0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #80 -: Май 17, 2012, 11:03:40 am »
...защото всеки има индивидуална структура, ген, а и децата се раждат с различни килограми, имат различно количество околоплодни води, което пак си оказва влияние за килограмите на мама.
Вчера ме попитаха кога ще раждам  :oops: Тумбака е голям наистина, но си ми е сладък тумбак.
И въпреки това никой в автобуса не ми прави място, само едно дете (браво на родителите му!) ми отстъпи място да седна. Другите бесни бабички си седят и ме оглеждат, цъкайки с език  :x Побеснях направо! А после младото поколение било невъзпитано, ами старото... :x
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #81 -: Май 17, 2012, 11:23:31 am »
На мен точно ми звъннаха от клиниката, най-накрая е излязъл резултата от БХС. Най-странното е, че резултата е меко казано различен 1:1151 за синдром на Даун /първия път беше 1:196/. Явно док е била права, като каза, че ин витрото оказва влияние /сигурно тия хормони дето ни тъпчат/. Праща ме за всеки случай на фетална морфология - записах си час при д-р Цолова /МЦ Фемина/. Някой има ли отзиви за нея?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #82 -: Май 17, 2012, 11:54:31 am »
бубулинка,браво за хубавите резултати!За Цолова - много я хвалят из форумите,ама аз нещо съм със смесени чувства и за това не съм записала още час за друга ФМ- чудя се още къде и при кого,но при нея не мисля(чудя се за дмитрова или марков,ама сериозно съм се замислила и за д-р Даскалов -само ми е малко сложно организирането с работа) .Вижда ми се нещо нерешителна.Гледа ме по 50 мин,.схванах се направо.Първият път започна с коремен и вика всичко е ок,тогава и казах за омфалоцелето и мина на вагинален и тогава каза,че го има.Тогава ми написа,че съм с предна плацента.На следващият преглед пък написа със задна плацента(така ми беше казала и моята си лекарка).
<br />
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #83 -: Май 17, 2012, 11:55:59 am »
karmen-kosara - до сега само една жена ми стана в трамвая и на една опашка един мъж ме издърпа да мина напред. обикновено се обръщат на другата страна - за да не ме видят... коментара е излишен

моя приятелка трябваше да си оправя някакви документи в общината
като влязла и всички се развикали - е тая бременната сега ще ни пререди  8O, тя си застанала да се реди, но добре, че охраната и казал в колко да дойде и че тогава няма да има никого
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #84 -: Май 17, 2012, 12:01:00 pm »
Относно БХС искам да попитам момичетата от Варна пращали ли са ви да си носите серум в Терапията? На мен доктора ми обясни, че след ехографки преглед, който той ще ми направи до 72 часа трябва да си занеса кръвен серум на втори етаж в Терапията. Някой от вас дали е минал по този път, та да ми обясни какво трябва да направя?

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #85 -: Май 17, 2012, 12:03:37 pm »
на мен пък постоянно ми отстъпват и с Жорко беше така(то смятайте с какъв корем съм в 15-та седмица,щом и място ми правят :lol:).Смешно ми е само ,че повечето ме привикват с обръщението "госпожице"  :lol:,че ква госпожица съм аз.
<br />
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #86 -: Май 17, 2012, 12:19:30 pm »
Леле, не ми се мисли колко дебела съм станала, щом ми отстъпват навсякъде  :lol:
А съм само с едно бебе. Ами ако бях с две  osi_15
Иначе и мен постоянно ме питат кога ще раждам, а има повече от 2 месеца дотогава. Понякога като си гледам корема не знам как не се сцепва кожата и не изпада съдържанието. Страшна работа.
Бубулина браво за резултатите  :bighug:.
За ФМ с две ръце препоръчвам Марков. Щом даже мъжа ми се изказа, че си разбира от работата, няма какво повече да коментирам. Иначе предгледа ми беше към 30-тина минути.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #87 -: Май 17, 2012, 12:44:33 pm »
Аз съм  доволна от д-р Врагалева за фетална в МЦ Фемина :)  8)


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #88 -: Май 17, 2012, 12:53:46 pm »
Относно БХС искам да попитам момичетата от Варна пращали ли са ви да си носите серум в Терапията? На мен доктора ми обясни, че след ехографки преглед, който той ще ми направи до 72 часа трябва да си занеса кръвен серум на втори етаж в Терапията. Някой от вас дали е минал по този път, та да ми обясни какво трябва да направя?
Reevs,доктора ти е обяснил, че трябва да отидеш в терапията на втория етаж с бележката, която той ще ти даде след прегледа. Там на място ще ти вземат кръв и ще ти кажат кога ще е готов резултата. Аз моя си го проверих по интернет поискай си парола да не се разхождаш още веднъж до там. Успех :)















Относно БХС искам да попитам момичетата от Варна пращали ли са ви да си носите серум в Терапията? На мен доктора ми обясни, че след ехографки преглед, който той ще ми направи до 72 часа трябва да си занеса кръвен серум на втори етаж в Терапията. Някой от вас дали е минал по този път, та да ми обясни какво трябва да напр
Относно БХС искам да попитам момичетата от Варна пращали ли са ви да си носите серум в Терапията? На мен доктора ми обясни, че след ехографки преглед, който той ще ми направи до 72 часа трябва да си занеса кръвен серум на втори етаж в Терапията. Някой от вас дали е минал по този път, та да ми обясни какво трябва да направя?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #89 -: Май 17, 2012, 13:00:58 pm »
Относно БХС искам да попитам момичетата от Варна пращали ли са ви да си носите серум в Терапията? На мен доктора ми обясни, че след ехографки преглед, който той ще ми направи до 72 часа трябва да си занеса кръвен серум на втори етаж в Терапията. Някой от вас дали е минал по този път, та да ми обясни какво трябва да направя?
Аз правих БХС. Най-добре отиди в Терапията и там си правави БХС в лабораторията. Цената е 40 лева и резултата можеш да го вземеш намясто или от сайта на НГЛ. Пробите се вземат сутрин до обяд, т.е. от 08,00 часа.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #90 -: Май 17, 2012, 13:03:25 pm »
опа извинявам се за странния изглед на моя отговор..... незнам какво направих :))
 Мен на обществени места предимно майки с клички ми правят място... защо ли.......
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #91 -: Май 17, 2012, 13:14:06 pm »
Някой да знае как може да се формулира като диагноза напрегната матка и контракции в 21г.с. Трябва ми за да попълня форма за възстановяване на разходи за лекарствата, но на консултациите не ми дават амбулаторен лист и сега не знам какво да напиша? :?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #92 -: Май 17, 2012, 13:52:09 pm »
Puhche, благодаря!

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #93 -: Май 17, 2012, 14:05:02 pm »
Reevs днес бях в Терапията (Св. Марина) и дадох кръв - струваше ми 25 лв. Искат данни за разни измервания - на носни костици, нухална гънка (май така се казваше) за да се направи пълно изследване. Казвам затова, защото моята лекарка не беше ни дала нищо, само каза да си вземем снимките, които Александров е правил. Та после трябваше да ходим пак при нея и т.н. Размотаване беше, но свършихме работата. Кабинета е 258...голямо търсене му търсихме днес :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #94 -: Май 17, 2012, 14:56:52 pm »
Някой да знае как може да се формулира като диагноза напрегната матка и контракции в 21г.с. Трябва ми за да попълня форма за възстановяване на разходи за лекарствата, но на консултациите не ми дават амбулаторен лист и сега не знам какво да напиша? :?
Към всяко допълнително здравно осигуряване имат назначен лекар. Най-добре питай какво трябва да пишеш. Аз така писах 3 пъти един и същ документ и накрая помолих лекарката да ми каже какво да пиша  :lol:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #95 -: Май 17, 2012, 15:46:20 pm »
Ох, малко да се пооплача. За трети пореден ден след 14.30 ч. съм като пребита. Не знам дали е от лошото време, дето допълнително ми влияе. Просто няма да се съглася с Богомил Райнов :lol: по въпроса. Преди час си бях заключила вратата на кабинета и се бях излегнала за малко на дивана. Май малко спане ще ме оправи :D

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #96 -: Май 17, 2012, 15:56:02 pm »
Благодаря, karmen!
Колкото пъти съм звъняла не съм успявала да се свържа. По-добре да звънна на лекаря ми, но не ми се искаше да го безпокоя за такива неща.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #97 -: Май 17, 2012, 15:59:15 pm »
Преди час си бях заключила вратата на кабинета и се бях излегнала за малко на дивана. Май малко спане ще ме оправи :D
често, завиждам ти  :? с удоволствие бих се опънала на дивана и бих подремнала  :?
Леле, не ми се мисли колко дебела съм станала, щом ми отстъпват навсякъде  :lol:
Иначе и мен постоянно ме питат кога ще раждам, а има повече от 2 месеца дотогава. Понякога като си гледам корема не знам как не се сцепва кожата и не изпада съдържанието. Страшна работа.
Бубулина браво за резултатите  :bighug:.
 :lol: Мен да видиш  :lol: :lol: Чувствам се като хипопотам  :lol: :lol:
моя приятелка трябваше да си оправя някакви документи в общината като влязла и всички се развикали - е тая бременната сега ще ни пререди  8O,
Егати хората! Яд ме хваща на такива злобари.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #98 -: Май 17, 2012, 16:33:53 pm »
Dragony, мнооого благодаря!  :youwoman: аз ще ходя на 29-ти и исках да съм подготвена. Кога ще са ти готови резултатите?

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #99 -: Май 17, 2012, 17:37:00 pm »
karmen-kosara - до сега само една жена ми стана в трамвая и на една опашка един мъж ме издърпа да мина напред. обикновено се обръщат на другата страна - за да не ме видят... коментара е излишен

моя приятелка трябваше да си оправя някакви документи в общината
като влязла и всички се развикали - е тая бременната сега ще ни пререди  8O, тя си застанала да се реди, но добре, че охраната и казал в колко да дойде и че тогава няма да има никого
Ужас, направо съм потресена от това което пишете. На мен най-много ми липсва именно това, че навсякъде ми даваха път, ред и т.н. Да не говорим, че в магазините даже ми подаряваха разни неща  :oops: Например месеря ми подаряваше по някой салам или хляб  :lol:, а като си отварях нещо в магазина да хапвам докато пазарувам, също ми минаваше гратис :) Мъжа ми се бъзикаше, че ако ме пусне по улиците без храна и пари - гладна няма да остана :)