0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #60 -: Май 22, 2012, 15:54:12 pm »
Гери, настоявай да разберат от какво вдига Т, в момента организма й е много слаб може да развие пневмония, минингит и всичко което се сетиш. :(

Стефи, те не са спирали да търсят, кръвни пускаха, снимка на бял дроб правиха. Днес пак са пуснали посявки, отделно чакаме резултатите от изследванията на тръбичката на централния източник... Когато говорих с главния лекар, миналата седмица когато не се събуждаше, спомена, че може самия мозък да не може да контролира температурата... изчетох "интернета" и аз вече не знам, ама се надявам да открият смислена причина и да я лекуват, не че не е на широкоспектърен антибиотик и в момента. За засилване и дават изопринозин и мултивитамини, отделно със сонда я хранят и и дават протеини за спортисти и се надявам, да се позасили и да се пребори, но е факт, че вече седмица вдига температура и то до 39 градуса... :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #61 -: Май 22, 2012, 16:00:18 pm »
Много беше гадно, момичета! Дано Господ ни пази! Вени, дано не си права!

Гери, стискам палци за майка ти, да се оправя бързо!  :bighug:

Мидж, и аз тръгвам на море, на сватба! Дано не ни пере много, че то едно мрое ще бъде! :)


*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #62 -: Май 22, 2012, 16:04:26 pm »
Раши, гумени ботуши и ушанки взимаме и сме си екстра  :lol:
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #63 -: Май 22, 2012, 16:11:54 pm »
Най-много ме изплаши тътена

И мен това ме изплаши най-много снощи. наистина страшен тътен издаде земята...
В просъница, в секундата докато се усетя какво става, първата ми мисъл беше, че Мончето е тръгнала от детската към спалнята и знам ли, някакви мебели е бутнала, сгромолясали са се, изплаших се да не се е ударило детето, но в същото време бях с усещането, че такъв адски тътен не може да идва от паднали мебели.

Преди около час мен ми се стори, че пак има люлеене - може би съм се заблудила от буреносния вятър навън...

« Последна редакция: Май 22, 2012, 16:14:29 pm от tzvetenze »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #64 -: Май 22, 2012, 16:17:12 pm »
При нас земетресения рядко се случват, но пък си имаме всяко лято торнадо. Няма да забравя, как още през първата седмица на пристигането ни в Чикаго, от нищото се разрази ужасна буря, завиха едни сирени, телевизиите прекъснаха предаванията си и пуснаха записи с инструкции за евакуация. Синът ми, който беше на 2 г, спеше в другата стая, а мъжът ми беше на работа. Не си спомням да съм преживявала по-страшно нещо, никак не бях подготвена. Оттогава сме в "пълно бойно снаряжение".

Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #65 -: Май 22, 2012, 17:05:56 pm »
Тътенът беше смразяващ!

Ели, разкажи ни моля, как се реагира в такива ситуации?
[/url][/url]
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #66 -: Май 22, 2012, 17:06:22 pm »
Да ви кажа в такива ситуации като снощи,винаги съм се молила за едно,семейството да бъдем на едно място...

Точно същото си мисля. Каквото има да става, само заедно да ни завари.

Цветенце, и аз цял ден си въобразявам, че пак тресе, ама явно мен нервите ме тресат. Последното регистрирано е било в 7:30 сутринта http://ndc.geophys.bas.bg/ (по Гринуич е времето, затова излиза 4:30)

Много страшно беше, дано не се случва пак. Аз никога не бях преживявала подобно нещо, много се уплаших. Събудих се рязко и хукнах към детската, грабнала съм децата по едно във всяка ръка и съм ги сложила под касата в най-дебелата носеща стена, всичко това в полусън. Татко Мармот каза, че съм била толкова бърза, та даже не е съобразил да ми помогне с носенето на деца. Но не излязохме, просто останахме под касата 20 мин, отключихме входната врата и приготвихме якета и обувки. След това сложих децата при мен на спалнята, тя е най-близо до изхода и така. Аз усетих поне още 2 силни труса, но не бяха така продължителни поне.

midge, и ние сме моряци. И хич не ми пука колко ще вали, само да не тресе
« Последна редакция: Май 22, 2012, 17:08:26 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #67 -: Май 22, 2012, 17:27:12 pm »
трябваше да дойдете у нас да спретнем един купон, че сме по на ниско :lol:

шегата на страна, дано това да беше, да няма друго и тази вечер да се наспим :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #68 -: Май 22, 2012, 17:37:11 pm »

Ели, разкажи ни моля, как се реагира в такива ситуации?

Тук има много силна система за информиране на населението, тъй като е често срещано явление. 2 пъти месечно изпробват сирените дали са в изправност. Документите ни и важните неща имат точно определено място, имаме си и готова чанта с най - необходимото. Първоначално се информира за опасност от торнадо по всички радиостанции и телевизии като предупреждение. Когато се формира и се засече от радара, приготвям багажа спокойно. Пуснат ли сирените, трябва да слезем на възможно най - ниската точка в дома ни, по възможност в мазето. Случвало ни се е 4 пъти да го правим това упражнение, виждала съм 2 наживо, както и къщи, направени на трески.
Училищата и детските градини задължително имат подземно помещение и децата се инструктират и разиграват ситуацията предварително.
Нищо не можеш да направиш срещу природата, освен да си подготвен донякъде и това ти спести първоначалната паника. Да пази господ.
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #69 -: Май 22, 2012, 18:00:29 pm »
И аз като мармотчето още в просъница грабнах спящото дете и застанахме под касата на вратата на детската. Като попремина уплахата, си легнахме пак и тъкмо заспахме и в 4.30 пак хукнахме всички в пакет. В 5 и нещо пак. И за капак в 5.30 Алекс дари от уплаха, дали се задави от кашлицата и взе да повръща по целия път до банята. Та откарах и половин един час в чистене на пода.
За документи изобщо не се сетих да събирам - веднага грабнах телефона да потърся инфо във Фокус или Вести. А сега не знам как да успокоя детето - цял ден ходи по мен и я страх от ново земетресение.
Дано това да е било най-страшното и наистина да няма по-силни трусове.
Аз питах и в другата тема, но и вас да питам - апартамента ни е застрахован. В какъв срок от земетресението мога да претендирам пред застрахователя да ме обезщети за напукани стени? И с какво се доказва - снимки или да ги викна на оглед?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #70 -: Май 22, 2012, 18:44:51 pm »
ние пък се събудихме от скърцането на гардероба,после усетихме и якото друсане.Да ви кажа стреснах се,но не се уплаших кой знае колко.Ходих до тоалетна и пак си легнах.Детето не се събуди и изобщо не съм го пипАла - спи в нашата стая.Мъжът ми и той не се трогна особено.Не сме спали много до към 5ч. ,но си бяхме по леглата в опит да спим и не сме приготвяли нищо.В хола бяха изпопадали разни икони и на жорето някои играчки.Корема обаче ме стегна и днес цял ден ми едно странно,пих едно прахче Диаспорал.Колегата от нощната смяна каза,че много бременни си купували магнезий след труса.
<br />
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #71 -: Май 22, 2012, 19:30:25 pm »
Сия,
отиваш си при застрахователя при първа възможност. Там ще пишеш протокол, .... формалности. А после тяхно вещо лице ще дойде на оглед.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #72 -: Май 22, 2012, 23:04:33 pm »
Ех, не стига земетресенията ами и беба ми вдигна температура.  :(
Дано няма повече драми!

Прегръщам ви всичките!


*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #73 -: Май 22, 2012, 23:09:42 pm »
Сия,
отиваш си при застрахователя при първа възможност. Там ще пишеш протокол, .... формалности. А после тяхно вещо лице ще дойде на оглед.

Мерси
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #74 -: Май 22, 2012, 23:10:09 pm »
момичета, съчувствам ви за преживяното
да ни пази Господ, но си мисля, че природата й писна от нас
днес имаше буря тук, докато чаках на един светофар с колата, онзи целият се люлееше от силния вятър, небето беше тъмно сиво, намръщено
птиците бяха полудели, летяха без посока, издигаха се и после рязко се "гмуркаха" все едно към земята
почувствах се, все едно е краят на света, много много тежко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #75 -: Май 22, 2012, 23:19:38 pm »
Сия,
отиваш си при застрахователя при първа възможност. Там ще пишеш протокол, .... формалности. А после тяхно вещо лице ще дойде на оглед.

Мерси
Да не се повтаряме де, ама иск към застрахователя -  можеш да предявиш веднага след настъпване на събитието. Все едно за какви застраховки говорим.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #76 -: Май 22, 2012, 23:26:51 pm »
Сия, стандартния срок за уведомление е 7 дни (календарни), НО за да нямаш проблем утре сутрин звъниш на телефона обявен най-горе на полицата, като искаш име и длъжност на служителя приел обаждането. Ако ти кажат, че са ти регистрирали преписка по телефона задължително си искай номера. Малко е общо/объркано, но нямам информация, за компанията, в която си застрахована. Друг начин да разбереш е като отвориш общите условия в Задължения за обявяване, или задължения на застрахования, че различните компании имат малки разминавания във всичко.
У мен бушуват смесени чувства, багажа е на вратата, детето спи, мъжо на работа, а на мен ми спи жестоко, но съм се спекла и няма начин да си легна без мъжката подкрепа.
Силно се надявам да е било до тук.
« Последна редакция: Май 22, 2012, 23:44:39 pm от aditoo »

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #77 -: Май 23, 2012, 00:17:39 am »
aditoo , я легни се наспи най-добре. С мъж, без мъж - ще се справиш. Няма да те "подкрепи" и там да е, първо ще трябва да му обясниш, че има земетресение изобщо и в този ред.  :lol: Дете си родила без "мъжка подкрепа" и земетръс ще "пребориш". Едва ли ще става нещо лошо, ама и да става - по-добре да си понаспана, та...лека нощ.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #78 -: Май 23, 2012, 09:23:07 am »
Жбрулче, ние сме далеч от всичко това. И аз като теб гледам спокойно, но защото съм пред телевизора. Страха от нещо, което е по-силно от нас хората, при такива ситуации, чувството за обреченост,  блокира всякаква трезва мисъл.

Ето вчера, само при полъха на студения вятър свързвам с буря, светкавици, гръмотевици. Ако съм навън, първата ми мисъл е да бягам на сигурно, изключвам за всичко друго.

Преди седем години с група хора се движим на открито. В далечината виждаме приближаваща буря, смразяващи светкавици и си викаме има време да се оттеглим, видимо всичко беше още далеч, при нас печеше  слънце. Бурята дойде  след  десетина минути, падна мълния на 10-15 метра от мен, ей така на сухо. Последното нещо, което видях, че мъжа ми лети във въздуха. Аз почуствах силен удах по главата, все едно някой е стоварил тухла и ми е отрязал тялото от главата до кръста.
Като се свестих, не знаех какво се е случило, само чувах около мен - " падна гръм"
Някой ни изброяваше и викаше по имена. Хората налягали като след атентат.
Всички един по един започнахме да се търсим. Една жена я нямаше, аз помнех, че последно беше зад мен на няколко метра и се върнах да я търся.
Гледката никога няма да забравя, когато я видях - разкъсани на конци връхни дрехи,  обгорена коса, цялата миришеща на пърлено.
Изпаднах в истерия, а си мислех до преди това, че съм корава. Жената молеше за помощ, а аз ревях, ченето ми тракаше и не можех да кажа и дума.
Добре, че имаше по-дълго живяли хора и по адекватни.
Дъжда се изля чак след всичката тази случка - порой.

Мълнята беше изровила дупка 60 на 70-80 см., имаше нещо като два шипа все едно някой е забивал в земята, а  една линия като медиана от по 10 метра - тревата опърлена.
Още не съм преодоляла страха, макар че си повтарям, че каквото има да минава се случва.
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #79 -: Май 23, 2012, 09:36:19 am »
Тара, мила, дано не ти се случват повече подобни неща!  :bighug:

Момичета от морето, някой може ли даде координати на педиатър в Созопол или Бургас. Най-добре ако знаете някоя частна клиника в региона, която да е денонощна. Надявам се да не ми потрябват, но ми се ще да съм подготвена. Много благодаря! :)