0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
героите са уморени след толкова празници, няма кой да открие новата тема... :)

започвам я с едно съобщение за парти:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/173-detsko-parti
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #1 -: Май 28, 2012, 14:05:50 pm »
Здраве да има за всички :D

И дано слънцето надвие над облаците :D

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #2 -: Май 28, 2012, 14:13:27 pm »
Да е пълна с предпразнични емоции, слънце и много детски смях!

Да сме здрави и да посрещнем с усмивка деня, който всички тук чакахме с трепет да празнуваме - деня на нашите деца!!!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #3 -: Май 28, 2012, 16:54:40 pm »
Пожелавам ви болните дечица да оздравяват, а също и майките. :)
А също и на Мишето - успех при зъбните неволи! :)

Кой ще ми каже за тази кампания на Проктър и Гембъл на какъв номер да им пратя СМС и с какъв текст? Аз ли съм тъпа, какво ли ...., че нещо не им откривам инфо на сайта? :oops:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #4 -: Май 28, 2012, 17:36:55 pm »
Здравейте :)

И аз се присъединявам към пожеланията за спорна седмица на всички ви!  :bighug:

Вени, ще питам по твоя въпрос и ще ти кажа :)

Мишанке,  :lol:
« Последна редакция: Май 28, 2012, 17:39:03 pm от Раши »


*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #5 -: Май 28, 2012, 17:48:54 pm »
Днес ходих на лекар и ми назначиха Ксизал и Адвантан, та ще се пие и ще се маже, няма как. По въпроса на Вени ми идва на ум марличка напоена с кислородна вода и търкане.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #6 -: Май 29, 2012, 08:56:09 am »
Добро утро на втория ден.
Много здраве пожелавам и на дечица и на родители.
Много ми омръзна тоя дъжд, но още повече си омръзнах сама на себе си. То все ми криво времето и все си мрънкам за него. Ееееей, то като станел човек на 40 и ..... :lol:
Лек и слънчев ден ви желая!
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #7 -: Май 29, 2012, 08:58:31 am »
Ееееей, то като станел човек на 40 и ..... :lol:
Абе,не е заради това-при мен е същото :lol:
Днес е слънчево и ще е по-прекрасен ден! :)

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #8 -: Май 29, 2012, 09:20:17 am »
Здравейте и от нас! Здрава седмица и малко по-лятно настроение! Успя да грейне слънчице при, дано се задържи за повече от 10 мин.
Вижте на каква снимка/реклама попаднах...


*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #9 -: Май 29, 2012, 09:41:06 am »
Ужас!!!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #10 -: Май 29, 2012, 10:26:59 am »
Да бе много по-добър живот- нема що!!
Ние открихме седмицата с кихане и сополи  :? :( :(  Детето едвам спа и то много неспокойно, та и аз покрай него. И сега съм като парцал.

Айде много здраве от нас и се наслаждавайте на слънцето докато го има още  :D


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #11 -: Май 29, 2012, 12:47:40 pm »
Хубава семица и от нас.

Преди време беше станало въпрос за батутите
ето едно добро предложение
http://www.mytoys.de/Intex-H%C3%BCpfburg/H%C3%BCpfen-Springen/Outdoor-Spielzeug/KID/de-mt.mk.sommer.14.10.06/1918524

Нашият е такъв и го препоръчвам като добро средство за изморяване и лесно заспиване:))))))Е, стаята миришеше доста лошо първата седмица след като го сложихме ама...свиква се:))))))))
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #12 -: Май 29, 2012, 13:00:39 pm »
Хубава, слънчева и здрава седмица и от нас!

Вече се прибрахме. Ще пиша в темата за почивките подробности.

Дребния се събуди със запушен нос сутринта, та да видим...
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #13 -: Май 29, 2012, 13:47:29 pm »
Слънчева седмица и от нас, доколкото е възможно през тези черни облаци :wink:

И ние в групата на сополивите, след обед ще ходим да ни вземат секрет, че втори път слагам капки на Рая и седмица две след като ги спрем и се почва отначало.

Вярвате ли да има токова нещо като пъпки от "чистене на кръвта" при бебето или само на мен ми звучи като поредната бабина дивотия и с право си заведох детето на лекар и си го мажа с предписаното? Убиха се да ми казват да не им обръщам внимание на пъпките, че се "чистело" ама то на милото му пламва лицето, е аз все пак си знам своята и си го мажа де :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #14 -: Май 29, 2012, 14:48:20 pm »
Вярвате ли да има токова нещо като пъпки от "чистене на кръвта" при бебето или само на мен ми звучи като поредната бабина дивотия и с право си заведох детето на лекар и си го мажа с предписаното?

не вярваме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #15 -: Май 29, 2012, 14:59:09 pm »
Какви са обривите по бебето?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #16 -: Май 29, 2012, 15:13:56 pm »
Smaraidi, те вече за трети път и се появяват, в събота ходих пак до личната да ги види, но почиваше та си ги мазах както предните пъти. Все са по лицето, много малки като връх на топлийка, първия ден може да са няколко, втория пламва цялото лице и после започват да завяхват.

Искаше ми се да може да ги види личната докато са съвсем прясно избили, че взех да си мисля че е алергия от нещо, в смисъл моя дреха или материя някаква, защото за сега само лицето й е открито и само там се появяват, а поне последните два пъти обрива е абсолютно един и същ, първия път да слушам аз че се "чистело" детето малко късно го заведох на лекар и много й се беше възпалило лицето.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #17 -: Май 29, 2012, 18:26:51 pm »
Привет и здрава седмица и от нас.
Ние хич не сме здрави.
Аз съм с някаква бъбречна криза след бала в Перник и цяла нощ връщах всичко, дори Деган, съответно се обезводних страшно. Снощи заковах 39.6 и не мърда :) И така ме тресеше, обадих се на мъжо да идва да гледа болното Ники, че щях да припадна с него в ръце.
Относно болното Ники - в неделя 38.2. Не дадох нищо, падна Т. Вчера рязко скочи на 39.3 и дадох Хексалгин и Нурофен, както съм чела и както знам, че се прави. Да, ама личната ми се скара (на мъжо де). Каза, че тази комбинация се дава при много висока Т. и после през 4 часа се редуват Панадол, Нурофен и Хексалгин.
Е 39.3 не е ли висока Т, питам аз?
И второ - като свали веднъж, защо да блъскам с Нурофена и Хексалгина?

Явно ми е остаряла информацията, вие как правите?

Да кажа, че той няма разтройство, повръщане, червено гърло. Само са подути кътниците.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #18 -: Май 29, 2012, 19:32:12 pm »
jasmin_veni , а ушите провериха ли? 

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #19 -: Май 29, 2012, 20:26:01 pm »
Вени,аз лично давам първо Хексалгин и изчаквам поне 30-40мин.Ако няма ефект тогава давам Нурофен или Панадол също.
jasmin_veni , а ушите провериха ли? 

Това също е много важно.

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #20 -: Май 29, 2012, 20:37:04 pm »
Хексалгина е само при много висока температура-както е било. Иначе аз редувах Еферелган с Миг и Панадол. Обаче аз друго се чудя-защо не си дала нищо при 38.2???
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #21 -: Май 29, 2012, 21:16:39 pm »
....вече на нормален компютър...

Спокойна и здрава седмица +  :sunshine:

Жаси, ти си познаваш Ники, но аз на 38 давам веднага Нурофен,
иначе си става 39 за отрицателно време и при двете мишки!
А Калина онзи ден вдигна 39.9, а бях дала Нурофен малко преди това,
мисълта ми е, че първо е Нурофен/Панадол после Хексалгин, ако мине 39!

И друго което ми каза един южен педиатър миналата година,
Хеклалгина за да не горчи се размесва с много малко Панадол около милилитър,
така децата го приемат по-лесно с познатия вече вкус!

Бързо да му минава на Ники!

Радостинко, снимай обрива и попитай д-р Бърди!
Целувки за сладурка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #22 -: Май 29, 2012, 21:55:46 pm »
Вени,аз лично давам първо Хексалгин и изчаквам поне 30-40мин.Ако няма ефект тогава давам Нурофен или Панадол също.
jasmin_veni , а ушите провериха ли? 

Това също е много важно.

Не, не сме. Но той не дава й признаци нещо да го боли. Ей сега тук тича и писка като пиленце :lol:

Досега на 38.8 не ми е вдигал никога.

Хексалгина е само при много висока температура-както е било. Иначе аз редувах Еферелган с Миг и Панадол. Обаче аз друго се чудя-защо не си дала нищо при 38.2???


Не давам нищо под 38.5. Досега не съм давала, освен при ваксина и Ники си я сваля точно за 1 ден. Не давам антипериптик веднага, изчаквам организма сам да се справи.
[/url][/url]
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #23 -: Май 29, 2012, 22:17:05 pm »

Радостинко, снимай обрива и попитай д-р Бърди!
Целувки за сладурка!

Ами Мише то от обрива вече няма нищо (в смисъл пъпки, има само корички от връхчетета), но ако се появи още веднъж ще снимам. Наистина не знам върху какво да се съсредоточа да търся причината. Между обривите минават има-няма 2 седмици и наново.

Вени, дано бързо да се оправя малкия!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #24 -: Май 29, 2012, 22:21:29 pm »
И аз малко в този дух с температурите да питам.
Как поставяте бебето за да измерите температурата под мишницата? За сега не ми се е налагало(и дано не се налага), но си мисля, че няма да задържа малкия 2-3 мин. за да измеря, а в ануса ще си докараме акане  :lol:


*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #25 -: Май 29, 2012, 22:25:53 pm »
Радостинка, щом се изчиства напълно обривът и после се явява пак, според мен не е "чистене".

Иванита, седнал в теб и притискаш мишничката с термометъра към тялото на бебето.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #26 -: Май 29, 2012, 23:26:50 pm »
И аз малко в този дух с температурите да питам.
Как поставяте бебето за да измерите температурата под мишницата? За сега не ми се е налагало(и дано не се налага), но си мисля, че няма да задържа малкия 2-3 мин. за да измеря, а в ануса ще си докараме акане  :lol:

купи си електронен термометър за ухо и ще се родиш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #27 -: Май 29, 2012, 23:46:57 pm »
Вени,аз лично давам първо Хексалгин и изчаквам поне 30-40мин.Ако няма ефект тогава давам Нурофен или Панадол също.
jasmin_veni , а ушите провериха ли? 

Това също е много важно.

Не, не сме. Но той не дава й признаци нещо да го боли. Ей сега тук тича и писка като пиленце :lol:

Досега на 38.8 не ми е вдигал никога.

Хексалгина е само при много висока температура-както е било. Иначе аз редувах Еферелган с Миг и Панадол. Обаче аз друго се чудя-защо не си дала нищо при 38.2???


Не давам нищо под 38.5. Досега не съм давала, освен при ваксина и Ники си я сваля точно за 1 ден. Не давам антипериптик веднага, изчаквам организма сам да се справи.
Аз не съм толкова смела, та да чакам организма да се справя сам, а  и мъниците вдигат над 39 за нула бройки и ме е страх от температурен гърч, който може да се случи и при 37.5 между другото и те така.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #28 -: Май 29, 2012, 23:51:03 pm »
Привет и от нас!
Жалко, че има толкова много болни деца! И ние от вчера следобед сме сополиви, с леко зачервено гърло, от днес вече и покашляме. Спането е някакъв кошмар- върти се, подскача, хърка, дави се, преглъща...За последните два дни я съм спала 6 часа общо, я -не.Само се моля да не го прихвана и аз,че следващите 10-тина дни са ми много напрегнати на работа. Вече дори и мен взе да ме дразни дъждът, а съм му голям любител.
Дано оздравяват бързо всички и малко да поспре да вали, а ако може и да спрат тия трусове!Ееех, мечти!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #29 -: Май 30, 2012, 07:03:43 am »
Жаси вметвам, че при 39 и Калина танцуваше,
до дете и темперамент е, Митака при 38,5 е вече легнал!
Нищо не ти пречи, да направите един преглед при УНГ,
педиатърката, ако няма отоскоп, дава направление и готово!
А в празнични дни за София, ИСУЛ имат спешен кабинет...

Калина с две възпалени уши изнесе празничен концерт в коридорите
на ИСУЛ преди няколко дни...това пак в подкрепа на горното,
защото милите дечица лежаха в скутовете на майките си,
а моята хубавица, дива ме направи!

За термометрите подкрепям Джам...
С благодарности към  :flower:Блу Скай за нашия Брун за ухо!
Тествах го тези дни доволно, мери на нас 36.5 и веднага се мята на 39 и отгоре при нея.

ИНке, и на вас бързо оздравяване, явно променливото време си казва думата,
вирусите купон си правят, при нас и Миташки се включи!
Отидохме на погледнат на Калина ушите и на Тате херп ангината
и помолих личната да го прегледа, ами гърлото му по-червено от нейното!
И те така...викам на сестрата, аз няма да казвам, че ми ми се е схванало рамото  :lol:
« Последна редакция: Май 30, 2012, 07:11:10 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #30 -: Май 30, 2012, 17:38:21 pm »
Не съм се разписала още, лелелеее :lol:

Всички да оздравяват бързо, а Вени още по-бързо, че във вторник има изява :wink:
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #31 -: Май 30, 2012, 17:53:27 pm »
Не съм се разписала още, лелелеее :lol:

Всички да оздравяват бързо, а Вени още по-бързо, че във вторник има изява :wink:


Хахаха, и Ники и Ники :lol:
[/url][/url]
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #32 -: Май 30, 2012, 21:30:15 pm »
Ооо, аз не знам за изявата! Я изплюйте камъчето.  :lol:


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #33 -: Май 30, 2012, 22:49:18 pm »
Аз да си похваля госпожата в градината. Днеска съседчето ми каза, че госпожата била моника. Хванала я за косата и пижамката и я метнала на леглото, след това я набила. защото ходила по голяма нужда и се туткала, а не лягала в леглото. Тази същата, която я развява 2 часа по коридора в комбинация с градинското плашило, една сестра и след което 3 дни детето ми заекваше. Тогава я предупредих, извини се и нещата се оправиха. Сега за втори път си изпуска нервите и го отнася моето дете. Това защото я натискам да не се бие, да не обижда, да не дразни децата, да не удря защото ще се осакатят, да слуша госпожата, защото са 30 деца и те трябва да ги опазят. Че е дива дива е. Не и се спи и мрънка на обяд, но трябва ли да я мята за косата по леглата, да бие и крещи. Това и аз не си го позволявам. Не съм си намерила детето на улицата казвам аз. Утре я очаква грандиозен скандал с намесата на останалия персонал и директорката. Следващ път трети ако има, нещата ще добият сериозен преврат. След като човек няма нужните нерви да възпитава и борави с деца, да си смени професията. Аз съм поверила най-ценното в живота ми и тя трябва да го разбере. Моята ли девойка е най-дивата, най0 инатото дете, най-непослушното. Аз нямам такъв поглед. Или просто ще ми се оплаче, че е била непослушна и я е ядосала и аз трябва да натисна детето да мълчи и да и съчувствам. Защо не метна детето на съседката, която непрекъснато обяснява, че детето и горкото всички го бият а тя седи, и все и вика бии се мама, трепи ги? А моята седи час наказана, че е посегнала. Защото съседката бди като орлица и прави на пух и прах всеки, който дори си е помислил да натисне девойката и...а тя по нищо не отстъпва на останалите деца и на дивотия, и на щуротии... :( Мноого ми е тежко, много ми е мъчно. Не мога да бъда идиот, децата не са ни виновни. не мога да кажа бии другите деца, важното е ти да си отгоре. Но мога да се изправя и да кажа, това е моето най-ценно нещо в живота. Аз искам то да уважава и да бъде уважавано. Да се държи възпитано и да получава същото отношение към себе си.... Да блъска някой и да хвърля за косата най-ценното ми, значи той блъска моето сърце, това няма как да позволя. Човекът ще си понесе последствията с пълна сила. Много ми е мъчно, много...  Исках някак да бъдем над тези неща и не вярвам, че отново си е позволила... Дано успея да се владея, защото другата госпожа е след инсулт с пареза на лицето и тя е сутринта, не искам да я притеснявам жената... Много, много ми е мъчно. За 18 години, моето ли излезе най-непоправимото... Ако не се разберем, къде мога да подам жалба? Все пак човек трябва да си знае правата, а аз не съм си и помисляля, че ще ми се наложи точно тук да си ги търся  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #34 -: Май 30, 2012, 23:08:08 pm »
lidia, що за човек е това, да посегне на дете, за което се грижи професионално и всеки ден?! Срам и позор.

Спри да питаш дали и защо проблемът е в Моника. Каквото и да е поведението на детето, възрастните и особено родителите и възпитателите, трябва да реагират премерено и овладяно.
На твое място бих говорила за случилото се много винимателно с Моника и други деца, за да не разчиташ само на разказаното от съседчето, и не бих дала втори шанс на тази жена. Бих потърсила наказание за нея по най-строгия възможен и официален начин, каквито и да са последствията. Детето винаги е най-важно. Ако оставиш тази случка без последствие, каква ще е нейната представа за простъпка и наказание, колкото и да й обясняваш правилата на теория? И това като последица извън чувствата на детето покрай случилото се, които не бива да се омаловажават...
« Последна редакция: Май 30, 2012, 23:10:45 pm от цигу »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #35 -: Май 30, 2012, 23:15:18 pm »
lidia,

първо разговаряй с Моника и разбери дали това е истина.
ако е истина - утре при директорката.

аз бих написала писмено оплакване, с входящ номер и копие до отдела по образование към общината, а защо не и до дирекция "Образование" на столичния инспекторат.
това е пътечката за жалби от детски градини.

удряне на дете е недопустимо в детска градина. това изисква сериозна и здрава реакция.

не се разправяй словесно с учителката. направо при директорката, с писмена жалба и настояване за реакция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #36 -: Май 30, 2012, 23:43:10 pm »
...
не се разправяй словесно с учителката. направо при директорката, с писмена жалба и настояване за реакция.
Аз бих постъпила по същия начин, докато госпожата се усети какво става ще я притиснат "от горе" и няма да има време за нова "реакция" към детето. Това в случай, че здравият разум не е отказал, не съм се разбрала лично с госпожата и не се намирам в някое РПУ...
Лиде, силно се надявам съседчето да има развинтена фантазия!
Напоследък разсъждавам точно по тия въпроси, дали в крайна сметка детето ми няма да е по-добре ако загърбя всичко, което смятам за правилно и я възпитам, както съседката на Лидето е възпитала своето чедо...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #37 -: Май 30, 2012, 23:43:50 pm »
Моника ходи с две съседчета в една група. Разказа ми детето, както и другите две. Чух едно и също и от трите деца. Няма 6-5, грешката е вярна. Моткала се е и последна е влязла в стаята. Отнесла е нервния изблик на госпожата, защото се е туткала както се изразиха децата. Аз винаги питам и искам да чуя и други гледни точки, е покриха се и трите детски обяснения на случката едно към едно... хванала я е за косата и пижамката и я е треснала в леглото. След което е последвал и пердах. детските думи бяха: Госпожата след това я наби...

lidia,

аз бих написала писмено оплакване, с входящ номер и копие до отдела по образование към общината, а защо не и до дирекция "Образование" на столичния инспекторат.
това е пътечката за жалби от детски градини.


Това ми трябваше, Благодаря ти. Много съжалявам, защото децата има какво да научат и тази жена наистина не е лош човек, напротив. Просто си изпуска нервите и то с последствия. Веднъж компромис направих, но какво от това? Утре обаче ще си го отнесе, просто не съм на себе си от бяс, как изобщо си е помислила да си позволи подобно нещо... Аз се чудя защо все ми вика, пердах му е майката, малко я пердашиш, виж какъв инат е. Мислех, че си е вид приказка, колкото да има какво да кажем в коридора, а то, това си и бил метод на дресировка...

И представете си, тя не посмяла да ми каже, защото ще и се карам, че не е слушала... трябваше от друго дете да го разбера. Не е истина просто. Къде останаха проблемите с цвета на акото в памперса... Така ми залипсваха  :) Моля някой с бебе да поднови темата, може и коликите да включи  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #38 -: Май 30, 2012, 23:50:45 pm »
Напоследък разсъждавам точно по тия въпроси, дали в крайна сметка детето ми няма да е по-добре ако загърбя всичко, което смятам за правилно и я възпитам, както съседката на Лидето е възпитала своето чедо...

Знаеш ли, мисля аз мисля, но моят отговор е не. Девойката налага моята, дразни я непрекъснато и когато и отвърне идва да ми се оплаква, че я е ударила. След като констатирам, че и тя я е ударила тя ми казва кротко: Ама на мене мама ми дава да шамаря...ти нали и се караше  :). Еми карам се, ама за възпитани деца, за деца които се бият защо да се карам  :). Да се спасява както си знае  :).
Децата не са виновни...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #39 -: Май 31, 2012, 00:19:49 am »

Спри да питаш дали и защо проблемът е в Моника. Каквото и да е поведението на детето, възрастните и особено родителите и възпитателите, трябва да реагират премерено и овладяно.


Напълно съм съгласна! Ако детето потвърди за случката, непременно вземете мерки.


 Къде останаха проблемите с цвета на акото в памперса... Така ми залипсваха  :) Моля някой с бебе да поднови темата, може и коликите да включи  :)

Нали  :lol:? Аз съм с едно по-голямо дете и едно бебе. Колкото повече синът ми расте, толкова по- маловажни ми се виждат дребните "проблеми" при Тереза. Представям си какво ще е в пубертета...

Оздравявайте всички.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #40 -: Май 31, 2012, 08:12:57 am »
Лиде, подай оплакване...как няма да се "мотка",
като са 30 деца докато минат всички през чешмата...
Може да са диви и инатести, но са деца...
Щом не стават за тази работа, друго ще правят...
Това остава за цял живот!

В групата на Митака има дете с поведенчески проблем,
не съм лекар не мога да слагам диагнози, но според мен не е от глезене примерно,
но госпожите и лелите са все върху него.
И никога не съм видяла да са груби с него, дори госпожата в разговор около тържеството,
ми сподели, че не го е изпускала от ръката си
докато са ги водели към залата за репетиция, която беше в друга сграда!
Не се познавам добре с родителите защото сме от скоро, за да имам някакъв поглед
но съм казала на Митака да се пази, че това момченце е по-темпераментно и неспокойно,
защото се поставям и на мястото на тези родители.
При дете със специални нужди, посещението в детска градина е много важно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #41 -: Май 31, 2012, 10:35:33 am »
Лиде подавай жалба смело!
Ако искаш, кажи й две думи натази "госпожа" :x :x Аз повече неща бих й казала!

Шамарът минава, но болката от унижението на Моника цял живот ще я гони! Бахти и изродите! Има едно дететнце, което е бурно, което все пак самичко се справя, дай да го смачкаме и да го вкараме в коловоза и калъпа :x
[/url][/url]
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #42 -: Май 31, 2012, 10:59:53 am »
Децата не са виновни...
И това истина, ако са виновни ясно, но като отговорността е главно на родителите... Ся какво да идеш да говориш с майката, мисля че е залудо, няма да разбере, предвид писаното по-горе. Да се разправяш с детето, още по безмислено. Но госпожата е друга картинка - да не сме я карали на сила да работи това. Като не и стигат енергия и нерви да си избере друга професия. То преподаването е призвание, ако не си кадърен работа там нямаш, да скапваш живота на дете, като му набиваш комплекси и лоши спомени. Ми никой не си е оставил детето там за това... Чакам да кажеш как са се развили нещата.
Вени, казала си го много точно!

*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #43 -: Май 31, 2012, 11:32:08 am »
Лиде, стискам палци проблемът да се разреши възможно най-бързо!
И моето дете е много будно и диво и ако някой възрастен я удари, няма сила която да ме спре да го наредя лично. Не съм побойничка. Но, ако боят се повтори, отивам и пускам жалба срещу даскалицата, и ще съдя ако трябва. Ако не се сдържа може и я плесна, не знам. Това дете не съм го чакала толкова дълго, за да го бият безнаказано.


*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #44 -: Май 31, 2012, 21:17:53 pm »
Въобще не говори с госпожата според мен. Писмена жалба до директорката и изречение, което казва, че при следващ дори и минимален инцидент, ще пишеш до регионалния инспекторат по образование и до столичния инспекторат с молба за проверка. Ако искаш - утре ти пиша жалбата. Няма нужда да се пишат фермани 6 изречения са напълно достатъчни
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #45 -: Май 31, 2012, 22:25:00 pm »
Лиде :hug2:, как сте?
Цял ден ви мисля с Мони!? 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #46 -: Юни 01, 2012, 00:27:05 am »
Честит празник на всички дечица!

Пожелавам им да бъдат здрави, весели, щастливи! Нека къщите ви са винаги пълни с весел детски смях!

Ние за втора година ще празнуваме този светъл празник и съм много щастлива!

Благодаря, Зачатие, за честта да имам повод за празнуване  :balk_81:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #47 -: Юни 01, 2012, 05:34:45 am »
Честит празник на всички Патиланци  :beach1:! Да са ни здрави, безгрижни и усмихнати!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #48 -: Юни 01, 2012, 07:58:54 am »
Честит Празник,
на всички деца на "Зачатие"!



Бъдете здрави, усмихнати и ведри!
Щастие е, че ви има и правите живота ни ценен!

Честит Празник и на всички запазили детето в себе си!

Усмихнат ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #49 -: Юни 01, 2012, 08:06:14 am »
Честит празник на всички деца!

Прекрасен ден и от нас! :D
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #50 -: Юни 01, 2012, 08:29:48 am »
Честит празник за всички дечица  :ballons: :ballons: :ballons:
Да растат здрави, щастливи и обичани
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 08:35:48 am от Dragica »
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #51 -: Юни 01, 2012, 08:56:29 am »
~Честит празник на всички малки, големи и още по-големи деца.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #52 -: Юни 01, 2012, 09:03:23 am »
Ч Е С Т И Т    П Р А З Н И К,

   М И Л И    Д Е Ц А !!!



  ВЕСЕЛ ПРАЗНИК!!!!  :balk_7:


:balk_109:        :balk_110:             :balk_9:             :balk_12:
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #53 -: Юни 01, 2012, 10:09:44 am »
Весел празник на всички малки и пораснали деца.Здрави,усмихнати и щастливи нека да бъдат. :ballons:
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #54 -: Юни 01, 2012, 12:49:04 pm »
Честит празник на всички деца, на техните родители и всички, които помагат за да имаме повод за празник днес! Бъдете здрави и щастливи!
 :ballons:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #55 -: Юни 01, 2012, 15:44:34 pm »
Привет.  Директорката е уведомена по телефона, знае за случая, но няма да идва до петък на работа. Увери ме, че госпожата е наказана. Другата седмица ще се видим и с нея. Вчера се видях и с госпожата, жената 30 минути е плакала. Да си призная, серцето ми се скъса. Не я е метнала силно, или ударила силно. На леглото я е приземила. Доколкото разбрах, две деца са се сбили. Има 2-3 дечица, които се държат като едни малки мафиотчета. Моника беше започнала да копира, просто не ми се говори. Та станал бой когато са тръгнали да лягат. Има 2 дечица които са с проблеми, говорят и общуват, но са буйни и не задържат внимание дълго. Та всички са тичали и тя не е могла да ги усмири. Започнала е да се кара и да наказва, а Моника се е туткала в тоалетната. Последна се е запътила към леглото, ама бавно и с една тъничка усмивчица, която тя владее и ползва, когато аз съм нервна и бързам за някъде. На фона на останалите крещящи, тя е била черешката, въпреки, че е била най-малко виновна.
Искам писмено обяснение за случилото се с подписа на директорката отдолу под редовете в които пише, че при още едно провинение, жената ще бъде дисциплинарно уволнена без право да работи с деца. Съжалявам, много ми е мъчно, но аз и на нея и казах, че да си изпусне нервите фермера на нивата може, но с детска градина и то за втори път само с моето дете... За колко ли не знам. Добра жена е и на фона на останалите госпожи, аз се радвам, че Моника е при нея. А Мони си знае, че е виновна и е прекалила, затова и не посмя да ми каже, защото ще и се карам. Обаче и казах на малката главица, че за такива неща аз трябва първа да знам. Много неприятно, изобщо аз не обичам да се карам и да държа тон и в случая не съм повишавала. Просто, честно и на жените там и казах, че не мога още да си представя, че това се случва наистина. Много много неприятна е цялата тази случка и се надявам повече да не се повтаря. Вижте, аз имам познати на доста места, мога много проверки и неприятности да и навлека, но що за идиот трябва да съм. И аз като човек си слагам ръка на сърцето и си казвам, че има дни в които ми е много трудно. И аз избухвам. Предствям си в две стаи с 30 деца. Честно, не се издържа. Аз останах на площадката за 5 минутки и главата ми бръмчеше... Мисля, че нещата се оправят тихо и регламентирано и няма нужда от излишни сцени. И Моника си взе поука, че трябва да дразни с мярка и когато на човек не му е добре и не издържа, трябва да му съдейства за да помогне, не да дразни за да го довърши  :). Това е ценна поука  :wink: И на мен ще ми е от полза. :)
Сега с госпожата са първи приятелки отново, надявам се да се издържат още една година... Благодаря за съдействието, човек трябва да си знае правата в такива ситуации, за да е наясно как да реагира. Важното е, че няма злоба и лоши чувства в тези хора. Просто са наистина хора, които се опитват да оцелеят както всички нас. 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #56 -: Юни 01, 2012, 15:47:31 pm »
Важното е, че няма злоба и лоши чувства в тези хора.

така е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #57 -: Юни 01, 2012, 15:49:24 pm »
Лиде, голяма и силна  :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #58 -: Юни 01, 2012, 23:39:22 pm »
Къде мога да намеря добър дежурен педиатър, че май сме с шарка?

Днес се появиха ситни бели пъпки по корема, кърба и малко на ръчичките. Утре ще стане ясно дали е шарка, но къде да го водя да го прегледат?
[/url][/url]
*
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #59 -: Юни 02, 2012, 00:32:57 am »
Вени, звънни във Вита. Може да имат дежурен.
В Полимед също имат дежурни педиатри. Там водя Никол, когато е уикенд или празници.

Стискам палци всичко да е наред!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #60 -: Юни 02, 2012, 01:02:37 am »
епа шарките не са ли с червени пъпки, бе Вени?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #61 -: Юни 02, 2012, 02:21:05 am »
ми да, ама ми се стори, че някои червенеят. То на страна очите са големи, та може и червени петна да съм видяла от страх :lol:
[/url][/url]
Re: Първоюнска седмица - 28.05.2012 - 03.06.2012
« Отговор #62 -: Юни 02, 2012, 16:08:23 pm »
Не е шарка :lol: :lol:

Или сме претоплили, или нещо от меда. По-вероятно първото.
[/url][/url]