката, малко я пердашиш, виж какъв инат е. Мислех, че си е вид приказка, колкото да има какво да кажем в коридора, а то, това си и бил метод на дресировка...

И представете си, тя не посмяла да ми каже, защото ще и се карам, че не е слушала... трябваше от друго дете да го разбера. Не е истина просто. Къде останаха проблемите с цвета на акото в памперса... Така ми залипсваха  :) Моля някой с бебе да поднови темата, може и коликите да включи  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #38 -: Май 30, 2012, 23:50:45 pm »
Напоследък разсъждавам точно по тия въпроси, дали в крайна сметка детето ми няма да е по-добре ако загърбя всичко, което смятам за правилно и я възпитам, както съседката на Лидето е възпитала своето чедо...

Знаеш ли, мисля аз мисля, но моят отговор е не. Девойката налага моята, дразни я непрекъснато и когато и отвърне идва да ми се оплаква, че я е ударила. След като констатирам, че и тя я е ударила тя ми казва кротко: Ама на мене мама ми дава да шамаря...ти нали и се караше  :). Еми карам се, ама за възпитани деца, за деца които се бият защо да се карам  :). Да се спасява както си знае  :).
Децата не са виновни...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #39 -: Май 31, 2012, 00:19:49 am »

Спри да питаш дали и защо проблемът е в Моника. Каквото и да е поведението на детето, възрастните и особено родителите и възпитателите, трябва да реагират премерено и овладяно.


Напълно съм съгласна! Ако детето потвърди за случката, непременно вземете мерки.


 Къде останаха проблемите с цвета на акото в памперса... Така ми залипсваха  :) Моля някой с бебе да поднови темата, може и коликите да включи  :)

Нали  :lol:? Аз съм с едно по-голямо дете и едно бебе. Колкото повече синът ми расте, толкова по- маловажни ми се виждат дребните "проблеми" при Тереза. Представям си какво ще е в пубертета...

Оздравявайте всички.